Kultura

ShadoWWW
4.7.2014 06:20
Dungeons & Dragons 5e (II)
Diskuse o páté edici pravidel Dungeons & Dragons po jejich vydání.

Překlady pravidel najdete ZDE (do diskuse k nim vstoupíte napřímo tudy)

Errata

Základní pravidla v angličtině ke stažení zdarma - Basic D&D

SRD

"Vy víte kde" pro ty z vás, co nevědí kde.

D&D Adventurers League - dobrodružství pro hraní v hernách. Dobrodružství si můžete zahrát i doma, ale pokud jste z Prahy, můžete si přijít zahrát každou středu do Mephitu. Pokud jste z Brna, můžete si přijít zahrát každou středu do Risahdy. Pro domácí hry si je můžete zakoupit online přes DMs Guild.

CAVALIER
Povídání o oboru na Youtube (zatím nejaktuálnější zdroj)
Říkají tam, že výsledný Cavalier bude něco mezi původním Cavalierem v UA a Knightem v UA.
Jak přeložit Cavaliera? Hlasujte v anketě.
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
1.6.2018 23:27 - ShadoWWW
Výrazná sleva DnD titulů na Steamu teď o víkendu (v rámci akce Stream of many Eyes).
2.6.2018 08:56 - ShadoWWW
Nové dobrodružství bude Dragon Heist.


Přináší s sebou nová pravidla a nápady (tzv. toolbox) na městské dobrodružství. Zajímavostí tohoto dobrodružství je, že hlavního záporáka si bude PJ moci sám zvolit. Dobrodružství se bude odehrávat v Hlubině. Shrnutí v krátkém videu.

Mimo dobrodružství vyjdou i kostky.

V listopadu má vyjít ještě nějaký další produkt, informace o něm Wizardi zveřejní až nejspíš zítra.

Letos má taky vyjít nový DnD artbook.
2.6.2018 10:01 - Wolf
Takže to vypadá že si PJ bude moci vybrat Jarlaxle nebo Xanathara (Zbytek nepoznávám)
2.6.2018 10:16 - ShadoWWW
Myslím, že tam bude na výběr ze čtyř bossů. Už se taky ukázalo, že to bude dobrodružství od 1. do 5. úrovně. Vypadá to, že to má být alternativa k Ztracenému dolu Fendelveru ze Začátečnické krabice. Noví hráči si tak budou moci vybrat, jestli chtějí začít spíš Ztraceným dolem, nebo tímto.

Proslýchá se, že ten listopadový produkt bude dobrodružství pro vyšší úrovně, co bude volně navazovat na toto. (Ale nejspíš půjde propojit i se Ztraceným dolem.) Prý ten další produkt má taky v (pod)názvu Waterdeep (Hlubina).
2.6.2018 10:24 - exi
Takže Heist vyjde 20. září a hned v listopadu další modul? :O
2.6.2018 22:02 - Tarfill
Wolf píše:
Takže to vypadá že si PJ bude moci vybrat Jarlaxle nebo Xanathara (Zbytek nepoznávám)

Žádný spoilery! ;-)
3.6.2018 05:34 - ShadoWWW
exi píše:
Takže Heist vyjde 20. září a hned v listopadu další modul? :O

Přesně tak. Teď už je to jisté. 20. listopadu vyjde další dobrodružství nazvané Dungeon of the Mad Mage.


Jde o megadungeon v Podhůří (Undermountain) pro postavy na... trocha napětí... 6.-20. úrovni! Toto dobrodružství, jak už bylo řečeno, volně navazuje na Dragon Heist. Trochu víc je řečeno v krátkém videu.
3.6.2018 18:01 - Gurney
Dragon Heist vypadá fakt zajímavě. Co se týká Dungeon of the Mad Mage - co přesně má být přidaná hodnota oproti Greenwoodově The Ruins of Undermountain?
3.6.2018 20:03 - ShadoWWW
Těžko říct, uvidíme po vydání. Podle mě DotMM vs RoU bude něco jako Tomb of Annihilation vs. Tomb of Horrors.
3.6.2018 20:27 - ShadoWWW
Osobně se víc těším na Dragon Heist. Vlastně se na něj těším už od doby někdy před vydáním Storm King's Thunder, když se o něm zmínil Chris Perkins. Bylo to v době, kdy začínali být populární Critical Role a Wizardi chtěli udělat nějaké méně typické DnD dobrodružství, mnohme víc zaměřené na sociální interakce a intriky.

Dnes jsou Critical Role fenomén a jsem zvědavý, jestli to dobrodružství - šité tak trochu na míru divákům CR, hlavně těm, co se s DnD seznámí právě přes tento youtube kanál a chtěli by DnD zkusit na vlastní kůži - jestli rozšíří právě tento styl hraní. Přece jen když lidé viděli CR a chtěli ho zkusit a koupili si Začátečnickou krabici, tak dostali do rukou něco jiného - úplnou DnD klasiku. Teď budou mít možnost si koupit to, co očekávají.

DotMM je typický megadungeon. Z něj mám trochu obavy. Poslední megadungeon - Dead in Thay - se moc nepovedl; spíš vůbec. Škoda, že v tom navazujícím dobrodružství nepokračují dál v otevřeném intrikářském schématu. Když Dragon Heist bude mít přímo možnosti pro hru v mezidobí - mluví se hlavně o vedení vlastní hospody - tak škoda, že nenavazují hrou s vlastním panstvím, otevřeném konfliktu na bitevním poli a se zákulisním politikařením ve velkém.

EDIT: Hlubina v Dragon Heist má být prý něco jako industriální Londýn ve věku páry. Nevím proč, ale hned jsem si vybavil Příběhy impéria. ;-)
3.6.2018 21:14 - chrochta
to Wolf: Ten chlápek v popředí vypadá jako Manšon, zakladatel Zentarim (jeden jeho klon prý utekl do Podhůří, ale prý nepřežil mor kouzel).
4.6.2018 17:45 - wlkeR
Záporáci Dragon Heist, zepředu dozadu: Manshoon, the Cassalanters, Jarlaxle, Xanathar.

Tohle dobrodružství mi taky přijde zajímavé. I když ve FR moc nehraju, rozhodně by mohlo být inspirativní.

Undermountain je... eh. Z toho, co zaznělo ve videu, to možná nebude zlý, ale From the Abyss taky zněla dobře, a jak to dopadlo.
4.6.2018 18:14 - ShadoWWW
Wizardi oznámili, že tento rok pro DnD 5E vyjdou dva starší DnD settingy. Nespecifikovali jaké, jen že více informací uvolní v červenci.

Styl vydání má být podobný tomu, jak skrz Curse of Strahd vyšel Ravenloft.
4.6.2018 18:19 - ShadoWWW
Mé tipy? Spelljammer a Dark Sun, Planescape by byl můj třetí tip.
4.6.2018 18:50 - LokiB
Vzhledem k psionikovi by ten Dark Sun dával smysl, navíc je to oblíbený setting (a to i můj).
Spelljammer jsem nikdy moc nežral. To už raději Lankhmar nebo Rokugan :)
7.6.2018 09:59 - Malabar
Jeden z těch settingů bude pravděpodobně opravdu ten Planescape. Napovídají o tom nové figurky pro DnD: Monster Menagerie 3.

Konkrétně se "prořeknuli" figurkou Bezejmeného, který je pro Planescape poměrně ikoniuckou postavou :)

7.6.2018 10:02 - Malabar
Osobně bych za Planescape byl moc rád, setting to je super :)
7.6.2018 10:58 - Merlin
Chce se mi zvracet....figurky Wizardů z před 10 let byly mnohem ale mnohem kvalitnější...
7.6.2018 12:26 - Element
Au. To je sileny. Ja figurky maluju cca rok, mam jich za sebou tak 250+- a tohle je kvalita na ktere lidi +- zacinaji. Bez nadsazky. Nekdo zvladne hezci, nekdo horsi. Krome tech oci teda, to chce byt precizni, ale ten zbytek zvladne mladsi sourozenec bez predchozich zkusenosti, pokud bude mit stetec se spickou a barvy urcene na figurky.

Ale tohle musi byt nejakej slabsi kus, ja nejaky dnd figurky mam doma a takhle strasny rozhodne nebyly.
7.6.2018 12:44 - Merlin
Element píše:
Ale tohle musi byt nejakej slabsi kus, ja nejaky dnd figurky mam doma a takhle strasny rozhodne nebyly.


mám jich cca 1500 a i ty nejslabší patří oproti této zrůdnosti k elitě
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.081986904144287 secREMOTE_IP: 3.145.2.184