Kultura

sirien
12.4.2018 15:45
RPG videa, youtubeři, vlogy atd.
Ok, udělejme si jedno místo se sbírkou všech profláklých / hodnotných / zajímavých video-zdrojů k RPG - promo videa her, natáčené herní kampaně, vypravěčské kanály atd. V záhlaví budu zkoušet držet spíš věci co jsou hodně známé nebo mají nějakou vyšší přidanou hodnotu (dle ostatních nebo od pohledu, tolik volna ve svém životě bohužel fakt nemám), takže další věci budou možná náhodně rozházené po diskusi.

(seznam osobností co se hlásí k RPG ale nejsou přímo součást "scény" je tady vedle)


České/Slovenské - herní streamy
.


České/Slovenské - herní podcasty
.


České/Slovenské - streamy a podcasty o hraní
Jednorázové, speciální a ukázkové hry
  • TableTop: Fate Core - Will Wheeton, Felicia Day a John Rodgers, hrají ukázkovku Fate s Ryan Macklinem - rychlé Fate intro a nejspíš nejlepší RPG video ukázka vůbec.
  • D&Diesel - 30 minutová hra DnD Vina Diesela s Matt Marcerem a jeho partou
  • TableTop: Dread p.1, part 2 - Will&spoll ukázkovka hororovky Dread.
.


Nahrané/nahrávané kampaně (Anglicky)
.


"Naučné" kanály (Anglické)
  • Matthew Colville - jeden z velmi známých YTerů dávající rady k DMování a občas nějaké komentáře, recenze atp.
  • Geek&Sundry GM tips - playilist s radami od Matt Mercera, GMa slavné Critical Role (a později s radami od Satine Phoenix)
  • Office Hours - YTer s delším (hodinovým) formátem, co díl to několik témat
.


Různé
.



Další zdroje v diskusi:, Quentin #9 (několik en kanálů), wlkeR #21 (Wizardí Acquisitions) a #28 (3 dílná DnD 5 a půl hodinovka), ShadoWWW #31 (Marcer+Colbert charitativní demo), Sirien #55 (trochu šílené převyprávění hry), Aegnor #67 (Paranoia; hrají Geek&Sundry s hosty), Jerson #76 (DrDII, záznam z Discordu) a #86 (DnD přes Twitch nebo tak něco),
11.7.2021 10:43 - Dukolm
Náhodně my youtube nabídl tohle a mám za to že to tu nikdo zatím neposílal Aisu Kirei RPG.
Tak si to tu odložím až budu mít chuť si něco pouštět v dílně.
13.7.2021 14:46 - exi
Zatím jsem jenom proklikal, ale na Games.cz si povídali o stolních RPG (druhý dvě hodiny). Na konci i zmínka o d20 a rpgforu.
19.8.2021 09:50 - Jerson
exi píše:
Zatím jsem jenom proklikal, ale na Games.cz si povídali o stolních RPG (druhý dvě hodiny). Na konci i zmínka o d20 a rpgforu.

Už sis to poslechl? Je to poměrně dobré, na "deskovkáře" :-)
19.8.2021 10:14 - exi
Jerson: Jsem někde za půlkou a hodlám do doposlouchat. Já teda nejsem žádnej expert, ale taky mi to připadalo dobrý. Reálně jsem čekal, že budou všechny RPG nazývat dračák :)

Jenom mě mrzelo, že tam opakovaně říkají, že pravidla mají většinou 400 stran a že na to nemají čas to číst. Žádná zmínka o Starter setech (teda aspoň v tý části, kterou jsem slyšel), případně o tom, že hráči často musejí načíst jenom část nebo dokonce vůbec nic. To podle mě může dost lidí odradit.
19.8.2021 10:23 - Jerson
To je pravda, ale pak tam mluví i o kratších pravidlech pro lidi, kteří si chtějí RPG zkusit.
19.8.2021 21:38 - Necromancer
Tohle je dokonalý!
20.8.2021 18:57 - PetrH
Skvělá videa a parodie… od 31.8.2021 dnd… https://youtu.be/o8IdqEj10C4
31.8.2021 14:36 - Jerson
Na tuhle sérii jsem čekal od té doby, co VLDL sleduju. Pokud budou ukazovat podobné momenty jako v jiných sériích, budu mít příští roky dost materiálu, ke kterému se budu v diskusích odkazovat :-)
31.8.2021 19:32 - ShadoWWW
Mně pobavily ty komentáře. :-D
Gerard Montgomery píše:
"My name is Maximus Decimus Meridius, commander of the Armies of the North, General of the Felix Legions and loyal servant to the true emperor, Marcus Aurelius. Father to a murdered son. Husband to a murdered wife. And I will have my vengeance, in this life or the next."
Dude you're a level one halfling bard, and you stole that from Gladiator.
"Good artists copy, great artists steal"
Mate that's Picasso. Stop. Just stop.

Kleiner Teufel píše:
Dude... you've never played D&D. We've been making that shit up since the 70s. Ridley Scott stole it from US!
16.9.2021 05:21 - Temná kápě
27.10.2021 17:30 - Kenshin
Ahojte, naša skupina dobrodruhov zo Zapomenutých Příběhov vstupuje do 2. kapitoly. Snažili sme sa trošku vylepšiť stream, každý feedback poteší :)

https://www.youtube.com/watch?v=cmLztSXAGXQ

9.11.2021 11:57 - Aegnor
Fixing my BORING D&D combat // DM Tips & Advice (Ginny Di).

I když je to dle názvu pro DnD, tak ty myšlenky jsou aplikovatelný podle mě pro jakékoliv RPG.
30.12.2021 17:58 - ShadoWWW
Skupin mladých lidí (hráči a hráčka), co hrají 5E, a říkají mu Dračí doupě / DrD.
30.12.2021 17:59 - ShadoWWW
Skupin mladých lidí (hráči a hráčka), co hrají 5E, a říkají mu Dračí doupě / DrD. Hráč barda při použití schopnosti skutečně hraje na ukulele a zpívá. :)
7.1.2022 10:51 - Gergon
Poslední díl našeho seriálu. První díl byl pomalejší a rozjížděcí, ale zatím to vypadá že ty další stojí víc a víc za to =) V každém případě myslím, že jsme skutečně vytvořili něco co tu ještě nebylo =) a moc děkuji všem, kteří se na té tvorbě podíleli a pomáhali.
Temné časy
11.1.2022 14:03 - Gergon
Z kanálu Inferno se pomalu bude stávat taková internetová fantasy televize s různými pořady a náměty. Nebude tam už pouze můj xicht - doufám ???? - a časem budeme moct snad dodávat pořady pravidelně a ve větším množství. Kromě mých pořadů stávajících - jako je Pj craft a rozbory DnD, by se měly objevit další pořady s jinými moderátory. Už jsem oslovoval lidi kolem zapovězených zemí, ale zatím jsem nikoho nenašel kdo by se do toho pustil, ale našel jsem zájemce o pořad ohledně barvení figurek a wargamingu, dále bych rád měl pořady třeba o deskových hrách, nebo recenze na fantasy a sci-fi knihy, pokud byste někdo měl zájem se zapojit.
Případně pokud vás napadá něco dalšího spojeného se scifi a fantasy o čem byste rádi tvořili videa, tak klidně dejte vědět. Mělo by to být oboustranně výhodné, já budu mít na kanálu nový pořad od jiných tvůrců než jsem já, takže větší rozsah pro diváky a vám nabízím prostor zaběhnutého kanálu s několika tisíci odběrateli, které můžete oslovit a nemusíte budovat svůj kanál od nuly.
24.1.2022 14:34 - Tessanger
Ahoj, kdyby jste měli dlouho chvíli a chtěli byste si něco poslechnout, tak se můžete podívat na nový YouTube kanál kde jsou záznamy z hraní RPG podle pravidel Grimoáru kanál:MFV
10.2.2022 11:24 - Gergon
Chcete se naučit 3D modelování? Ovládnout základy programu Blender? Modelovat si vlastní figurky a terény pro RPG, deskové hry nebo wargaming? Tak já vás to naučím:

Blender tutorial
10.2.2022 12:37 - Jarik
Nebo se chcete dozvědět něco málo o rozšíření pro Lone Wolf hru na hrdiny s názvem
Hrdinové Magnamundu?
5.3.2022 11:59 - Gergon
Nevím kdo sledujete kanál Rohatá kostka, ale pokud projekt na Temné časy uspěje, tak Dorreah z Rohaté kostky si zahraje jednu z větších postav ve druhé sérii!!!
HITHIT

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.089657783508301 secREMOTE_IP: 18.233.223.189