Kultura

Gurney
31.12.2015 19:32

Hotové překlady

- Základní triáda (PHB, DMG, MM) - ShadoWWW
- Basic rules + Starter Set - ShadoWWW
- Úvodní sada - Essentials Kit - ShadoWWW

- Dobrodruhův průvodce Mečovým pobřežím - Chrochta, Merlin, ShadoWWW, Sirien
- Xanatharův průvodce vším - Log 1=0, Maelik, ShadoWWW, Pan Bača
- Volův průvodce netvory - by Merlin, ShadoWWW, Sirien

- Strádovo prokletí - Pan Bača, Demonica & exi
- Poklad dračí královny - MartinCZ, Pan Bača, Pilchowski
- Hlubina: Dračí loupež - exi, pan Bača
- Drak z Ledového štítu - exi, ShadoWWW, wlkeR, Pan Bača
- Ztracený důl Fendelveru - exi, wlkeR, Pan Bača
- Alcrosský řezník - Ugy, Aegnor, Pan Bača
- Pobřeží snů - Demonica, exi
- Rudá ruka zkázy - Chrochta, exi
- Kaple na útesech - Ugy, Aegnor, Pan Bača
- Hrobka anihilace - Merlin, Pan Bača, Pilchowski, Tarfill
- Sestup do Avernu - exi, Pan Bača Pilchowski, ShadoWWW
- Nádherná zima - Chyba, Pan Bača, Heznick
- Příběhy ze Zejícího portálu - Chrochta, Pan Bača
- Různé doplňky a samostatné dílčí věci vč. nějakých těch dobrodružství: Materiály a odkazy pro pátou edici D&D

Dílčí překlady

Různé
- Witchhunter (Matova classa pro D&Diesel) (by Sirien&ShadoWWW)


Běžící překlady

- Xanathar - ShadoWWW (& Maelik a Log), Chyba
- Misty fortunes - wlker
- Storm Lord's Wrath
- Storm King's Thunder
- Princes of the Apocalypse
- Tasha Cauldron of Everything- Hranolky
- Duchové slaniska- Chrochta



Tasha - zdroj pro SRD
Hlasovat může jen přihlášený uživatel.
25.7.2017 11:01 - Vojtěch
To sice ne, ale Baba Jaga to taky rozhýbala z nějakých pahýlů, které k tomuto nemají daleko.

25.7.2017 11:12 - Merlin
Vojtěch: však ano, píšu, že jsou povahově a vzhledem blíže k "dřevěnému bohatýrovi"
25.7.2017 11:37 - LokiB
"mládenec" je v tomto spojení celkem výstižné a pěkné
25.7.2017 11:38 - efram
ano ten mládenec je takovej eufemismus, kterej, podle mě má znázorňovat sílu a vitalitu, nikoliv věk. Dřevěný bohatýr je taky ok si myslím. Zvlášť v naší slovanských končinách. Vím, že to není oživlý stromek. Jen mi ho to asociuje..... Nemyslel jsem, to tak, že ho někdo oživil, ale že se může hýbat. Jak se píše ve VG - jde o humanoidní formu......
25.7.2017 11:55 - Merlin
:) do konečné formy to bude dávat shadowww, takže to nechám na něm...já se nebráním jakékoliv úpravě :) je to jen formalita jestli to bude lesní košťál, dřevěný bohatýr nebo dřevěný mládenec...a pokud nebude chtít rozhodnout :) rozhodnu já, jakožto osoba překládající :D
25.7.2017 13:56 - Čindi
Už se těším na ten překlad, díky všem co se podílíte. Je to paráda, v angličtině mi spousta věcí ujde.
25.7.2017 14:02 - Merlin
čindi: myslím, že se můžeš těšit, protože Volo je hodně povedená příručka na níž se dají postavit různé kampaně...od nízkých levelů s koboldy až po obry
29.7.2017 02:55 - sirien
Dobrá zpráva: dodělal sem Zřící

Špatná zpráva: ještě je po sobě potřebuju trochu zahladit, než je předám

Dobrá zpráva: asi mi do toho nic neskočí a v neděli by to mělo bejt hotový

Špatná zpráva: ještě musim udělat druhou půlku Volovejch a Elminsterovejch komentářů

...tak si to nějak přeberte :)
31.7.2017 11:51 - Merlin
jak řekl, tak udělal :):), díky Sirienovi jsem si zavzpomínal jaký to bylo, když jsem chodil každý den do knihkupectví pro 2 díl Pána prstenů a oni už ve dveřích říkali..ještě ne. (vyšel za rok)
31.7.2017 12:49 - sirien
ha. ha. ha. ...

Merlin píše:
(vyšel za rok)

#pls
1.9.2017 15:24 - Japonec
Nazdar,

rád bych si stáhl ony základní příručky, bohužel se mi nedaří zaregistrovat, i kdybych se rozkrájel.Zadávám zcela trivialní jména (bez diakritiky, či cizích znaků). Můžu mi někdo poradit, popř. poslat ony příručky mailem? Děkuji
1.9.2017 19:25 - Dukolm
Japonec: Tu registraci jsem prověřil a odpověděl ti zde
http://www.d20.cz/diskuze/kultura-diskuze/50495.i2250.html#i2250
9.9.2017 22:14 - Log 1=0
Tohle prosím nebrat jako popohánění, nebo tak něco, tak to nemyslím. Já jen, že už dlouho nebylo ani náznakové info, tak jsem trochu zvědavý. Takže: Jak je na tom Volův průvodce?
9.9.2017 22:27 - sirien
...podle všeho to nečeká jen na to až tenhle víkend dopřeložim druhou půlku kartiček :D

Nicméně co sem tak chytal průběžnou komunikaci mezi ShadoWWWem a Merlinem tak už to je skoro hotový. Viděl sem částečnej náhled ShadoWWWovy rozpracované finální sazby a vypadá to opět žůžově :)


EDIT: nicméně prosím ještě trošku trpělivosti, jak to ShadoWWW sází tak se to ještě dolaďuje, minulej tejden se třeba ukázalo, že sem nevědomě pohrdnul zaběhlým překladem věcí a přeložil sem si po svém a líp ještě něco jiného, než co sem varoval předem že bude, tak sme to ještě diskutovali a odlaďovali překladovej klíč - tyhle detaily vždycky zaberou třeba i dva tři tejdny než se to dohledá a upraví všude, kde se to objevuje (a případně se tomu uzpůsobí větné stavby a tak) a ShadoWWW byl teď docela nachcíplej pár dní.
9.9.2017 22:31 - Merlin
Log: překlad je hotový už nějaký čas...teď to Shadowww dává do grafiky...( a Sirien, který zapomněl dodělat kartičky, je dodělává)
9.9.2017 22:45 - ShadoWWW
Je to na velmi dobré cestě. Tento týden jsem byl nemocný, tak se to trochu zdrželo. Překlad je v podstatě hotový a teď už je to převážně jen na mně, kdy dodělám layout. Řádově zbývají do konce týdny. Doufám, že co nejméně, ale nerad slibuji konkrétní datum, které bych pak nebyl schopen dodržet.
9.9.2017 22:46 - Merlin
ShadoWWW: dej nějaký magický datum :)...s rezervou
10.9.2017 15:12 - Aegnor
Patek?
10.9.2017 15:32 - sirien
Tři dny po nasazení Nightfall? To by asi šlo...
10.9.2017 18:22 - sirien
huf... ok, dodělal sem a předal Volovy a Elminsterovy komentáře, takže na mě už nic nevisí :)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.079615116119385 secREMOTE_IP: 3.238.79.169