Kultura

ShadoWWW
4.7.2014 06:20
Dungeons & Dragons 5e (II)
Diskuse o páté edici pravidel Dungeons & Dragons po jejich vydání.

Překlady pravidel najdete ZDE (do diskuse k nim vstoupíte napřímo tudy)

Errata

Základní pravidla v angličtině ke stažení zdarma - Basic D&D

SRD

"Vy víte kde" pro ty z vás, co nevědí kde.

D&D Adventurers League - dobrodružství pro hraní v hernách. Dobrodružství si můžete zahrát i doma, ale pokud jste z Prahy, můžete si přijít zahrát každou středu do Mephitu. Pokud jste z Brna, můžete si přijít zahrát každou středu do Risahdy. Pro domácí hry si je můžete zakoupit online přes DMs Guild.

CAVALIER
Povídání o oboru na Youtube (zatím nejaktuálnější zdroj)
Říkají tam, že výsledný Cavalier bude něco mezi původním Cavalierem v UA a Knightem v UA.
Jak přeložit Cavaliera? Hlasujte v anketě.
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
8.5.2019 15:17 - exi
A tady obsah

10.5.2019 10:44 - JanoS
Přátelé, na začátku července bude jak asi víte Festival Fantazie v Chotěboři. Jsem organizátor nové linie programu, která je zaměřená na D&D (A trochu i na jiné RPG systémy). Tento program bude probíhat v jeden den - čtvrtek 4.7.

Tímto vás chci jak pozvat na program, ale také najít lidi, kteří mají co o D&D říct. Prosím ozvěte se do pošty, pokud máte nějaký nápad jak pomoct. Za přednášky náleží finanční odměna.

Díky!

EDIT: Založil jsem taky novou diskuzi tady
16.5.2019 00:23 - ShadoWWW
V rámci UA vyšla včera nová verze divotvůrce (artificera).

Píše:
THE ARTIFICER RETURNS
In February, we presented a revised version of a new character class: the artificer, a master of magical invention. Today we return to that class, now with even more content! Here’s what’s been added:
  • New subclasses—the Archivist and the Battle Smith
  • A revised spell list, including spells from Xanathar’s Guide to Everything
  • New infusions—Enhanced Wand, Repeating Shot, and Repulsion Shield
  • A revision to multiclassing—round up when determining spell slots
We’re considering various changes to the class, but we’d love to hear from you before we start the remodeling. With that in mind, we invite you to give this new version of the artificer a read and to try it out in play. Soon a survey will appear on the D&D website. Please let us know in that survey what you think of the artificer.
16.5.2019 23:05 - Maelik
ShadoWWW píše:
V rámci UA vyšla včera nová verze divotvůrce (artificera).


To mi připomělo, když jsem se nedávno díval po divotvůrcících, narazil jsem na tuhle verzi. Pravda, není to od Wizardů, na druhou stranu je to zřejmě zatím nejrozšířenější varianta.
18.5.2019 08:40 - Wolf
18.5.2019 10:49 - exi
plus nový starter box s názvem Essentials Kit, který obsahuje i nové úvodní dobrodružství ve stylu Lost Mine. Vychází 24. 6.

18.5.2019 12:35 - ShadoWWW
Konečně bude v tom novém starteru i tvorba postavy. A to mi připomíná: jak byste přeložili Essentials Kit? Sada pro začátečníky?
18.5.2019 12:43 - exi
ShadoWWW Začátečnická krabice a Sada pro začátečníky si je až moc podobný, ne? Základní sada?
19.5.2019 16:51 - sirien
Základní sada, aby se to nepletlo s krabicí
19.5.2019 17:03 - Log 1=0
Ale to se bude zas plést ze Základními pravidly.
Úvodní sada?
19.5.2019 18:37 - ShadoWWW
Teď na ofiko DnD kanálu běží live stream, kde hraje i Dael!
19.5.2019 18:42 - ShadoWWW
Úvodní sada se mi líbí.
20.5.2019 05:42 - ShadoWWW
Na závěr víkendové stream akce Descent vydali Wizardi prohlášení, že na konci roku vyjde knižně Eberron setting. Ale nic bližšího k tomu nesdělili.
22.5.2019 19:19 - wlkeR
Ghosts of the Saltmarsh je Greyhawk?! Chjo, jsem to zrovna chtěl doporučit našemu DM, aby tím navázal na Lost Mine :(

O Descentu jsem si poslechl pár info na tom youtube playlistu, a zatím to zní dobře. Přijde mi jen škoda, že ho nedosadili do Waterdeepu, kde by mohlo hezky navazovat na Dragon Heist.
22.5.2019 19:31 - ShadoWWW
Ano, GotS je Greyhawk. Má ale aplikace i pro ostatní světy.

Pokud chceš navázat na Lost Mine, doporučuji počkat si na Essentials Kit, jehož dobrodružství by mělo rozšiřovat právě Lost Mine a oblast, ve které se odehrává, viz video zde.
22.5.2019 21:43 - LokiB
Jako jo, je to město nakreslený na Greyhawk mapě, teda aspoň vždycky bylo. Ale jestli ho zasadíš na pobřeží kterýhokoli světa, kam se hodí (což nejsou všechny, ale zas ...), tak se nic nestane. Zas tak velkou vazbu na ten svět nemíval.
23.5.2019 08:09 - pilchowski
wlkeR píše:

Já teda nechcu radit, ale já navázal na LMoP Storm King's Thunder a je to úplně super (je tam vazba na Triboar).
23.5.2019 08:34 - Ugy
Na LMoP se dá ještě docela dobře navázat Princes of Apocalypse, odehrává se to hned východně od Phandalveru.
23.5.2019 13:38 - Maelik
Ugy píše:
Na LMoP se dá ještě docela dobře navázat Princes of Apocalypse, odehrává se to hned východně od Phandalveru.


Tak s trochou fantasie se tam dá navázat i Out of the Abyss..prostě místo závěrečného střetnutí s tím drowem tam hrdinové dorazí, drwo se začne vykecávat..najednou se otevře zem, z ní se vyhrne párek dravouků a odtáhnou milého drowa zpátky kamsi do hlubin..no a pokud se hrdinové vydají za nimi..tak se dostanou do temných říší, a pak se pokračuje.
23.5.2019 14:20 - Kropy
Maelik:
O tom jsem uvažoval, přičemž jsem plánoval pár mezi dobrodružství nebo jen menších misí v Neverwinteru a okolí, a poté je zapojit do druhé části od Předvolání před Bruenora.

Pokud se mohu zeptat. S trochou fantasie znamená, že to máš v plánu, že jsi to takhle zažil, nebo tě to jen napadlo? Pokud zažil znamená to, že jsi OotA hrál? Pokud ano čistě v angličtině, nebo jste si něco k tomu překládali (nebo se chystáte hrát, pak ti můžu poslat, alespoň ty dvě kapitoly co jsem zatím přeložil - korektura a slovosled některých vět je nedodělaná, ale hratelně by to myslím mělo být v pořádku).
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.12839508056641 secREMOTE_IP: 44.192.247.185