Kultura

ShadoWWW
15.6.2017 21:50
Vampire: The Masquerade 5E
Tak nám i VtM přichází do páté edice, podobně jako hned několik dalších významných her 90. let 20. stol. A podobně jako u DnD 5E je volně ke stažení veřejný (alfa)test. Po otestování můžete vyplnit i dotazník.

Video prezentace o páté edici.
Autorská citace #1
16.6.2017 02:00 - sirien
hm. Berlínskej con, všichni mluvěj anglicky, překlad je zjevně pro Untermench... :D
Autorská citace #2
16.6.2017 02:07 - sirien
Ta nová blood mechanika (resp. sada mechanik) vypadá fakt hustě... a popravdě mi přijde tak logická že si řikám jaktože přišla až teď :D

TLDR: blood nepojede na bloodpool ale na blood-risk, čím víc blbnete s věcí co sou napájený krví tím víc riskujete nárůst hladu - hlad vám dává hunger dice které házíte při normálních hodech, blbej hod na hunger dice vede k propadnutí hladu - abyste mu zabránili musíte spálit composure. Problém je, že když vás něco dovede k hodu na frenzy, tak házíte zbývajícím composure.

Tj. hlad po krvi je teď mnohem víc skutečně "hlad" a krev teď neměříte na litry co máte v sobě jako baterku ale na svojí "nasycenost".
Autorská citace #3
16.6.2017 10:54 - Shako
To vypadá hodně zajímavě.

EDIT: Poprvé mám pocit, že se fakt snaží z toho udělat existenciální hru o prokletých upírech, kteří mají svoji bestii, kterou musí krotit, za kterýma zůstává spousta nevinných obětí atp. Tak to by mohla být přejemná změna, protože v původní příručkách to sice bylo, ale dalo se to směle ignorovat, takže většina her byla spíš estráda intrik...
Autorská citace #4
16.6.2017 12:41 - ShadoWWW
Taky mi to přijde zajímavé a doufám, že se jim to povede a že se VtM zas bude hrávat tak jako kdysi.

Ještě k autorům a číslu edice:

Onyx Path (oddělená společnost od White Wolf) po prodeji WW získal licenční práva na World of Darkness a Chronicles of Darkness (tedy starý a nový WoD, přičemž oWoD je Masquerade, Apocalypse, Ascension atd. a nWoD je Requiem, Forsaken, Awakening atd.). Vyvinuli vydání různých her "k 20. výročí" (Vampire, Werewolf, Mage, Changeling atd.). Vampire: The Masquerade "Edice k 20. výročí" se považuje za "4. edici" z tohoto hlediska byla nyní ohlášena 5. edice.

Poté, co byl White Wolf prodán společnosti CCP (videoherní společnost), CCP se pokoušeli o MMO World of Darkness, ale neuspěli a prodali White Wolf další videoherní společnosti Paradox. Právě Paradox nyní stojí za Vampire: The Masquerade 5E.

Ale společnost Onyx Path má stále aktivní licenci na produkci materiálů pro World of Darkness a Chronicles of Darknes a právě v tomto měsíci Onyx Path vydal spoustu zbrusu nových materiálů pro Vampire: The Masquerade a World of Darkness.

Takže tu máme dvě společnosti, které aktuálně vydávají VtM. Konec hlášení. ;)
Autorská citace #5
16.6.2017 12:52 - Soldier76
A kteri jsou ti hodni? :)
Autorská citace #6
16.6.2017 13:11 - Naoki
Paradox <3
Autorská citace #7
16.6.2017 15:22 - sirien
Shako píše:
Tak to by mohla být přejemná změna, protože v původní příručkách to sice bylo, ale dalo se to směle ignorovat

Přímo se tam k tomu vyjadřujou - ty dřívější hry vznikly v době, kdy
a) už jen to že hraješ upíra bylo "cool" a "wow"
b) game design nebyl na dnešní úrovni a co je dneska standard byla tehdy revoluce

...tj. fakticky to ty hry tenkrát nepotřebovaly a hráči to téma a pojetí ocenily i bez toho - dneska už to potřebujou, takže to posunuli.


Fun fact: Hite tam zmínil, jak byly nějaké jeho texty odmítnuté s tím, že jsou "příliš temné" :D

Soldier76 píše:
A kteri jsou ti hodni? :)

Co to je za otázku? Bavíme se o WoD a navíc o VtM - to není hra, ve které by byl někdo "ten hodný". Můžeš si vybrat mezi monstrama z jedné a druhé strany :)


Btw. docela mě zaskočilo jak vyslovujou různé věci (Brujah, Camarilla...)
Autorská citace #8
17.6.2017 09:02 - LokiB
sirien píše:
Co to je za otázku? Bavíme se o WoD a navíc o VtM - to není hra, ve které by byl někdo "ten hodný". Můžeš si vybrat mezi monstrama z jedné a druhé strany :)


Jsem to pochopil tak, ze mysli, kteri z tech dvou vydavatelu jsou ti hodni kluci :)
Autorská citace #9
7.8.2017 13:47 - kin
White Wolf bude teď v sprnu spouštět svou DMs Guild nazvanou Storytellers Vault. Funguje to prakticky stejně, zatím ale jen budou podporovat Vampire settingy (a všechny jejich edice!), další settingy časem.

http://www.storytellersvault.com/
Autorská citace #10
5.6.2018 14:06 - sirien
kolega náhodou založil duplicitní diskusi tak sem jí uzavřel.

Element píše:
Zdarec, do mailu na me tak pred tydnem nebo dvema vyskocilo toto:

https://www.fantasyobchod.cz/vampire-the-masquerade-5th-edition-slipcase-set

Dneska se mi o tom z nejakeho duvodu zdalo :)) Mam to brat jako znameni?

Vim ze WW se nejak rozpadlo, rozdelilo, casem zase sjednoti a what not, ale uplne se v tom neorientuju. Upiry jsem nikdy nehral. Mohla by byt tahle edice dobrej starting point? Doma mam jen VtR.

Na stitku je Modiphius, ty mam docela rad, myslim, ze delali Conana, takze u me maji + body.

Je tu nekdo, kdo to sleduje, pripadne na to ceka? Je to shit a nici to puvodni upiry nebo to bude bomba. So many questions :)


Aegnor píše:
Já osobně jsem na tuhle edici upírů ještě vůbec nekoukal, takže netuším.


Element píše:
Nicmene podle zbezneho googleni je to ono. White Wolf/Onyx Path stoji asi teda za texty a Modiphius dela grafiku a vydava to. No minimalne knizky vypadaji moc pekne.
Autorská citace #11
7.6.2018 00:28 - Gurney
Element píše:
Je tu nekdo, kdo to sleduje, pripadne na to ceka? Je to shit a nici to puvodni upiry nebo to bude bomba. So many questions

Asi záleží, co od toho chceš, kdyžta koukni na playtest alfaverze, to je asi docela dobrá ukázka, kam se to bude odvíjet.

Z toho playtestu a vzhledem k tomu, že na tom dělá Kenneth Hite bych tipoval, že to bude hra hlavně pro fandy původního světa Maškarády (byť ne nutně celého toho metaplotu kolem prastarých upířích polobohů a Gehenny), možná ještě trochu těsněji naroubovaného na skutečné události a 21. století, a ve zjednodušeném systému. A nedivil bych se, kdyby se atmosféra posunula od goth estetiky a BDSM romantiky spíš k weird urban fantasy ve stylu Over the Edge.
Autorská citace #12
10.6.2018 20:23 - sirien
Zupa, konečně sem vyhrabal ten Keynote talk.

Musim říct, že mě moc těší že se rovnou počítá s Mage (už mě moc netěší že se zjevně počítá se vší původní bullshit kosmologií, ale tak pořád všechno lepší než Awakeningová Atlantida...) a že si zjevně nehodlaj brát servítky s ostřejšíma tématama od diskriminace po náboženskej fundamentalismus a pocestě ještě stíhaj mít narážky na rozpadající se hranice Evropy.

Po vším tom Evil Hatím levicově liberálním našlapování a přecitlivělé opatrnosti to je příjemná změna.
Autorská citace #13
10.6.2018 20:27 - sirien
btw. White Wolf heslo na Urbandictionary je vcelku fun :D
Autorská citace #14
11.6.2018 13:53 - sirien
Ukázkové hraní V20

3 a půl hodiny.

0-12 min: zadávání questu. Stojí za to vidět jak tam ST hraje elder upíra a jeho RP reakcí na ty mladý ucha.

...systém má botche na jedničkách. Proč. #srsly proč!? ...floating DC... well... attack+defense+damage+soak roll, YES, rolling orgies! Skoro přestávám litovat, že mě dvacítkový edice úplně minuly.


...ty staré dobré oWoDové časy kdy neexistovalo přirozený occultation, takže když upír někoho zmlátil před svědkama a ty vytáhli smartphony, tak byl upír obratem všude na faceboocích a twitterech :D (Když nad tim tak přemejšlim, tak to bylo ve skutečnosti bylo možná i výhodný, když si vezmu, jak se spousta Hunterů velmi rychle naučí orientovat podle klíče "jo takže něco se tam stalo a toho týpka tam nikdo nebyl schopnej vyfotit, jo? Ale, ale ale...")
Autorská citace #15
11.6.2018 14:45 - Tarfill
Jako, na VtM 5e jsem zvědavej a rád bych si ho někdy zkusil. Zatím neumím tak dobře anglicky abych si mechanické odlišnosti od předchozích edic dohledal a naučil, nedejbože abych hru podle toho odmasteroval, každopádně pokud se v budoucnu najde nějaký odvážlivec, rád bych se na nějkaou hru přihlásil... ;-)
Autorská citace #16
11.6.2018 17:31 - sirien
Tarfill píše:
neumím tak dobře anglicky abych si mechanické odlišnosti od předchozích edic dohledal a naučil

Stará edice:
- hod na iniciativu dice-poolem
- hlášení akcí od nejnižšího výsledku po nejvyšší
- následná exekuce akcí od nejvyššího výsledku dolu
Každý útok přitom obnášel:
- hod na útok
- při úspěšném útoku hod na obranu
- při zásahu hod na zranění
- při zranění hod na pohlcení daného zranění

Nová edice:
- Hod na inku K+1d10
- Hlášení odshora rovnou s exekucí
Každý útok je:
- Jeden hod na útok a na zranění naráz (obrana je statický modifikátor)

...z lidí co znám kolem WoD (a že jich neni málo) i ty úplně největší hateři čtvrtý edice (Requiem, Forsaken, Awakening) co brečeli jak bylo v oWoD všechno lepší velmi rychle zkonvertovali na nWoD pravidla. Sice dál hráli starej setting a starý popisy schopností a často zvýšený bodíkový dotace pro vystižení starého power levelu atd. a ty fakt fajnšmekrovský zachovali i starej damage systém (v podstatě stavově-řádkovej namísto prostého HPčkového), ale co do systému všichni přešli na nWoD, protože je přestalo bavit že se i při nejtriviálnějšim konfliktu musej uházet k smrti.
Autorská citace #17
18.6.2018 22:20 - sirien
...tak sem si kvůli vám nastudoval nějaké věci z posledních let (je docela smutné, že sem to musel udělat až teď a zrovna já... pamatuju doby kdy na našich internetech fungovalo docela dost aktivních WoD fanů) a nějaký obecný souhrn jsem sepsal tady - něco trochu konkrétnějšího se nejspíš ještě objeví v průběhu týdne.
Nick:
Velikost okna: [1] [2] [3]
Zobrazit náhled Zobrazit náhled
Tagy:
Vaše IP adresa není z "bezpečných" adres. Příspěvek se odešlou pouze se správně opsaným kódem. Pokud nechcete opisovat kód, můžete se přihlásit (pokud nemáte účet, nejprve se zaregistrujte), nebo nám poslat informaci na PM a my Vaši IP adresu přidáme.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.13292503356934 secREMOTE_IP: 54.81.71.68