Kultura

ShadoWWW
4.7.2014 06:20
Dungeons & Dragons 5e (II)
Diskuse o páté edici pravidel Dungeons & Dragons po jejich vydání.

Překlady pravidel najdete ZDE (do diskuse k nim vstoupíte napřímo tudy)

Errata

Základní pravidla v angličtině ke stažení zdarma - Basic D&D

SRD

"Vy víte kde" pro ty z vás, co nevědí kde.

D&D Adventurers League - dobrodružství pro hraní v hernách. Dobrodružství si můžete zahrát i doma, ale pokud jste z Prahy, můžete si přijít zahrát každou středu do Mephitu. Pokud jste z Brna, můžete si přijít zahrát každou středu do Risahdy. Pro domácí hry si je můžete zakoupit online přes DMs Guild.

CAVALIER
Povídání o oboru na Youtube (zatím nejaktuálnější zdroj)
Říkají tam, že výsledný Cavalier bude něco mezi původním Cavalierem v UA a Knightem v UA.
Jak přeložit Cavaliera? Hlasujte v anketě.
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
9.8.2014 03:18 - Malabar
wlkeR píše:
Sparkle: A co ty od WizKids?


I od Wizkids bych něco bral :)
9.8.2014 08:15 - Alwaern
ShadoWWW píše:
Goodman Games (vydavatel DCC) vydává na GenConu dvě dobrodružství pro D&D 5e. Giltterdoom a The Fey Sisters' Fate.


Zdá se mi to, nebo jsou ty cenovky u těch dobdrodružství (i kdyby to byl printed softcover) trochu přemrštěné?
9.8.2014 08:20 - wlkeR
Figurky: Já chci armádu draků! Protože, um.... Na parapetu je ještě místo...

Další recenze PHB. Ale víceméně je o tom samém co ty předchozí. Možná jim Wizardi spolu s complementary kopií poslali i návod jak na ní napsat recenzi :D Wah já už chci mít svojí >.<

Dobrodružství: Já si cenovek v $ moc nevšímám, stejně s tím pak český trh provede nějakou vtipnou akrobacii. Na druhou stranu když už to mít chci, tak na cenovku nehledím a TEČKA. 3rd party dobrodružství mě ale nijak extra neberou. Poprvé beru ofišl dobrodružství, tak jsem zvědav.
9.8.2014 19:46 - ShadoWWW
zatím částečný low-res scan vy-víte-čeho
9.8.2014 20:42 - sirien
knock knock
who's there?
you know
you-know-who?
'xactly, harry, 'xactly...
???
9.8.2014 21:22 - Nachtrose
ShadoWWW: jeste mu tam stejne par stranek uteklo...
9.8.2014 22:03 - Vojtěch
Částečný...
9.8.2014 22:11 - Nachtrose
ja vim, ale naskenoval neco kolem 112 prvnich stran, jenze mu chybi i par z nich. 2 u klerika, 2 u druida, 2 nekde na zacatku, neco od paladina...
10.8.2014 12:46 - Almi
ShadoWWW píše:
Myslím, že budou barevný. GaleForce9 dělá dražší, spíš sběratelské figurky. Je to vyšší liga než klasické figurky od WizKidz (které jsou obvykle nebarevné).


..je to naopak. Wizkids dělají barvené figurky, GF9 (z nějakého pro mne divného důvodu) dělají figurky nebarvené = pro mne bezcenné. Vypadají krásně, ale nemám čas ani chuť ani prostředky je barvit :/
10.8.2014 18:08 - sirien
Gurney:
Píše:
http://hackslashmaster.blogspot.cz/2014/08/on-5e-backgrounds-prostitute.html

Píše:
d6 Ideal:
2. Lust/Hedonism: I fill my urges when and where I wish. (Evil)

...tak tolik k naší dřívější diskusi o tom, jak moc se dá osa Good-Evil překlopit na osu Altruism-Selfishness
10.8.2014 19:36 - wlkeR
Torturer's Kit lol.

"Jen" 13 a návod jak stvořit vlastní :)
10.8.2014 21:31 - ShadoWWW
Druhá (závěrečná) část recenze na Enworldu.
10.8.2014 21:43 - Alnag
I s rizikem toho, že budu označen za nepřejícího fanouška 4e, při čtení té recenze jsem si všiml (a to nejsem žádný expert) dvou drobných omylů.
- hláška "Sigil is back" (on nikdy nikam nešel, byl i ve 4E, proč to zdůraznění?)
- something never seen in PHB - mini monster manual. Kecy. Přesně takhle to bylo v prvním vydání PHB 3E, dotisk už to měl ale jinak.
10.8.2014 22:06 - sirien
já myslel, že celej Planescape šel ve 4e z cesty? (jakože ne že by ho "zrušili", a nikde k němu nedávali ani reference, ale měl sem za to že je bez podpory a novejch publikací)

(možná se pletu, nijak zvlášť sem to nesledoval)
10.8.2014 22:07 - ShadoWWW
Alnag má pravdu. Navíc označovat ten dodatek na konci jako mini monster manual pro mě nefunguje. Ten dodatek neobsahuje fluff, což je pro mě základní ingredience správného Bestiáře. (Něco jako oba Monster Vault 4e bestiáře nebo bývalé bestiáře z dob TSR.)

EDIT: sirien: Jo, nic k tomu nevydávali. Bylo o něm jen pár poznámek v DMG. Ale v 4e se nijak zvlášť nepodporoval žádný setting, kromě FR až v poslední fázi.
10.8.2014 22:25 - Vojtěch
Třeba se vrací ke Great Wheel kosmologii, od které 4E utekla spolu s tím, jak předělala alignment.
11.8.2014 13:10 - Sparkle
Tady máte ceník figurek, co jste chtěli:

Wizkids nabarvené

GF9 nenabarvené

Skladem budu držet asi jen starter těch nabarvených, plus pár boosterů, zbytek dovezu na objednávku.

Jo a kdyby někoho zajímalo co je to ten Attack Wing, to bude zas nějaká taktická figurkovka s DnD miniaturama. Ehm.
11.8.2014 13:20 - Nachtrose
Nelibi se mi, ze to je zase v random boosterech :-(
11.8.2014 13:26 - Sparkle
jj random boostery jsou zlo. Aspoň ten starter není random.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.087141036987305 secREMOTE_IP: 3.230.1.23