Kultura

Gurney
31.12.2015 19:32

Hotové překlady

- Základní triáda (PHB, DMG, MM) - ShadoWWW
- Basic rules + Starter Set - ShadoWWW
- Úvodní sada - Essentials Kit - ShadoWWW

- Dobrodruhův průvodce Mečovým pobřežím - Chrochta, Merlin, ShadoWWW, Sirien
- Xanatharův průvodce vším - Log 1=0, Maelik, ShadoWWW, Pan Bača
- Volův průvodce netvory - by Merlin, ShadoWWW, Sirien

- Strádovo prokletí - Pan Bača, Demonica & exi
- Poklad dračí královny - MartinCZ, Pan Bača, Pilchowski
- Hlubina: Dračí loupež - exi, pan Bača
- Drak z Ledového štítu - exi, ShadoWWW, wlkeR, Pan Bača
- Ztracený důl Fendelveru - exi, wlkeR, Pan Bača
- Alcrosský řezník - Ugy, Aegnor, Pan Bača
- Pobřeží snů - Demonica, exi
- Rudá ruka zkázy - Chrochta, exi
- Kaple na útesech - Ugy, Aegnor, Pan Bača
- Hrobka anihilace - Merlin, Pan Bača, Pilchowski, Tarfill
- Sestup do Avernu - exi, Pan Bača Pilchowski, ShadoWWW
- Nádherná zima - Chyba, Pan Bača, Heznick
- Příběhy ze Zejícího portálu - Chrochta, Pan Bača
- Různé doplňky a samostatné dílčí věci vč. nějakých těch dobrodružství: Materiály a odkazy pro pátou edici D&D

Dílčí překlady

Různé
- Witchhunter (Matova classa pro D&Diesel) (by Sirien&ShadoWWW)


Běžící překlady

- Xanathar - ShadoWWW (& Maelik a Log), Chyba
- Misty fortunes - wlker
- Storm Lord's Wrath
- Storm King's Thunder
- Princes of the Apocalypse
- Tasha Cauldron of Everything- Hranolky
- Duchové slaniska- Chrochta



Tasha - zdroj pro SRD
Hlasovat může jen přihlášený uživatel.
10.9.2017 20:18 - LokiB
*mně* (viz sorceror ;))

3 dny po Nightfall ne, to je moc brzo, to budeme ještě všichni nevyspalí z té radosti a oslav ...

ShadoWWW píše:
teď už je to převážně jen na mně, kdy dodělám layout.


vychází vám to v češtine stránka na stránku shodně s originálem, nebo jsou tam nějaké posuny? třeba kvůli případnému rejstříku, jestli bude vždy stejný text na stejném čísle stránky, jako v originále
10.9.2017 20:39 - Log 1=0
No, já nechci odpovídat za Shadowwwa, ale pokud se rozhodl zachovat abecední řazení v ČJ, tak to musí totálně celé překopat. Beholders are somewhere in the beginning, zřící jsou někde na konci.
10.9.2017 20:45 - ShadoWWW
Je to dle českého řazení, takže kapitoly jsou stejně, ale položky jsou jinak.
10.9.2017 20:50 - sirien
EDIT: ninjad /EDIT


Loki: Nope; Snaha o udržení 1:1 mezi stránkováním originálu a překladu je můj přístup který jsem používal ve Fate - nutno říct, že mi v tom hodně pomáhal fakt, že Fate je obecně tvořený tak, aby jednotlivé podkapitoly odpovídaly stránkování.

ShadoWWW pro DnD layouty zvolil přístup volného překlápění, mimo jiné nejspíš hlavně ze dvou důvodů:
1) protože DnDčkové příručky obsahem nijak nerespektují stránkování a kapitoly začínají a končí náhodně a jejich obsah se občas táhne napříč více stránkami
2) protože tam skoro všechno (classy, kouzla, itemy, monstra...) má abecední řazení, které je v češtině hodně odlišné.

Z mojí zkušenosti (zejm. ze srovnání layutu u Fate dovedností, které jsem nakonec také seřadil abecedně) je tvorba sazby která není 1:1 o něco těžší, ale zase ne o moc. ShadoWWW má tu výhodu, že se oproti mě nemusí moc trápit autentickou sazbou a rozložením obrázků (protože na identitu věcí rezignoval hned z kraje), na druhou stranu to znamená, že občas musí trochu víc přemýšlet o tom, kam přesně který obrázek dá, aby to v nové sazbě zapadalo.


Tj. odpověď je "ne, není to ve shodě s originálem a přesunů tam je mrtě, nicméně ten layout ctí všechnu původní grafiku a obsahuje všechny původní obrázky". Reálně to vyžaduje o něco víc kreativity při práci, ale není to zase nijak fatální.
10.9.2017 21:04 - Merlin
Sirien: vážně nightfall? paní Colombová?
10.9.2017 22:07 - ShadoWWW
Je to zatím hrubě nevychytané (chybí korektury, některé grafické efekty, překlad map), ale zájemci, co už jsou strašně nedočkaví, se můžou mrknout sem a nasát trochu atmosféry, než to vyjde komplet a zahlazené. Je to prvních zhruba 77 stran. ;-)
10.9.2017 22:20 - sirien
Bohužel ale bez Volova osobního úvodu, na ten si zjevně musíte počkat :D

(fakt to nechceš přeložit jako Volův průvodce Netvory? Pořád mám za to, že Volo by se ve své nadutosti rozhodně nesmířil s obyčejnými nestvůrami...)
10.9.2017 22:59 - Čindi
Se těším jak na Ježíška. Moc díky všem co se podílejí.
11.9.2017 09:19 - Tarfill
Tak si říkám, že lidi jako Shadowww, Sirien, Merlin apod. by sem mohli vystavit číslo svého účtu, na který bychom jim mohli posílat děkovné odměny za překlady a všechno ostatní, co pro blaho hráčů dělají... ;-)
11.9.2017 09:40 - Merlin
Tarfill: jsem rád, když se někomu něco líbí :) a hodí
12.9.2017 02:27 - neon
Ahoj,
popravdě před 5 minutami jsem ani nevěděl o existenci D20.cz
Ale chtěl bych Vám z celého srdce poděkovat, za kompletní překlad všech příruček.
Je to až dech beroucí a souhlasím s vystavením účtu pro dary, moc rád přispěji.

Mějte se krásně
12.9.2017 03:18 - sirien
...a co teprve ty další stovky článků :)

(a taky překlady Forgotten Realms. A dalších her, třeba Fate. A tak vůbec.)

Jinak já třeba piju víceletou whiskey, irskou i skotskou. Teda, ne že by se někdo ptal, ale kdyby to třeba někdy někoho z nějakého důvodu zajímalo. Na baru nebo cestou na nějakej sraz nebo tak.
12.9.2017 10:03 - Aegnor
Takže Sirienovi za poděkování koupit pivo, got it.
12.9.2017 10:49 - ShadoWWW
neon: Zahraj si hru s kamarády a pak sem napiš, jak to dopadlo. První hraní je neopakovatelný zážitek.

Co se týče nějaké peněžní podpory, tak když si pak koupíš Jeskyně a draky, co Mytago vydá příští rok, tak tím nejlépe podpoříš českou RPG komunitu. Jeskyně a draci jsou na DnD 5E založená česká mutace.
1.10.2017 20:23 - wlkeR
Hmm, je překlad osobního deníku v článku těžko dohledatelný, nebo jsem jen slepej? (Musil jsem ho vyhrabat vy-víte-kde).
1.10.2017 21:08 - Wolf
wlkeR: Nachází se buď v překladu Příručky hráče nebo zde na kostce. Případně můžeš zkusit tento, který si věčně nějak upravuju.
1.10.2017 21:31 - wlkeR
Mně jde spíš o to, že by mohl bejt na tý stránce s překladama, kam se dá prokliknout hned z úvodní stránky webu. Pokud tam není. Já ho prostě nevidim.

EDIT: protože tisknout ho z PH je dost ... nepraktické.
6.10.2017 13:56 - Merlin
Informace tiskového odboru: Před 14 dny započaly práce na překladu ToA
12.10.2017 12:28 - Demonica
wlkeR: To je dobrý nápad. Přidala jsem odkazy na deník přímo do článku o příkladu.
12.10.2017 14:46 - efram
Mohu se zeptat jak to vypada s volovo pruvodcem?

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.1021249294281 secREMOTE_IP: 44.220.247.30