Kultura

sirien
12.4.2018 15:45
RPG videa, youtubeři, vlogy atd.
Ok, udělejme si jedno místo se sbírkou všech profláklých / hodnotných / zajímavých video-zdrojů k RPG - promo videa her, natáčené herní kampaně, vypravěčské kanály atd. V záhlaví budu zkoušet držet spíš věci co jsou hodně známé nebo mají nějakou vyšší přidanou hodnotu (dle ostatních nebo od pohledu, tolik volna ve svém životě bohužel fakt nemám), takže další věci budou možná náhodně rozházené po diskusi.

(seznam osobností co se hlásí k RPG ale nejsou přímo součást "scény" je tady vedle)


České/Slovenské - herní streamy
.


České/Slovenské - herní podcasty
.


České/Slovenské - streamy a podcasty o hraní
Jednorázové, speciální a ukázkové hry
  • TableTop: Fate Core - Will Wheeton, Felicia Day a John Rodgers, hrají ukázkovku Fate s Ryan Macklinem - rychlé Fate intro a nejspíš nejlepší RPG video ukázka vůbec.
  • D&Diesel - 30 minutová hra DnD Vina Diesela s Matt Marcerem a jeho partou
  • TableTop: Dread p.1, part 2 - Will&spoll ukázkovka hororovky Dread.
.


Nahrané/nahrávané kampaně (Anglicky)
.


"Naučné" kanály (Anglické)
  • Matthew Colville - jeden z velmi známých YTerů dávající rady k DMování a občas nějaké komentáře, recenze atp.
  • Geek&Sundry GM tips - playilist s radami od Matt Mercera, GMa slavné Critical Role (a později s radami od Satine Phoenix)
  • Office Hours - YTer s delším (hodinovým) formátem, co díl to několik témat
.


Různé
.



Další zdroje v diskusi:, Quentin #9 (několik en kanálů), wlkeR #21 (Wizardí Acquisitions) a #28 (3 dílná DnD 5 a půl hodinovka), ShadoWWW #31 (Marcer+Colbert charitativní demo), Sirien #55 (trochu šílené převyprávění hry), Aegnor #67 (Paranoia; hrají Geek&Sundry s hosty), Jerson #76 (DrDII, záznam z Discordu) a #86 (DnD přes Twitch nebo tak něco),
14.8.2019 19:18 - Xeth
Zajímavé je taky začínající tažení PF2 k příležitosti vydání 2. edice. Vypravěč je myslím poměrně dobrý a hráči většinou své postavy hrají velmi slušně (trpaslice Omelette je prostě skvělá :)). A navzdory občasným pravidlovým vstupům je to celekm zábavné sledovat. Vlastně mne to přimělo se blíž zajímat o PF2. Takže za mne dobrá práce.

A prosím o opravu číslovky u prvního tažení Critical rolu v rozcestníku. :)
15.8.2019 00:41 - ShadoWWW
(Video) úvod do dobrodružství Ztracený důl Fendelveru.
15.8.2019 08:18 - Jerson
Píše:
Zdravím , mé jméno je Jan, je mi 19 let a v životě jsem nehrál DnD , Dračí doupě, či jiné hry na hrdiny. Před několika týdny mě chytlo sledování Drakovin a to mě zaujalo až na tolik, že jsem posledních pár dní průběžně studoval DnD 5e pravidla(players handbook) a zkusil si vytvořit postavu na DnD Beyond, abych se dostal více do hry. A nyní bych rád zkusil si zahrát nějaké dobrodružství.


Píšu si první čárku za člověka o ,kterém vím, že ho k hraní přilákalo sledování cizí hry na Youtube.
Siriene, jak dopadla sestra kamarádky tvé přítelkyně, už se odhodlala ke hře?
26.8.2019 21:02 - ShadoWWW
Tý jo. Ty Drakoviny mají vzestupnou tendenci už tak vysoké kvality. Hustý.
26.8.2019 21:55 - PetrH
Otazkou je jaka bude dalsi serie...?
26.8.2019 22:07 - sirien
Jo, Drakoviny sou super, zrovna je namátkově poslouchám.

Jinak musim říct že zrovna Drakoviny sou docela dobrá ukázka toho, že na naprosto dostačující a pohodovej zvuk dneska neni žádnej zázrak ani těžko dosažitelnej problém. Ostatně Gurney tušim mi zmiňoval, že LA by Night nebo tak něco začínalo i zvukově doslova iPhonem na stativu a zjevně to taky stačilo... (což se nedivim - občas mám ve zvyku pustit telefon na hlasitej odposlech, nechat ho ležet na stole a mluvit normálnim hlasem zatimco chodim po místnosti - a mikrák na telefonu mi to bere naprosto bez problémů, i když zrovna mluvim směrem někam k čertu...)
7.9.2019 15:25 - ShadoWWW
Typical Sunday - borci ze Slovenska, co hrají DnD 5E.

Jejich kanál má 30 tisíc odběratelů.
7.9.2019 18:44 - efram
Mimochodem hend v tom prvním díle Typical Sunday, je videt ten pohodovej pristup. Postavy budou teprve doladovat. Nic neresej krecovite. Kupodivu to ani nevypada , ze před hrou museli studovat tuny textu......
8.9.2019 07:02 - ShadoWWW
Střetnutí s drakem bylo cool. ;)
8.9.2019 08:12 - pilchowski
to bylo vtipný, a nejlepší je, že jsem to měl podobně, když jsme to hráli: první drakův dech byl skoro TPK, jedinej, kdo to ustál, byl barbar a ukecal draka tím, že mu dal mapu k pokladu (falešnou)... ale ukecat draka tím, že mu udělám skoro erotickou masáž, to jsem ještě neviděl (pominu to, že já bych teda takhle hloupýho draka, co se vzdá svejch pokladů, neroleplayoval, ale zase ten nápad s masáží bylo nutný využít), díval jsem se na to poprvé a jakože fakt jsem se bavil
8.9.2019 09:50 - PetrH
Jo tohle se da poslouchat a delat neco jineho. Hezky to bylo, musi se nechat. Follow me upozorni na priste. Jste stopajici hvezda. Vydrzet a nepolevit.
8.9.2019 15:12 - ShadoWWW
Vypadá to, že Strangers and Dragons se probouzí už dnes večer (přibližně v 20 hod.).
8.9.2019 16:20 - mrkew
pilchowski píše:
to bylo vtipný, a nejlepší je, že jsem to měl podobně, když jsme to hráli: první drakův dech byl skoro TPK, jedinej, kdo to ustál, byl barbar a ukecal draka tím, že mu dal mapu k pokladu (falešnou)... ale ukecat draka tím, že mu udělám skoro erotickou masáž, to jsem ještě neviděl (pominu to, že já bych teda takhle hloupýho draka, co se vzdá svejch pokladů, neroleplayoval, ale zase ten nápad s masáží bylo nutný využít), díval jsem se na to poprvé a jakože fakt jsem se bavil


Na jednu stranu jsem je nechtěl zabít :D Na druhou stranu ta masáž byl tak obrovský náboj, že jsem to musel využít :D
9.9.2019 08:42 - ShadoWWW
Strangers and Dragons začali novou sérii.
9.9.2019 11:31 - mrkew
Co jsem se díval, tak kvalita mnohonásobně lepší oproti 1. sérii.
22.9.2019 22:51 - PetrH
Dneska agraelus hitnul pres 10k predplatitelu. Jen dneska behem 2.5 hodiny 1000. Ted 22:50 presne 10110 subu. Z kazdeho ma minimalne 3.5 eura. Tot tak...
24.9.2019 01:18 - York
Roleplaying, Running the Game #83 - dlouhý video, ale hodně zajímavá úvaha o hraní RPG pro diváky.
24.9.2019 02:38 - sirien
45 minut... jestli to bude další Colvillovo přežitý blábolení, tak budu dost smutnej.
24.9.2019 03:36 - sirien
Dobře... ta úvaha o 0 rozměrnejch postavách a rollplayingu (ll, ne le) je ve skutečnosti docela zajímavá.

Ta úvaha o 1 a 3 rozměrnejch postavách je taky zajímavá. Něco drobnýho na tom popisu 1 rozměrnejch postav mi neladí, ale nedokážu přesně ukázat na to, co to je. Na druhou stranu rozbor motivací a jejich podtextů je fakt dobrej.

Ty rady k vedení hráčů k RP sou taky popravdě docela dobrý. Á - a ten popis rozdílu mezi "good roleplayer" a "good player" je fakt dobrej.

A máš pravdu, že ta úvaha o publiku je dost zajímavá. Nicméně osobně nesouhlasim s tim co říká o RP u DMa. Má pravdu, že nemá smysl přehánět a snažit se bejt Mercer. Na druhou stranu dobrý RP u DMa podle mě vyžaduje určitej "performance" pro ostatní, protože to pomáhá hráčům vžít se líp do scény tím, že mají fakt dojem, že se baví s X. Už sem to psal někde ve scénáristice, ale vždycky brečim když vidim nějakýho DMa jak má super příběh a super postavy, ale pak všechny postavy (nebo všechny postavy nějakého typu) roleplayuje stejně jako ostatní. Osobně mám za to, že to hře ubírá víc, než když ten "performance" vynechávají hráči pro PCčka.

AU! ta definice metagame... SKORO zvládnul udělat jedno video u kterýho mě nic nebolelo.


Ale dobře, dávám Colvillovi nějakej kredit. Jen republikovej, teda, ty kostky má pořád schovaný, takže na pořádnej Imperiální pořád nemá nárok.
24.9.2019 14:26 - Corny
sirien píše:
AU! ta definice metagame... SKORO zvládnul udělat jedno video u kterýho mě nic nebolelo.


Asi bych se s ním taky o dost věcech neshodl, ale zrovna u tohohle mám pocit, že se spíš snažil zdůraznit, co není metagaming a co je metagaming spíš jen stroze odbyl (jelikož nemluvil o tom, co metagaming je a tak nebylo tak podstatný se tím víc zabývat). Taky bych se s ním docela zásadně neshodl, ale skoro bych mu dal i "benefit of the doubt", že to tak úplně nemyslel, pokud by se tomu víc věnoval.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.078511953353882 secREMOTE_IP: 35.171.22.220