Kultura

Gurney
18.9.2015 11:34
Hledám hráče/hledám vypravěče!
Protože naše komunitní sekce je momentálně v poněkud neutěšeném stavu a relativně často se tu objevují příspěvky typu hledám skupinu/hráče/vypravěče, tady je na to speciální diskuze. Nezapomeňte napsat koho hledáte (hráče, vypravěče, popřípadě v jakém množství), co a kde chcete hrát (místo/město, případně online, ať už přes Google Hangouts, Roll20, Fantasy Grounds nebo post-by-post) a nějaký kontakt na sebe (pokud nechcete dáva mail, pak se stačí registrovat zde na d20 a ostatní registrovaní uživatelé vám následně můžou posílat zprávy).

Zároveň sem budu přepostovávat "hledám ..." vzkazy, co se objeví v jiných diskuzích.
5.7.2022 11:54 - loptaalomta
Nazdar , som hráč a hľadám nejakú partiu na online hraní (roll20, prípadne niečo iné ). Pravidlá poznám hlavne e5 ale nie je problém sa naučiť niečo nové. Ak vám chýba hráč prípadne aj do rozbehnutej kampane veľmi rád sa pridám . Čas mám každý deň vo večerných hodinách(18:00) loptaalomta@gmail.com
10.7.2022 16:54 - NoxObscurus
Ahoj, jsem hráč, je mi 21 let a hledám skupinu na online hraní (Roll20, discord, dndbeyond...). Kurentně hraji DnD 5e již zhruba 5 let a tento rok jsem přišel kvůli drama v reálném životě o většinu skupin kvůli jedné osobě, co se v nich také nacházela a nechovala se ke mě jako by se zachoval kamarád u stolu. Hledám pohodovou skupinku, co se schází aspoň 1 za týden nebo dva, ve které bych mohl najít nové kamarády, se kterými bych mohl sdílet fantasy koníčky (DnD 5e, LARP, tvorba vlastních TTRPG, videohry všemožného typu) a utíkat z reality. Pokud budete mít zájem o relativně zkušeného hráče co miluje roleplay i mechaniky hry a kdo hodlá pravidelně a spolehlivě docházet na hru, napište mi na discord Grilion#9248.

Alternativně jsem otevřen i Vampire The Masquerade, který jsem si nedávno zakoupil jako PDF z internetu.
12.7.2022 23:34 - luno


Hledám skupinu či další hráče
Po delší době bych si zase rád zahrál CoC a chybí mi lidé. Něco mám nahráno primárně za archiváře, takže bych si to raději zkusil z pozice vyšetřovatele, ale nebráním se občasnému odřízení nějakých jednorázovek. Za mě optimálně hraní 1x za dva týdny večer, ale uvidíme, jak to půjde. Určitě do začátku spíše samostatné scénáře než rozjíždět velkou kampaň (i když exiho překlad Masek je lákavý).

Nedělá mi problém angličtina (jsem autorem CZ překladu CoC modulu pro Foundry VTT a pár desítek řádků v českém překladu samotného Foundry), takže převedení scénářů pro případné archivářování snad zvládnu :-)

Něco o mně:
  • jsem starý chlap (40+)
  • zkušenosti s hraním jsou
  • klidně si zahraju i klony (Pulp, Modern Era, Delta, ...)
  • líbí se mi RP hraní ve stylu třeba Good Time Society
  • aktuálně hodně hraju Arkham Horror (lcg i deskovku), ale nic od Lovecrafta jsem nečetl a ani to nemám v plánu :-)
Co hledám:

  • zábavu
  • pohodu
  • hate-free bez řešení blbostí a bez hádek (holt jsem stařec)
Kontakt optimálně přes robert.junek@gmail.com
14.7.2022 22:47 - Aldorf
Hledá se skupina na DnD 5e!
S přítelkyní hledáme skupinu na hraní DnD. Jsme relativní začátečníci, naše předchozí skupina se celkem dramaticky rozpadla a zůstali jsme sami. Preferujeme hru přímo někde v Praze, jsme zvyklí na pohodové hraní s nějakým tím alkoholem, občerstvením (přítelkyně dělá dokonalé šneky z listového těsta!) a klidnou přátelskou atmosférou. Nebráníme se ale ani hraní online. Případně se ozvěte na DC Aldorf#5454 nebo kaiseromak@gmail.com. Díky!
24.7.2022 17:04 - JFR
Ahoj, jsme dva hráči, kteří hledají vypravěče nebo i skupinu na online hraní dnd např. na discordu (případně na živo v okolí Šumperka). Nejlépe na nějakou delší kampaň přes léto (i dál ;)). Nevadilo by nám se připojit i k nějaké probíhající kampani, kdybyste například hledali nové hráče. V případě zájmu, kontaktujte mě kdykoli na mém discordu: Jurská Franšíza#1931
26.7.2022 13:45 - JaraJ
Zdravím :) Jsme družina momentálně 4 hráčů začátečníků DnD ve vlastním světě. Hrajeme v Brně a momentálně máme letní pauzu, ale na podzim bychom měli zase začít hrát...pravděpodobně 1x měsíčně. Momentálně jsme plní, nicméně jsme všichni kluci a jako PJ cítím jistou nerovnováhu způsobenou nepřítomností ženského prvku ve skupině :D

Proto hledám slečnu, která by měla zájem si 1x za měsíc zahrát :)
Discord: Redknife (JaraJ)#8504
8.8.2022 08:30 - Kubec
Praha - DnD 5e one-shot - 21.8.2022

Ahoj všichni, tímhle bych chtěl pozvat všechny zájemce, které zajímá pravidelnější hraní DnD 5e nebo o něm přemýšlí. Vím psal jsem one shot, vysvětlím :)

Proč teda one-shot? Protože hledáme 1-2 hráče do naši delší kampani.
Půjde o one-shot na 8 levelu a plánovaný sraz je v 11:00 21.8.2022.
Zajímám se nekonfliktní a zodpovědnější hráče, které zajímá nebo zvažují, že by možná chtěli hrát nějakou serióznější a delší kampaň.
Cílem one-shotu je abychom zjistili jestli si vyhovujem a jestli se nám líbí daný styl hry/hráče.

Kontakt:
FB: https://www.facebook.com/kubec.jakub/¨
Gmail: j.frankovsky11@gmail.com
Discord: Kubec#0587
8.8.2022 21:58 - John M. Grayson
Ahoj...

Hledají se 4 hráči pro online streamy na twitch.tv

Koho a co hledám
- flexibilnost v odpoledních sobotních hodinách (15:30 přípravy na stream a setting webkamer pro šablony a vzory, 16:00 - 20:00 hra)
- začátek říjen 2022
- převážně fantasy žánr, občas sci-fi
- hry v rozsahu cca 10 sezení na herní sérii
- beta systému Heroes of Might&Swords (stream crew získá knihy a merch zdarma)
- věková kategorie 15 - 50 let
- podmínkou je dobrá artikulace, webkamera, mikrofon (mohou být herní sluchátka s mikrofonem)
- nebrat se vážně a umět si udělat srandu ze sebe i z druhých
9.8.2022 20:25 - Zenas
Drakkenheim už neexistuje. Město zasažené padající hvězdou se utopilo v smrtícím infernu. Následný chaos znamenal tisíce a tisíce zničených osudů a královstí rozervané na kusy. O patnáct let později je Drakkenheim jen bezútěšnou městskou pustinou zamořenou magií z jiného světa a děsivými příšerami. Jako mrtvola hnijící na slunci, přitahuje i Drakkenheim supy v podobě znepřátelených organizací a frakcí, kteří se snaží urvat svůj díl masa z tohoto padlého giganta. V jeho temně purpurových hlubinách čeká fantastické bohatství, ztracené znalosti a mocné artefakty na ty, kteří jsou dostatečně odvážní nebo pošetilí, aby se vydali do ruin. Avšak ani ti, kteří přežijí nebezpečí Drakkenheimu, se nemusí vrátit nepoznamenaní jeho hrůzami.

Hledáme dobrodruhy pro zhruba roční DnD 5e kampaň (1-13 lvl) podle neoficiálního modulu. Hrát se bude od podzimu jednou týdně ve všední den večer v Praze (kousek od metra). Protože k úspěšné dlouhodobé kampani bohužel nestačí jen dostatečná odvaha/pošetilost, od případných dobrodruhů se očekává i:

1) Dostatek volného času pro osobní účast na sezeních. Pokud máte každý týden opravdu napnutý program nebo třeba časté delší pracovní cesty pak bude koordinace hraní s ostatními velmi obtížná.

2) Respekt k ostatním, nesobecký týmový přístup a schopnost dělat ústupky a kompromisy. Kampaň nebude ve stylu Pána prstenů, kde je jasně dáno, že Sauron je bídák a Gandalf je kámoš. Drakkeneim nemá jasné dobro a zlo, je to směsice různých často protichůdných zájmů organizací, hráčských i nehráčských postav. Schopnost dohodnout se v družině na společném postupu je proto naprosto zásadní.

3) Ochota vytvořit si pozadí postavy (background) a podle toho ji hrát. Minulost postav a jejich motivace jsou důležitým prvkem kampaně. Stejně důležité jsou i vztahy s nehráčskými postavami a frakcemi. Hráč, kterého nebaví RP rozhovory a má rád pouze bojová střetnutí s co nejkratšími prodlevami mezi nimi, by se mohl v některých sezeních docela nudit.

4) Schopnost porozumět textu v angličtině. Přestože hra bude probíhat výhradně v češtině, samotný modul a jeho materiály jsou v angličtině.
Pokud vás výše uvedené body neodradily a rádi byste se ponořili do temného lovecraftovského světa Drakkenheimu, pak nabízím k nahlédnutí stránku, kde se (v sekci setting) můžete dozvědět více podrobností o kampani a zároveň si vyzkoušet i tu angličtinu.:)

https://www.worldanvil.com/w/purpurove-mesto-sycek

Pokud máte zájem, najdete tam také na mě e-mailový kontakt.

Zrezavělá brána do Purpurového města je pootevřená, stačí udělat první krok do temnoty.
10.8.2022 22:26 - mrkew
Pořádáme otevřené hraní z nového systému v češtině Mausritter kde hrajete za malé, ale odvážné myši vyrážející na dobrodružství.

Přihlásit se můžou jak nováčci, tak lidé znalí RPG. Vše bude probíhat online přes náš komunitní Discord, nebo osobně v Brně nebo Praze. Úkolem bude se zabavit a zkusit si systém/svět, který jste možná ještě nikdy neviděli ani nehráli.

Více v naší přihlášce: https://forms.gle/3ciN2XceVQzgbPU16

16.8.2022 16:06 - Ados
Hledám skupinu lidí v Brně jako hráč DnD 5E se zkušenostmi ze solo hraní. Základy my není potřeba vysvětlovat a nechci hrát online. Dokázal bych splnit roli amatérského DM, ale radši bych nejdřív hrál jako hráč.
17.8.2022 14:26 - cyrasil
Caute, neplanujete ciste teoreticky nekdo v Brne spelljammer kampan?
28.8.2022 10:00 - esk8girl
Zdravím všechny dobrodruhy,
hledáme hrdiny, kteří by měli zájem se pravidelně setkávat na dobrodružné výpravy v centru Šumperka. Jsme dva začínající hráči a jeden zkušený vypravěč, hledáme k sobě alespoň dva lidi pro lepší zážitek ze hry, nejlépe pár, podmínkou je pouze spolehlivost, tak pokud byste měli zájem kontaktujte nás na fb skupině #DnD Šumperk nebo na dndsumperk@seznam.cz
29.8.2022 11:56 - ALKUS
Hledám skupinu, která hraje DnD 5e v Ústí nad Labem. Rád bych se naučil pravidla "za pochodu". Začal jsem hrát když vyšla první pravidla DrD, hrál několik let. A teď s dlouhou přestávkou bych rád přešel na DnD 5e (jj přivedly mě k tomu loni JaD pravidla) :-). Takže pokud by se našel někdo, kdo by přibral hráče napůl "na čumendu" k nějaké výpravě, byl bych potěšen.

Pište mi do zpráv. Díky.
1.9.2022 09:40 - mrkew
Zdravím,

je tady další školní rok a s tím přichází i další kroužek RPG her na hrdiny - dračák (převážně pro děti, aktuálně mám rozsah 13-15 let) v Brně Kohoutovicích na pobočce Lužánky Legato.

Kdy: každou středu od 17:00 do max 20:00
Kde: Lužánky Legato - Stamicova 572, Brno-Kohoutovice
Start: 5. 10. 2022

Co budeme hrát: Svitky Hrdinů, nové české PbtA fantasy, které by měli jít příští rok do tisku a prodeje. Nemusíte nic znát vše se zaučí. Všeobecně kroužek je vhodný jak pro začátečníky tak pro znalé. Důležité je mít chuť hrát :)
Vybavení zařídíme: Kostky, deníky atd..

Povedu to já Mrkew z projektu Skoro Hrdinové a tento kroužek už vedu třetí pololetí, jen teď už to nemám pod jiným kroužkem, ale jako svůj samostatný - proto je to vedené jako novinka.

Pokud víte o někom kdo by měl zájem, budu rád za doporučení kroužku. V případě dotazů se ptejte tady, v soukromé zprávě nebo na email, který mám přímo na webu.

ODKAZ NA KROUŽEK: https://www.luzanky.cz/Krouzky/16617/Hry-na-hrdiny
2.9.2022 13:04 - Dvoulístek
Ahoj,

Pokud jste z Brna nebo okolí a hledáte spoluhráče, přijďte se podívat do naší skupiny na Discordu.

https://discord.gg/rKVRRKhN

Skupina je věnována hrám na hrdiny jako jsou Dračí Doupě a Dungeons & Dragons. Primárně je určena lidem žijícím v Brně, pro lepší domluvu společných her a seznámení se s novými hráči v našem městě. Vítán je samozřejmě každý, kdo má hry na hrdiny rád, byť chce třeba jen pokecat.
25.9.2022 01:17 - Skroby
Nazdar,

hledáme 1-2 hráče, na pravidelné hraní Dungeons and Dragons v okolí Valašského Meziříčí a Rožnova pod Radhoštěm, přesněji Zašová. Jedeme částečně 5e a JaD. Hrajeme pravidelně v pátek, případně sobotu. Střídáme se 2 DMka a 2 příběhy, které se snažíme skládat spíše z kratších one shotů, dá se hrát i jen jeden příběh, takže kdyby někdo chtěl, přibližně 2-3 víkendy s podobně dlouhou pauzou. Jsme parta kamarádů, spíše nováčků, takže možná oceníme i další nováčky, aspoň na tom budeme podobně. Kdyby měl někdo zájem tel., a nebo WhatsApp: 603 567 281.
25.9.2022 15:34 - Me8mer
Čauko,

hľadám partiu na hranie DnD alebo podobné v Prahe.

Niečo o mne. Mám 23 rokov, začínam štúdium na výške a preto sa sťahujem do Prahy. Nové mesto a preto hľadám novú partiu na hranie. XD Mám už nejaké skúsenosti s RP hrami, väčšinou DnD 5e ale nemám problém zahrať aj niečo podobné. Mám skúsenosti aj ako DM a aj ako hráč ale na DM-ovanie počas školy asi nebude čas, keď tak možno nejaká One Shot. Som pohodový hráč ktorý si veľmi užíva RP prvky týchto hier, vytváranie postáv, dobrý príbeh alebo len robenie hovadín. XD Veľmi rád si zahrám vážnejšie hry ale aj fun hry, hlavné je aby si všetci hráči dobre zahrali a zabavili sa. Ak by sa začala nejaká dlhšia hra vedel by som pravidelne hrávať 2-3x do mesiaca, väčšinou víkendy, podľa toho koľko toho bude v škole.

Veľmi rád aj vybehnem niekam na pivo pokecať si o hrách, seriáloch, filmoch, knihách…
25.9.2022 21:57 - renee
Dobrý den. Jmenuji se René, je mi 20 a hledám nějakou skupinu lidí v Liberci s kterými bych mohl hrát DnD na živo. Mám zkušenosti většinou jen s hraní DnD online a na živo jsem hrál jen dva oneshoty a hraní na živo jsem se dlouho i vyhýbal kvůli socialním a komunikačním problémům . Rád bych našel skupinu (ideálně v mé věkové kategorii) na nějaké pravidelné hraní (Já jako hráč, DMovat na živo si moc netroufám) . Jsou tu nějací lidi z Liberce?
25.9.2022 23:08 - Šaman
V Liberci se zkus poptat v Jotunheimu (obchod Svět Jotunheim, za kostelem u radnice). Myslím, že nějaké skupiny hrají přímo tam v herně.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.092679977416992 secREMOTE_IP: 54.144.81.21