Kultura

ShadoWWW
4.7.2014 06:20
Dungeons & Dragons 5e (II)
Diskuse o páté edici pravidel Dungeons & Dragons po jejich vydání.

Překlady pravidel najdete ZDE (do diskuse k nim vstoupíte napřímo tudy)

Errata

Základní pravidla v angličtině ke stažení zdarma - Basic D&D

SRD

"Vy víte kde" pro ty z vás, co nevědí kde.

D&D Adventurers League - dobrodružství pro hraní v hernách. Dobrodružství si můžete zahrát i doma, ale pokud jste z Prahy, můžete si přijít zahrát každou středu do Mephitu. Pokud jste z Brna, můžete si přijít zahrát každou středu do Risahdy. Pro domácí hry si je můžete zakoupit online přes DMs Guild.

CAVALIER
Povídání o oboru na Youtube (zatím nejaktuálnější zdroj)
Říkají tam, že výsledný Cavalier bude něco mezi původním Cavalierem v UA a Knightem v UA.
Jak přeložit Cavaliera? Hlasujte v anketě.

Jak překládat obor bojovníka Cavalier? - anketa končí 21.10.

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 1 bodů.
Kavalírkladné body17
Rytířkladné body6
Bohatýrkladné body28

Jak přeložit tulákův obor Inquisitive?

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 1 bodů.
Slídilkladné body7
Pátračkladné body11
Vyšetřovatelkladné body12
Detektivkladné body1
Všímákkladné body1
9.12.2018 22:55 - Log 1=0
malkav píše:
Opět ve snaze shodit oponenta překrucuješ.

Obávám se, že nepřekrucuje. Pouze reaguje na jiný komentář, než který uvádíš ty:
Efram v příspěvku 5042 píše:
Podle čeho usuzuješ, že to je zcela mimo? (neberu to nijak osobně, aby se tu zase nerozjel nejakej flame). Čerpal jsem z jedné práce na toto téma. Pokud autor uvádí poměr 1:5-10 tak si nepředstavuji nutně jednu loď. Tedy pokud horní hranici rozdělíme na tři případně dvě lodě, dává to větší smysl a je to vlastne v kontextu toho co píšeš

Takže bych byl s těmi soudy mnohem opatrnější.
Stejnětak bych byl opatrnější s tou křížovou výpravou.
Probíhala tu nějaká debata o pirátech a posádkách (s celkem rozumnými čísly s gausovským optimem někde mezi 30 a 40).
Efram do toho napsal něco mimochodem, s čím Sirien nesouhlasil (možná i kvůli formě*).
Sirien na to reagoval něčím zhazovačným.
Efram se naštval (což chápu, na zamyšlení pro Siriena) a začal oponovat z nejasné a neudržitelné pozice a tím rozjel velký flame (což už nechápu, na zamyšlení pro Eframa).

K té bakalářce a poměru 5-10:1.
Tady Efram stojí dost na vodě. V té bakalářce je to zmíněno asi dvakrát (takže i kdyby to byla blbost, tak to není důvod práci nepustit, jen se o tom pobaví při obhajobě, student rozvine v původním kotextu zdroje, možná uzná, že to není až tak věrohodné a jede se dál).
Navíc ten poměr je v rozporu s údaji v té bakalářce samotné, protože dává výsledky 65-170, zatímco lodě slavných pirátů zmíněné v patřičné části tomu neodpovídají. O tom, že to počítá s útokem více lodí, je už jen Eframova spekulace, v bakalářce samotné to napsáno není. I když je organizaci pirátů věnována celá kapitola. Takže se mi to moc nezdá. Shrnuto, ten poměr bude nejspíš bug. Práci jako celek tím nehodnotím.

malkav píše:
Ale taky jsem se utvrdil v tom, jak ty osobně debatuješ s názorovými oponenty. Snad s nikým jiným na tomto fóru není tolik ostrých názorových střetů, jako s tebou.

To je dost nefér, Sirien je hlavní admin a je tu často, často diskutuje, je logické, že často flamuje. Tím echci obhajovat jeho arogantní a konfrontační vystupování, ale v přepočtu na jeden koment tu budou nejspíš i horší. Např. zrovna u Eframa (prosím neprat osobně, jsi na ráně a jedná se o čistě můj subjektivní dojem) si pamatuju skoro jen samé flamey, se sirienem i spoustu normálních debat.
malkav píše:
Add. zpochybňování vysokoškolské práce - podle sebe soudím tebe? Světe div se, znám vysokoškoláky, kteří si se svou bakalářkou dali sakra práci a jejich výstup je opravdu kvalitní.

Svět se divit nebude, je to tak, a všichni to víme, že je takových dost. O celkové úrovni absolventských prací v ČR to ale moc nevypovídá.

*Mám pocit, že Sirienovi přišlo, že je jeho vlastní zkušenost popírána zkušeností z druhé ruky. Což je vždy ošemetné, ale může to být i pravda. Jen je to trochu legrační, kdiž si vezmu, jak vytočený byl Efram z víceméně toho samého (možná i méně problematického, ale na tom se nemusíme shodnout) o dvě vlákna vedle.
10.12.2018 10:13 - efram
LokiB: Pravě proto, aby nedošlo k zmatení pojmů snažil jsem se hledat zdroje a nestavět jen na svých dojmech.

Opravdu jsem neřekl, že loví pomocí nějakých smeček. To bylo prostě překrouceno. Nabídl jsem to jako možné vysvětlení toho poměru. V chování pirátů středověku a současných somálských pirátů až tak velký rozdíl nevidím. V podstatě provedou také vylodění na plavidle, které se pak snaží silou ovládnout. Piráti mohou například využít svou rychlost, protože loď po několika měsíční plavbě bude zpomalena přítomností různých organismů přichycených na bocích a dně lodi. Tedy je zcela reálné, aby menší loď (-e) ve vhodný okamžik přepadly obchodní loď a ovládli ji.

K tomu jak mohla vypadat obchodní loď mohu jen podtrhnout post, ve kterém jsem uvedl obepluti mysu s brigou a stav její posádky plus ten samý příklad s posádkou ozbrojenou. To jasně dokládá, jaký počet osob může obsluhovat obchodní loď a loď stejného typu právě s vojáky. Zrovna v tomto příkladu mi rozpětí uvedených poměrů od do koresponduje.

Jako další zdroj je možné uvést historický román Odysea kapitána Blooda, který popisuje takové boje.

A mohl bych pokračovat dál a dál.
10.12.2018 10:37 - Aegnor
Eframe, o jakém faktu se nás tady snažíš přesvědčit? Já jsem tu informaci asi ztratil. Dokážeš ten fakt nějak stručně (ideálně v jedné větě) popsat?
10.12.2018 10:41 - LokiB
efram píše:
LokiB: Pravě proto, aby nedošlo k zmatení pojmů snažil jsem se hledat zdroje a nestavět jen na svých dojmech.


I když riskuju další offtopic, tak vůbec nevím, na co je toto reakce. Přijde mi, že sis mě zaměnil s některým jiným diskutujícím, protože já posledních několik stránek mlčel :)
10.12.2018 11:30 - Merlin
popravdě...jděte už do háje...koule stačí zvážit na kuchyňské váze...a napište si to do PM
10.12.2018 12:07 - efram
Lokimu se omluvám, bylo to určeno Log 1=0,

obecně jsem rozporoval a snažil se dokázat, že počet lidí na lodi mohl být klidně i menší. Viz ta Brigantina, ale popravdě je to fuk, fakta byla vložena a domnívám se, že si je každý použije podle sebe
Nick:
Velikost okna: [1] [2] [3]
Zobrazit náhled Zobrazit náhled
Tagy:
Vaše IP adresa není z "bezpečných" adres. Příspěvek se odešlou pouze se správně opsaným kódem. Pokud nechcete opisovat kód, můžete se přihlásit (pokud nemáte účet, nejprve se zaregistrujte), nebo nám poslat informaci na PM a my Vaši IP adresu přidáme.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.2921359539032 secREMOTE_IP: 54.221.147.93