Kultura

Gurney
31.12.2015 19:32

Hotové překlady

- Základní triáda (PHB, DMG, MM) - ShadoWWW
- Basic rules + Starter Set - ShadoWWW
- Úvodní sada - Essentials Kit - ShadoWWW

- Dobrodruhův průvodce Mečovým pobřežím - Chrochta, Merlin, ShadoWWW, Sirien
- Xanatharův průvodce vším - Log 1=0, Maelik, ShadoWWW, Pan Bača
- Volův průvodce netvory - by Merlin, ShadoWWW, Sirien

- Strádovo prokletí - Pan Bača, Demonica & exi
- Poklad dračí královny - MartinCZ, Pan Bača, Pilchowski
- Hlubina: Dračí loupež - exi, pan Bača
- Drak z Ledového štítu - exi, ShadoWWW, wlkeR, Pan Bača
- Ztracený důl Fendelveru - exi, wlkeR, Pan Bača
- Alcrosský řezník - Ugy, Aegnor, Pan Bača
- Pobřeží snů - Demonica, exi
- Rudá ruka zkázy - Chrochta, exi
- Kaple na útesech - Ugy, Aegnor, Pan Bača
- Hrobka anihilace - Merlin, Pan Bača, Pilchowski, Tarfill
- Sestup do Avernu - exi, Pan Bača Pilchowski, ShadoWWW
- Nádherná zima - Chyba, Pan Bača, Heznick
- Příběhy ze Zejícího portálu - Chrochta, Pan Bača
- Různé doplňky a samostatné dílčí věci vč. nějakých těch dobrodružství: Materiály a odkazy pro pátou edici D&D

Dílčí překlady

Různé
- Witchhunter (Matova classa pro D&Diesel) (by Sirien&ShadoWWW)


Běžící překlady

- Xanathar - ShadoWWW (& Maelik a Log), Chyba
- Misty fortunes - wlker
- Storm Lord's Wrath
- Storm King's Thunder
- Princes of the Apocalypse
- Tasha Cauldron of Everything- Hranolky
- Duchové slaniska- Chrochta



Tasha - zdroj pro SRD
3.4.2018 18:23 - efram
Tim ze jsi clenem tajneho bratrstva znajici heslo mne nedostanes. Zadny pravoverny zednar/iluminat by tohle verejne nikdy nerekl.....jsem v klidu, medituji, ohm 516 hz, cekam.....
3.4.2018 18:32 - Merlin
efram píše:
Tim ze jsi clenem tajneho bratrstva znajici heslo mne nedostanes.

reverzní psychologie na mne nefunguje
3.4.2018 18:35 - York
sirien píše:
proč všichni?


Protože kdo to neudělá, je jasnej kultista. Ty jsi snad nečel hned první kapitolu Příručky pro začínající a mírně pokročilé členy tajných společností a spolků?
3.4.2018 18:40 - Merlin
efram: a abys mi věřil...

SKRYTÍ PASTÝŘI

Jako správci země upřednostňují firbolgové zůstat mimo pohled a mysl ostatních. Nesnaží se ovlád-nout přírodu, ale spíše se snaží zajistit, aby přežívala podle svých zákonů.

Firbolgs využívají svých kouzel, aby udrželi svou přítomnost v lese v tajnosti. Tento přístup jim umož-ňuje vyhýbat se politice a svárům elfů, lidí a orků. Takovéto události se firbolgů týkají pouze, když ovlivňují les.

Dokonce i tváří v tvář průniku, dávají firbolgové přednost jemnému a šetrnému přístupu, aby předešli škodám na svém území. Využívají své magie, aby se prales stal pro průzkum nepřehledným místem a to dočasným odkloněním pramenů, odháněním lovné zvěře, krádežemi důležitých nástrojů a změnou cest, aby se lovecké nebo dřevorubecké skupiny beznadějně ztratily. Znakem pro přítomnost je nepří-tomnost zvěře a podivné ticho, jako by seles chtěl vyhnout tomu, aby k sobě přitáhl pozornost. Čím rychleji se poutníci rozhodnou jít dál, tím lépe.


LUTYKA, „JESKYNNÍ MATKA“

Zatímco Grúmš je vnější sílou, která tlačí orky k vítezství nad nepřáteli, je to vliv Lutyky, jeho manžel-ky, která spojuje a činí orky vnitřně soudržné. Je silou, která udržuje Grúmšův výbušný hněv, aby prýštil mimo orky. Nebýt stoupenců Lutyky, je možné, že by národ orků by byl spíš bandou kočovných válečníků, bojujících o skromnou existenci, než síla schopná velkého ničení.

Daleko od válečného ohniště doupěte, v ochranné hloubi jeskyní, se stoupenci Lutyky starají o orčí potomstvo, aby byli stejně silní a krutí jako jejich předci. Dovolávajíc se moci pověr, znamení a tradic, drží drápy Lutyky kmen pohromadě prostřednictvím rituálů, strachu a je-li to nezbytné, silou.


PÁNI BESTIÍ A DOZORCI OTROKŮ

Goblini ví, že jsou slabou, prostou rasou, která může být snadno ovládána většími, chytřejšími, orga-nizovanějšími, divočejšími nebo magičtějšími bytostmi. Jejich bůh byl konec konců taky podmaněn Maglubiyetem a nyní, když Mocný zavolá, tak mu propadnou dokonce i jejich duše. Toto vědomí je vede k tomu, že se snaží ovládat jiné tvory kdykoliv je to možné – pro gobliny je zkrátka život krátký.

Goblini se snaží chytit a zotročit jakoukoliv bytost, kterou potkají, ale prchnout, když je odpor příliš tuhý. Na míle od svého doupěte chystají pasti, skryté jámy, oka a sítě, aby lapily neopatrné, a když se jejich lovecké hlídky setkají s jinými bytostmi, vždy hledají způsob jak své nepřátele zajmout, místo toho, aby je zabili. Goblini, kteří vyráží proti osamoceným společenstvím, nejprve testují její ochranu tím, že kradou různé věci a pokud tyto zločiny zůstanou bez odplaty, začnou unášet lidi.
3.4.2018 18:43 - sirien
York píše:
Ty jsi snad nečel hned první kapitolu Příručky pro začínající a mírně pokročilé členy tajných společností a spolků?

ne, měl bych? Holčiny z HRka mě poprosily o napsání kapitol 4, 6 a 7 a o komentáře ke kapitolám 3 a 11, to sem jim poslal a víc sem se pak o to už nestaral (ani sem neviděl finální podobu, co vim tak ten draft pak ještě upravovali a proškrtávali o informace co tam pro nováčky byly nad přípustnou míru)

Hele tyhle low a middle level záležitosti mě už nějakou dobu trochu míjej, jestli sem zas minul nějakej oběžník tak mi pingni do minionů ať mi ho připomenou při příštim pravidelnym rituálu.
3.4.2018 19:48 - York
sirien píše:
ne, měl bych? Holčiny z HRka mě poprosily o napsání kapitol 4, 6 a 7 a o komentáře ke kapitolám 3 a 11


Aha, tak tos byl ty, kdo tam napsal všechny ty bludy, který teď musíme všechny adepty pracně odnaučovat?
3.4.2018 21:37 - efram
Merlin píše:


nemáš šanci narušit mé soustředění......plně věřím shadoowwwwi, na tomhle iluminačním svinstvu by se nepodíle. Jsi jen klasický dílčí korektor.....tvá slova jsou jen vánek
3.4.2018 21:48 - Tutor
Tak už mu to kluci řekněte, že jste sem hodili link na stažení, který jste ale nastavili tak, aby ho efram neviděl. Takže všichni už Vola máme a hrajeme, ale efram stále čeká. ;)
3.4.2018 22:11 - Šaman
Nedělejte z Eframa vola jen proto, že chce Vola. Jak se do lesa volá, tak se z něho bánší, jak se píše u Vola.
3.4.2018 22:25 - Merlin
Tutor: já už nevím, jak jinak ho mám přesvědčit...ale musím říct, že výsledek, když to shadowww dal do původní grafiky předčil mé očekávání...skvělá práce...vytisknu to až po připomínkách vybraných jedinců, kteří už to mají, případně pak po širší veřejnosti...
3.4.2018 22:38 - efram
Presvedcovat nemusid uz to mam ve zprave....
3.4.2018 23:20 - Aegnor
Jako na Volovi je jediná špatná věc ... a to je to, jak je poznat, které části psal Sirien a které ne.
4.4.2018 01:26 - ShadoWWW
Tak ještě pár dní...
4.4.2018 07:35 - sirien
Aegnor: a to je zajímavé, podle čeho si to poznal?
8.4.2018 23:02 - Merlin
Budu za heretika...ale poslední překlad jsem odevzdal 15.7.2017....pro mne, jako pseudopřekladatele Vola je to demotivující....
8.4.2018 23:07 - sirien
Jako už si taky řikám že by možná nebylo od věci mi to poslat že bych to dorazil já...
11.4.2018 16:27 - efram
jsem ted trochu v pracovním presu. Byly uz velikonoce?
11.4.2018 17:18 - Lurker
efram píše:
Byly uz velikonoce?

Ještě ne, až příští rok.
11.4.2018 17:39 - efram
oh ok ja se ztratil
11.4.2018 17:40 - sirien
Hm. Jako popravdě už by to fakt chtělo dorazit, když si vezmu kolik práce a už popravdě i očekávání se do toho už spálilo... :/

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.088164091110229 secREMOTE_IP: 18.116.51.117