Kultura

Gurney
31.12.2015 19:32

Hotové překlady

- Základní triáda (PHB, DMG, MM) - ShadoWWW
- Basic rules + Starter Set - ShadoWWW
- Úvodní sada - Essentials Kit - ShadoWWW

- Dobrodruhův průvodce Mečovým pobřežím - Chrochta, Merlin, ShadoWWW, Sirien
- Xanatharův průvodce vším - Log 1=0, Maelik, ShadoWWW, Pan Bača
- Volův průvodce netvory - by Merlin, ShadoWWW, Sirien

- Strádovo prokletí - Pan Bača, Demonica & exi
- Poklad dračí královny - MartinCZ, Pan Bača, Pilchowski
- Hlubina: Dračí loupež - exi, pan Bača
- Drak z Ledového štítu - exi, ShadoWWW, wlkeR, Pan Bača
- Ztracený důl Fendelveru - exi, wlkeR, Pan Bača
- Alcrosský řezník - Ugy, Aegnor, Pan Bača
- Pobřeží snů - Demonica, exi
- Rudá ruka zkázy - Chrochta, exi
- Kaple na útesech - Ugy, Aegnor, Pan Bača
- Hrobka anihilace - Merlin, Pan Bača, Pilchowski, Tarfill
- Sestup do Avernu - exi, Pan Bača Pilchowski, ShadoWWW
- Nádherná zima - Chyba, Pan Bača, Heznick
- Příběhy ze Zejícího portálu - Chrochta, Pan Bača
- Různé doplňky a samostatné dílčí věci vč. nějakých těch dobrodružství: Materiály a odkazy pro pátou edici D&D

Dílčí překlady

Různé
- Witchhunter (Matova classa pro D&Diesel) (by Sirien&ShadoWWW)


Běžící překlady

- Xanathar - ShadoWWW (& Maelik a Log), Chyba
- Misty fortunes - wlker
- Storm Lord's Wrath
- Storm King's Thunder
- Princes of the Apocalypse
- Tasha Cauldron of Everything- Hranolky
- Duchové slaniska- Chrochta



Tasha - zdroj pro SRD
4.3.2020 15:45 - Šaman
sirien píše:
Proč vůbec svítící tvrz a ne svícetvrz?

Potože tam začínala moje dračákovská kariéra. První BG se vpodstatě kryla s dobou kdy jsem začal hrát dračák. Je to srdcovka, i kdyby to přeložili jako Svíčková. :)
5.3.2020 07:36 - ShadoWWW
Když vezmu původní počet stran v přeložených dobrodružstvích (protože počet stran u překladů se občas liší), tak už se obsahově dostáváme na srovnatelnou úroveň, jako byla dobrodružství pro Dračí doupě 1.6, a to včetně Asterionu a Tarie.

Když k tomu vezmu, že zatímco DrD 1.6 Dárkový komplet (tj. PPZ, PPP i PPE) má 160 stran, zatímco jen DnD PHB+DMG+MM mají 992 stran (a k tomu pravidla z Úvodní sady, Základních pravidel a Začátečnické krabice),

tak jestli devadesátá léta 20. století jsou u nás považována za zlatý věk RPG, tak dnes jsme v platinovém věku. :-D Navíc si vemte, že životní cyklus DrD 1.6 byl nějakých 20 let, zatímco pátá edice DnD je tu teprve pět let.

(A to se bavíme jen o DrD/DnD; ale dnes tu máme v češtině i Fate, Savage Worlds, Cyberpunk, Apocalypse World a mnohem objemnější verzi Shadowrunu, než byla 2e.)
5.3.2020 08:01 - Pan Bača
ShadoWWW: bez trojice základních příruček cca 1800 stran originálů... + rozjeto je v různém stupni rozpracovanosti dalších skoro 1000 (jen DnD)
5.3.2020 08:08 - LokiB
ShadoWWW píše:
tak jestli devadesátá léta 20. století jsou u nás považována za zlatý věk RPG


To jo, ale tím kritériem nebyla dostupnost materiálů, ani entuziasmus autorů, ale entuziasmus hráčů, kteří objevili "nový svět" a často se do něj plně ponořili. Dnešek je na materiály bohatší, zdroje jsou kvalitnější. Jak je na tom entuziasmus hráčů obecně, netuším :)

Každopádně jsou zdejší překlady opravdu klenotem tohoto serveru, o tom není sporu.
5.3.2020 08:33 - ShadoWWW
Já na nové skupiny hrající 5e narážím co chvíla na nejrůznějších místech. Takže asi pohoda.
5.3.2020 11:35 - Arled
Stáhl jsem si DMG, na přebalu se píše, že jde o překlad 1.52, ale je plný Svícmarky a Forgotten Realms... (Masivní zranění je taky stále masivní)
5.3.2020 11:42 - exi
Potrvzuju, navíc všechny ty knížky mají nějak podezřele malou velikost (zhruba poloviční oproti minule). Jo, a nebyla zanesená tahle moje oprava :( Je to důležitý, na discoru to působilo docela zmatek, jak jsem si všimnul.
5.3.2020 14:03 - ShadoWWW
Arled: To je tak, když má člověk na disku dva soubory v různých verzích. :/
Exi: Pravdu díš.

Tak vydány nové verze, ve kterých jsou reflektovány všechny návrhy, včetně kvality, Svícmarky, harpyje i glabrezu.
5.3.2020 14:09 - Arled
Díky za nové verze. Předělám to do SRD co nejdřív.
5.3.2020 14:13 - exi
Já vím, že uz jsem otravnej, ale pro změnu vypadla oprava Strahda z tohohle příspěvku (+citát strana 290 dole). Už na to teď kašli, ale zapiš si to někam do seznamu změn do budoucna. Jen aby se na to nezapomnělo.
5.3.2020 14:40 - Arled
A já se taky omlouvám za otravnost, ale v DMG na straně 285 Ti zůstaly podrasy místo rodů.
5.3.2020 15:13 - Jezus
ShadoWWW píše:
(A to se bavíme jen o DrD/DnD; ale dnes tu máme v češtině i Fate, Savage Worlds, Cyberpunk, Apocalypse World a mnohem objemnější verzi Shadowrunu, než byla 2e.)


Zrovna Apocalypse World tu v češtině stále není :-P
5.3.2020 15:40 - ShadoWWW
Arled: Ty podrasy/rody byly blbě i v Mečovém pobřeží. Opravil jsem všechny návrhy raději hned. Tak snad teď OK. Čislo verze jsem tentokrát už neměnil.
5.3.2020 15:44 - sirien
Rozumíš mu? Rozumíš. Magic! (Hm... by bylo hustý dělat překlady fakt takhle...)
5.3.2020 15:57 - Jezus
Že mu rozumím, neznamená, že je česky.

(Což o to, mít klidně i tuhle hatmatilku někde na oživení, může bejt sranda, kór v nějakých for fun pravidýlkách. Horší je, když v překladu nerozumíš základním pojmům, případně si pod nimi představíš něco jiného... ale to si nechám do příslušné diskuse, na někdy až opadnou emoce a přestanou tam přibývat příspěvky s tak děsnou kadencí :-) )

Jinak sry za OT, ale nedalo mi to neudělat ten laciný vtípek :-)
6.3.2020 21:01 - Tarfill
ShadoWWW píše:
Tak snad teď OK. Čislo verze jsem tentokrát už neměnil.

Jen pozor,
ačkoliv jsi nahodil už verze 1.53, zde ve článku je stále informace o tom, že je aktuální verze 1.51. Stáhne se ale 1.53, takže jde jen o info zde ve článku...
7.3.2020 08:07 - wlkeR
Zase jednou zkouším napsat dobrodružství (tentokrát méně ambiciózní než minule, protože čas...) a nějak mi nejde přes jazyk "Vílí divočina." Nějaké nápady pro alternativní, ideálně jednoslovný, název?
7.3.2020 10:31 - sirien
Faerie.
7.3.2020 10:51 - ShadoWWW
Země nezemě. :)
7.3.2020 12:33 - LokiB
Vílina

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.096245050430298 secREMOTE_IP: 3.239.119.159