Kultura

Haplo
7.12.2017 02:43
Autorská citace #1
7.12.2017 02:43 - sirien
Hezkej zápis :) Docela bych si přečet jak to vypadalo z pohledu těch zbylých postav :D
Autorská citace #2
7.12.2017 11:17 - York
Opravte, prosím, aspoň tu hrubku v názvu článku.
Autorská citace #3
7.12.2017 12:54 - Vojtěch
Technicky vzato "K Tristamovi zápisky" je dobře, pokud se tam opravdu mají odevzdávat :D
Autorská citace #4
7.12.2017 15:49 - LokiB
Vojtěch: chtěl jsem napsat to samé, ale pak jsem se lekl, že by zas Gurney něco vydělal za to, že jsem zbytečně trollil ;)
Autorská citace #5
7.12.2017 16:07 - sirien
Hm. Název sem nějak korekturovat zapomněl :D
Autorská citace #6
7.12.2017 16:38 - Haplo
To se prosím omlouvám, ale gramatika a já stále po těch letech nejsme kamarádi.

Co se týče pohledu ostatních, toho se asi nedočkáme, ale na to, jak jsme měli rozdílné charaktery a cíle nás dokázal Vypravěč hezky kočírovat. :)
Autorská citace #7
7.12.2017 16:47 - York
Haplo: Já s tím taky bojuju. Doporučuju používat kontrolu ve Wordu, umí to odchytat docela hodně chyb.
Autorská citace #8
7.12.2017 17:13 - Haplo
Mno, to jo, slovníky mám i v prohlížeči atp., ale ty i/y to nepochytá
Autorská citace #9
7.12.2017 17:17 - sirien
MS Word jo.

Já sem Ti jich pak docela dost pochytal před zveřejněnim - ale upřímně neslibuju, že sem nějaké nepřehlíd :)
Autorská citace #10
7.12.2017 17:42 - Haplo
Děkuji za opravu chyb a za kladné ohlasy. Pokud se k tomu dostanu, možná vyhrabu něco z novějšího hraní.
Autorská citace #11
7.12.2017 18:50 - LokiB
Haplo: ono tam těch chyb je stále celkem dost, třeba shoda podmětu s přísudkem: "moje kosti se cítili zázračně pružné", "Avšak tyto kostřičky nám dalšímu vstupu nebránili, spíše se nás pokoušeli obsloužit.", nebo čárky ve větě: "Eldran očividně znalý boje se vrhl vpřed.", "Z rukou mu vyletěly řetězy které se obalily plameny.",
přechodníky: "Vraceje se do města po pěšině všimli jsme si postavy" (vraceje je jen pro číslo jednotné, rod mužský; množné číslo je: vracejíce se), "Dozvědiv se fakta" (dozvěděv se), "Vešel jsem v skálu Atarovu oznamujíc mu moje pokroky" (není oznamujíc tvar jen pro ženský a střední rod? -e, -íc, -íce), mně/mě: "Pak se mně ptal,"

No ale tak to je gramatika, co se dá dělat. Sám někdy píšu jak hotentot, zrovna dneska jsem do komunikátoru napsal "býlá stěna" ... uh :(

Obsahově je to inspirující, i ten způsob vyprávění je zajímavý, hraní jste si asi celkem užili :)
Zajímaly by mě ty největší hříchy, co musely postavy vyjevit v podzemí ...

Trochu místy ruší stylistické prohřešky, na to se dá dát při psaní pozor. Nebo při letmém přečtení.
Jen pár ukázek, abys věděl, co tím třeba myslím. Ovšem někdo mě bude mít za hnidopicha, že to zní takto dobře :)

zájmena:
"než si radní vyhrnou peřiny, aby ukázali světu velikost jejich bachorů" (svých)
"vzduchem zasvištěly šípy. Sidalir mířil přesně. První šíp se zabodl do jeho oka a prorazil až do hlavy." (chudák Sidalir, prostřelil si své oko)

opakované použití slov:
"moje kosti se cítili zázračně pružné. Přeci jenom cítily, jak se blíží k cíli"
"Vydali jsme se dál. Naše kroky vedly dál."

cizí slova:
"Začal mě přemlouvat, bych mu pomohl získat moc nade vší mocí elementární." (skutečně jen tou základní, dear Watson?)

české obraty:
"Ten člověk, spíše mlčenlivý, se ukázal jako ten typ lidí" (člověk a typ lidí; spíše: Ten muž .... jako ten typ člověka; nebo "toho typu lidí")

Jde o věci, které při vlastním psaní člověku utečou, protože chce dát na papír hlavně myšlenku. Ale při přečtení to pak třeba ťukne do oka a dá se to přestylizovat, upravit. A čtenář to ocení. :)
Rozhodně to neber jako kritiku, kvůli které bys neměl doplnit i pozdější zápisky. To je spíš pro nová psaní. Letitá už se nebude chtít nikomu přepisovat ...

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.079705953598022 secREMOTE_IP: 44.200.230.43