Kultura

ShadoWWW
4.7.2014 06:20
Dungeons & Dragons 5e (II)
Diskuse o páté edici pravidel Dungeons & Dragons po jejich vydání.

Překlady pravidel najdete ZDE (do diskuse k nim vstoupíte napřímo tudy)

Errata

Základní pravidla v angličtině ke stažení zdarma - Basic D&D

SRD

"Vy víte kde" pro ty z vás, co nevědí kde.

D&D Adventurers League - dobrodružství pro hraní v hernách. Dobrodružství si můžete zahrát i doma, ale pokud jste z Prahy, můžete si přijít zahrát každou středu do Mephitu. Pokud jste z Brna, můžete si přijít zahrát každou středu do Risahdy. Pro domácí hry si je můžete zakoupit online přes DMs Guild.

CAVALIER
Povídání o oboru na Youtube (zatím nejaktuálnější zdroj)
Říkají tam, že výsledný Cavalier bude něco mezi původním Cavalierem v UA a Knightem v UA.
Jak přeložit Cavaliera? Hlasujte v anketě.
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
5.9.2019 17:01 - exi
K Essentials Kit vychází jakási Deluxe Edition, ve které jsou tři nová dobrodružství až do 13. lvlu, doplňující Draka z Ledového štítu.
5.9.2019 17:07 - ShadoWWW
Exi: To stejné je už pár dní na DnDB. Tj. ta krabice je jen do 6. úrovně, ale v el. podobě je až do 13.

Lidi taky píšou, že v krabici měli kódy pro PHB a EK v elektronické podobě na DnDB, takže to pak nemuseli dokupovat zvlášť.
5.9.2019 19:23 - wlkeR
Wow ._. Ale v knižní podobě teda delux nebude..?
5.9.2019 19:39 - ShadoWWW
Ne. Ledaže si to vytiskneš.
7.9.2019 15:38 - ShadoWWW
V nové UA vyšly nové obory pro čaroděje a černokněžníka.

Tady se o nich mluví ve videu.
7.9.2019 16:22 - exi
Obsah k Descent Into Avernus a první průvodce (bacha, plný spoilerů).
8.9.2019 19:17 - exi
btw, všechna tři dodatečná dobrodružství z Essentials jsou na 5etools
8.9.2019 19:29 - ShadoWWW
Skvělé. Mně dorazí krabice až asi ve středu nebo čtvrtek.

Exi: Mohl bys prosím vytvořit příslušné prázdné dokumenty a přehledovou tabulku a začneme s překladem? Díky.
8.9.2019 19:34 - exi
Já se teď chci soustředit na Cyberpunk (plus bokem ještě sypeme Essentials pravidla a Ztracený důl Reloaded), takže se zatím nezúčastním.
8.9.2019 19:39 - ShadoWWW
Ok
8.9.2019 19:57 - Pan Bača
Jak jsou vlastně ta tři dobrodružství dlouhá? Cca jako Drak z Ledového štítu?
13.9.2019 19:35 - ShadoWWW
Procháze jsem Dobrodruhova průvodce Mečovým pobřežím a všiml jsem si, že ten nápis na náhrobní desce na str. 110 se dá pomocí přiložené trpasličí abecedy přeložit jako

knows me not
Seek near the Harpers
silent strings
Heavier than it should be
open it could be
To see what harping
brings

Nápis v elfštině na str. 106 se dá přeložit zase jako:
A true friend
as the trees and the water
are true friends
13.9.2019 19:37 - ShadoWWW
Tý jo. Myslel jsem, že ta satanistická panika kolem D&D už je minulostí, ale někteří recenzenti dobrodružství Descent Into the Avernus říkají, že by ho kvůli té tematice nehráli a že nechápou, že si Wizardi takto zahrávají, když ví, co to minule vyvolalo.

A prý má taky nejvíc ala fotorealistické ilustrace ze všech současných modulů.

:-O
13.9.2019 19:41 - Pan Bača
ShadoWWW: kdo chce psa bít.. o čem to vlastně je? Jestli se to dá krátce shrnout a moc nespoilovat (pro nás, co angličtinou moc nevládneme). A to píšou na zahraničních webech, nebo i někdo u nás?
13.9.2019 19:54 - ShadoWWW
To jsou recenze z USA.

Asi nebudu moc spoilovat, když řeknu, že dobrodruzi prve dělají různé úkoly v Baldur's Gate, až se dostanou na 6. úroveň (tato část se dá přeskočit, pokud do dobrodružství přecházíš z Úvodní sady nebo Začátečnické krabice). Poté dobrodruzi sestupují do pekla, aby něco zjistili. Po cestě někde potkají někoho známého. Pak už sestoupí do prvního patra Devíti pekel.

Po cestě je doprovází něco, o čem zprvu moc neví, ale postupně se dozvídají víc a víc a spojí je to s hlavním záporákem. Celá kampaň je o morálních volbách, které postavy činí, jak prozkoumávají peklo. S různými cizími postavami vedou až filozofické diskuze. Přitom mohou (ale nemusí) uzavírat s ďábly různé smlouvy. Buď se tomu zcela vyhnou, nebo uzavřou některé "protože účel světí prostředky", až po otevřenou spolupráci. Nakonec se střetnou s hlavním záporákem. Buď skrz boj, nebo vyjednávání, a tam udělají poslední a tu nejdůležitější morální volbu. A pak, v poslední kapitole dobrodružství... ne, to zde nebudu prozrazovat! Dobrodružství je poměrně lineární z hlediska prostoru, ale v závislosti na morálních volbách se na různých místech může chovat různě a existuje hodně variant, jak to dobrodružství může nakonec dopadnout (v závislosti na předchozích volbách). Taky z těch recenzí bylo patrné, že tam postavy nasají hodně D&D lore o Krvavé válce (Blood War), která mi vždycky přišla docela suše podaná, ale v tom dobrodružství je podaná hodně osobitě.
13.9.2019 20:02 - Pan Bača
To zní zajímavě, díky... kdy se to bude překládat? :oD
13.9.2019 20:48 - ShadoWWW
No na DnDB to vychází 19.9. Ale já jsem chtěl prve dokončit ty návazné dobrodružství na Essentials.
13.9.2019 20:57 - Pan Bača
Jasně, dělal jsem si p...l, sám nevím, kde mi hlava stojí. Ztracený důl už je na kontrole sazby a ToA taky.
13.9.2019 21:09 - exi
Nový cover k Eberronu. Napodruhý snad už trochu lepší
13.9.2019 21:26 - obbivan
Trochu jak Necron z Warhammru 40000 :-D
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.12967705726624 secREMOTE_IP: 100.24.20.141