Kultura

ShadoWWW
4.7.2014 06:20
Dungeons & Dragons 5e (II)
Diskuse o páté edici pravidel Dungeons & Dragons po jejich vydání.

Překlady pravidel najdete ZDE (do diskuse k nim vstoupíte napřímo tudy)

Errata

Základní pravidla v angličtině ke stažení zdarma - Basic D&D

SRD

"Vy víte kde" pro ty z vás, co nevědí kde.

D&D Adventurers League - dobrodružství pro hraní v hernách. Dobrodružství si můžete zahrát i doma, ale pokud jste z Prahy, můžete si přijít zahrát každou středu do Mephitu. Pokud jste z Brna, můžete si přijít zahrát každou středu do Risahdy. Pro domácí hry si je můžete zakoupit online přes DMs Guild.

CAVALIER
Povídání o oboru na Youtube (zatím nejaktuálnější zdroj)
Říkají tam, že výsledný Cavalier bude něco mezi původním Cavalierem v UA a Knightem v UA.
Jak přeložit Cavaliera? Hlasujte v anketě.
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
13.8.2014 12:43 - ShadoWWW
Přerostlá zvířata jsou klasika prvních edic D&D. Smrt obříma kozama je sen každého lidového hrdiny. :-D
13.8.2014 12:44 - Babaj
myslim ze to nemusi byt ani lidovy a ani hrdina :-))
13.8.2014 12:59 - Vojtěch
To jsou jízdní zviřátka. Ve Wowkách trpaslíci jezdí na beranech, tak udělali něco pro gnónma asi (náhodou koza je fajn do skalnatého terénu, pokud se udrží na skále i s jezdcem, tak horalé je budou milovat) mořský koník je zse pro podvodní blbiny. Weasel byl už téměř ikonický oř koboldů v 3E.
13.8.2014 13:06 - sirien
noir píše:
jako kdyby se v obchodě prodávaly současně kokain a dudlíky.

pro vyčerpanou maminku a pro uřvané děťátko, naprosto logická kombinace...

Vojtěch píše:
mořský koník je zse pro podvodní blbiny.

ze všeh těch cool potvor na kterých se dá pod mořem jezdit (minimálně ve fantasy) je koník to úplně poslední, po čem bych šáhnul, ale tak jako když myslíš...
13.8.2014 13:28 - Vojtěch
Ty možná, ale tradičně na nich v několika starých dobrodružstvích jezdili tritoni a vodní elfové myslím. A protože se snaží oprašovat starou slávu... Jábych taky byl pro jízdní oliheň.
13.8.2014 13:46 - ShadoWWW
Jezdili na nich i vodní elfové na Asterionu. :-)
13.8.2014 14:02 - Merlin
a jezdí na nich Disneyho malá mořská víla....
13.8.2014 14:08 - wlkeR
Ano, seznal jsem že je tam něco pro každého, od tree-huggerů po fanoušky Jurského parku... A samozřejmě solidní dávka věcí pro střední třídu. Což ovšem neznamená, že když je to historické, dává to smysl.
13.8.2014 14:29 - Vojtěch
Tady to není o dávání smyslu, ale o umožňování těch samých blbin jako předchozí edice. Vzhledem k těm resurekcím starých dobrodružství se možná snaží dohodit staty ke kdečemu, aby nebyla nutná konverze svépomocí.
13.8.2014 14:37 - wlkeR
OK, ale ať si to dělaj v modulech a ne v bestiáři, který je mimo jiné určen i novým hráčům =_=
13.8.2014 14:44 - noir
Vojtěch: Mě to teda přijde taky zbytečný. Od bestiáře si slibuju potvory, který jsou využitelný a hratelný, respektive užitečný a ikonický. Mořská jízdní zvířata a x-variant giant monster jsou prostě na okraji normální hry - beru je jako výplň, která umožňuje MM nafouknout. Ale na úkor mrch zajímavých, originálních a zábavných...
13.8.2014 14:49 - ShadoWWW
Oni už na začátku definovali, že MM bude plný ikonických D&D nestvůr. V Basic D&D mě to neruší, když je zdarma. :) A ve Starter Setu, který je taky pro začátečníky, se snad neobjevily (?).
13.8.2014 14:54 - Merlin
ShadoWWW píše:
že MM bude plný ikonických D&D nestvůr


chceš říct, hnusek, co víceméně nikdy nikdo nehrál a pokud ano, tak jen jako "doplněk" v laboratoři šíleného alchymisty
13.8.2014 14:57 - ShadoWWW
Mně se líbí, že se se do MM vrátí hodně klasických cizích postav, jako nerůznější strážní apod. V MM 4e jich moc nebylo. Jen škoda, že je nedali už teď do Basicu.

EDIT: Objevili se ale v tom přídavku pro HotDQ; např. vrah, bandita, strážný, mág, šlechtic, kněz, zvěd, špion apod.

Co říkáte na to, že budou v MM i tvorové s dobrým přesvědčením (v 4e je vykopli nebo upravili na neutrální)?
13.8.2014 15:32 - wlkeR
Ju, NPC jsou fajn. I že dostali vlastní oddíl. Nevím teda jestli je to daný strukturou Basicu, ale doufám že struktura MM bude přehlednější - třeba že ty malý nepoužitelný critteři dostanou nějakou "animals" sekci, nebo že budou "varianty" á-la 4E. Na jednu stanu je fajn že "Giant Badger" je pod G a ne kostrbatě B jako "Badger, Giant" ale na druhou stranu i ten druhej způsob má něco do sebe a přirozeným způsobem seskupí potvory stejného typu.

Současný systém by nevadil v momentě, kdy má každá potvora svojí vlastní stránku. Což by se slibovaným množstvím fluffu mohlo i vyjít, až na to, že fakt nevim jak by to dokázali třeba u toho mořskýho koníka.

Btw, je tam mořskej koník a není tam veverka? Jak mám hrát druida bez veverky?!
13.8.2014 15:35 - Nachtrose
A v PHB veverka neni? V te sekci s mountama a familiarama.
13.8.2014 15:38 - ShadoWWW
Copak veverka, ale jmelí!
13.8.2014 15:56 - wlkeR
Není. WTF DnD? D:
13.8.2014 22:40 - Alnag
Nic proti obřím šnekům a podobným ultimátním 1e potvorám, ale uvědomte si, že MM má 350 nebo kolik stran. Z toho se zdá, že nestvůra si ukrojí 2-3 strany (soudě dle Taraska a Sfingy). To vychází tak zhruba na 150 potvor (a to jsem možná optimista). Když jako DM zvážím, které potvory využiji nejvíc (a tedy, které bych chtěl najít v prvním MM) tak obří mořský koník mezi nimi není. (Předpokládám možná nesprávně, že co je v Basicu bude i v MM, kdyžtak mne vyveďte z omylu, až tolik 5e nežeru).
13.8.2014 23:45 - Gurney
Ha, těch lair akcí jsem si u sfingy nevšiml! A když je noir nazývá cestou do pekla, tak mají určitě něco do sebe :D

EDIT: Jo, mají.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.09599494934082 secREMOTE_IP: 35.171.22.220