Kultura

ShadoWWW
29.1.2015 16:27
Odchod z WotC
Chris Sims a Jennifer Clarke odchází z WotC (zdroj). Nejspíš ne z vlastní vůle.

Chris Sims byl editor, zaměstnaný u Wizardů od roku 2005. V 5e pracoval na PHB, DMG i MM. V MM byl dokonce hlavní osobou zodpovědnou za bloky statistik.

Jennifer Clarke pracovala také jako editorka a u Wizardů byla mnoho let. Mimo D&D pracovala hlavně na Magic: the Gathering.

Tak to vypadá, že tradiční vyhazování se posunulo jen o měsíc. Pro jistotu jsem založil obecné téma, aby se dalo recyklovat i za rok...
Autorská citace #41
30.4.2020 09:35 - Jerson
ShadoWWW píše:
Kdyby Mikea neodvolali, tyto skupiny by okamžitě začaly křičet: "V jiných případech firmy takovéto lidi odvolali! A Hasbro ne! Hamba jim!!!"

Nezbývá než doufat, že se podobné věci budou stávat právě takovým lidem, i když to moc pravděpodobné asi nebude.
Autorská citace #42
30.4.2020 09:55 - efram
Log 1=0 ono to vyjde na stejno, vlastně predikuji ze je vinen bez toho, ze by zjistovali jak a zda vubec. Je vine uz jen tim ze se s nim znal .... To je prostě naprosto silene. Tenthle přístup popírá základy demokratického státu
Autorská citace #43
30.4.2020 10:02 - Log 1=0
Tak nálady davu vcelku ignorují právní stát ke všeobecné škodě. To je celkem běžná a asi daná věc. Blbé je, že se těm náladám naslouchá víc, než by se mělo.
Autorská citace #44
30.4.2020 10:03 - Markus


Navíc zdá se dělá na Baldur's Gate 3.
Autorská citace #45
30.4.2020 10:06 - Markus
A Mearlsova role ve skandálu Zak S byla ta, že Zakovi předal jména lidí, kteří si na něj stěžovali.

Jakože presumpce viny je prasárna, ale stejně tak byste vy neměli předpokládat, že se Wizardi dopustili bezdůvodného potrestání nevinného. To je taky presumpce viny. :)
Autorská citace #46
30.4.2020 10:08 - Tarfill
efram píše:
Tenthle přístup popírá základy demokratického státu

T I A ;-)
Autorská citace #47
30.4.2020 10:10 - efram
Markus - to popravdě poněkud mění pohled na celou věc.
Autorská citace #48
30.4.2020 10:11 - Xeth
efram píše:
Tenthle přístup popírá základy demokratického státu

Jak se to vezme. Demokracie je vláda lidu, čili prakticky vláda většiny. Dokud bude většina hlasů k takovým věcem odsuzující, tak to bude vypadat takto. Bohužel ti co s tím nesouhlasí nejsou tolik slyšet (a to, že si to někdo myslí soukromě, je jako by nebyl) a protistrana, byť méně početná, hlasitě křičí.
Autorská citace #49
30.4.2020 10:13 - Markus
Abych to řekl jednoznačněji: Mearls pravděpodobně nebyl odsunut kvůli tomu, že sympatizoval s člověkem odsouzeným za sexuální útoky, ale kvůli tomu, že tomuhle člověku vynášel interní informace obsahující jména konkrétních lidí, kteří si na něj stěžovali.
Autorská citace #50
30.4.2020 10:15 - efram
Xeth - rozhodně nesouhalsim, principy demokracie jsou jasne definovány. Tvoje definice v dusledku obhajuje vznik nacistického Nemecka
Autorská citace #51
30.4.2020 10:21 - Log 1=0
efram+Xeth: Ic mór komplikejtid, a tady navíc OT. Pokud budete pokračovat Sirien vás patrně odešle na RPG Fórum, což by ostatně mělo i výhodu, že by se asi zapojili někteří tamní uživatelé s právním vzděláním, což by tomu dodalo grády.
Autorská citace #52
30.4.2020 10:24 - Xeth
efram píše:
...rozhodně nesouhalsim...

To sice můžeš, ale tak to je. Pokud se ve společosti bude o čemkoliv rozhodovat na základě přání většiny (což je úplně základní princip demokracie), tak to bude podle přání slyšitelné většiny. A to klidně může být nehezké.

Co jsem chtěl především říct je to, že lidé mají spíš tendence ozvat se veřejně k věcem, které se jim nelíbí, než k těm, které ano.
Autorská citace #53
30.4.2020 10:40 - efram
Xeth ne nemaš pravdu, rozhodování vetšiny nesmí popírat další demokratické principy. Vytrhnout jedno pravidlo tvořící demokracii a pak na tom stavět svou konstrukci je....špatně
Autorská citace #54
30.4.2020 11:12 - pilchowski
Log 1=0 píše:
btw, ten hajzl má skutečné příjmení S

Smith ci umelecky Sabbath
Autorská citace #55
30.4.2020 11:25 - Xeth
Efeam: Opravdu to tu nechci plevelit téma OT o politice. Můžeš mi prosím tě do SZ napsat, jaké základy demokratického státu tento přístup popírá? Ideálně s nějakým odkazem na zdroj. Docela mne tvůj pohled na věc zajímá. Díky.
Autorská citace #56
30.4.2020 12:02 - LokiB
Xeth: obecně se má za to, že ani demokratická většina by kupříkladu neměla popírat "základní lidská práva" ... od toho tu třeba máme nyní Ústavní soud, aby tento princip hájil. Ano, i demokratická společnost staví mantinely pro to, co je v ní většinově dovolené prosadit.

K situaci s MM: blbé je, že vše je dnes velmi polarizované a reakce jsou na první signální, spíše než po uvážení.
Pro mě je ta kauza nová, nestudoval jsem ji a fakt nevím, kde leží pravda ... instinktivně mám tendenci nedůvěřovat všemu, co si přečtu na netu, že je to, když už ne přímo manipulativní, tak rozhodně zjednodušené a jednostranné :(


Co mi přijde zvláštní, je, že celý ten problém je už více než rok starý, ne?
aspoň podle toho, co jsem našel za komentáře

Proč to probublalo zrovna teď?

třeba na tom, co psal ShadoWWW, mi přijde, že moc nehleděl na realitu, ale už ze zjednodušené premisy "aktivisti se ozvali", usoudil, že problém je na straně "aktivistů" (tak mi to znělo).
je tomu ale opravdu tak vždy? rozhodně mají aktivisté (jakožto koncept) pošramocenou pověst, ale to neznamená, že se na některé věci nemá upozorňovat a že některé věci (podle mě) skutečně nepřijatelné jsou. Kde je hranice, nevím a je velmi obtížné tu čáru narýsovat.

Jestli to správně chápu, tak to celé na veřejnosti začalo tímhle postem na facebooku, kde si bývalka Zaka Smithe na něj stěžuje. Jestli oprávněně, to se z toho postu fakt nedočteme, protože není z podstaty objektivní.
To, co ona subjektivně popisuje, jistě pro Zaka S nevyznívá hezky. Ale soudit to nebudu.

A tedy, že MM v tom hrál údajně následující roli:

Píše:
Whether it was done through malicious intention, or outright stupidity. Mike Mearls literally collected a list of all the people claiming that Zak S abused/harassed them in some manner by his own request to them... and then handed this list straight to Zak S, without combing through to remove names.


Zase, jestli to je či není pravda, celá pravda atd ... bůh ví. Takhle napsané to nevypadá moc jako slušné.
Autorská citace #57
30.4.2020 12:06 - Corny
Jak říká Markus, na jednu stranu mě docela štve určitá část liberální internetové americké komunity (nerad sice objektivizuju a obecně se za tuhle část komunity spíše stavím, ale poslední dobou jsem docela alergický na přístup "požadujme od lidí zcela nereálné standarty + odsuďme je za jakýkoliv sebemenší přešlap, a to zejména na základě pocitů než nějakého rozumného rozmyslu + zejména zcela odmítněme jakoukoliv možnost lítosti, nápravy a odpuštění + vnucujme všem kolem, že s musí sdílet náš hněv a přetrhat jakékoliv kontakty, jinak jsou spoluviníci"...připadá mi to úplně protichůdné a absurdní...neříkám, že je špatné lidi volat k zodpovědnosti, pokud udělají něco špatného, ale na druhou stranu považuju za nutné mít i soucit, ochotu dát druhou šanci a odpouštět, pokud někdo projeví upřímnou lítost a snahu...but i digress), ale na druhou stranu je docela srovnatelné zlo skákat k předčasným závěrům bez podrobnějších informací. To co říká Markus zní totiž jako hodně dobrý důvod k tomu něco takového udělat (navíc jelikož Zak je docela hovado, s prominutím), nehledě na to, že důvodem může být plno věcí, o kterých prostě nevíme a ani vědět nemáme (zejména kdyby důvodem třeba bylo - a neříkám že je, jen hypoteticky - třeba něco ohledně sexuálního obtěžování, tak z hlediska ochrany osobních údajů atd. není úplně taktní to nějak zvlášť šířit a rozpitvávat veřejně). Spekulovat sice můžeme, ale nepřipadá mi fér odsuzovat společnost za nějaké kroky, pokud neznáme veškeré, zejména interní informace.

Jinak mám pocit, že tu dochází k záměně pojmu demokratický stát a demokratický právní stát.
Autorská citace #58
30.4.2020 12:09 - Corny
LokiB píše:
Jestli to správně chápu, tak to celé na veřejnosti začalo tímhle postem na facebooku, kde si bývalka Zaka Smithe na něj stěžuje. Jestli oprávněně, to se z toho postu fakt nedočteme, protože není z podstaty objektivní.
To, co ona subjektivně popisuje, jistě pro Zaka S nevyznívá hezky. Ale soudit to nebudu.


Jako minimálně ze svého dojmu ti můžu říct, že co jsem od něj četl pár věcí a příspěvků (a to docela dlouhodobě sleduju určité části americké RPG komunity, které se s ním docela dostávají do střetu), tak je to opravdu docela šmejd.
Autorská citace #59
30.4.2020 12:14 - LokiB
Mě na tom hlavně překvapilo, že je to rok a čtvrt staré ...
Autorská citace #60
30.4.2020 12:16 - Corny
Je fakt, že já jsem taky nezachytil žádný aktuální skandál, který by s ním měl co dočinění, kromě toho, že se teď nedávno zase odkopal.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.09552001953125 secREMOTE_IP: 54.205.238.173