Kultura

Gurney
31.12.2015 19:32

Hotové překlady

- Základní triáda (PHB, DMG, MM) - ShadoWWW
- Basic rules + Starter Set - ShadoWWW
- Úvodní sada - Essentials Kit - ShadoWWW

- Dobrodruhův průvodce Mečovým pobřežím - Chrochta, Merlin, ShadoWWW, Sirien
- Xanatharův průvodce vším - Log 1=0, Maelik, ShadoWWW, Pan Bača
- Volův průvodce netvory - by Merlin, ShadoWWW, Sirien

- Strádovo prokletí - Pan Bača, Demonica & exi
- Poklad dračí královny - MartinCZ, Pan Bača, Pilchowski
- Hlubina: Dračí loupež - exi, pan Bača
- Drak z Ledového štítu - exi, ShadoWWW, wlkeR, Pan Bača
- Ztracený důl Fendelveru - exi, wlkeR, Pan Bača
- Alcrosský řezník - Ugy, Aegnor, Pan Bača
- Pobřeží snů - Demonica, exi
- Rudá ruka zkázy - Chrochta, exi
- Kaple na útesech - Ugy, Aegnor, Pan Bača
- Hrobka anihilace - Merlin, Pan Bača, Pilchowski, Tarfill
- Sestup do Avernu - exi, Pan Bača Pilchowski, ShadoWWW
- Nádherná zima - Chyba, Pan Bača, Heznick
- Příběhy ze Zejícího portálu - Chrochta, Pan Bača
- Různé doplňky a samostatné dílčí věci vč. nějakých těch dobrodružství: Materiály a odkazy pro pátou edici D&D

Dílčí překlady

Různé
- Witchhunter (Matova classa pro D&Diesel) (by Sirien&ShadoWWW)


Běžící překlady

- Xanathar - ShadoWWW (& Maelik a Log), Chyba
- Misty fortunes - wlker
- Storm Lord's Wrath
- Storm King's Thunder
- Princes of the Apocalypse
- Tasha Cauldron of Everything- Hranolky
- Duchové slaniska- Chrochta



Tasha - zdroj pro SRD
3.9.2019 20:45 - LokiB
Kamach: a ještě do jedné z možností dáme "Mystická" místo Mystický, aby to odrazovalo ;)
3.9.2019 21:17 - ShadoWWW
To byl překlep a ono to pak už nejde opravit, aniž by to neanulovalo hlasy. :(
4.9.2019 08:36 - Vojtěch
LokiB: Pořád ale respektované velení velkému celku a ne bandě vraždících pobudů.
4.9.2019 08:44 - Log 1=0
Vojtěch píše:
LokiB: Pořád ale respektované velení velkému celku a ne bandě vraždících pobudů.

Proč pane pirátů mi láš,
že vyplouvám, jak ty jistě znáš
jen s kocábkou, ne s trojstěžníkem?
Mít výzbroj, jako ty ji máš,
jsem, kým ty jsi: Panovníkem.
4.9.2019 09:23 - LokiB
Vojtěch: ále ... velí těm, které mu dají. za stejný obolus je mu jedno. bojuje pro prachy - když mu bude někdo ochotný dát stejně za velení bandě pobudů, jako za velení armádě, proč ne.
4.9.2019 18:42 - Merlin
odvoleno
5.9.2019 23:25 - Kushadru
jen se zeptám máte v plánu přeložit všechny kampaně co vyšly ? strašně rád bych byl za překlad out of the abys ( fanda underdarku ) tak jen ať vím jestli je naděje :) díky za odpověď
6.9.2019 00:34 - Pan Bača
ahoj,
no pokud vím, tak v dlouhodobějším plánu je "Hrom bouřného krále" a láká mě dotáhnout ty "Knížata apokalypsy", jejichž draft překladu se tady válí. Out of the Abyss zatím v plánu není, pokud už to někdo nerozjel.
6.9.2019 07:42 - pilchowski
Návrh revize: Pokud je překlad "hooded lantern" "lucerna s okenicemi", co třeba změnit to na "zlodějská lucerna" nebo podobně (konkrétně toto je myslím pojmenování lucerny se stejnou funkcí v MKP)? Ty okenice tam působí dost divně - v popisu bych je zdrobnil spíš na "okeničky", případně i v názvu předmětu, když už by tam měly zůstat.
6.9.2019 22:55 - Jezus
pilchowski píše:
Ty okenice tam působí dost divně


Proč? Protože si představíš okenice u domu? Zrovna tohle je imho terminus technikus.
7.9.2019 00:24 - LokiB
okeničky? to prosím ne ...
7.9.2019 07:18 - pilchowski
Jezus: Presne proto, muj lexikon ma holt jinou strukturu a navic jsme se nad tim s panem Bacou v prekladu ToA pozastavili oba...ale jinak mea culpa, az ted vidim, ze se to tak fakt pouziva. Tudiz: jako bych nic nerek.
7.9.2019 13:49 - ShadoWWW
Dobrá tedy, nejspíš zítra vydám překlad PHB ver. 1.51, ve kterém vrátím překlad Arcane Trickster zpět na Mystického šejdíře. Ten získal tolik, co ostatní dvě možnosti dohromady. Vypadá to, že přecejen si Mystický šejdíř už vydobil své místo v DnD komunitě víc, než se mi zprvu zdálo.
7.9.2019 14:39 - LokiB
ShadoWWW: nic proti demokracii, nezbývá než doufat, že 28 účastníků je reprezentativní vzorek (o čemž sice mohu pochybovat, ale to je tak vše :))
7.9.2019 14:57 - ShadoWWW
V místních anketách nemůžeš čekat závratné sumy. Když se podíváš na anktetu, kdo co hraje, tak mimo anomálii DnD 5E je hned na druhém místě Fate 4E s pouhými 8 hlasy a většina her má jen 1 či 2 hlasy - to není ani jedna celá herní skupina. Vždycky je to jen špička ledovce.
7.9.2019 15:31 - LokiB
jj, to je jasné, proto jsem nebyl jako ty tak přesvědčeno o větě "Vypadá to, že přecejen si Mystický šejdíř už vydobil své místo v DnD komunitě víc, než se mi zprvu zdálo." :)
7.9.2019 17:18 - malkav
Otázka k anketě o "mystickém šejdíři" ... kdo toto povolání skutečně hrajete? :)
7.9.2019 17:33 - ShadoWWW
Já jsem se s ním ve své skupině setkal už 2x, ale sám jsem ho ještě nehrál.
7.9.2019 18:23 - Pan Bača
ToA vysázen, jdeme na celkové doladění textu.
7.9.2019 19:37 - ShadoWWW
Bomba!

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.09092903137207 secREMOTE_IP: 44.204.65.189