Kultura

ShadoWWW
4.7.2014 06:20
Dungeons & Dragons 5e (II)
Diskuse o páté edici pravidel Dungeons & Dragons po jejich vydání.

Překlady pravidel najdete ZDE (do diskuse k nim vstoupíte napřímo tudy)

Errata

Základní pravidla v angličtině ke stažení zdarma - Basic D&D

SRD

"Vy víte kde" pro ty z vás, co nevědí kde.

D&D Adventurers League - dobrodružství pro hraní v hernách. Dobrodružství si můžete zahrát i doma, ale pokud jste z Prahy, můžete si přijít zahrát každou středu do Mephitu. Pokud jste z Brna, můžete si přijít zahrát každou středu do Risahdy. Pro domácí hry si je můžete zakoupit online přes DMs Guild.

CAVALIER
Povídání o oboru na Youtube (zatím nejaktuálnější zdroj)
Říkají tam, že výsledný Cavalier bude něco mezi původním Cavalierem v UA a Knightem v UA.
Jak přeložit Cavaliera? Hlasujte v anketě.

Hrajete následující pravidla při vyhodnocování?

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 1 bodů.
Ani jednokladné body1
Úspěch za cenukladné body0
Stupně neúspěchukladné body0
Kritický úspěch a neúspěchkladné body2
Ú. za cenu + stupně n.kladné body0
Ú. za cenu + kritikykladné body0
Stupně n. + kritikykladné body0
Všechny třikladné body1
24.3.2020 11:36 - Aegnor
sirien píše:
LOL :D (nicméně - kdo ne... :D )

Já, jsem zatím na '19
24.3.2020 11:39 - sirien
Pán je koukám konzervativec :)
24.3.2020 11:53 - chrochta
Mohu-li se přimluvit - prosím zachovat "prvotštinu", nebo změnit na Sirienem navrženou "živelštinu". "Prapůvodština" je děsivá.

"Prapůvodní" zní dobře.
24.3.2020 12:29 - Chyba
sirien píše:
Primordial mluví elementálové, ne?

Když pominu že většina tvorů mluví jejími dialekty (včetně elementálů) tak tu máš spoustu dalších, kteří jí mluví, většinou vodní tvorové (vodní víly, dračí želva, mořané, tritónové, ta želví rasa z tortle package, který myslím někdo překládá a další mořští humanoidi)
Za mě nechat Prvotštinu.
24.3.2020 12:36 - Šaman
Vůbec nevím o co gou, ale "prapůvodština" je opravdu strašlivostina.
24.3.2020 12:47 - exi
Tak abysme byli fér, to byla i ta prvotština, ne? :)
24.3.2020 12:59 - Šaman
exi:
Z té se mi kroutí prsty u nohou o polovinu méně.
24.3.2020 14:54 - Tarfill
Pokud by záleželo na názoru prostého pobíječe much, tak říkám, že prapůvodštinou bych mluvit nechtěl, zní to opravdu hrozně jen podle názvu. Ale prvotštinou klidně... ;-)
27.3.2020 10:33 - LokiB
pro nadšence do Undermountain :)
27.3.2020 13:49 - ShadoWWW
Máme tu novou UA s novými kouzly a magickými tetováními. Ta tetování mě nezaujala, ale ta kouzla naopak ano. Vypadá to, že do páté edice přichází přivolávací kouzla, kterých se Wizardi před pěti lety báli.
27.3.2020 20:07 - wlkeR
Nvm, mě od summonů odradil už pohled na ty statblocky.
Nick:
Velikost okna: [1] [2] [3]
Zobrazit náhled Zobrazit náhled
Tagy:
Vaše IP adresa není z "bezpečných" adres. Příspěvek se odešlou pouze se správně opsaným kódem. Pokud nechcete opisovat kód, můžete se přihlásit (pokud nemáte účet, nejprve se zaregistrujte), nebo nám poslat informaci na PM a my Vaši IP adresu přidáme.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.57702803611755 secREMOTE_IP: 3.226.243.36