Kultura

Gurney
31.12.2015 19:32

Hotové překlady

- Základní triáda (PHB, DMG, MM) - ShadoWWW
- Basic rules + Starter Set - ShadoWWW
- Úvodní sada - Essentials Kit - ShadoWWW

- Dobrodruhův průvodce Mečovým pobřežím - Chrochta, Merlin, ShadoWWW, Sirien
- Xanatharův průvodce vším - Log 1=0, Maelik, ShadoWWW, Pan Bača
- Volův průvodce netvory - by Merlin, ShadoWWW, Sirien

- Strádovo prokletí - Pan Bača, Demonica & exi
- Poklad dračí královny - MartinCZ, Pan Bača, Pilchowski
- Hlubina: Dračí loupež - exi, pan Bača
- Drak z Ledového štítu - exi, ShadoWWW, wlkeR, Pan Bača
- Ztracený důl Fendelveru - exi, wlkeR, Pan Bača
- Alcrosský řezník - Ugy, Aegnor, Pan Bača
- Pobřeží snů - Demonica, exi
- Rudá ruka zkázy - Chrochta, exi
- Kaple na útesech - Ugy, Aegnor, Pan Bača
- Hrobka anihilace - Merlin, Pan Bača, Pilchowski, Tarfill
- Sestup do Avernu - exi, Pan Bača Pilchowski, ShadoWWW
- Nádherná zima - Chyba, Pan Bača, Heznick
- Příběhy ze Zejícího portálu - Chrochta, Pan Bača
- Různé doplňky a samostatné dílčí věci vč. nějakých těch dobrodružství: Materiály a odkazy pro pátou edici D&D

Dílčí překlady

Různé
- Witchhunter (Matova classa pro D&Diesel) (by Sirien&ShadoWWW)


Běžící překlady

- Xanathar - ShadoWWW (& Maelik a Log), Chyba
- Misty fortunes - wlker
- Storm Lord's Wrath
- Storm King's Thunder
- Princes of the Apocalypse
- Tasha Cauldron of Everything- Hranolky
- Duchové slaniska- Chrochta



Tasha - zdroj pro SRD
Hlasovat může jen přihlášený uživatel.
12.9.2019 20:33 - Kushadru
se bude blbě překládat aby to znělo dobře asi lajk jako já by to přeložil prostě jako Lovcova značka aji popis kouzla je tuším přímo napsáno že označíš tvora ale jak by se tento překlad chytl nevím nechám na vás má angličtina není nejlepší :)
12.9.2019 20:40 - Kushadru
Kropy:
Dělám to pro tisk ve wordu chci to mít po ruce na papíře a rozdat hráčům při hraní ať mají před sebou kouzla co můžou jejich postavy

btw kopíruju to z přeložené příručky a z xanathara snad to nevadí že to použiji
12.9.2019 20:42 - Pan Bača
Kushadru:
tady na kostce jsou kouzla přímo v kartách. Bohužel tam není Xanathar, ale jinak je tam celá příručka hráče.
12.9.2019 20:49 - Kushadru
Pan Bača:
jo na to jsem se díval ale jelikož klerik druid a pár dalších mají přístup ke všem kouzlům tak je pro mě příjemnější to mít "knižně" a seřazené podle úrovně než na kartách u kouzelníka karty proč ne tam by to tak bylo lepší ten to má limitované hlavně na začátku
12.9.2019 21:27 - Kropy
Kushadru:
Chápu, proto se ptám, jak to chceš využít mím hráčům více vyhovují kartičky a pro vyhledani jako tahák net.
12.9.2019 21:58 - Aegnor
Nedá se na Hunter's Mark najít nějakej fajn výraz z myslivecký hantýrky?
12.9.2019 22:30 - Jarik
Něco jako "Mít na mušce"?
12.9.2019 22:34 - sirien
Kushadru píše:
Ahoj dělám každému povolání zvlášť knihy kouzel

To zní super - nechtěl bys věnovat chvilce nastudování virtuálních knih v SRD a udělat to takhle?

Bylo by to super pro ostatní a bylo by to super i do budoucna pro další projekty co možná z SRD vyjdou. Kdyby něco nebylo jasný tak rád vysvětlim/poradim.
13.9.2019 13:47 - LokiB
Hunter's Mark = Lovcova značka ... nekomplikujte to ;)
15.9.2019 20:11 - Pan Bača
Ztracený důl Fendelveru prošel druhou kontrolou a zároveň kontrolou sazby.
Tento týden by asi mohl jít ven.
15.9.2019 20:46 - wlkeR
Yaay. Možná jsem mohl už dřív sdělit, že v mojí verzi myslím chyběla jedna příšera... teď nevim, jestli Striga nebo Sněť... Ale náhodou mi to bliklo hlavou až teď. Takový je už zákon schválnosti.
15.9.2019 20:49 - exi
wlkeR: PB to projížděl odstavec po odstavci a všechno se snad doplnilo/dopřekládalo.
15.9.2019 20:52 - Pan Bača
Chyběly dvě potvory, jeden úkol od Sildara a pár rámečků (možná jen jeden), bylo chybně. Víc si z hlavy nemapatuju, takže asi toho víc nebylo.
U potvor v dodatku B jsem si dovolil použít rozšířenější popisy než v originálu, tam byly takové hodně chudé, tak jsem doplňoval dle Bestiáře.
A u věcí v dodatku A jsem doplnil vzácnost a typ předmětu (tak jak je to v ostatních příručkách a dobrodružstvích).
15.9.2019 21:23 - ShadoWWW
Pan Bača: To je dobře. Celý Starter Set vycházel ještě před PHB+DMG+MM, takže je dost možné, že v té době ještě některé věci ladili.
16.9.2019 16:14 - Šaman
Článek je mezi novými, ale je nějaký rozbitý. Tři prázdné stránky.
16.9.2019 16:18 - ShadoWWW
Už opraveno. :)

Vydali jsme ho znovu, protože vyšla komplet Úvodní sada (Essentials Kit) a k tomu nově reedice Ztraceného dolu Fandelveru!

-----------------

Pravidla
Pravidla z Úvodní sady dávají hráčům i Pánům jeskyně všechno, co potřebují k prvním dobrodružstvím. Nic víc - ale nic míň. Hráči si můžou vytvořit vlastní postavu (což je rozdíl oproti původní Začátečnické krabici) kombinací základních ras a oblíbených povolání až do 6. úrovně. Každé povolání má na výběr dvě varianty a seznam kouzel je také zkrácený, takže začínající hráč má pořád dost voleb, ale zároveň se neztratí tak snadno jako v Příručce hráče. Zcela nová je i přítomnost takzvaných "parťáků", cizích postav, kterými lze nahradit, případně doplnit hráče v družině (ideální také jako hráčské postavy pro malé děti).

Pravidla Úvodní sady jsou ideální pro lidi, kteří si chtějí hru vyzkoušet, ale zároveň se nechtějí hned ze začátku prokousávat kompletními pravidly a nemají po ruce zkušenějšího hráče, který by je materiálem provedl.

Kompletace pravidel: wlkeR
Původní překlad: ShadoWWW
Korekce: Pan Bača
Layout: exi

Ztracený důl Fendelveru - Definitive Edition
Začátečnické dobrodružství Ztracený důl Fendelveru jistě netřeba sáhodlouze představovat, za ty roky se stal legendou. Modul prošel kompletní korekcí, aby odpovídal současnému názvosloví, některé chybějící věci byly doplněny a dočkal se nové sazby. Jsou použity originální ilustrace ve vyšší kvalitě a k dobrodružství jsou přidány počeštěné externí mapy pro hráče i pro PJ, jak je zvykem u dnešních překladù. Kdo ví, třeba vás to přiměje ho doporučit novým lidem, znovu si ho zahrát nebo vytisknout.

Překlad: wlkeR
Korekce: Pan Bača
Layout: exi

-----------------

Stahovat můžete v článku výše. Všem zúčastněným patří veliké díky!!!
16.9.2019 16:21 - Demonica
Pan Bača píše:
Ještě bych navrhnul pár zlepšení:
1) Dobrodruhův průvodce, Xanathar a Volův průvodce (v češtině je to jméno naprosto supr :o) patří buď do pravidel, nebo pro ně udělat ještě jednu kolonku "doplňující pravidla/příručky" nebo něco podobného
2) Do dobrodružství bych prosil zařadit i "Alcrosského řezníka", co překládal Ugy a "Pobřeží snů" a "Rudou ruku zkázy", aby to bylo víceméně kompletní


Taky se mi to takto líbí víc. :)
Děkuji za návrhy, doplnila jsem stránku s dalšími pravidly a postupně přidám přeložená dobrodružství.

Ještě tu máme nemalou zásobu českých originálních dobrodružství pro 5e. Připravím pro ně podobný souhrn.

Pokud najdete překlad, který nám tu chybí, neváhejte napsat sem nebo mě do PM, jak čas dovolí, budu aktualizovat.
16.9.2019 16:23 - exi
Shadowww: Hlásím, že link na LMoP nefunguje :)

Demonica: Skvělá práce.
16.9.2019 16:25 - ShadoWWW
Já musím říct, že mně hodně zaujal ten překlad nových zkrácených pravidel z Úvodní sady. Dcera (9 let) teď ve 4. třídě zakládala se spolužáky novou skupinu a ta pravidla z Úvodní sady je zaujala mnohem víc než celá Příručka hráče.

Jinak ještě jedna sociologická zajímavost: Kluky ve třídě nejvíc zaujaly mnohostěnné kostky a holky zase Dungeonology (ilustrace, ale hlavně ta rozkládací mapa uvnitř). Hodně děcek si chtěli tu hru zahrát.
16.9.2019 16:28 - ShadoWWW
exi: Uf, uteklo mi jedno písmenko. Omlouvám se. Už funguje.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.10480213165283 secREMOTE_IP: 54.146.154.243