Kultura

Gurney
31.12.2015 19:32

Hotové překlady

- Základní triáda (PHB, DMG, MM) - ShadoWWW
- Basic rules + Starter Set - ShadoWWW
- Úvodní sada - Essentials Kit - ShadoWWW

- Dobrodruhův průvodce Mečovým pobřežím - Chrochta, Merlin, ShadoWWW, Sirien
- Xanatharův průvodce vším - Log 1=0, Maelik, ShadoWWW, Pan Bača
- Volův průvodce netvory - by Merlin, ShadoWWW, Sirien

- Strádovo prokletí - Pan Bača, Demonica & exi
- Poklad dračí královny - MartinCZ, Pan Bača, Pilchowski
- Hlubina: Dračí loupež - exi, pan Bača
- Drak z Ledového štítu - exi, ShadoWWW, wlkeR, Pan Bača
- Ztracený důl Fendelveru - exi, wlkeR, Pan Bača
- Alcrosský řezník - Ugy, Aegnor, Pan Bača
- Pobřeží snů - Demonica, exi
- Rudá ruka zkázy - Chrochta, exi
- Kaple na útesech - Ugy, Aegnor, Pan Bača
- Hrobka anihilace - Merlin, Pan Bača, Pilchowski, Tarfill
- Sestup do Avernu - exi, Pan Bača Pilchowski, ShadoWWW
- Nádherná zima - Chyba, Pan Bača, Heznick
- Příběhy ze Zejícího portálu - Chrochta, Pan Bača
- Různé doplňky a samostatné dílčí věci vč. nějakých těch dobrodružství: Materiály a odkazy pro pátou edici D&D

Dílčí překlady

Různé
- Witchhunter (Matova classa pro D&Diesel) (by Sirien&ShadoWWW)


Běžící překlady

- Xanathar - ShadoWWW (& Maelik a Log), Chyba
- Misty fortunes - wlker
- Storm Lord's Wrath
- Storm King's Thunder
- Princes of the Apocalypse
- Tasha Cauldron of Everything- Hranolky
- Duchové slaniska- Chrochta



Tasha - zdroj pro SRD
30.6.2017 09:38 - LokiB
Inu, v české kotlině se to tak vžilo, lid je tak uvyklý ... je to trochu doslovné, ale význam je z toho zřejmý, obsahově to odpovídá.
Hlavně jsem tím rozporoval tu představu, že by to až tak moc vypadalo, jako že Tyran smrti tyranizuje smrt. Jistě, přivlastňování je v češtině trochu tricky ... a třeba Smrtící tyran bohužel nemá ten "nádech tajemna" jako originál. To by měl možná tak Smrtný tyran ... jenže s tím by si mladá generace moc neporadila :)
30.6.2017 10:05 - Vojtěch
Le tfuj tedy.
30.6.2017 10:27 - Merlin
Ještěrec
(příští týden je časově náročnější, tak to vidím tak na Tabaxi a víc nestihnu
30.6.2017 10:28 - Soldier76
Vojtěch píše:
Le tfuj tedy.

Jak to je nefuj?
30.6.2017 11:11 - Vojtěch
Soldier76 píše:
Jak to je nefuj?


Mrtvý tyran je pro mne daleko lépe stravitelný, i smrtný je lepší. Možná by se taky dal použít umrlčí, nebo mrtvolný.
30.6.2017 11:20 - Soldier76
Vojtěch píše:
Mrtvý tyran je pro mne daleko lépe stravitelný, i smrtný je lepší. Možná by se taky dal použít umrlčí, nebo mrtvolný.

Jo tak, ja myslel, ze rikas to lefuj na deathwish a premyslel jsem jak to teda asi prekladate, protoze tobe to nesedi a Loki se u toho obhajovani tak kroutil a schovaval se za lid, ze mi skoro prislo, ze by to taky prekladal nejraci nejak jinak.

Smrtny se mi libi ze vsech variant co tu zatim padly nejvic. IMO stejne originalni nazev mi prijde spis jako slepeni dvou cool slov pro cool scary jmeno nez ze by v tom byla nejaka velka hloubka. Takze by mi nevadilo kdyby preklad taky hlavne dobre znel.
30.6.2017 12:03 - LokiB
Soldier76: snažím se moc nepopuzovat místní anglo-puristy ;)

a k tématu: v dnešní době i to slovo Tyran je v češtině někde jinde, než bylo třeba před sto lety ... většina lidí ho slyšela tak možná při citaci hesla: "Z hlediska vyššího principu mravního vražda na tyranu není zločinem" ... a to kdo ví jestli

Takže kdyby to někdo pro potřeby RPG překládal třeba jako, a teď to berte s rezervou Smrtivládce, tak by se v CZ prostředí taky nic nestalo ... ;) ale to jen tak bokem, ono prostě překlady jsou holt překlady
30.6.2017 12:08 - Vojtěch
Smrtivládce je Harry Potter kalibr překladu, který zrovna u tyrana, nebo-li krutovládce nezní tak špatně.
30.6.2017 12:21 - Aegnor
LokiB píše:
většina lidí ho slyšela tak možná při citaci hesla: "Z hlediska vyššího principu mravního vražda na tyranu není zločinem" ... a to kdo ví jestli

WUT?
30.6.2017 18:18 - chrochta
to Aegnor: Jan Drda, povídka Vyšší princip (povídková sbírka Němá barikáda), a stejnojmenný film na její motivy natočený (ten bude známější...).
30.6.2017 23:13 - Aegnor
chrochta píše:
to Aegnor: Jan Drda, povídka Vyšší princip (povídková sbírka Němá barikáda), a stejnojmenný film na její motivy natočený (ten bude známější...).

Ah, špatně pochopeno - já se nedivil tomu heslu, já se divil tomu názoru, že lidi znají výraz "tyran" maximálně tak v rámci tohoto hesla. To mi hlava nebere. :-)
2.7.2017 11:19 - Merlin
Smrtivladci jsou z ridicka
3.7.2017 16:23 - Merlin
Tabaxi
4.7.2017 12:44 - Merlin
Tritón
7.7.2017 10:30 - Merlin
Kapitola č. 2 dokončena a odeslána ke korektuře a podobným věcem :)
7.7.2017 11:12 - efram
Mám dotaz k pravidlům...... jak přesně si vyložit a aplikovat níže uvedené pravidlo ?

Akce doupěte Na iniciativu 20 (prohrávající všechny remízy) může drak provést akci doupěte, která způsobí jeden z následujících účinků.


Předem díky za objasnění.
7.7.2017 11:26 - Merlin
efram: máš nějaké pořadí iniciativy...třeba nejrychlejší má 27, další 22, další 18 , další a nejpomalejší 8....začíná 27..něco udělá, pak jede 22, teď nastává 20 (akce doupěte), pak jede 18 atd. Prostě to ber jako hozenou iniciativu doupět 20. pokud by měl ještě někdo 20, tak jede před doupětem....
Jinak drak má svou iniciativu...doupě je "navíc"
7.7.2017 11:34 - efram
ok diky za osvětlení. přišlo my jako by ta akce měla nastat jen tehdy, pokud padne 20 pri hodu d20
16.7.2017 21:02 - sirien
Jen tak pro info se mi přestal hroutit na hlavu GC tak sem zas trochu pohnul se Zřícíma a už mi v nich zbejvá jen 5 stránek. Ještě v tom dneska budu chvíli pokračovat :)

(tj. nemusíte se bát, Zřící budou taky :D )
18.7.2017 08:50 - Babaj
nevim jestli je to jste aktualni... ale ted jsem narazil v prekkladu na malou chybku strana 312 PHB :
******************
Pseudodrak
Drobný drak, neutrální dobro
Obranné číslo 13 (přirozená zbroj)
Životy 7 (2k4 + 2)
Rychlost 3 sáhy, šplhání 12 sáhů
***********************************

mala hadanka... procpak dracek lepe leze po stromech nez klusa po rovne stezce,...

protoze nesplha ale lita .-)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.097808122634888 secREMOTE_IP: 54.225.35.224