Kultura

Gurney
31.12.2015 19:32

Hotové překlady

- Základní triáda (PHB, DMG, MM) - ShadoWWW
- Basic rules + Starter Set - ShadoWWW
- Úvodní sada - Essentials Kit - ShadoWWW

- Dobrodruhův průvodce Mečovým pobřežím - Chrochta, Merlin, ShadoWWW, Sirien
- Xanatharův průvodce vším - Log 1=0, Maelik, ShadoWWW, Pan Bača
- Volův průvodce netvory - by Merlin, ShadoWWW, Sirien

- Strádovo prokletí - Pan Bača, Demonica & exi
- Poklad dračí královny - MartinCZ, Pan Bača, Pilchowski
- Hlubina: Dračí loupež - exi, pan Bača
- Drak z Ledového štítu - exi, ShadoWWW, wlkeR, Pan Bača
- Ztracený důl Fendelveru - exi, wlkeR, Pan Bača
- Alcrosský řezník - Ugy, Aegnor, Pan Bača
- Pobřeží snů - Demonica, exi
- Rudá ruka zkázy - Chrochta, exi
- Kaple na útesech - Ugy, Aegnor, Pan Bača
- Hrobka anihilace - Merlin, Pan Bača, Pilchowski, Tarfill
- Sestup do Avernu - exi, Pan Bača Pilchowski, ShadoWWW
- Nádherná zima - Chyba, Pan Bača, Heznick
- Příběhy ze Zejícího portálu - Chrochta, Pan Bača
- Různé doplňky a samostatné dílčí věci vč. nějakých těch dobrodružství: Materiály a odkazy pro pátou edici D&D

Dílčí překlady

Různé
- Witchhunter (Matova classa pro D&Diesel) (by Sirien&ShadoWWW)


Běžící překlady

- Xanathar - ShadoWWW (& Maelik a Log), Chyba
- Misty fortunes - wlker
- Storm Lord's Wrath
- Storm King's Thunder
- Princes of the Apocalypse
- Tasha Cauldron of Everything- Hranolky
- Duchové slaniska- Chrochta



Tasha - zdroj pro SRD
13.1.2020 11:34 - Dukolm
No co jsem si tiskl, jsem zkoušel termovazbu s měkými deskami a nasouvací plastový hřebety.

Termo vazba průhledné desky
Celkově mi hned na začátku bylo doporučeno max 120 listu a radši rozdělit na více částí, že větší se časem rozpadají používáním. Standardně mají většinou všude na 40, 80, 120 listů (celkově tam je vůle že to dá +10 listů když je obsluha zručná). Je tam trochu problém když nenaplníš počet stran a schází ti tak 20 a více stránek tak to nemusí vypadat dobře (ale tady trochu myslím že když obsluha chce tak se to nestane ale dá to trochu práce).

Plastové hřbety cca tyhle
U tohohle jsme zkoušel naposledy sehnal jsme (30,60,90 listů) a průhledné folie na přední a zadní stranu a srovnal bych to s tou termo vazbou a snese to i drobné změny obsahu (aneb když 2 dny po vytisknutí vyjde verze 1.50 a pak za pár ní 1.51).

Další vazby dojmy
Plastová kroužková ta mi nikdy nepřišla super. Ničí se nošením v batohu, ...
Kovová spirála nebo kalendářová vazba opět trpí v batohu a trpí i věci okolo můj starý notebook by mohl vyprávět a to byla látková přepážka mezi.

York píše:
Máš představu, na kolik to přijde, když si takhle necháš vytisknout základní příručku?


Tisk záleží na čem já mám zásobníkovou inkoustovou tiskárnu kdy jedna barva na 5500 stran stojí 150 Kč (Příručka hráče spotřebovala ve full grafice tak 1/3 barev takže 150 Kč barva cca + 80 Kč papír + vazba + náklady na tiskárnu). Tisknout někde jinde je občas docela drahý protože některý copy centrech za stránku v plné inkoustové barvě chtějí i 20-40 Kč. Takže chce trochu hledat kde za kolik tisknou.
13.1.2020 11:48 - York
sirien píše:
Dvě hodiny přesčasu v práci při čekání u tiskárny?


Ptám se na to, protože mi to přijde jako zajímavá informace pro ty, kdo tuhle možnost nemají.


Dukolm píše:
Tisk záleží na čem já mám zásobníkovou inkoustovou tiskárnu kdy jedna barva na 5500 stran stojí 150 Kč


To je nějaký super levný, toner do laserovky mě vyjde na pár tisíc.
13.1.2020 12:29 - Fritol6
York píše:

Představu mám. Černobílá PHB, oboustranný tisk ve formátu A5 vychází na cca 250-300 Kč.

Edit: v původním příspěvku jsem nemluvil o černobílé, ale každý, kdo někdy někde tiskl barevně ví, že v tomhle objemu je ta cena nesmyslná.
Vazbu si dělám klasickou V8, ta vydrží skoro všechno.
13.1.2020 12:48 - Dukolm
York píše:
To je nějaký super levný, toner do laserovky mě vyjde na pár tisíc.
mám Brother MFC-T910DW - a ta má tankový/zásobníkový systém který je dost levný oproti kartridge. Ale nevýhoda je že to je zase na to když hodně tiskneš. A oproti toneru zase není vodě odolné, barevný laser je hodně drahý. Osobně jsem si to pořizoval na fotky a vytisknout si koupený PDF přišlo až sekundárně když se si spočítal cenu.
13.1.2020 13:48 - LokiB
sirien píše:
Dvě hodiny přesčasu v práci při čekání u tiskárny?


to by taky člověka mohlo stát místo, kdyby se na to přišlo, že si člověk tiskne soukromé dokumenty v práci :) Někde jsou na to alergičtí.

Dukolm píše:
Tisk záleží na čem já mám zásobníkovou inkoustovou tiskárnu kdy jedna barva na 5500 stran stojí 150 Kč


Hmm, to je na inkoustovku fakt dobrá cena, takhle levné inkousty jsem před přechodem na laserovku nemíval. (EDIT: aha, se zásobníkem, jasně)
Jako on text nežere tolik, ale každý obrázek tomu dá celkem zabrat. Černobíle tedy netisknu, tam se možná dá dost ušetřit.

Mně přijde ta výhoda laserového tisku proti inkoustu dnes už strašně velká. Ta stálost do vlhkosti, a celkově mi to přijde lepší ... tedy kromě fotek, tam inkoustovka laser poráží výrazně. Ale příručku bych na tom už tisknout nechtěl. Zkoušel jsem kdysi, asi v roce 2000, aby bylo to hrozný :)
13.1.2020 14:00 - sirien
York píše:
Ptám se na to, protože mi to přijde jako zajímavá informace pro ty, kdo tuhle možnost nemají.

Nevyplatí se to. (resp. " a " - myšleno že to v důsledku vychází mnohdy dráž než originální kniha)

Můžeš mít nějakou zprzněnou formu (2 A4 na 1 A4, tj. poloviční velikost, černobíle...), což vyjde na pár set, ale jako... neperfektní formu (BW tisk barevné příručky), což vyjde kolem pětikila cca, ale za pětikilo mít svázanej BW - well. Nebo můžeš jít do barvy a tam se s rozumnější vazbou dostáváš k litru. Což jako jasně, pokud neumíš anglicky tak to sou +-dtto prachy a pokud si to můžeš dovolit, tak si to můžeš dovolit.

(Tohle sou teda pár let starý údaje, ale předpokládám, že se to tak moc nezměnilo - plus samozřejmě tam můžou bejt výkyvy na obě strany - nechat si to sjet v profi tiskárně vyjde levnějc než to propálit v Copy General a vazba v malym obchůdku vyjde líp jak vazba v profi speciálce v centru Prahy a různý papíry maj různý ceny atd. - celkově ta cena může skočit -50% až +100% i víc docela s klidem.)
13.1.2020 14:03 - York
LokiB píše:
Jako on text nežere tolik, ale každý obrázek tomu dá celkem zabrat.


Když máš celobarevný pozadí stránky, tak to máš jak obrázek.
13.1.2020 14:07 - LokiB
York píše:
Když máš celobarevný pozadí stránky, tak to máš jak obrázek.


proto taky dneska hodně dokumentů (i na DriveThru) má dvě verze, pro čtení a print-friendly, kde je pozadí vypnuté. Nebo mají vrstvu pozadí vypínatelnou.
13.1.2020 14:28 - sirien
LokiB píše:
dvě verze

amatéři.
13.1.2020 14:44 - Lethrendis
Tenhle problém mě dost zajímá. Hodlám si SR6 vytisknout, ale váhám, v jaké formě. Ideálně bych rád, aby to bylo co nejkrásnější a v pevné vazbě, ovšem s pravděpodobností hraničící s jistotou přijde finální errata, takže nevím. A odkládat se mi to taky nechce.
13.1.2020 14:54 - York
Lethrendis píše:
Ideálně bych rád, aby to bylo co nejkrásnější a v pevné vazbě


V tom případě určitě plnobarevnej print-on-demand.
13.1.2020 15:01 - Lethrendis
Mám ho slíbený k Vánocům :) Ale jak říkám, nejsem si zcela jist, zda je to nejúčelnější. Možná by bylo lepší si v prvé fázi vytisknout pravidla sám a dát je do košilek a šanónu.
13.1.2020 15:38 - LokiB
sirien píše:
amatéři.


no, spíš je to user-friendly i pro BFU, takže nemusej nic řešit, vezmou verzi a buď ji čtou nebo tisknou ....
13.1.2020 15:58 - Arten CZ
Hlavně vícevrstvá pdf nejdou na většině e-book čteček... Musel jsem si překlady exportovat do obrázků. To se mi s jinými pdf neděje...
13.1.2020 16:18 - Fritol6
Arten CZ píše:
Musel jsem si překlady exportovat do obrázků


Zkus stáhnout do PC nějakou virtuální PDF tiskárnu a soubor "vytisknout" v novém PDF.
13.1.2020 17:31 - Kushadru
taky jsem chtěl tisknout příručky tady u nás v tiskárně ať to mám jak knihu ale při té ceně jsem si to rozmyslel za jednu příručku komplet se vším V1 Vazba šitá 800kč na lepenou V2 jsem se neptal .. takže tisknu v práci za nic přeložené kampaně a řeším to kancelářským koněm vždycky každou kapitolu zvlášť
13.1.2020 17:40 - pilchowski
Kushadru píše:
V1 Vazba šitá

V1 by ti s tím počtem stran neudělali nikde (to je secvaknutí kovovou sponkou jak sešívačka)... já to hodil do kalkulačky na www.knihovnicka.cz, ale vychází to u jednoho kusu skoro jako origoš, vyplatilo by se, kdyby si to objednalo víc lidí najednou
13.1.2020 17:48 - Kushadru
pilchowski: máš pravdu V2 lepenou nabízeli za 1000 +- (záleželo na počtu stran) koukal jsem znova do emailu ať zbytečně nešířím něco co není pravda díky za opravu
13.1.2020 20:08 - Dukolm
LokiB píše:
Mně přijde ta výhoda laserového tisku proti inkoustu dnes už strašně velká. Ta stálost do vlhkosti, a celkově mi to přijde lepší ... tedy kromě fotek, tam inkoustovka laser poráží výrazně. Ale příručku bych na tom už tisknout nechtěl. Zkoušel jsem kdysi, asi v roce 2000, aby bylo to hrozný :)


No ono to chce trochu vědět jak tiskárnu nastavit protože většina tiskáren v základním nastavení není na tisk větších ploch na standartní papír. Z mých zkušeností jedinou výhodu kterou vidím na toneru je ta vodě odolnost ale papír vodu stejně nepřežije takže u příručky mi to nevadí.
13.1.2020 20:21 - Arten CZ
Fritol6: Děkuju za radu, když vypnu pozadí a pdf převedu virtuální pdf tiskárnou na černobílé pdf, tak už mi ve čtečce funguje v pořádku.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.1017279624939 secREMOTE_IP: 3.17.162.247