Kultura

sirien
12.4.2018 15:45
RPG videa, youtubeři, vlogy atd.
Ok, udělejme si jedno místo se sbírkou všech profláklých / hodnotných / zajímavých video-zdrojů k RPG - promo videa her, natáčené herní kampaně, vypravěčské kanály atd. V záhlaví budu zkoušet držet spíš věci co jsou hodně známé nebo mají nějakou vyšší přidanou hodnotu (dle ostatních nebo od pohledu, tolik volna ve svém životě bohužel fakt nemám), takže další věci budou možná náhodně rozházené po diskusi.

(seznam osobností co se hlásí k RPG ale nejsou přímo součást "scény" je tady vedle)


České/Slovenské - herní streamy
.


České/Slovenské - herní podcasty
.


České/Slovenské - streamy a podcasty o hraní
Jednorázové, speciální a ukázkové hry
  • TableTop: Fate Core - Will Wheeton, Felicia Day a John Rodgers, hrají ukázkovku Fate s Ryan Macklinem - rychlé Fate intro a nejspíš nejlepší RPG video ukázka vůbec.
  • D&Diesel - 30 minutová hra DnD Vina Diesela s Matt Marcerem a jeho partou
  • TableTop: Dread p.1, part 2 - Will&spoll ukázkovka hororovky Dread.
.


Nahrané/nahrávané kampaně (Anglicky)
.


"Naučné" kanály (Anglické)
  • Matthew Colville - jeden z velmi známých YTerů dávající rady k DMování a občas nějaké komentáře, recenze atp.
  • Geek&Sundry GM tips - playilist s radami od Matt Mercera, GMa slavné Critical Role (a později s radami od Satine Phoenix)
  • Office Hours - YTer s delším (hodinovým) formátem, co díl to několik témat
.


Různé
.



Další zdroje v diskusi:, Quentin #9 (několik en kanálů), wlkeR #21 (Wizardí Acquisitions) a #28 (3 dílná DnD 5 a půl hodinovka), ShadoWWW #31 (Marcer+Colbert charitativní demo), Sirien #55 (trochu šílené převyprávění hry), Aegnor #67 (Paranoia; hrají Geek&Sundry s hosty), Jerson #76 (DrDII, záznam z Discordu) a #86 (DnD přes Twitch nebo tak něco),
30.9.2019 23:42 - sirien
KD, když už. JaD je poněkud něco jiného.

(Jinak teda číst zrovna od Tebe poznámku o podjatosti vzešlé z osobní antipatie...)
1.10.2019 07:49 - pilchowski
Tak jsem zvědav, jak tahle reklama na sebe sama zabere (od 7:30)
1.10.2019 13:26 - mrkew
První díl zde: https://www.youtube.com/watch?v=w7S4JS2dAkc

Měli problém se zvukem, občas nevyvážený a v určitých částech zcela vypadl. Tak snad to do příště opraví :))
1.10.2019 16:20 - efram
sirien píše:
KD, když už. JaD je poněkud něco jiného


Sry, sekla jsem se jak jsem to psal. Jsem zrovna koukal na ten poslední JaD, tak mi to asi nějak uvízlo v paměti.

sirien píše:
(Jinak teda číst zrovna od Tebe poznámku o podjatosti vzešlé z osobní antipatie...)


Bohužel v tomhle ohledu se musím sklonit před tebou mistře, jsi lepší.
2.10.2019 09:27 - PetrH
KD jsem viděl. Proboha proč je to tak uřvaný a přehrávaný? to jako, že jsme ksicht známý tak se musím přetvářet? Fakt mi tenhle guláš nesedl. Pokud porovnám Drakoviny, Mrkew tak jsou mi mnohem příjemnější a fakt nepotřebuji modely za tisíce. Chemie tam mezi hráči funguje mnohem lépe. Tady je to jak špatně napsaný seriál plný hvězd, co dělat tu raketovou vědu a medicínu jak v ordinaci....
2.10.2019 09:31 - Jerson
Napůl sleduju a napůl poslouchám Krotitele - úvodní scéna, oni jsou v observatoři, venku je neviditelná potvora, kterou jejich slepá mniška odhalí, zloděj po něm vystřelí, přitom ho spoutá (to bylo ještě před začátkem tohoto sezení) a začne boj - tedy GM řekne "hoďte si na iniciativu". Šestý hráč se ptá, jak se počítá iniciativa a jak je Obratnost v angličtině.
Nicméně - stříleli zřejmě přes okno. Pak potvoru sledují přes okno, jak ji omotávají nějaká ta svazují chapadla. A když chce ta slepá mniška proskočit oknem (je fakt moc uvěřitelné, jak se chová slepá postava), tak tam to okno není a potvora je za zdí, což je ostatně ne moc zřetelně vidět i na battleplánu, který je snímán z dálky, takže na něj špatně vidím i já, navíc v tom úhlu překáží barák před místem boje.
A pak tedy zjišťují, jakým oknem ho viděli - oknem ze vstupní chodbičky, tedy pod úhlem, ze kterého ho žádná z postav vidět nemohla (na tož po něm něco vrhat nebo střílet).

Někteří hráči na battleplán nevidí, takže když zloděj chce vystřelit ze své dlouhé píšťaly, střílí na cíl metr a půl daleko (přes okno), jen to v první chvíli neví. Jo, a zaklekne, takže by ho nejspíše neviděl, to okno mi přijde docela vysoko.
A GM před tou akcí jeho figurku posune, aby na nepřítele viděl.

Jen abych to shrnul - tak zloděj pomocí luku a kouzla tu nestvůru trefil a spoutal, a hned v dalším kole chce útočit pomocí píšťaly a nikoliv lukem, který drží v ruce. A musí se přesunout, aby mohl střílet na cíl, který předtím trefil a spoutal ho na místě. Jo, a při střelbě se na ten metr a půl netrefí.

Profesionální vybavení podruhé během dvou minut nezvládá hlasité projevy hráčů.

Vidoucí v záchvatu smíchu (postava i hráčka) říká, že se jde podívat do knihovny (jako mentální knihovna, když byste to z popisu nepoznali), GM na to reaguje, že padne na zem a má zranění za 1 HP. Dostane tři vize. Za bojové kolo, tedy šest sekund, dostane čtyři minuty popisů vizí.

Pří smíchu zase vypadl zvuk. A pak znovu.

Hráč Bolka zjevně nepochopil, že "knihovna" je jen nějaká astrální věc. Shrne, co se stalo před ním (tedy působí to dojmeme, že všichni opravdu jednají jeden po druhém a nikoliv současně), pak zjistí, že nedoběhne, takže se vrátí a kouzlí.

Jedno bojové kolo trvalo 20 minut.

V této chvíli má video 29 lajků a 15 dislajků.
2.10.2019 09:42 - Aegnor
Ještě bych k Jersonovi dodal, že před tímhle vším proběhlo 10 minut popisování toho, co už odehráli. Nějak si z toho nedokážu nic vybavit. Za první půl hodiny sledování proběhlo jedno kolo, projevily se nedostatky rozložení místa, kde hrají ... a to je tak všechno.
2.10.2019 09:54 - ShadoWWW
Mrkew pojedou novou kampaň. Těším se!
2.10.2019 10:37 - pilchowski
Mě na tom videu KD trkly hned dvě věci:

1) LK představuje Essentials Kit a soutěž o něj tak, že ho schová za DM screen...
2) Z pohledu kamery na terénu v určité fázi nejsou vidět figurky postav, takže se člověk jen domnívá, kde asi stojí...
2.10.2019 10:48 - Zarahel
Hola,
trochu naruším konverzaci o KD (jen na okraj, vážně jsem se snažil na to mrknout i déle, než 10 minut, ale já to zkrátka nedal...) a nahodím něco, co jsem objevil nedávno :)

Kdyby se to tu objevilo už dříve, tak jsem to přehlédl - povídání o DnD trochu jinak. Pro vypravěče nebo hráče, které zajímá podle mého vážně dobře povedené vyprávění o DnD lore.


MrRhexx

EDIT: Hmmm. Teď to poslouchám a došlo mi JAK velký geek vlastně jsem :D
2.10.2019 11:02 - Jerson
pilchowski píše:
2) Z pohledu kamery na terénu v určité fázi nejsou vidět figurky postav, takže se člověk jen domnívá, kde asi stojí...

Na to, jak detailně zpracované modely mají k dispozici a jak dlouhý čas trávili přípravou natáčecího místa je z battleplánu vidět úplné houby. Nevidí na něj hráči, pořádně na něj nevidí diváci, GM k němu musí vstávat ... fakt o ničem.

Jinak doporučuju přeskočit shrnutí, tedy prvních 15 minut určitě, ale ani pak to není lepší.
2.10.2019 11:07 - Jarik
Mám doma takový otočný servírovací prkýnko (40cm). To by pomohlo.
2.10.2019 11:22 - York
Jerson píše:
Na to, jak detailně zpracované modely mají k dispozici a jak dlouhý čas trávili přípravou natáčecího místa je z battleplánu vidět úplné houby. Nevidí na něj hráči, pořádně na něj nevidí diváci, GM k němu musí vstávat ... fakt o ničem.


Jo, tohohle jsem se trochu bál a proto jsem sem dával tu fotku z Gameconu, kde to mají všichni hráči před sebou (thumbs up orgům Gameconu za dobře připravený herní stůl).
3.10.2019 18:38 - RaeVeaR
Rád by som dal do povedomia aj českú hernú skupinu, na Twitchi sú ako sloninohy a na Youtube potom dávajú záznamy z hrania pod názvom Pařeniště a ich Facebook je Sloní Nohy
4.10.2019 09:48 - Jarik
Včera hostovali v Drakovinách na one-shotu Mrkew a LK.
Předpokládám, že během pár dní to bude i na YT. Zatím jen na twitchi Drakovin (resp.ještě Freeze).
4.10.2019 09:53 - mrkew
sirien píše:


Konečně jsme vymysleli název pro naší skupinu a celkově pro druhou sérii. Klan Zephyra a budeme hrát vždy každý pátek od 20:00, tak kdybys byl hodný a změnil popis budeme rádi :)

Jinak díky za tvou radu na založení blogu, máme ho zde: http://www.d20.cz/blog/mrkew/52275.i0.html
6.10.2019 08:18 - PetrH
Živý přenos hraní dneska od 10. (Používají kouzlem a mečem) edit: https://youtu.be/CJhYCkjlfEM
6.10.2019 08:46 - ShadoWWW
PetrH: Jaký kanál?
6.10.2019 08:52 - PetrH
Sakra link se ztratil https://youtu.be/CJhYCkjlfEM
6.10.2019 18:04 - ShadoWWW
Výroba zástěny Matta Mercera.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.078765153884888 secREMOTE_IP: 18.209.209.246