Kultura

Nerhinn
24.9.2014 11:00
Inspirace (audio-vizuální)
Skladiště pro různé obrázky (a hudbu. A další věci), které člověku cvrnknou do klobouku. Umění, architektura, móda, malý detail, který dodá popisu na realističnosti...
Autorská citace #21
3.10.2014 13:34 - sirien
Dál samozřejmě moje urbanfantasy složka, které vděčím vskutku za mnohé.


Prozačátek - TOHLE je obrázek, který mě inspiroval k vytvoření celého jednoho ukázkového one-shot příběhu pro Mage the Ascension na GameCou - ke hře, na které jsem poprvé potkal svou současnou přítelkyni, takže má u mě své speciální místo, samozřejmě :D
(mimochodem to je jedna z nejlepších one-shot Mage ukázkovek kterou jsem kdy vytvořil, pořád k ní mám archivované poznámky a doufám že se někdy dostanu k tomu ji sepsat - pro úplné nováčky to je i s vysvětlením Mage osmi/desetihodinovka, jen bohužel nutně vyžaduje ST který se v Mage bezpečně orientuje (jinak to asi bude značně delší), zkušení hráči Mage by ten příběh měli být schopni zfouknout za čtyři hoďky)



(jinak ne, ze všech možných zakončení toho příběhu to na tom GameConu pro chudinku bohužel dopadlo tím nejhorším možným způsobem)



Tohle sem si schovával na nějaký "gaimanovský" urbanfantasy příběh (ve stylu temné pohádky typu Koralina nebo Kniha hřbitova...) Nakonec jsem to nikdy nepoužil, ale stejně to je hezkej obrázek.
Mimochodem, autor toho obrázku je naprosto excelentní a jeho zbylou tvorbu vřele doporučuju.





Á... tohle je obrázek který mě kdysi inspiroval k ukázkovému příběhu pro Hunter the Vigil: "Netvoři v LA" - příběh který jsem hrál asi 4x a mám ho tu už tři roky rozepsaný jako článek. Už je skoro před dokončením :D (ale to je už dlouho... :D ale slibuju, bude, bude... dřív nebo pozdějc...)




Další nakonec (zatím) nevyužitý obrázek. Autor mimochodem stojí za to pokud hledáte cokoliv podobného - má různé scenerie, exteriéry i interiéry, dělané tímhle abstraktním způsobem, kterému stačí jen špetka představivosti a horší nálady k tomu, aby se stal hororovým...




A nakonec bych zmínil ještě tenhle. Vlastně ani nevím proč ho mám favenutej, nejspíš jsem si ho dal stranou kdyby se mi náhodou v budoucnu třeba hodil...

Autorská citace #22
3.10.2014 14:48 - Nerhinn
Assassin si stěžoval, že má problém najít obrázky elfů, kteří nevypadají zženštile/jako gayové (já mám obdobný problém s tím, najít elfky, které nevypadají, že, jsouce polonahé, jsou zachyceny v průběhu svlékání zbroje před tím, než jdou spát).
Takže tady budu postovat nějaké galerie mixující u obrázků to, že jsou to hezcí muži, ale ještě ne zženštile vypadající (je ale možné, že co mně přijde OK, jinému ne). Ne všechny obrázky v těch galeriích to splňují, ale když se trochu hledá, dá se najít.

EDIT: Obecně se mi osvědčilo hledat obrázky elfů podle jmen ze Silmarillionu. Většinou pokud to žilo mimo Středozem, vypadá to vážněji.

kimberly80



Autorská citace #23
3.10.2014 14:50 - Nerhinn
Mimochodem, jelikož jsem při hledání narazila na Eowyn ve zbroji, neodpustím si ji přidat:


A ještě nějací vousáči.



A můžu jít na dalšího autora.
Autorská citace #24
3.10.2014 15:23 - Assassin
Pro mne byl vždycky dost inspirativní sandara, i když se mi jeho obrázky již nelíbí tolik jako dřív.

Malej výcuc těch, které mne inspirovaly natolik, že jsem je opravdu v mé kampani použil:






Autorská citace #25
3.10.2014 15:40 - Sadako
Maedhros má hezké (nejen) elfy -> http://meisiluosi.deviantart.com/













Autorská citace #26
3.10.2014 15:46 - sirien
Kdysi sem hledal jako obrázek k postavě černovlasou holku v džínech - a bylo to peklo, soce z toho vypadlo pár obrázků k mám blogčkům, ale najít rozumně vypadající černovlásku v džínech a tričku (nebo prostě jako ne polonahou) bylo fakt úmorný.


každopádně ještě než se dostanu ke scífkám...

Z tohodle sem kdysi chtěl vykřesat nějakej příběh, ale z nějakého důvodu mě nic pořádného nenapadalo (resp. to co mě napadalo sem zahazoval protože to byla nuda, too-much-cliche atp.), třeba vám to poslouží líp




Tohle je zase opačná story - ten obrázek vypadal tak slibně že mi vždycky přišlo že v něm prostě nějakej zajímavej příběh dřív nebo pozdějc najít musim - ale dodneska mě ani jeden jedinej - ani třeba špatnej - nenapad.



Tenhle ve skutečnosti docela jednoduchej a na pohled nic moc obrázek mi už přines několik námětů na hry - jen sem nikdy žádnou z nich nedotáh do konce. Vlastně ani nevim proč, špatný nejsou...




A konečně z random výběru tohle mi vždycky přišlo, že bude super inspirace pro nějakou pohádkověji laděnou fairies-like hru, ať už urbanfantasy nebo fantasy. Dodnes jsem se k takové hře nedostal, takže u mě obrázek na své uplatnění teprve čeká.

Autorská citace #27
3.10.2014 15:47 - sirien
Assassin: Ta holka co hraje na lyru tomu démonovi je suprová :D



jinak teda ještě k fantasy...

Svého času jsem chtěl udělat minikroniku lehce inspirovanou filmy Excalibur, Merlin, Mlhy Avalonu atp. - středověce-romanticky melancholické ladění o zániku starých dob a příchodu nových, se zasazením kamsi do nedefinovaného Irska nebo jiného Britského ostrova... favenul sem si k tomu pár věcí, doufám, že ještě dojdou užitku :)

Tenhle obrázek mi přišel, že poměrně vystihuje atmosféru, resp. část atmosféry, té hry, kterou bych chtěl hrát (všimněte si že se v šedém pozadí rýsuje hrad)



na tomhle mě zaujala ta vzdušnost / mlžnost.



Tenhle a tenhle mi přišli, že by se mi mohly hodit k ruce kdybych chtěl nějaký dramatičtěji - apokalyptický závěr té minikroniky...



Autorská citace #28
3.10.2014 16:11 - sirien
Tak, a svoje tapetování tady zakončím těmi scífkovými věcmi...

Tenhle obrázek má Shadowrun přímo v názvu, asi není moc co dodat...



(k SR - tohle (náhled) jsem uvažoval použít jako nějaké klasické "lobby na vystřílení")


Tohle mi zase evokovalo atmosféru takové "riddickovské" civilizace, ale nikdy jsem z toho vlastně žádnej zvláštní nápad nevykřesal.




Vcelku nepřekvapivě, tohle jsem přemýšlel využít jako inspiraci pro nějaký digi-punk, asi něco jako GitS, ale opět jsem se k tomu nikdy nějak víc nedostal...




A tohle se mi prostě jen líbilo, přišlo mi to jako cool koncept kterej bych mohl někde někdy využít... nějaká long time post-apocalyptic civilizace tvořená uprchlíky ze zdevastované Země co založila relativně high-tech kolonii na nějaké ledové planetě kterou se teď snaží rozvinout... a naráží při tom na nějaké hororově/scífkové lokální zádrhele a nepřátele... nebo možná nějaká military zápletka mezi původnímu uprchlíky a zástupci opuštěné Země...




Tohle si "schovávám" pro nějakou x-punk "space-operu" :)




A tři čerstvá posta-apa (pro post-apo nebo pro zombie horory nebo tak) už jen odkazem a náhledem:
jedna (náhled)
dva (náhled)
tři (náhled)
Autorská citace #29
3.10.2014 18:47 - Assassin
Nerhinn píše:
Assassin si stěžoval, že má problém najít obrázky elfů, kteří nevypadají zženštile/jako gayové

Na druhou stranu to někdy přináší i zajímavé situace. Moc pěkný bylo, když jsem v jedné hře použil tento obrázek. Nádherně ukázal, jak rozdílné vnímání různí lidé mají. Pro některé to byl na první pohled elf, pro jiné elfka.


Sadako (Vampiria ze Sigilu?) píše:
Maedhros má hezké (nejen) elfy -> http://meisiluosi.deviantart.com/

Nemůžu si pomoct, ale její obrázky jsou pro mě až děsivě depresivní.

JJcanvas měl vždycky nádherný obrázky prostředí do fantasy i scifi. Zase jen ty, které mě inspirovali k nějaké scéně:






Taky jsem docela experimentoval s hudebním pozadím u hraní. Přikládám čtyři ukázky, které byly buď výjimečně inspirativní nebo vyvolaly velký ohlas ze strany hráčů:
Nobuo Uematsu - Trail of Blood
Space Odyssey 2001 - Encounter with monolith
Jen Titus - O Death
Thomas-Adam Habuda - Lacrimosa
Autorská citace #30
3.10.2014 19:30 - sirien
Jestli můžu poprosit - u toho co jste použili (nebo plánovali použít) by mě zajímala nějaká krátká intra k čemu (třeba jen větu nebo dvě) - docela by mě zajímalo co u ostatních z obrázků vzniká, protože já jsem od obrázku schopný odvodit kdeco od postavy přes scénu až po celou kroniku...
Autorská citace #31
4.10.2014 16:47 - hadrian
Vždycky mě lákalo nějakým způsobem zapracovávat pohádky a taková polednice může být velmi zajímavá.



Mám rád obrázky bitev. Tohle třebas někdy rád použiju.



Tady jeden obrázek jako ukázka, že existují i nezženštilí elfové.



Nakonec ukázka, že i půlorci můžou být špica. Až je budu potřebovat jako hráč, nebo jako DM, asi je použiju.



Autorská citace #32
5.10.2014 11:03 - Quentin
Autorská citace #33
6.10.2014 11:51 - Ebon Hand
Měl bych poptávku, potřebuji obrázek nižšího boha, pořádnýho řezníka. Ideálně nehumanoid, nějaká bestie podsaditější postavy (stále velikost obr) se čtyřma rukama se zbraněmi. Pokud by jste něco potkali, tak postněte.
Já slibuji, že sem navěším svoje dřívější inspirace, jak požadoval Sirien. Bude toho dost.
Autorská citace #34
6.10.2014 11:57 - Quentin
Čtyři ruce se hledaj těžko :D



Autorská citace #35
6.10.2014 12:09 - Vojtěch
V Chronopii byli myslím čtyřrucí trollí řezníci. Zkus zapátrat tam.
Autorská citace #36
6.10.2014 13:19 - crowen
Pozri si Smrtihlava z doplnkovej knihy k Pribehom Imperia, tusim je to v Knihe dobrodruzstiev. Je to bytost z Faerie, ma kridla nocnej mury, styry ruky (a v kazdej ma pistol) a umrlciu masku. Len neviem, ci sa ti bude hodit do settingu, kedze ta postava je z Viktorianskej Britanie. Je kresleny osamote, takze k nemu staci dokreslit maleho cloviecika kvoli perspektive.
Autorská citace #37
6.10.2014 16:14 - Nerhinn
Autorská citace #38
7.10.2014 18:29 - ShadoWWW
Autorská citace #39
7.10.2014 18:57 - noir
Autorská citace #40
8.10.2014 10:34 - Ebon Hand
Tak už mě zachránil Merlin. :-)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.087873935699463 secREMOTE_IP: 3.145.166.7