Kultura

ShadoWWW
4.7.2014 06:20
Dungeons & Dragons 5e (II)
Diskuse o páté edici pravidel Dungeons & Dragons po jejich vydání.

Překlady pravidel najdete ZDE (do diskuse k nim vstoupíte napřímo tudy)

Errata

Základní pravidla v angličtině ke stažení zdarma - Basic D&D

SRD

"Vy víte kde" pro ty z vás, co nevědí kde.

D&D Adventurers League - dobrodružství pro hraní v hernách. Dobrodružství si můžete zahrát i doma, ale pokud jste z Prahy, můžete si přijít zahrát každou středu do Mephitu. Pokud jste z Brna, můžete si přijít zahrát každou středu do Risahdy. Pro domácí hry si je můžete zakoupit online přes DMs Guild.

CAVALIER
Povídání o oboru na Youtube (zatím nejaktuálnější zdroj)
Říkají tam, že výsledný Cavalier bude něco mezi původním Cavalierem v UA a Knightem v UA.
Jak přeložit Cavaliera? Hlasujte v anketě.
5.11.2019 15:59 - Jezus
Jj, odpadne takovej ten nepříjemný pocit, že si natvrdo zvolíš něco, to může být dost o ničem a bude ti to chybět jinde. O tom je samozřejmě každý rozhodování a volby, ale právě u dovedností nebo těch triků je ta definitivnost docela zbytečná.
5.11.2019 16:06 - Arled
Na druhou stranu těch rozhodnutí co můžeš (teoreticky dle této UA) zvrátit je podle mě až moc. Ostatní věci se jim z většiny podařily, ale tohle zrovna moc ne.
5.11.2019 16:15 - Jezus
Nerozumím. Co z toho by podle tebe mělo zůstat "definitivní rozhodnutí" a hlavně proč?
6.11.2019 15:18 - Ugy
Tak jsem to pročetl a musím říct, že byť k tomu asi nemám nějaký logický odůvodnění, že je mi trochu proti srsti dovolit věčné měnění kouzel, proficiencies, cantripů atd. Chápu že to pomůže k nějaké customizaci postavy a oprav věcí, které hráč při tvorbě postavy nedomyslel. Jako DM bych neměl problém to čas od času povolit pokud to dává smysl i když to pravidla výslovně nepovolovala/nezakazovala, ale mám pocit, že tohle bude svádět k věčnému prohazování věcí a konzistence postav půjde do háje. Ale je to jen můj ničím nepodložený pocit.

Některá rozšíření (myšleno původní abilita zůstane a přidá se k ní ještě tohle) mi přijdou dost OP.

Naopak se mi dost líbí většina věcí, které dávají možnost vzít si namísto klasických schopností povolání nějaké jiné, případně rozšiřují možnosti např. novými fighting styly či evokacemi u warlocka.

Když jsme u toho warlocka tam se mi strašně líbí invokace pro Pact of Tome jménem Gift of protectors... super věc z fluff hlediska.
10.11.2019 17:19 - ben222
Nazdar, neměl by nekdo zájem o nejaké dnd balíčky na přeložení?
10.11.2019 18:10 - Pan Bača
Myslíš, že bys něco přeložil, nebo že bys potřeboval něco přeložit?
10.11.2019 18:43 - ben222
Neco bych potřeboval přeložit.
10.11.2019 19:18 - exi
Bez toho, abys hodil odkaz, aby lidi viděli, o co se jedná, nebo aspoň rozsah textů, se ti do toho asi nikdo moc nepohrne.
Nick:
Velikost okna: [1] [2] [3]
Zobrazit náhled Zobrazit náhled
Tagy:
Vaše IP adresa není z "bezpečných" adres. Příspěvek se odešlou pouze se správně opsaným kódem. Pokud nechcete opisovat kód, můžete se přihlásit (pokud nemáte účet, nejprve se zaregistrujte), nebo nám poslat informaci na PM a my Vaši IP adresu přidáme.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.32793307304382 secREMOTE_IP: 3.233.226.151