Produkty

sirien
21.2.2016 07:54
Jeskyně a draci (před vydáním)
Jeskyně a draci jsou projekt vydání DnD 5e v češtině* pod nakladatelstvím Mytago

* resp. hry DnD 5e co nejpodobnější, vzhledem k tomu, že licenčně je k dispozici pouze část textů DnD příruček. J&D budou ale s DnD 5e a jeho příručkami najisto zcela kompatibilní "oběma směry".

PŘEDPRODEJ UŽ PROBÍHÁ!

PJ craft JaD rozhovory se sirienem


Recenze
.

Eventy
.


Rozcestník mimo Kostku

Týmový rekord v délce nespaní v týdnu před odevzdáním byl:

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 1 bodů.
24 hodinkladné body1
36 hodinkladné body5
48 hodinkladné body2
60 hodinkladné body2
72 hodinkladné body5
84 hodinkladné body1
96 hodinkladné body0
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
1.9.2021 10:41 - ShadoWWW
Na DriveThuRPG mají Starter zdarma.
6.9.2021 04:43 - sirien
Které části originálního DnD charsheetu používáte hodně, které vám přijdou že jsou navíc a které vám tam chybí? (Teď je dobrá chvíle dát mi to vědět - ale nebude dlouhá :D )
6.9.2021 08:45 - snekoun
Ahoj, já používám ten originální přeložený od ShadoWWW (bez označení 2). Co mi přijde nepraktické, že sesílací vlastnost, SO záchrany kouzel a útočný bonus je až u kouzel. Používám na kouzla karty, takže spíš bych to uvítal někde na první straně.
6.9.2021 10:37 - Tarfill
Siriene, k tomu deníku:

1) V tom základním deníku mi přijde nepraktické "malé" políčko pro vybavení na první stránce, protože vybavení si píšu většinou na samostatnou stránku někam mimo tu první; pak mi přijde zbytečně velké pole pro "ostatní zdatnosti a jazyky" protože tam skoro vždycky mám jeden nebo dvě poznámky a zbytek prostoru přijde vniveč.

Edit: Jo a kolonka pro dočasné životy. Ty vole, nechápu, proč je na všech denících tak velká plocha pro dočasné životy. To bych hned zmenšil...

2) Na stránce 2 mi přijde hloupé dávat minulost postavy někam do debilního úzkého sloupečku na straně, radši bych to měl všechno pod sebou - vybavení, historii, poklady, spojence apod, každý takovýhle sloupeček stranou je nakonec buď napůl prázdný, nebo se do něj píšou věci z jiných částí, které jsou už plné. Ale hlavně mi vadí ta historie, ta se píše do úzkého sloupce blbě. To když už, radši bych dal do úzkého sloupce vybavení, aby se četlo hezky jako nákupní seznam, nebo bych to rozšířil...

3) Třetí stránka, kde je prostor na kouzla, mi přijde taky nepraktická skoro celá, protože když mám postavu na nižším levlu, tak na jedné a té samé stránce chci mít obvykle informace o kouzlech a hrozně mi vadí, že tam mám přednastavené řádky pro určité stupně.
Pro zapisování kouzel mi víc vyhovuje deník z DnD Beyond, kde máš prostě prostor / řádky pro základní informace (doba vyvolání, trvání dosah atp) a zbytek je volný prostor pro Tebe, žádné stupně 1-9.
Koneckonců na vyšších úrovních ale taky používám buď karty nebo stránky, kde mám kompletně popsané všechny kouzla a nevyužívám na to vůbec deník...

Celkově ty deníky nejsou pro vysokoúrovňové postavy dobře stavěné...
8.9.2021 15:20 - Flaxik
sirien píše:
Které části originálního DnD charsheetu používáte hodně, které vám přijdou že jsou navíc a které vám tam chybí?


Naprosto nepoužíváme části Equipment a Features & Traits, protože jsou hrozně malé. Jsou lepší na samostatných stránkách. Naopak na první stránce jsem nikdy nepochopil úplně debilní umístění Armor Classu, když ten se liší podle použité zbraně (jednoruční + štít, obouruční, speciály s bonusem k AC) a obecně by bylo vhodnější rozšířit řádek se zbraněmi, aby tam byl ke každé zbrani název zbraně, Attack bonus, Damage, Armor Class a případně dosah/typ zranění.
Stejně tak tam chybí SO kouzla a útočný bonus kouzla, které jsou neprakticky až na třetí stránce u seznamu kouzel. Seznam kouzel nepoužíváme, jedeme kartičky. Naopak by bylo hezké mít na první stránce spell sloty pro každý stupeň kouzla.
8.9.2021 18:33 - malkav
Sirien: Atributy a dovednosti.
8.9.2021 18:46 - ShadoWWW
K tomu deníku: původním záměrem Wizardů bylo, že třetinu přední strany zabírají věci spojené s průzkumem (dovednostmi), třetinu věci spojené s bojem a třetinu věci spojené se sociální interakcí. Aby tím na rozdíl od dvou předchozích edic podtrhli, že všechny tři pilíře jsou v DnD stejně důležité. Nebo v to aspoň doufali.
8.9.2021 20:46 - Tarfill
Tak zrovna v deníku mám radši, když jsou stránky zaměřené víc na jednu věc a pořádně, než mít od všeho trochu, ale blbě...
12.9.2021 17:56 - RoVan
Asi nepadne nic nového, všechno tu zaznělo, ale pro sběr většího objemu dat se přidám

1. strana
-nejpoužívanější vlastnosti, dovednosti, schopnosti*, AC a útoky* a kouzla*
(*a zasloužily by více prostoru)
-pole na dodatečné HP je naprosto nevyužité (a to jsem hrál Locka s fiendish vigor).
-rysy, pouta, vady, ideály zabírají spoustu místa zbytečně (člověk ví jakou hraje postavu a většinou to nepotřebuje mít hned po ruce).
- místa na vybavení je zoufale málo; buď rozšířit nebo přesunout na další stranu
- jak už padlo chybí pozice kouzel (nebo další zdroje povolání), SO záchrany kouzel

2. strana
- spojenci a organizace jsem požil celkem jednou (na druhou stranu se společným zázemím.. kdo ví)
- pole poklad je takové... meh... sjednotil bych to s vybavením ať je inventář na jednom místě
12.9.2021 19:37 - malkav
Jinak deník jsem používal jen ze začátku, pak už spíš kopec papírů nebo jsem si to sepisoval podle svého na čtverečkový papír. Pak pro mě bylo důležité, abych měl tematicky blízké položky na stejné stránce.
12.9.2021 19:38 - ShadoWWW
Obecně slýchávám, že deník postavy je promakaný na DnD Beyond. Co vy na to?
12.9.2021 20:29 - RoVan
Shadowww: Ano, já ho používal s addonem pro online hraní na VTT a je to uživatelsky přátelské (oproti nutnosti psát makra na Roll20).
Řazení záložek má svou logiku a docela to odpovídá četnosti využití.
Hodně určitě pomáhá automatizace kouzel sesílací vlastnost a útočný bonus se propisuje přímo do karet kouzel.
Nicméně u reálného stolu bych ho nepoužil.
12.9.2021 21:06 - sirien
pls nahoďte mi někdo ten DnD B charsheet v PDF, dík :)
12.9.2021 21:13 - ShadoWWW
Nevím, jak exportovat do PDF, ale dá se to nasharovat jako link.

EDIT: Koukám, že v prohlížeči na mobilu vypadá dost jinak než v prohlížeči na PC.
12.9.2021 22:03 - Tarfill
Ten deník Ti můžu poslat zítra, mam ho v pracovním počítači...
12.9.2021 22:50 - RoVan
V character builderu se to dá v posledním kroku vyexportovat, pak to vypadá takto
12.9.2021 23:51 - Log 1=0
RoVan píše:
pak to vypadá takto

Error 404
13.9.2021 06:01 - ShadoWWW
odkaz opraven
15.9.2021 03:10 - sirien
Projednou zase nezapomenu napsat i sem :)

Průvodce průvodců hrou - další díl blogu tentokrát věnovaný radám pro GM.
15.9.2021 08:12 - Corny
Moc pěkně napsané, tento text, zejména část k herní filozofii zmínka o "hraj abys zjistil, co se stane", ve mě asi zatím nejvíc vzbudil chuť se o tuhle hru začít vážně zajímat, přestože DnD nikdy nebylo mým šálkem čaje (dost možná proto, že tím šálkem nebylo právě z důvodů, které tu jsou dle všeho pojaty dost odlišně). Cítím v tom hodně příjemné skloubení "tradičního" přístupu k těmto typům her a přístupu modernímu. Za mě velké plus a jsem na to zvědav.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.086078882217407 secREMOTE_IP: 100.26.140.179