Kultura

ShadoWWW
4.7.2014 06:20
Dungeons & Dragons 5e (II)
Diskuse o páté edici pravidel Dungeons & Dragons po jejich vydání.

Překlady pravidel najdete ZDE (do diskuse k nim vstoupíte napřímo tudy)

Errata

Základní pravidla v angličtině ke stažení zdarma - Basic D&D

SRD

"Vy víte kde" pro ty z vás, co nevědí kde.

D&D Adventurers League - dobrodružství pro hraní v hernách. Dobrodružství si můžete zahrát i doma, ale pokud jste z Prahy, můžete si přijít zahrát každou středu do Mephitu. Pokud jste z Brna, můžete si přijít zahrát každou středu do Risahdy. Pro domácí hry si je můžete zakoupit online přes DMs Guild.

CAVALIER
Povídání o oboru na Youtube (zatím nejaktuálnější zdroj)
Říkají tam, že výsledný Cavalier bude něco mezi původním Cavalierem v UA a Knightem v UA.
Jak přeložit Cavaliera? Hlasujte v anketě.
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
18.7.2014 18:00 - ShadoWWW
18.7.2014 18:00 - ShadoWWW
Ukázka z Morningstaru:

18.7.2014 18:19 - Alnag
Co je to morningstar?
18.7.2014 18:22 - ShadoWWW
5e varianta DDI - zkrátka elektronické nástroje určené pro hráče a DM. Oproti DDI to nebude v Silverlightu a půjde to načíst i na Androidu, iPhonu a iPadu.
18.7.2014 18:29 - wlkeR
Proč Dragonborn vypadá jak mindflayer?

Android FTW <3
18.7.2014 19:24 - Vojtěch
Protože Silver Dragon asi né?

18.7.2014 19:42 - uzdil88
Alnag píše:
Co je to morningstar?


Morningstar - jitřenka ale taky to je taková ta ostnatá koule na řetězu. vyhledej si na googlu "morningstar flail"

Kde jsi to viděl? V těch obrázkách nad tvým postem jsem to nenašel (ne,že bych to nějak dlouho hledal :-) )
18.7.2014 20:24 - Vojtěch
V D&D je to ostnitá koule na klacku, tedy bez řetězu. S řetězem už je to flail. V 3E to byla hlavně užitečná zbraň poboční na nižších úrovních, protože to byla simple weapon, tedy s tím uměl kde kdo, medium weapon, tedy se nechala používat v jedné i obou rukách (power attack, heh heh) a dával jak piercing, tak bludgeoning damage, takže se s tím nechaly zranit věci, na které meč, nebo sekera nestačí.
18.7.2014 20:42 - ShadoWWW
uzdil88 píše:
Kde jsi to viděl? V těch obrázkách nad tvým postem jsem to nenašel (ne,že bych to nějak dlouho hledal :-) )

Alnag samozřejmě ví, co je to zbraň morningstar, on reagoval na můj post.
ShadoWWW píše:
Ukázka z Morningstaru:

:-)
18.7.2014 21:32 - ShadoWWW
Nové zázemí poustevníka (z PHB):

18.7.2014 22:56 - wlkeR
Vidim jisté silverovské rysy, ale proč je proboha reskinovali způsobem kdy vypadaj jak ty hybridi z Dragonlance (draconian)? Nebo je chtěj sloučit do jedný rasy? Ach, nová edice, miluju tě, ale někdy fakt nedáváš smysl.
19.7.2014 00:02 - ShadoWWW
Před chvílí Wizardi vydali předpřipravené deníky postav ze Startovní sady v PDF.
19.7.2014 07:38 - Vojtěch
Wlker: Mám za to, že to krapet může souviset s tím, že Dragonborni budou vypadat jinak v Realmsech a jinak v Greyhawku.

Možná se taky vrátí k základnímu původu dračích/demihuman hybridů z 3E, kdy se tímto stávali základní rasy po jakémsi rituálu ve jménu bahamuta, aby bojovali s Dragonspawn armádami Tiamat namísto toho, že dragonspawní města spadla z nebe alá 4E.
19.7.2014 17:14 - ShadoWWW
Zajímavost: 5e pravidla se na několika místech odkazují na hru Three-Dragon Ante set, což má být karetní hra ve světech D&D. Je to ale současně i hra z produkce WotC, která byla svého času přeložená i tady na Kostce do slovenštiny v rámci 4E jako Dračí trojboj. (Odkaz ke stažení už bohužel nefunguje).
20.7.2014 11:21 - wlkeR
Never solo a dragon.

Draci jsou v 5E docela nabušení. Mají tunu životů, vysoké AC a dobré pozorování, o devastujících útocích (12d6 damage dechem? Jasně) nemluvě. Sejvy jsou rozumné, ale i půl damage bolí. Dovedu si představit, že ten zelenej mazlík ve Starter Setu (což není spoiler, páč je přece na coveru) zvládně wajpnout družinu bez problémů, hlavně jestli vyhraje iniciativu. Jsem zvědav, jestli si na něj ShadoWWW a spol. troufnou.

A mluvě o nich, ještě jsou volná 2-3 místa v hangoutu - pokud se nezaplní začátkem týdne, půjdu rekrutovat mezi svoje hráče.
20.7.2014 12:05 - Element
Nechtelo by se vam z toho udelat podcast? Nevim jak moc je to technicky narocne.

Jak jste se nakonec domluvili s tema webkama? Museji byt nebo ne?
20.7.2014 15:27 - wlkeR
Minimálně já nevím k čemu webkamera v online hraní je, pokud si lidi nechtějí kompenzovat smrt postavy kritkou bordelu v DM pokoji. Diksusi k online hraní ale pls k příslušnému tématu.
21.7.2014 12:51 - ShadoWWW
Dnes vyšel článek o featech v PHB. Jeden mě zaujal: Mage slayer.
21.7.2014 19:07 - noir
Ty obrázky jsou fakt super: http://boingboing.net/2014/07/21/an-exclusive-look-at-the-new-d.html
21.7.2014 20:02 - ShadoWWW
Pěkný. A dokonce je tam jedna stránka z černokněžníka (warlocka), co dosud nebyla zveřejněna.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.11460995674133 secREMOTE_IP: 3.237.51.235