Kultura

York
20.9.2016 10:40
CONiáš – Parcon 24. 9. 2016 od 10.00 v MKP v Praze
Coniáš je poměrně malý con pořádaný tradičně v ústřední budově Městské knihovny v Praze na Mariánském náměstí. Je zaměřený hlavně literárně a letos je to podtrženo tím, že je spojen s naším nejstarším conem - Parconem.

Pokud někoho z vás zajímá fantastika a budete mít v sobotu volno, uděláte velkou chybu, když se na Coniáš nepodíváte - Parcon je už nějakou dobu putovní, každý rok ho hostí jiná akce, takže spojení s Coniášem se hned tak opakovat nebude.

Kromě toho koukám, že úvodní přednášku má Sparkle:

• 10.00 – 10.30 Začínáme s hrami na hrdiny. Martina Magdová, herna Mephit
Autorská citace #1
20.9.2016 15:07 - sirien
Tyjo. Plánoval sem se tam ukázat až odpoledne, ale skoro si řikám, jestli si nestojí za to přivstat.

Hm. Ale to bych musel vstávat tak v půl devátý... :/
Autorská citace #2
20.9.2016 15:52 - Sparkle
Nechceš za mě vzít tu přednášku náhodou? ;)
Autorská citace #3
20.9.2016 15:59 - Xyel
. . . všimnul jsem si správně, že teď o víkendu budou 2 CONy najednou a to CONiáš a žižcon?
Autorská citace #4
20.9.2016 16:02 - sirien
Sparkle: Jakože bych vstávat MUSEL?

Dukolm si ze mě kdysi dělal srandu že jedinej důvod proč vedu* Maelström linii na FFku je ten, abych měl kontrolu nad rozloženim programu a mohl si tak pojistit, že nikdy nebudu mít nic dřív než ve dvě odpoledne.

Takže děkuji za vloženou důvěru, ale myslím, že passnu :)


* toho času, už dlouhé roky jí vede Filip a já s ní nemám už prakticky nic společného
Autorská citace #5
20.9.2016 16:03 - sirien
Xyel: Ano. Nicméně jeden je čistě literární a druhý je čistě herní, očekávaný překryv nula nula nic (mě osobně by třeba ani nenapadlo se na Parconu ukázat, kdyby mě nevázalo to že příští rok budeme Parcon organizovat my na GameConu)
Autorská citace #6
20.9.2016 16:37 - Xyel
Mě spíše fascinuje, kolik se těch Conů u nás koná... jsem netušil, že RPG/fantasy scéna je tady tak rozvinutá :)
Autorská citace #7
20.9.2016 17:52 - sirien
No... ono to má dvě stránky. Na jednu stranu je, na druhou stranu ty akce nejsou zdaleka unikátní a mnohé z nich žijí z dost obdobného publika - tvrdé jádro "conařů" pak potkáš na většině akcí napříč rokem.

Už nemám tak blízký přehled jak sem měl pár let zpátky, ale valná většina akcí v roce se dělí mezi:
- fun&modern (/neofans); těžiště obvykle seriály a filmy, nakloněné komerci (prodeje, sponzoři&partneři atd.)
- classic&literature (/dinos); tradiční a literární akce, těžiště v autorech. Povšechně ustoupily, zástavu stále hrdě nese FénixCon (a někde se tam patlá Parcon)
- anime&manga (/animáci); stojí relativně bokem, kdyby nebyl historický překryv orgů a původních návštěvníků, dost možná by se o jejich festivalech neuvažovalo moc jako o "conech"
- gaming (/gamers); opět dost historický/orgovský překryv, bez kterého by dneska byly brané spíš jako herní festivaly/veletrhy než jako cony. Ostatně u některých zejm. deskovkových je podobnost dost malá (naopak separovaní larpeři dělají v-podstatě-cony s nimiž se ale naprosto separují od jakékoliv "conové" komunity
Autorská citace #8
20.9.2016 22:14 - Aegnor
sirien píše:
(naopak separovaní larpeři dělají v-podstatě-cony s nimiž se ale naprosto separují od jakékoliv "conové" komunity

Příklady takových akcí?
Autorská citace #9
20.9.2016 23:22 - sirien
Aegnor píše:
Příklady takových akcí?

Cirina Larpová chata je v podstatě formát který byl kdysi dost rozjetý jako "minicony" (cony do cca 100 lidí, např. scon (neplést s s-con)). ZHNM (neptej se, co ta zkratka znamená, zaprvé to pokaždé zapomenu a zadruhé to stejně neni nic co by dávalo nejmenší smysl). KoRH teď připravují Festival Otrlého Hráče. CoMí larpová konference nebo jak tomu říkali byl další takovej.

Pokud chceš mezi cony řadit věci jako deskohraní, deskofobii nebo GameCon (všechno se běžně řadí), pak tyhle larpové sešlosti sou to taky.
Autorská citace #10
21.9.2016 22:12 - Jarik
ZHNM? To je nejaka parodie na HZNM? Hnuti Za Novy MelounCON.

Autorská citace #11
22.9.2016 00:27 - sirien
Jo, přesně to. Vidíš, tak debilní název, že si ani nepamatuju správně zkratku :D

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.074028015136719 secREMOTE_IP: 44.197.114.92