Kultura

Mildar
16.5.2016 10:56
Světová setkání nerdů
Ahoj, Chtěl jsem se zeptat zkušených. Chtěl bych někdy navštívit nějaký con nebo něco s tématikou DnD.

Jaké jsou možnosti? Předpokládám, že nejvíce se chodí do německa, možná polsko?

Jak to probíhá?

Co když umím jen anglicky, jsou cony v německu pro angličtináře, nebo bych z toho nic neměl?

Děkuji za odpovědi.
Autorská citace #1
16.5.2016 12:59 - Aegnor
Existují cony i u nás, za všechny asi zmíním GameCon (asi nejvhodnější pro člověka co hledá něco s tématikou DnD). Jinak největší český je asi FF (Festival Fantazie).

Ale to je takové stručné nakousnutí pro rychlou odpověď, na rozsáhlou odpověď si počkej (asi sirien ohledně GameConu, ShadoWWW ohledně zahraničních conů).

//Kruci, bych vás tady nejradši "pingnul" jak na facebooku :-)
Autorská citace #2
16.5.2016 13:46 - sirien
Tak "jako na FB" mě tu budeš pingat jedině přes mojí mrtvolu do hrobu. Jako na Google nebo Twitter by se o tom možná dalo uvažovat, pokud by to nebylo moc snadný (z představy že tu linkování lidí nahradí běžné tučné oslovování a při každém otevření Kostky mě tu zavalí tuna duplicitních notifikací nebo dokonce že by tu funkci výběrových citací mělo převzít linkování celých postů jak na nějakém pitomém diskuzáku dostávám těžký osypky)

Každopádně by Ti to stejně nepomohlo, protože jsem od rána doteď nezapnul počítač a touhle odpovědí si jen krátim čas v šalině... Až se dostanu do autobusu, tak potom co vyřídím práci a organizaci GC se sem taky dostanu, neboj :)
Autorská citace #3
16.5.2016 15:42 - sirien
Mildar: U nás máš nejlepší už zmíněný GameCon konaný předposlední víkend července. Registrace a přihlašování jsou už spuštěné, nabídka RPGček bude otevřená k přihlašování na konci května (viz info na webu... buď kdyžtak ready, bejvá to trošku click-fest).

Alternativa je Festival Fantazie, ale to je spíš jako všehochuť-con a RPGčka tam poslední roky moc zastoupená nejsou.


Největší RPG akcí světa je samozřejmě Americký Gen Con na začátku srpna.

V Německu stojí za pozornost koncem podzimu Spielfest v Essenu, ale to není ani tak con jako spíš veletrh deskovek s přidruženou fantasy, RPG a larp sekcí. Ale jakože MEGA veletrh a ta "přidružená" sekce je větší, než jakákoliv akce u nás (co do stánků a výběru a prodeje atp., samozřejmě).


Angličtina bývá ve fandomech a mezi geeky na docela dobré úrovni, zejm. třeba v Německu. Hlavní program na Německých akcích bývá samozřejmě v Němčině, nicméně s lidmi se domluvíš a zahraniční hosté obvykle mluví primárně anglicky a jsou překládáni.
Autorská citace #4
17.5.2016 07:59 - ShadoWWW
Gen Con už je od letoška jen záležitost Pathfinderu a jiných RPG. D&D je v USA letos jen na menších conech, jako byl GaryCon, ComicCon nebo na začátku června bude KingsCon. Teď na konci dubna byl skvělý Pax East.

Pokud bych si měl vybrat, tak bych jel buď na Gen Con (který bude zážitkem i bez oficiální přítomnosti WotC) nebo na Pax Prime, který bude 1.-5. září v Seattlu, kde bude mít WotC svou šou Aquisition Inc.

Cony v USA jsou ale dost drahá záležitost (letenka+ubytko+vstupenka).

Jak píše Sirien, u nás je nejlepší GameCon. Demonica na něm letos povede dobrodružství Obléhání v 13th Age a Ostrov děsu v D&D 5e. Letos je šance, že se tam na chvíli taky stavím. :)
Autorská citace #5
17.5.2016 09:56 - Mildar
Dekuji za rady.
Ze v USA jsou nejvetsi akce vim, ale to me moc nelaka, prave kuly letenkam atd.
Autorská citace #6
17.5.2016 10:48 - Shako
Ne, že bych cony nějak extra sledoval. Ale nevzpomínám si, že bych někdy slyšel o nějaké čistě rpg conu, takže počítám, že není

Americké cony typu Gen Con nebo Pax East imho v Evropě nemáme. U nás nejsou ty firmy, které by to táhli. Evropské nejsou a těm Americkým se nevyplatí to pořádat v Evropě. Takže nejpodobnější bude Spiel Essen, co zmiňoval Sirien. Otázka je, zda todle fakt chceš zažít - v hlavních návštěvních dnech to je spíš boj o herní místa u stolu než pohodová akce. A stejné jsou imho i ty americké největší cony.

Pak je spousta jiných conů, kde by se muselo zkoumat, jak moc je tam přidružená ta rpg část. Svého času jsem měl pocit, že to na západě zdaleka tak nerozlišují jako u nás. Nevím, zda se situace nějak změnila. Nějaké cony se tak dají najít minimálně v Británii nebo Dánsku.
Autorská citace #7
17.5.2016 23:35 - ShadoWWW
Mimochodem, Hasbro si onehdá zaregistrovalo trademark na "Hasbrocon" a "Hascon" a zaregistrovalo si doménu hasbro-con.com. Nejspíš bude chtít vytvořit vlastní con jako protiváhu Gen Conu.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.080862998962402 secREMOTE_IP: 3.238.134.157