Kultura

ShadoWWW
4.7.2014 06:20
Dungeons & Dragons 5e (II)
Diskuse o páté edici pravidel Dungeons & Dragons po jejich vydání.

Překlady pravidel najdete ZDE (do diskuse k nim vstoupíte napřímo tudy)

Errata

Základní pravidla v angličtině ke stažení zdarma - Basic D&D

SRD

"Vy víte kde" pro ty z vás, co nevědí kde.

D&D Adventurers League - dobrodružství pro hraní v hernách. Dobrodružství si můžete zahrát i doma, ale pokud jste z Prahy, můžete si přijít zahrát každou středu do Mephitu. Pokud jste z Brna, můžete si přijít zahrát každou středu do Risahdy. Pro domácí hry si je můžete zakoupit online přes DMs Guild.

CAVALIER
Povídání o oboru na Youtube (zatím nejaktuálnější zdroj)
Říkají tam, že výsledný Cavalier bude něco mezi původním Cavalierem v UA a Knightem v UA.
Jak přeložit Cavaliera? Hlasujte v anketě.
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
11.8.2014 13:46 - Nachtrose
Nicmene z tech GF9 figurek uz bych par sad mel vybranych... Ale to bych Ti nechal asi celou vyplatu :-D
11.8.2014 14:40 - Merlin
hmm...tak nevím..když běžely minulý figurkový sety, bylo jich tam tuším 8. Za nižší cenu, než tyhle se 4. Dost pochybuju, že budou nabarvené tak kvalitně jak je na obrázku.
11.8.2014 15:05 - wlkeR
Oj to vypadá složitě.
Kde jsou random boostery, tam je někdo prodávající za šílený ceny kusovky... Už se někde dá najít kompet seznam minisek?
11.8.2014 15:07 - ShadoWWW
Chybějící strany té knihy.
11.8.2014 15:29 - Almi
Tak teda, jsem ochoten koupit lecjakou šílenost, ale nesmím mít pocit, že mne okrádají. A přesně tenhle pocit mám jak v případě figurek od GF9 tak i Wizkids.

Smutné. Děkuji, ale možná si koupím starter set, ale - jak to zmínil Merlin - dávat takovou pálku za krabici 4 (!) náhodných figurek, kde nemám garantováno vůbec nic (můžu mít v balení draka stejně jako kobolda?!) je prostě nehorázná zlodějina.

Čím dál tím víc se podle mne ukazuje, že jediné, oč v 5e jde, je vyždímat prachy. A dělají tak hloupě (porovnej figurky pro Paizo k jejich Pathfinder světům/dobrodružstvím a další jejich produkty), že jim to snad nikdo soudný nekoupí. Zvlášť za situace, kdy tu chybí alespoň elementární zájem od hráčů figurkovek... fakt smutný :(
11.8.2014 15:52 - Sparkle
Taky mě překvapilo, že v nabídce není taková ta velká krabice, jak jsou v tom garantovaný všecky figurky. Možná se tam ještě objeví, budu to sledovat.
11.8.2014 15:59 - Quentin
Jsem jedinej, komu přijde, že se v 5e šíleně snadno a rychle healuje?
Stane se něco, když omezim healování pouze na 1-3 hit dice za long rest?
11.8.2014 16:11 - shari
QuentinW píše:
Jsem jedinej, komu přijde, že se v 5e šíleně snadno a rychle healuje?

Ve 4e je to to samý, taky když se vyspíš, jsi úplně zdravý. Tedy za předpokladu, že nikdo neobětoval slepici, aby tě proklel. Rozdíl, co se odpočinku týče, je akorát ten, že short rest je 5 minut, ne hodina.
11.8.2014 16:16 - Quentin
Taky jsme ve 4e hráli na 1-3 healing surge za noc (podle luxusu odpočinku)
:)

4e to snesla celkem ok.
11.8.2014 16:17 - ShadoWWW
QuentinW: Můžeš použít jednu z dřívějších variant z playtestu:

Pokud máte ráií ponurý, děsivý herní svět, zvažte jednu z těchto možností:
- Pomalejší obnovování životů: Na konci důkladného odpočinku si neobnovíš žádné životy, ale obnovíš si polovinu Kostek životů (minimálně 1), které můžeš utratit.

- Celkově pomalé obnovování: Na konci důkladného odpočinku se neobnovíš žádné životy, jen Kostky životů rovné 1 + tvá úroveň Odolnosti (minimálně 1), které můžeš utratit.
11.8.2014 16:18 - ShadoWWW
V DMG by se měly objevit další možnosti kolem životů, zranění a léčení, ale to bys čekal až do listopadu...
11.8.2014 16:23 - Quentin
A co powery jako třeba Second Wind u warriora? Tím se dá denně healnout hafo moc. Z toho asi udělám daily power, co?
11.8.2014 16:27 - Merlin
home made rules? hmm..hmmmm
11.8.2014 16:33 - wlkeR
Já second wind limituju na použití v souboji, a to jako v souboji, ne "jdu praštit tady veverku."
11.8.2014 19:05 - Malabar
wlkeR píše:
Už se někde dá najít kompet seznam minisek?


Našel jsem toto. Průběžně je to upravované.
11.8.2014 19:12 - Malabar
Obnovování životů mi přijde taky hodně rychlé.

Varianta

ShadoWWW píše:
- Celkově pomalé obnovování: Na konci důkladného odpočinku se neobnovíš žádné životy, jen Kostky životů rovné 1 + tvá úroveň Odolnosti (minimálně 1), které můžeš utratit.



mi přijde dobrá.
11.8.2014 21:50 - wlkeR
malabar: Thx :)

Takže to vypadá, že krom boosterů budou i něco jako precony? Tz. TEORETICKY jde mít všechny figurky z balení se známým obsahem. Nebo aspoň většinu.
11.8.2014 21:50 - ShadoWWW
No, v naší družině je neustálý nedostatek životů i při klasickém obnovování. :)
11.8.2014 21:53 - ShadoWWW
Ještě jedno fanouškovské zázemí - vyděrač.
11.8.2014 22:03 - ShadoWWW
V záhlaví nejnovější částečná verze PHB.

EDIT: Nyní včetně všech featů.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.12388014793396 secREMOTE_IP: 3.236.55.137