Kultura

ShadoWWW
4.7.2014 06:20
Dungeons & Dragons 5e (II)
Diskuse o páté edici pravidel Dungeons & Dragons po jejich vydání.

Překlady pravidel najdete ZDE (do diskuse k nim vstoupíte napřímo tudy)

Errata

Základní pravidla v angličtině ke stažení zdarma - Basic D&D

SRD

"Vy víte kde" pro ty z vás, co nevědí kde.

D&D Adventurers League - dobrodružství pro hraní v hernách. Dobrodružství si můžete zahrát i doma, ale pokud jste z Prahy, můžete si přijít zahrát každou středu do Mephitu. Pokud jste z Brna, můžete si přijít zahrát každou středu do Risahdy. Pro domácí hry si je můžete zakoupit online přes DMs Guild.

CAVALIER
Povídání o oboru na Youtube (zatím nejaktuálnější zdroj)
Říkají tam, že výsledný Cavalier bude něco mezi původním Cavalierem v UA a Knightem v UA.
Jak přeložit Cavaliera? Hlasujte v anketě.
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
11.1.2020 12:27 - exi
Jsou nějaký drby kolem toho, co má být zač příští WoTC knížka? Nějak už se mi to slívá dohromady.
11.1.2020 13:04 - ShadoWWW
Je to víc než nejisté, ale už v noci z pondělí na úterý našeho času by mělo být jasno - oficiálně to oznámí.
12.1.2020 18:19 - pilchowski
12.1.2020 18:21 - exi
Tak to mě teda moc netankuje. Je tak ze zvědavosti, hráli jste někdo podle toho Mercerova Tal' Dorei nebo hodláte hrát tohle?
12.1.2020 19:12 - ShadoWWW
Tal' Dorei mám v PDF, ale vůbec mě nezaujal. Když jsem se dozvěděl o vydání této nové příručky, říkal jsem si: „WTF?! Vždyť ten Mercerův setting už vydal Green Ronin. Proč teď znova Wizardi?“ (Z toho je asi vidět, že neznám lore Mercerova světa.)

Pak jsem ale zjistil, že Wildemount je druhý kontinent v Mercerově světě a že vlastně vypadá docela cool, hlavně z pohledu Čechů:

Píše:
Wildemount is described by the official wiki has having "real-world Eastern European influence.... The Dwendalian Empire takes inspiration from 15th century Russia as well as Germanic nations in Central Europe (e.g., Prussia). Xhorhas has a more 13th-century Romanian flair. Outside of Wynandir, on the edges of the Dwendalian Empire, the cultures and peoples of those regions display a distinctly 14th-century Spanish flavor."

(zvírazněno mnou)
Jak všichni víme, když Američané píšou o Východní Evropě nebo o německých národech ve střední Evropě, dost možná to znamená, že tam bude vliv i z našeho území. Celkově mi to připadá mnohem slibnější než Tal' Dorei. Co z toho ale nakonec bude, se uvidí. Zítra (respektive z pondělí na úterý našeho času) má být ofiko oznámení, tak si na něj počkám.
13.1.2020 16:14 - ShadoWWW
Tak už je tu oficiální oznámení nové příručky Explorer's Guide to Wildemount.
13.1.2020 16:40 - ShadoWWW
Na internetových fórech převládá názor typu
Píše:
Máme Matta rádi i jeho show, ale právě kvůli té show, ne kvůli settingu nebo doplňkům. Takže nic, čekali jsme něco lepšího, třeba pořádnou settingovou knížku pro Forgotten Realms 5E (SCAG se nepočítá).

Ale už teď, pár minut po ofiko ohlášení, je EGtW na 15. místě v Amazon Bestsellers. To opět ukazuje, jak může být ošemetné řídit se názory internetových fór.
13.1.2020 17:17 - Kushadru
Myslím že každý čekal úplně něco jiného než toto. CR koukám rád ale tohle asi ani zkoušet nebudeme nevím zda to má co nabídnout těžko říct

15.místo no fan base to má hodně velkou viz kickstarter anime serie tam ty dolary naskákaly neskutečně rychle
13.1.2020 17:42 - MirTur
ShadoWWW píše:
To opět ukazuje, jak může být ošemetné řídit se názory internetových fór.

Tak já si taky zašel na poslední Star Warsy i když jsem čekal, že to bude flop.

Co se Mercerova světa týče, zkoušel jsem něco dohledat na netu a moc jsem nepochodil. Z připodobnění středověké Evropy se moc lidí asi na zadek neposadí.

Otázka na znalé Critical role - Má v těch světech nějaký originální know-how? Nějaké to wow co zaujme?
13.1.2020 18:08 - ShadoWWW
MirTur: Co třeba Dunamancie?
13.1.2020 18:16 - MirTur
Shadowwe, teď o tom koukám na youtube a vypadá to jako svěží vítr v magických plachtách DnD.
13.1.2020 19:07 - ShadoWWW
Ještě mě zaujalo, že tam má být několik různorodých regionů a pro každý z nich tam má být samostatné začátečnické dobrodružství. Vypadá to tedy, že je to souhrnný produkt hned pro tři cílovky:
  • Critters (fanoušky CR) - protože Matt Mercer
  • D&D začátečníci - protože začátečnická dobrodružství
  • Pokročilí hráči - protože Dunamancie, nové obory povolání a další nové možnosti (otázka zní: stanou se Blood Hunter a Gun Slinger ofiko 5E povoláními?)
Trochu mi ten projekt připomíná něco mezi Ravnicou, Aquisitions Incorporated a Dungeons & Dragons vs Rick and Morty, které teda všechny byly na okraji mého zájmu, ale z těch všech je tato volba asi nejlepší. Osobně jsem se těšil na dobrodružství z Vílí divočiny, o kterém šly zvěsti. Ale nakonec zůstalo jen u zvěstí. Že nevyjde žádný jiný starý setting, bylo jasné, protože 1) nedávno vyšel Eberron a 2) Dark Sun je stále ještě v hlubokém playtestu.

Mimochodem zajímavostí je, že panteon Wildemountu je stejný jako ten v Nentir Vale (ofiko setting DnD 4E).
13.1.2020 20:05 - Jarik
Mně ta nedávno zmiňovaná anketa "Začali jste hrát DnD po shlédnutí CR?", přišlo jako očividný produktový průzkum. Jen jsem netušil, že k něčemu takovémuto.
Ale chápu to. CR je teď jednou z nejsilnějších značek kolem WotC.
13.1.2020 20:47 - MirTur
ShadoWWW píše:
pro každý z nich tam má být samostatné začátečnické dobrodružství

To je velká deviza. Umožňuje hráčům kickstartnout vlastní hru ve světě, který na rozdíl od Forgottenů není taková vyčpělá slátanina (snad, když jej vymýšlela jedna osoba).
14.1.2020 06:13 - ShadoWWW
Hustý. Tak už je ta příručka na 1. místě v bestsellerech. To se za celou historii DnD povedlo jen PHB 5E (a žádnému jinému RPGčku).
14.1.2020 22:45 - ShadoWWW
Nová UA nám nadělila nové obory povolání - tentokrát pro barbara, paladina, mnicha a černokněžníka.

Dotazník na předchozí UA.

A jedna novoroční radost pro Siriena: Dael vydala nové video o divokém čaroději.
14.1.2020 22:53 - Log 1=0
ShadoWWW píše:
paladina, mnicha

Těch ať si vydají třeba milion, ale u těch ostatních mě trochu poléval pot. Naštěstí je to tentokrát cajk.
14.1.2020 23:42 - sirien
ShadoWWW píše:
Dael vydala nové video o divokém čaroději.

Už sem viděl :)

Log 1=0 píše:
Naštěstí je to tentokrát cajk.

Tos mě uklidnil, dík :D
17.1.2020 05:56 - Jarik
Dotaz: druid / zvířecí podoba / str.78 (překlad) / druhá odrážka
a) Jsem druid co má 30HP, proměním se na zvíře co má 50HP. Jako zvíře utrpím zranění 25HP.
Když se proměním zpět (dobrovolně volnou akcí), mám 5HP?
b) Jsem poraněný druid. Aktuálně 5HP z 30HP. Proměním se na zvíře, které má max 50HP (to si naházím). Mám nyní - jako zvíře, 30HP?
c) Jsem poraněný druid. Aktuálně 5HP z 30HP. Proměním se na zvíře, které má max 20HP. Mám nyní -5HP !? Takže hned omdlím - protože 0HP. Což mne vrátí do podoby druida. Kolik mám nyní HP? 0 nebo 5 :)
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.12438297271729 secREMOTE_IP: 3.81.97.37