Kultura

Autorská citace #1
16.5.2018 15:13 - PetrH
Super, program vypada velmi vydarene. Skoda ze jeste nejsou nekde pravidla z drd turnaje tak jak je tam pouzivate k dospozici v pdf:)
Autorská citace #2
16.5.2018 15:15 - LokiB
To by se tam tematicky hodila hra z divokého západu Deadlans: Reloaded :)
Autorská citace #3
17.5.2018 10:35 - Jarik
PetrH: A to je teprve polovina.
Co se mDrD týká,... předám tvůj podnět dál.

LokiB: pořád je možné se obrátit na organizátory, a když to půjde, dát ti prostor. https://gamecon.cz/kontakty
Autorská citace #4
17.5.2018 13:01 - York
RozseK píše:
Pokud byste měli zájem na letošním GameConu vést RPGčko...


Ale asi jo. Mám už skoro hotový dungeon, do půlky července ho snad zvládnu i otestovat. Nevím zatím, kolik na to bude potřeba hracího času, to zjistím až playtestem, ale snad by to mělo jít odehrát za jeden den. 3-5 hráčů.
Autorská citace #5
17.5.2018 14:40 - Tarfill
York píše:
snad by to mělo jít odehrát za jeden den

No, vem si, že standartní bloky jsou po čtyřech hodinách, divnobloky po šesti. Sice máš možnost uspořádat hru i delší, ale většinou je potřeba odehrát něco kratšího...
Autorská citace #6
17.5.2018 14:46 - York
Tarfill píše:
o, vem si, že standartní bloky jsou po čtyřech hodinách, divnobloky po šesti. Sice máš možnost uspořádat hru i delší, ale většinou je potřeba odehrát něco kratšího...


Aha, tak to je pro mě novinka, já pamatuju conové hraní nonstop den, noc a kus dalšího dne ;-)

(To bych teda už dneska asi taky nedal.)
Autorská citace #7
17.5.2018 14:53 - Tarfill
Právě, proto jsem to radši napsal. Když si představím, že někteří si vyberou blok na čtyři hodiny a jen hodinu řeší úvod do pravidel a výběr postav a nakonec reálně odehrají jen tři hoďky, v případě lehkého přesčasu čtyři, tak se do toho příběhu často ani moc nestihneš ponořit a hra uteče velmi rychle. Proto si třeba radši volím divnobloky po šesti hodinách, které ale nemusí dobře vyhovovat všem zúčastněným - navazovat na aktivity další, pauza na oběd apod...
Ale jak jsem psal, dá se domluvit i delší hra...
Autorská citace #8
17.5.2018 15:01 - sirien
Tarfill píše:
divnobloky po šesti

A přesně takhle to neni a Shakova pseudovtipnost s tímhle fun-slovíčkem zjevně může za samovolně se šířící zmatení všech okolo. ...Já sem to řikal.

Žádný alter-blok ať už bys ho nezýval jakkoliv neexistuje. Existují různá možná legitimní rozložení programu napříč dnem tak, aby se tento program dal rozumně poskládat (aktivity proti sobě, vůči pauzám atd.) Tato rozložení umožňují libovolnou délku aktivity s tím dodatkem, že aktivity určité délky je možné řadit jen do určitých časů (zpravidla je více různáých možností, minimálně dokud nezačne někdo - ehm ehm - tvořit 10h RPGčka a podobné vtipy)

York píše:
já pamatuju conové hraní nonstop den, noc a kus dalšího dne

Tak Ty si zjevně ještě klasik staré školy :D

Na GC se tohle nikdy moc nepraktikovalo (bohužel)
Autorská citace #9
17.5.2018 15:07 - York
Tarfill píše:
Právě, proto jsem to radši napsal.


Jasně, díky za informaci. Popravdě jet do Pardubic kvůli čtyřem hodinám hry by mě asi moc nelákalo... (to pak leda prostřídat víc skupin za sebou).

Každopádně přesnějš to budu vědět opravdu až po playtestu. U prvního dungeonu jsem délku hry těžce neodhadl (nakonec jsme to hráli zhruba 10 3-4hodinových sezení). Tenhle by měl být výrazně kratší, ale bez vyzkoušení si netroufám říct, jak moc. Trochu se to dá ovlivnit vedením hry, ale taky ne neomezeně.

Můžu samozřejmě nabídnout i kratší improvizaci, ale přijde mi to trochu škoda, když už si s tím dávám práci do té míry, aby z toho byl v podstatě plnohodnotný modul i s rekvizitama.


sirien píše:
Na GC se tohle nikdy moc nepraktikovalo (bohužel)


Ale praktikovalo :-) Uznávám teda, že to už je docela dávno.
Autorská citace #10
17.5.2018 15:14 - sirien
York píše:
Ale praktikovalo

ok, dobře, taky pamatuju - ale nikdy se to nepraktikovalo oficiálně, chápeš...
Autorská citace #11
17.5.2018 15:17 - York
sirien píše:
ok, dobře, taky pamatuju - ale nikdy se to nepraktikovalo oficiálně, chápeš...


Tak samozřejmě. Kdyby to bylo oficiální, tak by to nebylo ono ;-)


Jinak teda playtest plánuju jednak se svojí pravidelnou skupinou a současně někdy brzo (tm) se pokusím udělat opengaming v Praze. Kdybyste někdo měl chuť a čas přijít, je to asi nejlepší způsob, jak zhodnotit, jestli mě na GC chcete ;p
Autorská citace #12
17.5.2018 18:40 - Tarfill
sirien píše:
A přesně takhle to neni...

OK, jestli to tak neni, bylo by do budoucna asi dobrý to nějak veřejně upravit, protože minulý rok a i tento jsem dostal takovýto popis bloků v oficiálních informacích pro Vypravěče...

York píše:
Popravdě jet do Pardubic kvůli čtyřem hodinám hry by mě asi moc nelákalo...

Tak nemusíš tam jet jen kvůli jedné svojí hře. Můžeš udělat několik bloků s nezávislým pokračováním v rámci jednoho příběhu, můžeš odehrát to samé v rámci více skupin jak jsi sám napsal a nebo se můžeš přihlásit do hry i k jinému vypravěči... Věřím, že možností je hned několik... ;-)

York píše:
...se pokusím udělat opengaming v Praze.

Yorku, zrovná já bych si pod Tebou chtěl zahrát. Vzhledem k tomu, že máš na svědomí Dakaru a vzhledem k tomu jak se tady na Kostce prezentuješ, zajímal by mě Tvůj styl hraní. Sice mám třeba víkendy plánované dost dopředu, ale pokud nahodíš nějaký vhodný termín, určitě se na Tvůj playtest přijdu rád podívat/zahrát si...
Autorská citace #13
18.5.2018 09:36 - Jarik
York: pokud tomu dobře rozumím, tak to budeš mít otestované až v půlce července (tak to z tvého popisu vyznívá). Pokud bys chtěl čekat až do té doby s uveřejněním anotace, tak to asi neprojde :D
3.7. se přidávají poslední aktivity (jo, jsou výjimky, ale...).
Takže návrh délky bloku, dne, kdy to chceš hrát, herního systému, věku účastníků, apod. musíš dodat před tímto termínem.
Autorská citace #14
18.5.2018 09:44 - Shako
Tarfill píše:
OK, jestli to tak neni, bylo by do budoucna asi dobrý to nějak veřejně upravit, protože minulý rok a i tento jsem dostal takovýto popis bloků v oficiálních informacích pro Vypravěče...


Potvrzuji tuto informaci. Loni jsem si toho tedy nevšiml (možná mi Dukolm neposlal komplet info), ale letos je to tam uvedeno. Možná by si Sirien měl první udělat pořádek doma, nějak se mu ta rpg linie vymkla z ruky...:-D
Ikdyž vlastně nevím, zda mě ta infikace rpg linie moji terminologií má těšit nebo ne.


York: Jak píše Tarfill - dát se to udělat tak, že budeš hrát pořád stejný dungeon. Jen to rozsekáš na několik her. A vždycky budeš pokračovat, tam kde předchozí družina skončila - možná by se hodilo každý ten blok nějak zakončit, třeba miniboss (ukončený vítězstvím/útěkem). Možná se někdo přihlásí i na víc částí.
Autorská citace #15
18.5.2018 10:07 - Dukolm
Tarfill píše:
divnobloky po šesti.


Siriene divnobloky je prostě kodové označení. Které se chytlo napříč organizací. Prostě máš standardní blok 4h (na GC dlouhodobě zažitý) a 6h blok taky potřebuješ nějak označit (a pro skalní účastníky je divný nový :-D ).

A kdybych chtěl být rýpal tak tohle označení vzniklo díky tvé hře mágů.
Autorská citace #16
18.5.2018 10:18 - sirien
Tarfill píše:
minulý rok a i tento jsem dostal takovýto popis bloků v oficiálních informacích pro Vypravěče

Koukám. RPG linie zjevně komunikuje velmi zjednodušenou variantu věcí - sem si ale jistej že kdybys Captainovi napsal že chceš 5h nebo 7h nebo i 10h hru tak bys zjistil, že to není moc problém :)

Jarik píše:
3.7. se přidávají poslední aktivity

Tak jako lepší nabídnout tu hru pozdějc než vůbec, ale samozřejmě je obecně lepší dodržet některou z programových vln z nichž poslední bude letos 3.7. jak Jarik správně píše. Jde to i později, ale je lepší to nedělat (o něco hůř se to komunikuje a zaplňuje, není tam už pak moc volnost v zařazování do konkrétních časů v programu atp.)
Autorská citace #17
18.5.2018 11:56 - York
Jarik píše:
3.7. se přidávají poslední aktivity (jo, jsou výjimky, ale...).
Takže návrh délky bloku, dne, kdy to chceš hrát, herního systému, věku účastníků, apod. musíš dodat před tímto termínem.


Šlo by to udělat tak, že to odehraju několikrát po sobě (s různými skupinami) a kolikrát to stihnu otočit upřesním, až budu mít lepší představu? Tj. že bych měl zarezervovaný jeden dlouhý blok a později doplnil, jak bude rozsekaný?
Autorská citace #18
18.5.2018 13:38 - Jarik
York: nejsem odpovědný za RPG sekci, to je vskutku Captain. Ale je to divný (asi atypický) přístup.
Jak to popsal Shako je mnohem víc GC použitelný.
Jinak: Prostě to nastav podle prvního testu a ten druhý použij, abys ověřil, že se to dá udržet v časových invencích.

Co já si pamatuji, tak žádnou svou hru jsem před GC moc netestoval. Nastavil jsme si 5 setkání, když se některé protáhlo, tak jsem ubral to, co mi přišlo nejslabší. A frnk... na GC s tím.
Aby tě to pak nezklamalo, že se ti přihlásily lamy a ty s nimi musíš hrát 10 hodin :) A to nemluvím o částce, kterou to na ně za aktivitu vyplivne (2x250 vs 1x500 se prodává různě :D ). (pozn.: ceny jsou pouze teoretické)
Autorská citace #19
18.5.2018 13:50 - York
Jarik píše:
Co já si pamatuji, tak žádnou svou hru jsem před GC moc netestoval. Nastavil jsme si 5 setkání, když se některé protáhlo, tak jsem ubral to, co mi přišlo nejslabší. A frnk... na GC s tím.


No právě ;-) Takže je na čase posunout se k novým, lepším zítřkům!

Dělám si samozřejmě srandu. Rozdíl je jen v tom, že se to snažím zpracovat jako plnohodnotný, vydatelný modul. To ale neznamená, že s tím nemůžu operativně pracovat, když to sám povedu.

Takže když budu mít možnost upřesnit očekávanou délku hry na základě playtestu, tak budu rád, když ne, tak holt udělám nějaký odhad a pak se to pokusím dodržet. Každopádně mít možnost odehrát to víckrát by pro mě bylo fajn.
Autorská citace #20
22.5.2018 20:00 - Dukolm
Tak za pár minut začne přihlašování na první vlnu programu, kdyby na to někdo zapomněl.
Nick:
Velikost okna: [1] [2] [3]
Zobrazit náhled Zobrazit náhled
Tagy:
Vaše IP adresa není z "bezpečných" adres. Příspěvek se odešlou pouze se správně opsaným kódem. Pokud nechcete opisovat kód, můžete se přihlásit (pokud nemáte účet, nejprve se zaregistrujte), nebo nám poslat informaci na PM a my Vaši IP adresu přidáme.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.22914099693298 secREMOTE_IP: 18.208.126.130