Kultura

idol02
7.9.2017 20:47
Dračí hlídka
Kontakty na autory:

Facebook
Discord
Web & mail


Recenze - Jerson
2.9.2020 14:43 - shari
efram píše:
mimochodem nevíte někdo z hlavy, o jakém útoku válečníka to mluví (nekrotické zranění).

Tipla bych si, že Enfeebling Arrow, což je u subclassy Arcane Archer:
Enfeebling Arrow
You weave necromantic magic into your arrow. The creature hit by the arrow takes an extra 2d6 necrotic damage. The target must also succeed on a Constitution saving throw, or the damage dealt by its weapon attacks is halved until the start of your next turn.
2.9.2020 14:45 - MirTur
efram píše:
Teda postavit promo na prapodivných výtkách vůči DND 5E mi přijde takové.....no divné

Krapet smysl to dává. DnD 5E je i u nás (i třebas tady v Brně) hodně hrané a pokud chceš nabídnout alternativu, srovnání se nevyhneš.

Jerson píše:
Video Proč hrát Dračí hlídku

No jo, ve skrytu duše doufám, že na mě trocha té nostalgie taky dýchne.
2.9.2020 14:52 - Log 1=0
Mluví o jednom oboru (!) barbara (!!) z Xanatharova průvodce (!!!).
Ptal jsem se jich.
2.9.2020 14:55 - Jerson
MirTur - nostalgii nečekám. Ostatně když jsem před dvěma roky hrál DnD 5e, přišlo mi to jako kdybych se vrátil 25 let zpět a hrál trochu vylepšené DrD :-) Počítám, že Hlídka by byla někde mezi těmi dojmy.
Nicméně jsem jeden výtisk objednal pro Budějický DDM, ať ho tam mají k dispozici. Na škodu to být nemůže.
2.9.2020 15:07 - Šaman
Tohle ale není promo autorů, ne? Přijde mi, že je to video někoho z fanoušků, kteří už to hráli.
Jinak tuším o čem mluví - DnD (as written, tedy vpodstatě svět FR) je na mě také až moc high magic fantasy. Lze si to samozřejmě upravit, ale na to jsou potřeba zkušenosti.

Jsem zvědavý, jestli to bude nostalgie pozitivní, nebo "ajo, přesně PRO TOHLE jsem přestal hrát jedna-šestky…" :)
2.9.2020 15:22 - Jerson
Jako první budu hledat variantu pravidla "PJ má vždy pravdu", a pak se uvidí :-) Ale myslím, že v tomto směru to bude klasický Dračák, co jsem zatím četl.
2.9.2020 16:37 - ShadoWWW
Cítím v kostech, že na low-magic/survival hru budou ve výsledku promakanější Zapovězené země. DH to hodně hraje na nostalgii. To je velká deviza do začátku (Dračák je legenda, voe!), ale dlouhodobě to samo o sobě nestačí. Příkladů z historie je dost.
2.9.2020 17:05 - kohout
Já bych se o Dračí Hlídku nebál. Zapovězené Země jsou produkt nějakých skandinávců. Cizinec není našinec, že. Lidi to budou hrát z vlastenčení.
2.9.2020 17:10 - Šaman
Jsem na ně zvědavý, až vyjdou tak náš herní obchod už má jeden výtisk domluvený. Jen musím podotknout, že low magic nemusí být survival. Osobně mi vyhovuje setting (nikoliv focus na krev a kozy) ze Hry o trůny, Krále artuše, nebo i Zaklínače (pokud čarodějky neberu jako hráčské povolání).

Opravdový čaroděj je unikát, občas někdo umí pár triků (telepatie, telekineze, pyrokineze - zaklínačská znamení skoro nic jiného nejsou a zaklínač je braný jako velmi tajemná/magická postava), občas nějaký kněz, ale jinak od sedláka po krále, od lupiče po generála, všechno jsou nemagické postavy se schopnostmi víceméně odpovídajícími reálu (v rámci hrdinského žánru).

Ale příběh Bratrstva bez banneru, Robina Hooda, sjednocení Anglie a hledání Grálu neberu jako survival žánr.
2.9.2020 17:48 - efram
Log 1=0

jsem si ríkal, že to bude mimo základní pravidla
2.9.2020 19:38 - LokiB
Jerson píše:
Jako první budu hledat variantu pravidla "PJ má vždy pravdu", a pak se uvidí :-)


doufám, že to je stále pravidla č. 1, bez toho to nehraju :)
jestli bude někde dál volitelné pravidlo, že i hráči můžou do něčeho kafrat, ok, ale do základu doufám rozhodně ne :P
2.9.2020 20:54 - ShadoWWW
kohout píše:
Lidi to budou hrát z vlastenčení.

A já myslel, že hry s největší devizou Ale je to česky! už jsou minulostí (dívám se na tebe, DrD+).
2.9.2020 20:59 - Šaman
Že je to česky je určitě super a myslím i že je to stále jedna z klíčových vlastností při výběru systému. Nicméně česky budou i ty Zapovězené země a J&D.
A že je to původní český systém, to myslím zas tolik neznamená. To už spíš ta vazba na Dračák :)
2.9.2020 21:08 - Gurney
Jerson píše:
Video Proč hrát Dračí hlídku

Jak ho poslouchám, tak chce ve skutečnosti hrozně moc hrát Zapovězené země :)
2.9.2020 21:14 - mrkew
Koukl jsem více na zapovězené země, protože se blíží datum vydání české verze a musím říct že ten systém zní více než dobře.
2.9.2020 21:37 - Jerson
No, tak na Zapovězené země jsem také zvědav - další konkurence na poli fantasy RPG systémů?
3.9.2020 08:33 - kohout
Kdo by chtěl hrát něco jiného než fantasy? Když hraju fantasy potkám goblina, trpaslíka, dark elfa, draka, orka, teiflinga, drenáje vždy vím na čem sem. U jiných žánrů bych musel přemýšlet a možná by mi hrozilo i překvapení a myslíš, že se mi po 11 h směně něco takového chci.

Fantasy je bezpečné.
3.9.2020 09:38 - Šaman
Už podruhé přemýšlím
3.9.2020 09:41 - Aegnor
Šaman: serious trolling.
3.9.2020 09:59 - kohout
"Fantasy je bezpečné" je odkaz na jistý film (je i kniha) který zoomeři už asi znát nebudou. A ano, myslím to přesně jak to myslí v tom filmu.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.088397979736328 secREMOTE_IP: 3.237.46.120