Kultura

Gurney
31.12.2015 19:32

Hotové překlady

- Základní triáda (PHB, DMG, MM) - ShadoWWW
- Basic rules + Starter Set - ShadoWWW
- Úvodní sada - Essentials Kit - ShadoWWW

- Dobrodruhův průvodce Mečovým pobřežím - Chrochta, Merlin, ShadoWWW, Sirien
- Xanatharův průvodce vším - Log 1=0, Maelik, ShadoWWW, Pan Bača
- Volův průvodce netvory - by Merlin, ShadoWWW, Sirien

- Strádovo prokletí - Pan Bača, Demonica & exi
- Poklad dračí královny - MartinCZ, Pan Bača, Pilchowski
- Hlubina: Dračí loupež - exi, pan Bača
- Drak z Ledového štítu - exi, ShadoWWW, wlkeR, Pan Bača
- Ztracený důl Fendelveru - exi, wlkeR, Pan Bača
- Alcrosský řezník - Ugy, Aegnor, Pan Bača
- Pobřeží snů - Demonica, exi
- Rudá ruka zkázy - Chrochta, exi
- Kaple na útesech - Ugy, Aegnor, Pan Bača
- Hrobka anihilace - Merlin, Pan Bača, Pilchowski, Tarfill
- Sestup do Avernu - exi, Pan Bača Pilchowski, ShadoWWW
- Nádherná zima - Chyba, Pan Bača, Heznick
- Příběhy ze Zejícího portálu - Chrochta, Pan Bača
- Různé doplňky a samostatné dílčí věci vč. nějakých těch dobrodružství: Materiály a odkazy pro pátou edici D&D

Dílčí překlady

Různé
- Witchhunter (Matova classa pro D&Diesel) (by Sirien&ShadoWWW)


Běžící překlady

- Xanathar - ShadoWWW (& Maelik a Log), Chyba
- Misty fortunes - wlker
- Storm Lord's Wrath
- Storm King's Thunder
- Princes of the Apocalypse
- Tasha Cauldron of Everything- Hranolky
- Duchové slaniska- Chrochta



Tasha - zdroj pro SRD
Hlasovat může jen přihlášený uživatel.
17.9.2016 11:19 - Wolf
Dungo píše: píše:
Kde najdu všechny upravy povolání co vyšli? to hledám a furt to nemužu najít, jmenovalo se to Arcana něco nebo tak :) dik :):

Unearthed Arcana
17.9.2016 11:44 - Dungo
Jooo takhle :) já to bral jako 1/2 protože dává stejný bonus :) dik za info :)
17.9.2016 11:47 - Dungo
Wolfe děkuju :)
19.9.2016 00:24 - Lucas
Je v plánu překlad i nějaké knihy s kampaní?
Překlad starteru je super, čeština mi hodně ulehčuje přípravu, ale dříve či později se to dohraje :-)
19.9.2016 00:28 - sirien
Lucas: Neni problém, stačí otočit mapu o 90° a celé podzemí tak můžeš odehrát až 4x. Pokud necháváš hráče levelovat, tak pokaždé přidej všem potvorám +1 ke všemu a 5 HPček.
19.9.2016 10:28 - Kosťa
Hmmm...
jak je to s odborností Šťastlivec a hodem 20 a 1? v pravidlech je napsáno, že pokud padne 20 nebo 1 je to automaticky úspěch nebo neúspěch otázka je jestli se dá tahle odbornost použít i když ti něco z toho padne protože v pravidlech je napsáno předtím než je rozhodnuto o výsledku...tak jak to je? Jde to při hodu 1 a 20 přehodit nebo má ten dotyčnej prostě smolík?
19.9.2016 10:54 - Mildar
Kosťa píše:
jak je to s odborností Šťastlivec..

Muzes prehodit. To ze mas meta-znalost zda to uspeje je pouze tvou vyhodou. Ty se muzes zcela tupe optat "Hodil jsem 20, trefil jsem se?".

Mimochodem 20 a 1 jsou automaticke pouze pokud jde o utok. Kontrola na zachrany hod nebo skill tam kriticky uspech/neuspech neni... i kdyz jsem to uz hodnekrat videl zohledneny i pres znalost tohoto pravidla.
19.9.2016 14:01 - Babaj
jen maly dodatek k stastlivcovi.. ty nic neprehazujes... ale dohodis dalsi kostkoua urcis ktera kostka se ma pocitat.... tedy abych byl jeste presnejsi... kdyz treba nekdo hase na tebe s vyhodou.. on si hodi dvakrat veme to nejlepsi a ty dohodis kostkou a urcis tera s tech dvou se vybere.. A obracene pokud treba hazes s nevyhodou.. hodis dvema kostkama vyhodnotis nevyhodu (tu mensi kostku )a pak se rozhodnes pouzit bod stesti a dohodit kostku a urcit ktera se pouzije z tech dvou..
10.10.2016 09:39 - ShadoWWW
V listopadu má vyjít Volův průvodce nestvůrami, jeden z kandidátů na překlad. Zmínil jsem se o něm už zde. Oproti klasickému bestiáři se liší tím, že má být hlavně o fluffu. Výrazně prý rozšiřuje fluff k nestvůrám z Bestiáře 5e, nabízí nějaké nové varianty i nějaké nové nestvůry. Fluff má být variabilní, kdy právě Volo nabídne jednu variantu pohledu na nestvůru a Elminster nabídne jiný názor a PJ si bude moci vybrat, co se mu líbí víc. Průvodce taky nabídne pár nových hráčských ras (z nichž nejznámější je asi kenku) a pak taky několik desítek nestvůr bez rozšířeného fluffu.

Dalším kandidátem na překlad je Rukověť netvorů od Kobold Pressu. To je v podstatě klasický bestiář.

Dalšími kandidáty na překlad jsou dobrodružství, z nichž jsem ochoten se pustit do jednoho ze tří - buď OotA, CoS, nebo SKT.

Časově je to tak, že v blízké budoucnosti (1 rok) mám čas přeložit jen jednu z těch knih. Proto jsem vytvořil v záhlaví anketu, kde můžete hlasovat do 15.11. 2016 (kdy by už měl být plně znám obsah Volova průvodce nestvůrami). Vítěz bude nejspíš komplet přeložený někdy v roce 2017. A případná nějaká další kniha by byla komplet přeložená nejdřív v roce 2018.
10.10.2016 09:53 - Tarfill
Jako Shadowww, jsi hustej. Každopádně pokud opět uvítáš nějakou tu korekci, můžeš se mi klidně ozvat... ;-)
10.10.2016 09:56 - Merlin
Tenhle měsíc bych měl dokončit druhou (nejdelší) kapitolu Mečového pobřeží...jde to pomalu :), rodina a práce...takže budou zbývat !technické věci"..rasy, třídy, pozadí atd.
10.10.2016 09:58 - Demonica
ShadoWWW: Curse of Strahd už mám částečně přeložený, jak jej chystám pro svoji herní družinu. Ráda bych, aby se překlad časem dokončil, takže na něm můžeme spolupracovat.
10.10.2016 10:36 - LokiB
offtopic: By me zajimala statistika aktualniho vyuziti monster. Treba kolik GMu se rozhodlo zaradit do sve hry takoveho Flail Snaila :)
10.10.2016 12:21 - Vojtěch
Tome of Beasts se, řekl bych, docela povedla.
10.10.2016 13:16 - ShadoWWW
Tak ono všechno to, co jsem vypsal, se docela povedlo. :) Ale je fakt, že ToB je společně s AiME asi nejlépe hodnocený produkt třetí strany pro 5E.

Ideálně všechno výše zmíněné by bylo skvělé přeložit, ale času je bohužel málo. No ale kdyby Merlin dokončil SCAG, Demonica CoS a já VGtM, tak by to byla už pěkná sbírka. :)

Tarfill: Každá pomoc se mi hrozně moc hodí, díky za nabídku. Pak dám určitě vědět.
10.10.2016 15:15 - Merlin
:) Merlin překlad dokončí :)
10.10.2016 17:07 - sirien
Pokud někdo touží korekturovat, tak brzo (tak za tejden dva) budu mít nějakejch 150 stránek co budou po korekci přímo toužit :) (sice to nebude DnDčko, ale zato tam mám spoustu hezkejch obrázků :D )
11.10.2016 07:57 - Tarfill
No, pokud na opravu nebudeš spěchat (dostanu čas v řádech týdnů) a nebudeš tvořit X dalších opravných revizí než se většina korekcí najde, tak mi to klidně můžeš poslat Siriene, nebo i další lidi (Merline) pokud byste chtěli. Ať už v pdf, nebo ve Wordu.
Nejsem sice stoprocentní nálezce všech nedostatků, ale jsem rozhodně lepší než "žádný korektor" :-)
11.10.2016 09:05 - ShadoWWW
Zajímavý ZDROJ pro tvorbu vlastních věcí pro 5E. Je tam i šablona pro Word, Gimp a Google Slides.
11.10.2016 19:19 - sirien
Tarfill: Tak doufal sem, že to tu zveřejním dřív, než jako dárek ke Slunovratu... na druhou stranu je pravda, že dárky ke Slunovratu tu loni byly velmi bohaté, tak klidně můžeme na tradici navázat :D

Poslal bych v PDF kdyžtak, korekce ideálně highlightama / commentama, ve Wordu a jiných texťácích to nemám (tvořím rovnou v InD - paradoxně i pro psaní textu to je o dost pohodlnější)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.094107151031494 secREMOTE_IP: 52.91.84.219