Kultura

sirien
14.12.2018 13:02
PJ Craft
PJ Craft playlist

YT channel s radami pro DMy ve stylu některých anglických předloh.

(sirienův obsahový průlet: 0-2, 3-6, 7-10, 11)
12.4.2019 11:39 - Jerson
To je pravda, zejména když v části příspěvků kritika je, to ji pak přenáším i na nekritické části.
23.4.2019 15:19 - Jerson
Vyšel nový díl o boji
23.4.2019 15:56 - sirien
Jo no, a ShadoWWW v něm má velké poděkování hned na začátku :)

Rady s vyvážeností mi přijdou trochu nešťastný - spíš bych řešil jak pracovat s nevyvážeností (která dřív nebo pozdějc nutně nastane jak záměrně tak i nezáměrně). A rady o "upravování" hodnot sou myslim přímo špatný - místo toho aby tam řešil, že příšeře uberu životy, abych souboj zkrátil, měl řešit věci jako třeba že nepřátelé mohou mít morálku a mohou se rozhodnout ustoupit nebo třeba vzdát.

Na druhou stranu většina těch ostatních rad dává smysl a ve Scénáristice sem už dřív radil v podstatě úplně totéž - od toho že souboj má zapadat do příběhu přes důraz na pestrost, prostředí atp. až po to že boj by neměl být nutnost ale volba (Gergon to tam formuluje trochu zvláštně jakože "by měl mít GM rozmyšleno jak to řešit jinak", což bych osobně úplně netvrdil, ale s podstatou sdělení souhlasim)

Jako není to vyčerpávající, šlo by řešit i další věci, ale obecně mi to opět přijde z většiny dobrý a celkově spíš dobrý než špatný :)
15.6.2019 16:29 - sirien
PJ craft speciál Rozhovor - Hanina Veselá #1

Hm. Zpovídání Gergonovi moc nejde co se mě týče. Na žádné úrovni.

Pro nefanoušky Haniny jako autorky ten rozhovor nijak zajímavej neni.

Něco o jejím psaní, něco o její poslední knížce, něco o jejím autorském vztahu k Asterionu a k Taurilu, něco málo o RPG k nimž se dostala až poté co začala psát věci z RPG světů, něco k Zapovězeným zemím, něco o filmech Dračák, něco letmo o kdečem dalšim... obecně ke všemu jen povrchně pár slov a žádné zvláštní překvapení.

Musim říct že zpovídání RPG nováčků o RPG mi nepřijde zrovna obsahově šťastné, ale budiž, no. (Míra zmatečných informací popř. podání z nichž je zjevné, že se Hanina v RPG nijak moc do hloubky a ani do šířky neorientuje je dost vysoká - což de ale spíš za Gergonem než za ní. Jak sem psal, IMO mu to rozhovorování moc nejde.)
Nick:
Velikost okna: [1] [2] [3]
Zobrazit náhled Zobrazit náhled
Tagy:
Vaše IP adresa není z "bezpečných" adres. Příspěvek se odešlou pouze se správně opsaným kódem. Pokud nechcete opisovat kód, můžete se přihlásit (pokud nemáte účet, nejprve se zaregistrujte), nebo nám poslat informaci na PM a my Vaši IP adresu přidáme.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.25354194641113 secREMOTE_IP: 3.83.236.51