Kultura

Gurney
18.9.2015 11:34
Hledám hráče/hledám vypravěče!
Protože naše komunitní sekce je momentálně v poněkud neutěšeném stavu a relativně často se tu objevují příspěvky typu hledám skupinu/hráče/vypravěče, tady je na to speciální diskuze. Nezapomeňte napsat koho hledáte (hráče, vypravěče, popřípadě v jakém množství), co a kde chcete hrát (místo/město, případně online, ať už přes Google Hangouts, Roll20, Fantasy Grounds nebo post-by-post) a nějaký kontakt na sebe (pokud nechcete dáva mail, pak se stačí registrovat zde na d20 a ostatní registrovaní uživatelé vám následně můžou posílat zprávy).

Zároveň sem budu přepostovávat "hledám ..." vzkazy, co se objeví v jiných diskuzích.
9.8.2021 09:58 - Mefaistos
Ahoj všem, rád bych našel lidi na hraní DnD 5e, klidně jako hráč nebo si zkusit DM. Radši bych offline, ale pokud by online hraní bylo častěji, tak se nebráním. Prostory mám na offline hraní . Jsem z Kosovy Hory, blízko Sedlčan. Já 30 let.
9.8.2021 10:44 - mamluczsk
Zdravím Hledám Gm a skupinu která by přibrala hráče na hraní buď drd 1,6 nebo Drd 2 drd + nebo DND 5E. zkušenosti jsou skoro se všemi druhy ale nečiní mi problém se doučit
Preferuji hraní přes discord a roll20

Kontakt na mě
email 1scoobydoo@seznam.cz
Tel 736769707
Discord : Mamlu#7039
29.8.2021 09:12 - crystoball
Zdravím lidičky,hledáme jednoho hráče/hráčku na hraní převážně Pathfinder 1 edition,časem bude možná i nějaké jednorázové hraní něčeho jiného. Jednalo by se o hraní jednou za 14 dní v sobotu kolem 13:00 - 17:00 přes Discord a Roll20 pravidelně plus tu a tam nepravidelně dle chuti GM. .:)

Pokud by měl někdo zájem může mě kontaktovat na Discordu pod nickem Crystoball
#8098.
Děkuji všem aktuálně máme plno.
5.9.2021 21:28 - Ermine
Zdravím všechny dobrodruhy!

Jakožto DM hledám lidi na pravidelné hraní DnD.

V DnD jsem začátečník, ale základy umím a orientuju se. Dřív jsem taky hrával ve velkém DrD, takže systém pro mě není neznámá.

Hrát můžeme online přes Discord, mapy mám na Roll20 a pokud jsi z Prahy nebo okolí, dalo by se klidně sejít i osobně. Hrál bych rád ideálně 1x týdně někdy večer.

A jak to mám jako DM v plánu?

Protože stejně naše představy budeme řešit a probírat, ušetřeme si dopředu nějakou tu konverzaci a já ti níže popíšu, jak to vidím jako DM a co tě čeká jako hráče...

Je mi 30 let a mám rád věci tak trochu po svém, vyrobil jsem si proto svůj vlastní svět a pustil bych se v něm do dlouhé a spletité kampaně.

Jeho základ mám zmapovaný, má svoji historii, vazby mezi národy a rasami a tak dále. Noví hrdinové zde na začátku rozhodně nemají respekt ani uznání a rozhodně si z nich nikdo nesedne na zadek, zažívají mnoho nedůvěry, útlaku a šikany a je to na nich, aby prorazili, získali si svůj respekt, jméno a slávu. Svět jim nic lacino nedá…

Začínat budeme v lidských zemích, které nachází inspiraci ve středověké Evropě a u Zaklínače, takže očekávej temný a surový svět plný nebezpečí.

Lidé mají vlastní dominantní náboženství (monoteismus podobný křesťanství) včetně dobových lahůdek jako fanatismus, všudypřítomné upalování heretiků, černých mágů, čarodějnic nebo pronásledování Elfů (lidé s nimi kdysi vedli svatou válku), rasismus, omezenost, nevychovanost (zvláště na vesnicích)...

Magie je ve světě o něco vzácnější a mágové ve světě lidí nejsou úplně na každém kroku, ale centralizováni do cechů (a kdo ví, co tam vlastně potají osnují?) a obecně nemají omezení lidé (zvláště na venkově) mágy a další vědmáky a čáryfuky moc v oblibě.

V lidských zemích jsou dominantně u moci právě lidé, ostatní rasy jsou zde také zastoupeny, ale ne v tak ohromném množství, často jsou zde vidění ghetta a jiné typy segregace. Mimo lidských zemí tu máme i exotičtější země a kontinenty s dominancí jiných ras čekající na objevení, záleží jen na tobě a na družině, kam budou směřovat vaše kroky.

A pokud pominu rasy, monster a příšer je ve světě požehnaně. Neměj strach, že kromě lidí nebude koho mordovat...

Mimo příšery a boj a házení kostek kladu jako DM důraz především na děj, příběh, psychologii a sociální interakci, rozhovory s NPC a většina questů je rozvětvenější a s velkým množstvím řešení. Každé tvé rozhodnutí může mít tak dlouhodobý a možná i dramatický dopad na další hru, každá maličkost rozhoduje o tvém dalším osudu. Historie je již za námi a napsána, ale současnost máš ve svých rukách!

Pokud by sis chtěl zahrát, ozvi se na Discord a určitě něco vymyslíme!

Discord: Ermine#6052
22.9.2021 15:13 - KDolecek

Rád bych v listopadu zahájil kampaň v Helvéczii. Hrálo by se osobně v Brně, cca 2x měsíčně. Odhadem alespoň 10 sezení ať stihneme něco zažít, ale reálně dle chuti všech zúčastněných.

Hledám ještě 1-2 hráče.

O hře:
Helvéczia je dobrodružná fantasy hra v žánru pikareskních románů a středoevropských pohádek a příběhů, jako jsou Tři mušketýři, Kocour v botách, Vilém Tell, pohádky bratří Grimmů nebo Rumcajs. Je zasazená do fiktivního Švýcarska na konci 17. století, kde se civilizace potkává s mýtickou divočinou obývanou zvláštními tvory. Typickými postavami jsou německý šermíř, rakouský katolický kaplan, maďarský husar nebo českožidovský student kabaly. Hra se nese v odlehčeném duchu akční šestákové literatury, středoevropských pohádek a romantického gotického hororu.

Systém je psaný v duchu OSR, funguje jako hexcrawl po mystickém Švýcarsku a jde o vysoce zjednodušenou variantu d20. Místo přesvědčení se pracuje se škálou počestnosti, která měří jednání postav z hlediska tradičních křesťanských ctností a hříchů. Hra pracuje i s balíčkem mariášových karet – to když se postavy rozhodnout hrát s ďáblem o svoji nesmrtelnou duši. Obsahuje kompletně nová kouzla, bestiář a poklady vycházející ze středoevropského folklóru.
23.9.2021 00:03 - teuromko
Ahojte. Ja a môj kamarát hľadáme DM, a aj ďalších ľudí na hranie. S DnD máme nejakú základnú skúsenosť. Kontaktujte ma buď tu alebo na mojom discorde, ktorý je: JeMinem#7254
28.9.2021 09:27 - blondino_sapiens
Zdravím. Partia nových spolužiakov z Výšky v Brne hľadá DM (alebo spoluhráčov) na DnD. Všetci sme sa začiatočníkej úrovni, s občasnými skúsenosťami. Ak by sa niekto našiel prosím kontaktujte ma na instagram @blondino_sapiens

Poprípade by som ocenil aj rady a tipy ako to je s DnD komunito v Brne a podobne
29.9.2021 10:52 - Henry VII.
Čaute. Chtěl bych si zahrát D&D 5e nebo Pathfinder 1e přes Fantasy Grounds.

Pravidla obou her znám téměř nazpaměť. Mám cca deset let zkušeností s tabletop RPG. Hledám družinu ke které bych se mohl připojit.
3.10.2021 09:23 - Lambrik
Hledám hráče pro novou střednědobou homebrew kampaň, která by se hrála v systému DnD 5e, nebo DrD 1.6. Kampaň se jmenuje „Kolonisté Tols Avenithu". Soustředí se na problematiku průzkumu, osidlování a dobývání dosud neprobádaných končin. Hra se kromě klasické fantasy bude inspirovat westernovou literaturou a tím co jsem zaznamenal z různých rozhovorů o modernějších systémech mimo jiné o Zapovězených Zemích. Nicméně základ by tvořil jeden z klasických systémů, který by měl být pro většinové hráče přístupnější. Hrálo by se on-line.Jako základní platformu předpokládám Discord + Roll20, avšak domluvit se dá na ledasčem,. včetně jiné herní platormy.


Discord: Silberel#8451
E-mail: sedlpetas@seznam.cz
5.10.2021 19:42 - Taxidermist
-----DND 5E-----Praha-----

Ahoj, je mi 31 let a nedávno jsem se přestěhoval do Prahy a hledám skupinu hráčů, ke které bych se mohl přidat na Dungeons and Dragons 5th edition. Většinou dělám DM, ale v Praze bych to kvůli náročnosti práce asi nezvládal a tak si po delší době rád zahraju :)

Mám raději klasické DnD kampaně a pravidla, než nějaké šílené homebrew, nevadí mi ani předem připravené moduly, ani ty, které už jsem hrál. Chtěl bych hrát osobně, nejlépe 1x týdně nebo 1x za 14 dní v pondělí - čtvrtek, ale pokud hrajete jinak, přizpůsobím se.

Pokud máte náhodou volné místo v partě, budu moc rád.

Kontakt: napalmexman@gmail.com
Discord: Taxidermist#3519
8.10.2021 10:15 - Mirkul
Zdravím,
hledám DMy pro menší DnDcon jménem Lipcon, který se koná v Lipníku nad Bečvou od 28.10.2021 do 31.10.2021. Nejedná se o žádné soutěžní hraní, jen slezinu několika lidí, kteří si rádi společně zahrají DnD a užijí si prodloužený víkend hraním připraveného dobrodružství. Jde už o několikátý ročník, ale s tím jak lidé stárnou, mění se priority a my potřebujeme novou krev. Jsme rádi i za nové hráče, ale aktuálně nás opravdu trápí nedostatek DMů. Budu proto rád, když by se zde našly dobré duše, které by nám pomohly.
Pár detailů o akci zde: Lipcon 2021
Díky a když tak mi napište PM nebo na mail jvykoukal@centrum.cz

EDIT: opraven odkaz.
9.10.2021 10:43 - Xibal
Ahoj, jsem začátečník 32 a hledám s partnerkou družinu do úvodu na scénu.
Na základce jsem měl tu zkušenost s DrD (které jsme si tehdy ale cucali z prstu, takže žádná příručka pravidel atd.) a do dnes na to vzpomínám, chtěl bych se k tomuto hraní moc vrátit. V posledních letech hodně hrajeme RPG deskové hry, které mají příběh, nicméně již narážíme na omezení v tom, že daná postava má životnost tak na 3 sezení a nemožnost rozvíjet příběh i jinak než je v pravidlech. Budoucímu DM můžeme nabídnout k hraní malované figury z naší oblíbené deskovky Descent a v budoucnu třeba i spolupráci v tvorbě dioramat a mapových dílů, neboť offline hraní nás fakt baví.
A kde se pohybujem: Praha a okolí (tady je preference), Nymburk, Poděbrady a Pardubice. Případně můžem dojet i jinam, to už to ale bude spíš na víkend kde si k tomu přidám nějakej výlet po okolí.

Budu rád za zprávu, kamill.sulc@gmail.com
a zatím Čau,
Kamil
13.10.2021 13:32 - Rahajin
Ahoj! Protože jsem již řádku let primárně gamemaster, tak bych rád našel gamemastera nebo skupinu, do které bych se přidal jako hráč a která hraje nějaký z následujících dnů: Neděle, Pondělí, Úterý ideálně od 17:00 do xy podle rychlosti hry, ale ne déle jak do 23:00. Preferuji DnD 5e, ale nemám problém se naučit další z mnoha rpg modulů. Pokud by skupina byla z okolí Žatce, rád budu hrát face to face, ale nemám problém s online hraním. Jako hráč se spíš přikláním k dobrým postavám, úplně neholduji murder hobo skupině. Nemám problém s roleplayem tupého barbara, moudrého čaroděje ani okouzlujícího barda. Obecně mám raději kecací postavy než bijce :-)
Budu rád když se někdo ozve na email jindra.gersten@gmail.com nebo na whatsapp 725490642
20.10.2021 12:57 - PietroProrok
Ahojte,
Hledá se jeden až dva hráči na živé hraní v Ostravě. Hraje se DnD 5e,
Pro více info joini můj discord: https://discord.gg/JQgAYqm
20.10.2021 15:47 - Cesta Fantazie
Dobrý den všem,
pokud je tu nějaká dobrodružná duše ze severu čech, tak by se mohla zaměřit na tento text. Jsem hráč, PJ a pisálek z Děčína, streamuju DnD na kanálu o deskových hrách. Mám mrzení, protože v okolí není možné najít stejně zamilovaného člověka do fantasy jako jsem já. Takže nabízím hraní dračáku, ideálně DnD 5e, různé deskoherní zážitky, MTG apodobně. Hledám tu lidi pouze na hraní LIVE. Online mám naprosto skvělou skupinku, která si říká ZATÍM ŽIVÍ.
Najdete mě na discordu pod nickem Spejla23#2106
22.10.2021 07:58 - Necromancer
Ahoj,
Hele vím, že je to za pět dvanáct, ale možnost se naskytla teprve dneska.
Mám hroznej absťák po hraní, a vzhledem k tomu, že osobní schůzky jsou teď poněkud problematické, používám PC. A kupodivu, dneska se mi naskytla příležitost volného večera, a já v tom vidím šanci na to skřížit kostky a nějakými hráči. Takže tedy:
Hledám: Hráče, 3-4, s alespoň základními zkušenostmi s 5éčkem.
Pro: Vlastní Oneshot domácí výroby, navrhnutý pro postavy na úrovni 3.
Na platformě: Roll20+Discord - klasika
V čase: Zítra, asi od 18:00 do 22:00.
Kontakt: Tady, Kostka na PM, nebo Discord v popisu mého zdejšího profilu.
Ne, vážně si uvědomuji, že píšu hodně pozdě, ale i tak.
Děkuji, přeji pěkný den.
23.10.2021 14:51 - Necromancer
Ok, případně nekdo, kdo by mohl příští víkend?
Tzn. Stejný čas, stejné prostředí akorád 30. 9. 2021?
24.10.2021 03:04 - Flaxik
Příští víkend bych mohl, jestli to ještě platí. Vzhledem k tomu, že dělám jenom DM a navíc moje aktuální družina je v podstatě neschopná se sejít častěji než jednou za 2-3 měsíce, tak si klidně zahraju i pravidelněji.
25.10.2021 00:12 - Dukolm
Plánujeme udělat během listopadu online hraní v setingu Myší hlídky a pod pravidly Fate.

Hrálo by se někdy v týdnu s největší pravděpodobností někdy k večeru.

Po hráčích budu chci aby měly i kameru.

Kdyby někdo měl zájem se přidat tak ideálně se ozvat přes PM tady.
29.10.2021 12:55 - Morien
Zdar!
Jako hráč hledám skupinu/GM na hraní DnD 5e v Brně. Mám několikaleté zkušenosti, preferuji živé hraní. Rád se přidám i do rozběhnuté kampaně. Máte-li někdo volné místo, dejte vědět tady přes PM. Díky

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.086261987686157 secREMOTE_IP: 34.204.177.148