Produkty

sirien
21.2.2016 07:54
Jeskyně a draci (před vydáním)
Jeskyně a draci jsou projekt vydání DnD 5e v češtině* pod nakladatelstvím Mytago

* resp. hry DnD 5e co nejpodobnější, vzhledem k tomu, že licenčně je k dispozici pouze část textů DnD příruček. J&D budou ale s DnD 5e a jeho příručkami najisto zcela kompatibilní "oběma směry".

PŘEDPRODEJ UŽ PROBÍHÁ!

PJ craft JaD rozhovory se sirienem


Recenze
.

Eventy
.


Rozcestník mimo Kostku

Týmový rekord v délce nespaní v týdnu před odevzdáním byl:

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 1 bodů.
24 hodinkladné body1
36 hodinkladné body5
48 hodinkladné body2
60 hodinkladné body2
72 hodinkladné body5
84 hodinkladné body1
96 hodinkladné body0
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
7.1.2020 22:35 - sirien
Monster Manual aktuálně výrazně předbíhá dění popravdě. Vzhledem k aktuálnímu trololo nápadu navíc ani neni vůbec jasný, jaká bude nebo nebude jeho základní forma a podoba. Až se ujasní to, tak bude potřeba udělat rozhodnutí o případné ne/stylizaci a formátu. Pak teprve bude mít smysl řešit podobu obsahu.

Opět bude platit, že určitě budu usilovat o to, aby se na MM podílelo co nejvíc autorů (protože té práce je hodně), ale zároveň taky že budu chctít aby to šlo ve finále přeze mě (uznávám, že ne každý rozhodnutí co udělám je nutně dobrý, ale věřim, že v konečnym součtu je benefit jednoho arbitra kvality co se občas trochu sekne lepší, než plná tvůrčí demokracie nebo anarchie).

Popravdě sem se na MM doteď vůbec nedíval a nevim, v jakym je stavu (co do OGL ani co do věcí vytvořených dříve) - to co vzniklo ale určitě jen tak nezmizí, takže se k tomu případně půjde vrátit.

Ale jak píšu, na to určitě dojde až potom, co se položí aspoň solidní základ DMG, protože narovinu - já teď nemám kapacitu koordinovat plně paralelní tvorbu víc příruček a popravdě mám trochu pochybnost, že by komunita aktuálně měla dostatečně sebe-motivující potenciál pracovat paralelně na víc příručkách, takže bych to rád bral - byť s určitými překryvy - spíš jednu po druhé.
6.2.2020 08:50 - exi
Nový, připravovaný subclassy v UA. Možná na to koukněte.
6.2.2020 10:24 - sirien
Dík. Asi no stress co tak koukám.
9.2.2020 16:20 - ben222
Ten klerik a bard nevipadaj špatne
9.2.2020 22:38 - Colombo
Píše:

Ten klerik a bard nevipadaj špatne

nevipadaj


Až mi mráz po zádech přejel.
10.2.2020 08:16 - Tarfill
Colombo píše:
Až mi mráz po zádech přejel.


To vipadají až tak moc dobře? :-D
10.2.2020 11:22 - Šaman
Tarfill píše:
To vipadají až tak moc dobře? :-D

Ano, ale jsou jen pro VIP.
5.10.2020 09:04 - PetrH
tak jsem si retrospektivně znovu přeposlechl rozhovor zde se Sirienem ytb. Nějaký posun ?
5.10.2020 10:40 - Log 1=0
PetrH píše:
tak jsem si retrospektivně znovu přeposlechl rozhovor zde se Sirienem ytb. Nějaký posun ?

Ano.

Jízlivost stranou, udělali jsme toho hrozně moc, většna toho, o čem Sirien mluví, že by tam chtěl má teď podobu textu, který je skutečně napsaný, plus další věci, o kterých ani nevěděl, že je chceme. Příručka hráče je z většiny napsána (v první verzi). Víc říkat nechci, protože by se mohlo začít spekulovat o věcech, co zatím mají zůstat internější. Ovšem myslím, že zrovna pro tebe nebude problém získat k nim přístup a udělat si obrázek sám (a třeba nám napsat, jaký máš dojem).
5.10.2020 10:43 - sirien
Jo, velký - jen není kapacita to komunikovat ven :(

Velká část textů vyjma povolání je dotažená do podoby finálního draftu, zbytek se velmi rychle dokončuje. Povolání přijdou na řadu velmi brzy - obory jsou mechanicky připravené, ale je potřeba je mísy zabrousit a pak rozepsat ze současné formy technických poznámek do podoby finálního textu.

Celkově to vypadá, že bysme měli letos dokončit základní příručku. Ještě vedeme určitou diskusi nad jejím rozsahem, což případně ovlivní její vydání (zda půjde ven samostatně nebo bude čekat na příručku PJ)


EDIT: ninjad :)
5.10.2020 10:54 - LokiB
a jak to vidíte s kouzlama?
5.10.2020 11:01 - Log 1=0
LokiB píše:

Většina je licenčně OK, takže přes 95% je převzato z DnD, občas pod jiným názvem (vesměs ty, které mají v názvu něčí jméno - (Tašin) Děsivý smích, Magická (Bigbyho) ruka...). Pár jich musí pryč, a budou nahrazeny kouzly vlastní výroby. Tato nová ryze JaD kouzla jsou už hotová.
5.10.2020 12:26 - RoVan
Log 1=0: Budou i originální JAD povolání? a jestli to není tajné - dostane se do pravidel tvůj alchymista?
5.10.2020 12:47 - Chyba
Nahoře klikni na odkaz POST S PRÁVĚ TESTOVANÝMI OBORY, nebo se mrkni sem
5.10.2020 12:50 - sirien
TLDR: Originální JaD bude pouze Logův Alchymista, jinak používáme standardní povolání.

Všechna povolání nicméně mají 3 originální JaD obory.
5.10.2020 13:06 - RoVan
Chyba: Omlouvám se, jsem slepoň :)
5.10.2020 16:25 - PetrH
No to je ovšem velice milé info. Šup sem s draftem
5.10.2020 16:59 - Jezus
Děkuji PetrH za připomenutí rozhovoru, na který jsem se zapomněl podívat, když vyšel.
(Na videu vypadá Sirien jako docela sympatický týpek, a přitom tady... :-P)

Btw, jsou tam zmíněna trochu strukturovanější pravidla pro sociální konflikty. Jestli má tahle kapitola už nějaký draft, zajímal by pro změnu mě :-)
5.10.2020 17:01 - York
Jezus píše:
Na videu vypadá Sirien jako docela sympatický týpek, a přitom tady...


To víš, má hodně teček v Obfuscate.
6.10.2020 19:07 - Necromancer
A v MM máte hotové všechny nemrtvé?
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.11289095878601 secREMOTE_IP: 54.87.17.177