Kultura

sirien
14.12.2018 13:02
PJ Craft
PJ Craft playlist

YT channel s radami pro DMy ve stylu některých anglických předloh.

(sirienův obsahový průlet: 0-2, 3-6, 7-10, 11)
16.7.2019 15:11 - Log 1=0
efram píše:
když myslíš.... ještě, že tu je někdo kdo mu rozumí.

Myslíš všichni krom tebe?
16.7.2019 15:18 - efram
Log 1=0

Opravdu? mas kratkou pamet, protoze jeho vztah k fantasy tu komentovalo hodne lidi a to vcetne zdejsich matadoru. Ale chápu pamet je selektivni a pocity jsou silnejsi. Pojdme se venovat dal tématu PJ Craftu.
16.7.2019 15:27 - Jerson
efram píše:
A dovozovat z toho, že si nikdo nechce zahrát netradiční setting

Nechceš investovat nějaké body i do dovednosti čtení (chápaní napsaného)? Usnadnilo by to diskusi s tebou.

Takže ještě jednou (místo "píše" si dosaďte "řekl"):
Cizí týpek píše:
RPG musí být (taková a ne jinaká), aby se vůbec dala hrát.

Jerson píše:
To si nemyslím. Já třeba vytvořil dvourozměný svět obývaný kruhy, který (tvé požadavky) určitě nesplňuje, a dovedu si představit v něm odehrát RPG sezení.

Cizí týpek píše:
To je blbost, co bys asi tak chtěl dělat jako kruh? V takovém settingu se RPG hrát nedá, vůbec.

Jerson píše:
Tak já to s někým zkusím odehrát a pak ti řeknu.


Prostě jsem řekl, že něco jde, a pak jsem to zkusil, abych dokázal, že to opravdu jde.

A má to dvě části, druhá část pochází z pojednání Elf Xaxy a jeho dobrodružství, konkrétně z této části.

Píše:
Zkoušeli jste někdy něco psát podle jiné hry? Třeba podle šachů? Že to nejde? A proč by to tedy mělo jít zrovna podle Dračího doupěte?
Pravdou samozřejmě je, že napsat dobrou povídku jde jak podle šachů, tak podle DrD, ovšem zatímco u šachů je evidentně zřejmé, že to bude velmi náročné, u DrD se zdá, že tomu bude právě naopak.


Tedy odehrál jsem RPG v settingu, ve kterém podle několika lidí RPG hrát nejde, a celkem snadno jsem tu hru zapsal jako povídku, i když podle pana Broma je to těžké. Tedy, napsal, a Bouchi ji vydal v Pevnosti, a dostal jsem na ni několik velmi pozitivních ohlasů. Jasně, Pevnost není žádná záruka literární kvality ani žádná soutěž, ale i tak.

efram píše:
protoze jeho vztah k fantasy tu komentovalo hodne lidi a to vcetne zdejsich matadoru.

To že někdo můj vztah k fantasy komentuje znamená, že ten vztah zná? Případně, že dotyčný musí souhlasit s tým názorem, že mám k fantasy odpor?
16.7.2019 15:33 - Log 1=0
efram píše:

Má paměť je dost dobrá, abych si pamatoval, že jsem se nevyjadřoval k Jersonovu vztahu k fantasy, ale k tomu, jak překrucuješ a (zjevně schválně) dezinterpretuješ jeho slova, abys na něj mohl zaútočit. Pokud tvá paměť tak daleko nesahá, tak je mi líto.
16.7.2019 15:54 - efram
Jerson píše:
To že někdo můj vztah k fantasy komentuje znamená, že ten vztah zná? Případně, že dotyčný musí souhlasit s tým názorem, že mám k fantasy odpor?


To bezpochyby ne, ale pokud se ti opakovane stava, ze lidé co tu to ctou to chápou tak, že nemáš rad fantasy. Tak na tom ani nic nezmění fakt ze tu zacnes prekrucovat.

Log 1=0 píše:
k tomu, jak překrucuješ a (zjevně schválně) dezinterpretuješ jeho slova, abys na něj mohl zaútočit


Pokud to v tom vidíš, tak se jedná o milný výklad. Reaguji pouze na jeho stanoviska, která sem píše.

Znovu říkám pojďme se věnovat PJ craftu

Edit. o jednu věc bych přece jen jeste mel zajem. Mohl by Jerson vysvětlit jak presne mysli tu vetu s tím posouváním těch hráčů (jeho post #557) ?
16.7.2019 16:12 - LokiB
Hele, eframe, já třeba Jersonovi rozumím tak nějak celkem dobře.

To, že se s ním neshodnu na nějaké věci, názoru nebo myšlence, neznamená, že nerozumím jeho motivace a snaze, či že proti ní něco mám.

Zde jsme se třeba neshodli na tom, zda "vytvořil jsem systémy, o kterých jiní tvrdili, že vytvořit nejdou nebo nemá cenu je tvořit" je oprávněný argument proti tvrzení "tvoje snaha vytvořit systém, který bude při hře neustále bavit všechny (není přesná citace), je podle mě napřená směrem, kterým to není třeba (není přesná citace)".

Ty argumentuješ na osobu a útočně, což vyvolává takové reakce, které tu pak vidíš. Zbytečně to odvádí pozornost od podstaty věci.
Když budu hrát s kamarády fotbal, budeme trénovat trestné kopy a přijde ligový fotbalista, a začne na nás: "dementi neschopní, proč vůbec kopete do balónu, když na to nemáte, je mi vás líto. jo a možná bys to mohl zkusit kopnout takhle." ... tak se pak nemá divit "oni nechtějí moje dobré rady?", když ho nebudeme chtít poslouchat. Bez ohledu na to, jak dobrá třeba jeho rada je.

A s prominutím, nepřijdeš mi jako ligový fotbalista :)
Nick:
Velikost okna: [1] [2] [3]
Zobrazit náhled Zobrazit náhled
Tagy:
Vaše IP adresa není z "bezpečných" adres. Příspěvek se odešlou pouze se správně opsaným kódem. Pokud nechcete opisovat kód, můžete se přihlásit (pokud nemáte účet, nejprve se zaregistrujte), nebo nám poslat informaci na PM a my Vaši IP adresu přidáme.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.25138688087463 secREMOTE_IP: 18.232.99.123