Kultura

sirien
4.1.2017 18:15
.
.
Centrální diskuse k Fate (diskuse o pravidlech, odkazy na další zdroje zde na Kostce i mimo ni atd.)
Autorská citace #21
22.12.2017 20:52 - Xyel
Chápeš to zcela správně, paradoxy mi to nedělá, spíše naopak - hráče to nutí brát situaci jako celek (netuší, kdo po nich z nepřátel půjde a jak) a tedy nemají tendenci se zaměřovat pouze na jedno npc, což vede k velmi uvěřitelným akcím, celkově opatrnějšímu hraní (odměňuje to dobře připravené akce, kde si postavy získají free invokace a opozici pak smažou alpha strikem; a naopak to trestá "naběhnu mezi ně a přeseknu toho nejbližšího vejpůl") a ohromné spotřebě granátů. Celkově mi příjde, že to má silný auto-correct faktor, protože jak si hráči zvyknou na to, že se takto vyhodnocuje, tak sami vymýšlejí akce tak, aby byly kompatibilní (protože kompatibilní = účinné).

Hraju buď online, nebo 1v1 se ženou a potvrzuji, online se blbě dělají rychlé poznámky, takže to člověk musí držet v hlavě s tím, že zároveň multitaskuje hýbání tokenů po screenu... takže nedávám nic co je administrativně náročnější.

sirien píše:
ouble killu, dává to věcem takovej hezkej edge navíc ve stylu "opatrně s násilím, může vás totiž bolet úplně všechny".

Tohle, a taky "musím vyhrát; následky budu řešit až později", což skvěle podtrhuje že je něco důležité a dodává to tak dramatu vážnost.
Autorská citace #22
29.12.2017 11:40 - Ugy
Nenašel jsem lepší téma tak mě kdyžtak přeesuňte do správné sekce prosím.

Mám dotaz ohledně FATE. Existuje nějaká varianta FATE připravená pro hraní fantasy?
-Spíš Fate core než FAE, přeci jenom skilly jsou mi bližší než přístupy
-Nějaká základní pravidla pro magii
-Klasická fantasy, žádné mixy žánrů (tj příběhy impéria nevyhovují)
-Angličtina není problém

Díky za radu
Autorská citace #23
29.12.2017 12:22 - Lurker
Autorská citace #24
29.12.2017 15:39 - sirien
Tak ta hlavní Fate diskuse by se asi hodila víc, ale tak zkus třeba:
- Freeport
- Age of Arthur
- Legends of Angleree
Autorská citace #25
29.12.2017 16:43 - ShadoWWW
High Fantasy Magic: A Simple Magic System for Fate Core & Accelerated - doplněk, co je velmi dobře hodnocený. (A je "zaplať, kolik chceš".)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.071800947189331 secREMOTE_IP: 54.89.70.161