Kultura

ShadoWWW
4.7.2014 06:20
Dungeons & Dragons 5e (II)
Diskuse o páté edici pravidel Dungeons & Dragons po jejich vydání.

Překlady pravidel najdete ZDE (do diskuse k nim vstoupíte napřímo tudy)

Errata

Základní pravidla v angličtině ke stažení zdarma - Basic D&D

SRD

"Vy víte kde" pro ty z vás, co nevědí kde.

D&D Adventurers League - dobrodružství pro hraní v hernách. Dobrodružství si můžete zahrát i doma, ale pokud jste z Prahy, můžete si přijít zahrát každou středu do Mephitu. Pokud jste z Brna, můžete si přijít zahrát každou středu do Risahdy. Pro domácí hry si je můžete zakoupit online přes DMs Guild.

CAVALIER
Povídání o oboru na Youtube (zatím nejaktuálnější zdroj)
Říkají tam, že výsledný Cavalier bude něco mezi původním Cavalierem v UA a Knightem v UA.
Jak přeložit Cavaliera? Hlasujte v anketě.
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
31.7.2014 16:47 - Nachtrose
Koukam, ze ROBOcop sem temer neprispiva, ale kdyz uz, tak je to poklad :-)
1.8.2014 07:20 - ShadoWWW
Hráčův průvodce k Tyranii draků.

Ukázka z odborností (featů):
1.8.2014 07:35 - Nachtrose
Skoda, ze tam neni ten heavy armor feat. Fakt by me zajimalo, v jake forme se dostal do finalni knihy.
1.8.2014 09:37 - ROBOcop
2 ShadoWWW, Nachtrose: Pokud muzu, tak rad pomuzu komunite ;-).
Omlouvam se predem za offtopic. Byl jsem vasnivy hrac RPG od roku 1990 (Dracak, DnD). Bohuzel muj zivot se zmenil diky rodine, detem a praci. Cas uz na to neni, ale jsem vasnivy fanda a sberatel. Rad bych poskytl nejake materialy i vam. Akurat jsem zatim nenasel vhodnou formu. Pokud nekoho napadne jak to elegantne spachat, budu rad. Muj archiv ma 100GB materialu. Pripravil jsem seznam. Pokud nekdo neco shani, rad pomuzu. Tyden ted budu mimo (dovolena), aspon mate cas projet ten seznam :-). Vice se muzem domluvit pres PM.
Jinak materialy pro Dnd 5e budu poskytovat zde pokud narazim na neco zajimaveho.
Slibeny seznam najdete zde.
1.8.2014 10:00 - Nachtrose
A to jsem si rikal, jak velkou mam sbirku :-D
Osobne bych se ted rad dostal k Advanced Races: Gearforged. A taky shanim Gamemastery decky, hlavne teda Item decky, ale ty jsem u tebe nenasel :-(
1.8.2014 10:28 - ROBOcop
Nachtrose píše:
Advanced Races: Gearforge

Ale ono to tam je pod E:_RPG_Pathfinder RPG_3rd Party_Open Design - Advanced Races 3 - Gearforged.pdf ;-). A uz taky tady
A Decky jsou pod E:_RPG_Pathfinder RPG_Paizo Decks
Ale nezas**ejme tady tohle forum. Posilejte mi soukrome zpravy. Porad hledam nejaky elegantni zpusob jak se s vama podelit :-). Vsechny napady jsou vitany.
1.8.2014 10:33 - Nachtrose
Decky jsem tam prehlidnul, ale koukam, ze jich stejne mas jenom par, dokonce mam pocit, ze mam mozna neco navic doma ja... Ale teh asi vic v PDF stejne nebude :-(
1.8.2014 10:34 - Nachtrose
A co se sdileni tyce, co to tak vyexportovat jako torrent?
1.8.2014 16:20 - Gurney
ROBOcop píše:
Porad hledam nejaky elegantni zpusob jak se s vama podelit :-). Vsechny napady jsou vitany.

Co Mega ? Do 50GB by to mělo být free a pro tyhle účely dostatečně zašifrovaný.
1.8.2014 16:21 - ShadoWWW
https://cloud.mail.ru/ Dává dokonc 100 GB zdarma, při občasných akcích dokonce 1 TB. Jediný blbý, že je to rusky bez anglické verze. :-/

EDIT: Tak některé stránky mají anglickou verzi, teba sign up.
2.8.2014 00:41 - ShadoWWW
Divoká magie.


2.8.2014 10:24 - Arten CZ
Nemohl by prosím někdo zobrazit ukázky monster ze Starter setu? Pročetl jsem Basic, ale nemám s čím porovnat, jak by vlastně měla vypadat opozice ve hře.
2.8.2014 10:47 - ShadoWWW
Arten: Jsou v dobrodružství na konci - viz záhlaví.

EDIT: Nemohl sis jich všimout, protože jsem je tam dal až později.
2.8.2014 11:30 - Arten CZ
Super, děkuju, nějak jsem si odkazů v záhlaví nevšiml...
3.8.2014 21:15 - ShadoWWW
Old-school doplněk k 5e.


(obrázek se dá rozkliknout)
3.8.2014 21:48 - Vojtěch
Žádný animate dead nebo ve statech zapsané velení ghůlům? :(
3.8.2014 22:04 - Gurney
Sice nevím proč je oldschool (vlastně vím, je to cool značka, co zrovna letí :), ale pěknej.
4.8.2014 23:17 - Almi
Mám už delší dobu svrbění jazyka a už se nevydržím nezeptat - zatím každá potvora, kterou jsem pro 5e viděl, je neskutečně nudná, pitomá a hloupá. Pro DMa minimálně. Skutečně pravidla 5e neumožňují vymyslet zajímavou potvoru? To mají všechny hnusky jedno AC v minimálním rozmezí a všechny hnusky mají jeden útok (maximálně x 2) a jejich dmg se liší jen typem? A pod názvem oldschool si mám představit hnusku mávající halberdou a zároveň metající nepoužitelná kouzla používajíc ten trapnej seznam, kterej mne iritoval už ve 3e?!

Prostě, když to shrnu - to skutečně žádnému vypravěči nevadí, že je 5e ne o jeden, ale hned o několik kroků zpátky? Že je z tohoto hlediska absolutně nudná? Že i potvory v DrD jsou zábavnější? Nebo jsem něco přehlédl?

Já si nemůžu pomoct, chápu hráče že se jim leccos líbí, ale kdykoli vezmu do ruky cokoli pro DMa, získám během 3 minut pocit hmm, možná i zajímavé, ale hru bych v tom vést nechtěl.. a s tím jakékoli dobrodružství zase odkládám.
4.8.2014 23:47 - wlkeR
Já nevim, často od D&D nechci combatový orgie. Většinu příšer naopak radši vidím jako miniony co přiožužlají družinu, dokud nehodím... NĚCO. A heck, ShadoWWW a spol. mohou dosvědčit, že zapomínám na útoky a schopnosti 5E příšer. Těch pro 1. úroveň.

Nic mi nebrání dělat vlastní potvory. Recharge mechanika tu pořád je. Víc ani nepotřebuju, vážně.
5.8.2014 00:04 - York
Pro spoustu hráčů jsou oficiální potvory a dobrodružství hodně podstatnou součástí hry a vlastní si nevymýšlejí.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.076483964920044 secREMOTE_IP: 54.82.44.149