Kultura

sirien
12.4.2018 15:45
RPG videa, youtubeři, vlogy atd.
Ok, udělejme si jedno místo se sbírkou všech profláklých / hodnotných / zajímavých video-zdrojů k RPG - promo videa her, natáčené herní kampaně, vypravěčské kanály atd. V záhlaví budu zkoušet držet spíš věci co jsou hodně známé nebo mají nějakou vyšší přidanou hodnotu (dle ostatních nebo od pohledu, tolik volna ve svém životě bohužel fakt nemám), takže další věci budou možná náhodně rozházené po diskusi.

(seznam osobností co se hlásí k RPG ale nejsou přímo součást "scény" je tady vedle)


České/Slovenské - herní streamy
.


České/Slovenské - herní podcasty
.


České/Slovenské - streamy a podcasty o hraní
Jednorázové, speciální a ukázkové hry
  • TableTop: Fate Core - Will Wheeton, Felicia Day a John Rodgers, hrají ukázkovku Fate s Ryan Macklinem - rychlé Fate intro a nejspíš nejlepší RPG video ukázka vůbec.
  • D&Diesel - 30 minutová hra DnD Vina Diesela s Matt Marcerem a jeho partou
  • TableTop: Dread p.1, part 2 - Will&spoll ukázkovka hororovky Dread.
.


Nahrané/nahrávané kampaně (Anglicky)
.


"Naučné" kanály (Anglické)
  • Matthew Colville - jeden z velmi známých YTerů dávající rady k DMování a občas nějaké komentáře, recenze atp.
  • Geek&Sundry GM tips - playilist s radami od Matt Mercera, GMa slavné Critical Role (a později s radami od Satine Phoenix)
  • Office Hours - YTer s delším (hodinovým) formátem, co díl to několik témat
.


Různé
.



Další zdroje v diskusi:, Quentin #9 (několik en kanálů), wlkeR #21 (Wizardí Acquisitions) a #28 (3 dílná DnD 5 a půl hodinovka), ShadoWWW #31 (Marcer+Colbert charitativní demo), Sirien #55 (trochu šílené převyprávění hry), Aegnor #67 (Paranoia; hrají Geek&Sundry s hosty), Jerson #76 (DrDII, záznam z Discordu) a #86 (DnD přes Twitch nebo tak něco),
6.10.2019 19:51 - Dukolm
Pěkný, no už jsem od nich viděl video nebo obrázky na herní stoly.
7.10.2019 18:22 - kin
Docela zajímavý video, na začátku probírají vliv stremování na popularitu rpg.
Pro zkratku, říkají tam že cca 50% právě hrajících lidí (asi v usa) hraje kvůli stremování.
Pak dobré poznatky typu, že stremování lidem ukázalo, že to je zábava, sociální a o vyprávění příběhů, kteru může hrát kdokoliv bez ohledu na pohlaví, barvu, vzhled, atd. Že to hlavně polidštilo rpg jako celek, ubralo jim to na démoničnosti starých dob.
7.10.2019 19:05 - PetrH
Co rikate na nove drakoviny a hosty? https://youtu.be/WL8aiQRdBuQ
7.10.2019 21:13 - ShadoWWW
Dost dobrý nápad, dost dobré zpracování. Někdy by to mohli zopakovat.
8.10.2019 11:47 - PetrH
Rozhodne to fungovalo s lk lepe jak jeho projekt... coz je zvlastni ale mize to byt dane i slozenim a pojetim toho projektu
10.10.2019 17:14 - PetrH
Další ytb záznam hry v systému Kouzlem a mečem. https://youtu.be/ojs2sy333zg
12.10.2019 22:19 - Babcom
Ahojte, som tu nový, ale ak máte radi scifi, tak náš kanál s priateľmi (je to ale "len" podcast vzhľadom na to, že to nahrávame na našich live sessions, takže audio-only) má už 17 dielov online a ďalšie na mňa čakajú na upload:

https://www.youtube.com/channel/UC_asB3X_ewfGNiTVudvz6PQ

Je to scifi vo vesmíre Babylonu 5 podľa dosť starého systému (The Babylon Project RPG). Možno niekedy v budúcnosti urobím aj prehľad o tom systéme, ak by bol záujem.

A práve som začal uploadovať aj záznamy z online hrania, kde hráme s priateľmi (polka z ČR a polka zo SR) podľa druhej edície Mutant Chronicles RPG kampaň v rovnomennom vesmíre - teda Mutant Chronicles (možno si pamätáte kartovku Doomtrooper). Tam som len práve začal s uploadom:

https://www.youtube.com/channel/UCus2H-z-Ui3tlgpv_lF0xtA

A hrali sme to prvýkrát cez Roll20 a mali problémy s audiom, takže kvalita záznamu je... no... taká, aká je. :P

(Dúfam, že ma nezlynčujete a niekomu sa to bude páčiť... viem, že robím ešte veľa chýb ako GM, ale učím sa...) ;) Bude lepšie.
12.10.2019 23:23 - Jerson
Přijde mi, že s RPG záznamy a twitchi z hry je to jako svého času s pravidly - v poslední době to dělá kde kdo :-) Bohužel je zcela mimo mé možnosti tuhle tvorbu sledovat.
13.10.2019 16:12 - ShadoWWW
Zatím těch lidí, co to dělají, moc není. Ale co potěší, že ti, co to dělají, umí nalákat publikum. To se těm tebou zmiňovaným tvůrcům nikdy nepovedlo. Máš ale pravdu, že přichází ta správná vlna, na které vyrostou celebrity.

A za pár let přijde někdo, kdo řekne: "Jo, to tenkrát měli lehký, ne jako dnes. To já kdybych..." Ale ve skutečnosti je za tím mnoho úsilí a odvahy.
13.10.2019 16:19 - sirien
Spíš než vlastní tvorbu pravidel mi to teda když už připomíná dobu, kdy měla "každá" skupina svoje vlastní webovky (dávno tomu, ale Jerson by to pamatovat moh).

Šlo by říct, že to sou tak trochu možná takový dobový trendy, na druhou stranu mi nepřijde, že by to mělo cokoliv víc společnýho, protože to je všechno dost o něčem jinym.
13.10.2019 18:33 - Jerson
Úsilí a odvaha jsou pro mě vedlejší - naprosto zásadní je čas, a když ho nemám (spolu s několika dalšími lidmi), tak prostě neudělám nic.
13.10.2019 18:57 - ShadoWWW
Tak prostě ten trend jde mimo tebe. Nic, co by ti mělo trhat žíly, ne?
13.10.2019 21:01 - Babcom
Ja väčšinu RPGčiek online počúvam popri práci na compe doma, určite tomu nevenujem celé vedomie a preto je možné, že mi niektoré veci unikajú... ale to mi až tak žily netrhá. Mám pár vecí (Acq Inc), ktoré pozerám plne (a ešte dobre, že vychádzajú ca. 1x za kvartál - podobne hráme aj my - obe moje skupiny sa stretávajú tak max. 1x za mesiac, lebo viac času proste nemáme). Ostatné nahrávky sú pre mňa skôr rádio v pozadí... Alternatívne sa to dá stále stiahnuť ako MP3 do auta alebo to počúvať ako podcast na Spotify a podobne. Ale každý vie, či a koľko tomu chce venovať. ;)

(Btw, druhá scéna v Mutant Chronicles RPG je online, v ktorej dobrodruhovia nielen kecajú, ale aj niečo robia... :D :P https://www.youtube.com/watch?v=vupJIcbyBgU )

Inak, tie hore spomínané Drakoviny boli vynikajúce, mne sa to veľmi pozdávalo. :D
13.10.2019 21:37 - sirien
Jinak sem koukám zapomněl odepsat :)

Hra z prostředí Babylonu 5 zní hodně zajímavě a asi se i přiměju k tomu se podívat aspoň na její začátek :) Nějaký přehled toho systému (...v Kostce, nebo recenze nebo tak něco) by byl určitě super - i když možná sem jen ovlivněnej tim že mám rád Babylon 5 :) Sem ho dokonce nedávno celej znovu zkouknul - a narozdíl od jinejch sem toho vůbec nelitoval, naopak.
13.10.2019 22:49 - Babcom
B5 je samozrejme naj-epic seriál, takže úplne chápem. ;)

Sirien: Ak by si dal prednosť one-shotu a nemáš čas na celú kampaň, tak myslím, že štvrtá časť na YouTube (s techno-mágmi) je dejovo sebestačná.

Čo sa týka recenzie, rád niečo spíšem, keď sa v novembri vrátim z dovolenky.
18.10.2019 11:09 - PetrH
A je tu další ze skvělých momentů - pokračování hraní v systému KaM. Jste očekáváni dobrodruzi a fandové. https://youtu.be/AdnndB3TEQA
22.10.2019 12:53 - PetrH
Jsou opět zpět. Vaši hrdinové v Zapomenutém světě. Systém Kouzlem a mečem. https://youtu.be/WuryUaWPsFE
24.10.2019 20:38 - LokiB
UnDeadwood Part I: Stay Close, Reverend
První díl Critical Role hrajících Deadlands (resp. ne tak striktně, co se pravidel týče, jako když hrají DnD).
Jsem to zkusil zkouknout, abych o sledování hraní na youtube jen neteoretizoval
Není to moc rozjeté, celkem utažené, jako by nad tím visel trochu dým. Matt jako hráč a ne GM. Ale chvílema tam bylo i veselo.
1.11.2019 08:23 - Dukolm
@Wizards_DnD píše:

Did YOU start playing #DnD after watching #CriticalRole?

https://twitter.com/Wizards_DnD/status/1190086053505511424



Jsem docela zvědavý co sem tam sejde za komentáře tak za 24 hodin a více.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.085563898086548 secREMOTE_IP: 3.237.178.126