Kultura

sirien
18.9.2016 19:34
Knihy fantastiky
srsly, jak sme tu bez takovýhle diskuse mohli celý ty roky vůbec žít?
7.1.2022 20:38 - sirien
a) odnauč svůj telefon psát "Brno" místo "nebo", dělá Ti to běžně

b) ne, neviděl.
7.1.2022 22:21 - Aegnor
Správně! Brno je potřeba odstranit! :D
7.1.2022 22:35 - sirien
Brno stejně neexistuje.
8.1.2022 07:32 - Necromancer
Brno je předměstí Prahy.

...

A Praha je předměstí Českkých Budějovic!
8.1.2022 08:25 - Jerson
Tohle IT jsem fakt nechtěl spustit, takže původní příspěvek jsem smazal.
8.1.2022 11:17 - LokiB
IT za to nemuze, blame HR!
8.1.2022 11:49 - sirien
Jerson: Mám takové tušení, že zpětně smazat příspěvek o tom žes musel ze svého telefonu odstranit celé Brno protože Ti to nešlo přenastavit už ničemu moc nepomůže.

Loki: já když si nejsem jistej, obvinim marketing. Tam stejně nikdo neví jak to dělat správně, takže nikdy nemůžou dokázat že to neudělali špatně.
8.1.2022 11:55 - Šaman
Jerson píše:
Tohle IT jsem fakt nechtěl spustit, takže původní příspěvek jsem smazal.

8.1.2022 12:05 - Necromancer
Jerson píše:
Tohle IT

8.1.2022 12:27 - Jerson
Nesnáším svůj mobil ...
10.1.2022 16:58 - sirien
Previously, on different topic...

Btw. kdo četl Dresden files... jsem sám, komu ten románek Dresdena s Murphy skřípal na všech úrovních? Zejména vzhledem k alternativám, co se nabízely? (Drama queen stupidní charakter samotné Murphy stranou...)

Loki píše:
sirin: jediné, co mě drželo v posledních dílech DF u čtení, byla naděje, že se Dresden dá dohromady s Murphyovou, budou bohovsky šukat a jejich vztah vnese do depresivního světa naději, štěstí a lásku.
to jakože fakt.


Aegnor píše:
já Dresden Files nikdy nedočetl extrémně daleko, jsem žil v představě že mu to stále nějak (ne)funguje s tou novinářkou (Susan?). Dresden a Murphy? Jak to sakra může fungovat?


Loki píše:
A ještě ti to spoileruje, fuj :D


Aegnor píše:
Loki: naah, to je v pohodě. Moje blbost, že jsem Dresdena stále nedočetl, nemám nárok na ochranu před spoilery.


...and now, here:


Aegnor: Susan... heh... well. Keep reading :D
Anyway, právě - nefunguje to vůbec. Popravdě všechny ty ostatní románky (nebo nabízející se románky a/nebo úlety) dávaly mnohem větší smysl, než tenhle.

Popravdě sem si v určité chvíli říkal, že to od Jima musí bejt nějaká projekce - protože Murphyina PTSD zakomplexovanost (která ani nebyla nikdy nikde odůvodněná... a oproti tomu co se tam děje a postavy zažívaj tam cokoliv civilního působí prostě ufňukaně) je fakt strašná a Dresdenova vytrvalost v tom s ní chtít něco mít (místo toho jí odepsat a poslat k čertu) je dost WTF. (Jakože... potkal sem v realitě lidi s podobnou stupidní a nezdravou obsesí někym kdo se přes to prostě nezvládali přenést, takže neřeknu, že je neuvěřitelná... ale působilo to na mě... well, natvrdo narovinu řečeno - uboze; resp. stejně uboze jako u těch lidí v realitě).


Loki: a... to bylo z touhy po nějakém sluníčkovém endingu, nebo protože Ti ta romance fakt přišla že má nějakou "chemii"?
10.1.2022 17:04 - LokiB
sirien: mně byla Murphy od začátku sympatická, tak jsem si asi do Dresdena projektoval svoje představy ;)

sirien píše:
Popravdě všechny ty ostatní románky (nebo nabízející se románky a/nebo úlety) dávaly mnohem větší smysl, než tenhle.


No právě. Když zoufalcům dojdou cíle, jsou spokojeni spolu :)

sirien píše:
Murphyina PTSD zakomplexovanost (která ani nebyla nikdy nikde odůvodněná... a oproti tomu co se tam děje a postavy zažívaj tam cokoliv civilního působí prostě ufňukaně) je fakt strašná


To jí křivdíš. to posednutí ji fakt naložilo víc, než jí jsi ochotný přiznat a ustála to
10.1.2022 17:41 - sirien
Loki: to pozdější PTSD z reálnejch stres shit situací jí nezazlývám, ale ty vztahový PTSD komplexy a potřebu chtít po Dresdenovi aby jí furt něco dokazoval měla už od začátku.
10.1.2022 18:41 - LokiB
nikdo není dokonalý :) jsem už zvyklý, že jak já, tak lidé kolem si nesou svoje PTSD. má ho každej. to její ... no není nějak zvlášť zábavný, někdy i otravný. ale já s ní žít nemusím, takže jsem přál Dresdenovi, aby to zvládnul ;)
10.1.2022 18:51 - sirien
lol, to od Tebe začíná vyznívat dost škodolibě na Dresdenův účet :D
10.1.2022 19:35 - shari
sirien píše:
Btw. kdo četl Dresden files... jsem sám, komu ten románek Dresdena s Murphy skřípal na všech úrovních? Zejména vzhledem k alternativám, co se nabízely? (Drama queen stupidní charakter samotné Murphy stranou...)

Nevadil mi tak moc, jak popisuješ ty, ale taky mi nesedl.

Aegnor píše:

já Dresden Files nikdy nedočetl extrémně daleko, jsem žil v představě že mu to stále nějak (ne)funguje s tou novinářkou (Susan?). Dresden a Murphy? Jak to sakra může fungovat?

Tyjo, Susan... jako... na tu si pamatuju, že existovala (a co se s ní později stalo), ale z těch prvních dílů si ji skoro nevybavuju. Asi si je budu muset přečíst znovu. :)
10.1.2022 22:34 - Aeris
sirien píše:
Btw. kdo četl Dresden files... jsem sám, komu ten románek Dresdena s Murphy skřípal na všech úrovních? Zejména vzhledem k alternativám, co se nabízely? (Drama queen stupidní charakter samotné Murphy stranou...)

+1 do tábora. Murphy mi přijde jako neskutečně spackaná Scullyová, byla mi nesympatická od začátku a ten silený vztah s Dresdenem později je jak pěst na oko.

Projekce může hrát roli, páč jsem v minulosti četl různé teorie od fanoušků na téma nakolik Butcher vkládá své osobní zkušenosti se vztahy do některých postav. Jednoznačně mám pocit, že Murphy rozhodně není oblíbeným love interestem z pohledu čtenářů.
10.1.2022 23:34 - LokiB
Vida. Tak mně byla z Dresdenových holek nejsympatičtější. Ostatní mě spíš iritovali a byl jsem rád, že se jich zbavil. A to včetně staré/mladé Anastasie :)
10.1.2022 23:46 - sirien
Loki: Ty mi řikej něco o spoilerech Aegnorovi :D

Anastazia byla fun tím kontrastem mezi nimi. Ten vztah asi nemohl vydržet - ale mohl být čtenářsky dost zajímavý a zábavný. A taky byl, aspoň pro mě. Bohužel, skončil dřív, než stihly nastat nějaké jiné zábavné momenty - opakující se bytovej stand-off byl jakože fun, ale na nějaké lámání chleba osobních nekompatibilit mezi Harrym a Anastazií bohužel moc nestihlo dojít :(
12.1.2022 10:27 - Efferwyck
nejaky doporuceni co nacist za knizky co se tyce DnD? ale jen jestli se to fakt da cist mam spatnou zkusenost z knizkama z warcraft univerza vsecky me prisli dost slaby. v pameti mi utkvel drow hranicar stoji to za precteni?

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.10308694839478 secREMOTE_IP: 3.237.87.69