Kultura

sirien
12.4.2018 15:45
RPG videa, youtubeři, vlogy atd.
Ok, udělejme si jedno místo se sbírkou všech profláklých / hodnotných / zajímavých video-zdrojů k RPG - promo videa her, natáčené herní kampaně, vypravěčské kanály atd. V záhlaví budu zkoušet držet spíš věci co jsou hodně známé nebo mají nějakou vyšší přidanou hodnotu (dle ostatních nebo od pohledu, tolik volna ve svém životě bohužel fakt nemám), takže další věci budou možná náhodně rozházené po diskusi.

(seznam osobností co se hlásí k RPG ale nejsou přímo součást "scény" je tady vedle)


České/Slovenské - herní streamy
.


České/Slovenské - herní podcasty
.


České/Slovenské - streamy a podcasty o hraní
Jednorázové, speciální a ukázkové hry
 • TableTop: Fate Core - Will Wheeton, Felicia Day a John Rodgers, hrají ukázkovku Fate s Ryan Macklinem - rychlé Fate intro a nejspíš nejlepší RPG video ukázka vůbec.
 • D&Diesel - 30 minutová hra DnD Vina Diesela s Matt Marcerem a jeho partou
 • TableTop: Dread p.1, part 2 - Will&spoll ukázkovka hororovky Dread.
.


Nahrané/nahrávané kampaně (Anglicky)
 • Critical Role, 1st campaign - Nejslavnější a nejprofláklejší, stěžejní a základní YT DnD parta s IMDb hodnocením 98%. Jejich aktuální (druhá) kampaň je tady.
 • RollPlay Swan Song - SF kampaň podle Stars Without Numbers
 • Blades in the Darkg - Hra ve stejnojmenném systému a alchemy-electro-punkovém prostředí plném gangů a akčních zločinů (viz BitD v Kostce).
 • Acquisition Incorporated - Hra pár lidí přímo od Wizardů ve FR o hrdinech, co si na vyzvedávání pokladů udělali korporát a vedou obchodní války s konkurencí se všemi špinavými triky, co k tomu patří včetně sex-špionáže. Začalo to ve 4e, přešlo to na 5e, action&fun.
 • LA by Night - Vampire the Masquarade 5e
.


"Naučné" kanály (Anglické)
 • Matthew Colville - jeden z velmi známých YTerů dávající rady k DMování a občas nějaké komentáře, recenze atp.
 • Geek&Sundry GM tips - playilist s radami od Matt Mercera, GMa slavné Critical Role (a později s radami od Satine Phoenix)
 • Office Hours - YTer s delším (hodinovým) formátem, co díl to několik témat
.


Různé
.Další zdroje v diskusi:, Quentin #9 (několik en kanálů), wlkeR #21 (Wizardí Acquisitions) a #28 (3 dílná DnD 5 a půl hodinovka), ShadoWWW #31 (Marcer+Colbert charitativní demo), Sirien #55 (trochu šílené převyprávění hry), Aegnor #67 (Paranoia; hrají Geek&Sundry s hosty), Jerson #76 (DrDII, záznam z Discordu) a #86 (DnD přes Twitch nebo tak něco),
3.8.2020 08:28 - Quentin
Každopádně to bylo strašné. Prakticky většinu času strávili ospravedlňováním podvádění. Doufal jsem v nějakou konstruktivnější debatu. Třeba, jak vyhodit ze hry ty věci, kvůli kterým se běžně podvádí. Ale ani jsme se nestihli dostat za základní věci jako ... nelži svým přátelům, wtf.
3.8.2020 08:47 - efram
Quentin

Moc jste je tu debatu rozvést nenechali. Nemyslím to úplně doslovně, ale svými dotazy jste v zásadě debatu moderovali. To téma fakt ani nechci dál rozebírat (přímo ty kostky), protože se strhne shit storm o lhaní atd. a přeci kdo lže, ten krade, a kdo krade může i zabít, že? :)

Quentin píše:
Ale ani jsme se nestihli dostat za základní věci jako ... nelži svým přátelům, wtf.


Myslím, že v tom vidíš něco co většina lidí ne.
3.8.2020 08:50 - Aegnor
Jako konkrétně "přetáčení"/"fixlování" kostek si klidně probírejte, ale kdyžtak pod blogem, který se tomu věnuje (sirienův či lethrendisův).

EDIT: A Jerson už tu diskuzi o highly flammable tématu přesunul.
3.8.2020 08:53 - Corny
Jako to asi je ale chyba těch, co tu show vedou, jestli se nechají příliš moderovat chatem, nebo ne. Těžko může být chat u streamu zodpovědný za to, že se jím nechají streamující moc ovlivňovat a nedokáží rozvést vlastní myšlenky.

Quentin: Byť s tebou co se daného tématu týče plně souhlasím, tohle asi není vhodné místo na to tady o tom rozjíždět debatu (případně flame).
3.8.2020 09:12 - Jerson
Zrovna MS ve svém streamu jedou podle bodů, které mají napsané, takže se ani moc nedivím, že nedošlo k debatě - na to nemají postavený formát pořadu, a navíc debatovat písemně (dokonce z mobilu) s někým, kdo odpovídá slovně, to se nedá.
Navíc zrovna fixlování kostek a vůbec podvádění ve hře mi přijde na delší než jen hodinové téma.
3.8.2020 12:51 - Gurney
Quentin #386: Víceméně souhlas. On ten stream má imho dva klíčové momenty, které vypovídají vlastně vše - první, když tam Eddie mluví o tom, že ono by to vlastně celé šlo dělat jinak a bylo by to i snazší (!), ale jemu to tak vyhovuje, potřebuje to tak pro svůj předpřipravený příběh a hráčům to vyhovuje...asi... ale samozřejmě sám to s nimi řešit nezačne, oni sami by si museli říct (dokonalá Catch-22 situace). Druhý když pak na konci mluví o tom, že GM má jiné cíle než hráči, což je imo prostě špatný mindset. Ale přesně jak podotýká Corny, to bychom museli řešit někde jinde, tady se někteří jen třesou na to začít kvičet, jak jsou dehonestovaní, utlačovaní a upalovaní, a nevyhnutelně se z toho do pěti postů stane repetitivní flejm. A ano, taky mě znepokujuje, jak mi Šaňo nahlíží do duše.
22.8.2020 09:27 - Jerson
Potřebuju poradit. Mám nepříliš výkonný netbook, který bych chtěl použít pro záznam hry, tedy natočit cca 5 hodin videozáznamu v kuse, abych ho mohl později nahrát na youtube. Jaký program je na to nejlepší, aby byl jednoduchý na ovládání a nesekal se?
22.8.2020 12:22 - Dukolm
Možná by stálo a to napsat co znamená nepříliš výkonný notebook, a jakou kvalitu zvládne web kamera. A jestli chceš zaznamenávat online hru nebo offline.

Já většinou používám OBS Studio protože přes měj můžu webkamery nastavit pevné zaostření(pokud scéna zabírá větší počet lidí), plus se tam i dobře pracuje s mikrofonem. Ale pokud potřebuješ točit skupinu více lidí při hře nebo akci typu Simulátoru Artemis tak to webkamera i když dobrá úplně není ono a telefon nebo zrcadlovka s dobrým mikrofonem/mikrofony fungovala lépe.
22.8.2020 12:47 - Jerson
Na parametry netbooku se teď podívat nemůžu, takže nevím co zvládne kamera. Ale chci snímat hru u stolu.
Nick:
Velikost okna: [1] [2] [3]
Zobrazit náhled Zobrazit náhled
Tagy:
Vaše IP adresa není z "bezpečných" adres. Příspěvek se odešlou pouze se správně opsaným kódem. Pokud nechcete opisovat kód, můžete se přihlásit (pokud nemáte účet, nejprve se zaregistrujte), nebo nám poslat informaci na PM a my Vaši IP adresu přidáme.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.21264505386353 secREMOTE_IP: 3.226.248.180