Kultura

Gurney
31.12.2015 19:32

Hotové překlady

- Základní triáda (PHB, DMG, MM) - by ShadoWWW
- Basic rules + Starter Set - by ShadoWWW
- Volův průvodce monstry - by Merlin (ShadoWWW a Sirien)
- Red hand of Doom - by exi
- Curse of Strahd - by Demonica & exi
- Různé doplňky a samostatné dílčí věci vč. nějakých těch dobrodružství: Materiály a odkazy pro pátou edici D&D

Dílčí překlady

Různé
- Witchhunter (Matova classa pro D&Diesel) (by Sirien&ShadoWWW)

Běžící překlady

- Tomb of Annihilation - Merlin. Ongoing; InD: Sirien, fronta #1
- Xanathar - ShadoWWW (& Maelik a Log)
- Misty fortunes - wlker
- The Chapel on the Cliffs 5e DriveThru, 40 stránkový adventure o nemrtvých. - Ugy
- Tales of Yawning Portal - některá dobrodružství (Sunless Citadel, Forge of Fury, Hidden Shrine of Tamoachan, Against the Giants) - chrochta
- Hoard of the Dragon Queen - MartinCZ (relaxačním tempem)

Jak jste spokojeni s překlady DnD 5E?

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 1 bodů.
Stačí mi tak, jak jsou.kladné body73
Chci verzi vyladěnou o "kostrbatosti".kladné body8
Chci převyprávěnou, čtivou verzi.kladné body19
24.5.2019 17:45 - Šaman
"Na zámku? Kdepak - já pracuju dole. V Hlubině. Brekeke."
~ z Cimrmanovy hry Němý Bobeš
24.5.2019 18:02 - LokiB
Xeth píše:
Yawning portal je obrovská (zející) šachta, kudy se vstupuje do Halasterova podzemí, Podhůří. Zející jáma se mi líbí.

Pro mě je Podhůří nedobrý překlad, protože to slovo má v češtině svůj vlastní, jiný význam. Než Undermountain.

Když už tak Podhoří, ne? :)
24.5.2019 18:17 - sirien
Podhoří... je překvapivě slušnej překlad.
24.5.2019 18:20 - exi
Podle wiki to ale znamená to samý jako Podhůří, takže jestli tohle byl kámen úrazu, tak se nevyřešil :)
24.5.2019 18:20 - LokiB
překvapivě ... xixi :) Dík
24.5.2019 20:06 - Xeth
AD Podhoří vs Podhůří: Významově by to měl být ekvivalent. Já chtěl původně napsat Podhoří, ale po konzultaci s místním překladovým klíčem jsem napsal Podhůří.
25.5.2019 09:07 - LokiB
Xeth: měl, ale úplně není :) Máme krkonošské podhůří ... které ale dole není pod horami, ale při úpatí hor. nevadí.
25.5.2019 09:37 - Xeth
LokiB píše:
Máme krkonošské podhůří ... které ale dole není pod horami, ale při úpatí hor.

Čili je pod horami. :) I když jinak, než Halasterův labyrint.

Mimochodem, když už ses vrhl do toho dokazování tímto způsobem, kde je u nás nějaké podhoří (ideálně které pozicí odpovídá prostorám v tomto dobrodružství)? Vím o vesnici Podhoří. To je ale pod horou/horami v úplně stejném smyslu, jako Krkonošské podhůří.
25.5.2019 19:54 - LokiB
U nás takové podhoří ve velkém není ... jsou některé doly na horách :)
Ale otázka je ... má to nějaký vliv, jestli u nás v ČR je nebo není takové místo?
25.5.2019 23:06 - MarkyParky
Jinak u nás Halaster Černoplášť má svoje kobky pod Zívající jámou :)
25.5.2019 23:38 - Šaman
Xeth píše:
kde je u nás nějaké podhoří

No, to, že u nás není, je myslím argument pro to slovo. Protože prostě podhůří tu je a má jiný význam. Podhoří je termín bez falešných asociací.
25.5.2019 23:54 - sirien
Marky: to zní docela klídečkově ;)
26.5.2019 00:35 - Xeth
LokiB píše:
U nás takové podhoří ve velkém není ... jsou některé doly na horách :)
Ale otázka je ... má to nějaký vliv, jestli u nás v ČR je nebo není takové místo?

Nejde vůbec o to zda je podhoří používané v ČR nebo jinde, ani zda je někde něco tak velkého (jinak, já psal o pozici, ne o rozměru). Jde o to, že dokazuješ správnost použití jednoho termínu příkladem běžného používání druhého. Jinými slovy říkáš "tohle je A, protože tamto je B." Dost ale o slovíčkaření, je to zbytečné.

Slovo "podhoří" jsem ani nenašel ve slovníku (kromě názvu vesnic). Jakožto jakýs-takýs novotvar se mi taky zamlouvá pro anglické "Undermountain" více, viz co jsem psal dříve (#1767). Slovo "podhůří" je přece jenom spíš o povrhu na úpatí hor, čili odpovídající anglickému "foothills."
Pokud se použije slovo "podhoří" doporučuji provést úpravy v překladovém slovníku a dalších případných překladech, ať nedochází ke zmatku.
Nick:
Velikost okna: [1] [2] [3]
Zobrazit náhled Zobrazit náhled
Tagy:
Vaše IP adresa není z "bezpečných" adres. Příspěvek se odešlou pouze se správně opsaným kódem. Pokud nechcete opisovat kód, můžete se přihlásit (pokud nemáte účet, nejprve se zaregistrujte), nebo nám poslat informaci na PM a my Vaši IP adresu přidáme.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.31018304824829 secREMOTE_IP: 54.234.227.202