Kultura

Alnag
11.5.2014 13:58
RPGfórum (výpadek)
Úvod původní diskuse (o dlouhém výpadku 2014):

Vlákno pro diskuzi výpadku RPGfóra, protože to chcete někde diskutovat a protože je lepší na to mít vlastní vlákno. Pokračování odtud.

Faskal píše:
Výpadek se sešel s dost nešťastnými okolnostmi - jeden člověk schopný nahodit server je v zahraničí a druhý podle všeho na smrtelné posteli. Dost dlouho trvalo i než se nahodila aspoň dočasná stránka; v tuhle chvíli na řešení problému dělá Alef a s napětím čekáme na jeho oficiální vyjádření.
Autorská citace #61
12.5.2014 18:04 - sirien
Sparkle píše:
ale databáze se všemi uživateli je fyzicky na tom zbořeným kompu

...pokud budete mít štěstí, z toho co jsem tak o situaci pochopil. Pokud ne, tak teď jen zbytečně plýtváte časem. (ale jinak ano, podstatu problému chápeš zcela správně)
Autorská citace #62
12.5.2014 18:04 - crowen
York - momentalne brani, kedze k tej zalohe/datam pristup nemame. Ale ako som pisal, do buducna sa planuje riesenie, ktore bude menej nachylne na takyto vypadok.
Autorská citace #63
12.5.2014 18:08 - ShadoWWW
Já IT rozumím řekl bych hodně, jinak viz York.

crowen: Pak je to řešení na... nic, pokud je nedostupné ve chvíli, kdy ho potřebuješ. Do budoucna je nejlepší přejít na profi řešení, jinak vážně hrozí, že příště se třeba bude řešit, že zálohy nejsou dostupné proto, že si hlavní admin zapomněl klíče včera na diskotéce a podobně absurdní výmluvy amatérů.
Autorská citace #64
12.5.2014 18:18 - Sosáček
Faskal píše:


A to je asi vše, co jsem měl na srdci.

Tak muzes napsat ten zapis ze SR.
Autorská citace #65
12.5.2014 18:31 - sirien
ShadoWWW: Tak znáš to... Na světě jsou dva druhy lidí. Ti co zálohují a ti, co ještě žádná data neztratili.
Autorská citace #66
12.5.2014 18:33 - ShadoWWW
MySQL mně vždycky přišlo vhodný akorát pro studentské geeky. Profi se v tom dělat nedá. Když chcu dělat něco profi, tak jedině v Oracle DB, MS SQL, nebo IBM DB2. A když chci hodně muziky a trvám na tom, aby to bylo zadarmo, tak zvolím buď Oracle DB 11g Express Edition pro Unix/Linux, nebo MS SQL 2014/12 Express Edition pro Windows, které mají mnohem lepší load balance než MySQL.

Ale ani PHP ani MySQL nejsou zálohovací systémy, takže nechápu podstatu tvého dotazu.

EDIT: Reagoval jsem na post, co už autor smazal.
Autorská citace #67
12.5.2014 18:35 - crowen
Shadowww - len tak okrajom, napriklad taky FB alebo Google databazy, ktore si vymenoval, ani neopluje :-)
Autorská citace #68
12.5.2014 18:37 - ShadoWWW
crowen: co znamená neopluje?
Autorská citace #69
12.5.2014 18:42 - crowen
Plut = plivat. Chcel som tym povedat, ze firmy ako FB, Twitter, Google atd nepouzivaju Oracle / MSSQL / DB2.
Autorská citace #70
12.5.2014 19:36 - ShadoWWW
Ano, tyto obrovské firmy nechtějí být závislé na svých velkých konkurentech. Jak to ale souvisí s RPG F nebo tím, že DB2, Oracle nebo MS SQL jsou pokročilejší databáze než MySQL?
Autorská citace #71
12.5.2014 19:38 - Sosáček
Jsi rikal "rozumim IT hodne", a ja mel zafixovano, ze jsi nekde oslavoval PHP a MySQL tj. nerozumis nicemu. Ale ted si uvedomuju, ze to byl PetrH, kdo rikal, jak cokoli co neni PHP a MySQL je pro trapny vysokoskolaky co si mysli, ze jsou moc chytri. Ne ty.
Autorská citace #72
12.5.2014 19:47 - Vojtěch
Autorská citace #73
12.5.2014 20:13 - ShadoWWW
Já jsem třeba rád za Quentinovu sekci o OD&D hacku. Vždycky jsem si myslel, že hraní old-schoolu by mě asi už nebavilo, že Quentinův blog mě vyvádí z omylu.

Díky RPG F jsem se dostal k hraní Labyrinth Lorda a to bylo taky moc zábavné. Jen kvůli ilustracím jsem si pak dokonce koupil jeho placenou verzi (PDF). Škoda, že LL tu nemá svou sekci.
Autorská citace #74
12.5.2014 20:19 - Vojtěch
Založ, piš... třeba se někdo najde.
Autorská citace #75
13.5.2014 08:53 - Wild West
OnGe píše:
Vlezu do vlákna o výpadku rpg fóra a ani po 30 postech se nedozvím nic, co by se okolo toho alespoň otřelo.


No, myslím, že nejsi úplně spravedlivý. Ono to lze pojmout vysloveně technicky (IT smyčka Shadowww a spol), historicky (Hunter - Alnag), charitativně (Alnag), osobně (Ebon).
Zdá se, že ani jeden z těchto přístupů není moc životaschopný.
Autorská citace #76
13.5.2014 09:03 - Alnag
OnGe píše:
A já vůl si přitom myslel, že chci vrátit diskusi k tématu!


Máš něco k tématu? Super. Pak to napiš a tím ji vrať k tématu, máš v tom mou plnou podporu. (Podotýkám, že v mých očích upozorňování na fakt, že diskuze není k tématu diskuzi k tématu příliš nevrací, spíše naopak, jak jsme si tu ostatně názorně osvědčili.) Tj. postupuj prosím konstruktivně, nikoliv destruktivně.
Autorská citace #77
13.5.2014 11:03 - Pepa
Já ještě zareaguju na vaše reakce.

Ad spojení RPGfora a Altaru: Ať už to je pravda, či není, tak kdybyste to tady a teď neřekli, tak to nevím. Opravdu nevím... Tím chci říct, že tato informace můj život (a moje působení na RPGforu) nikterak neovlivnila, neovlivňuje a nejspíš ani neovlivní. Protože jak taky? Mám pocit, že noví autoři (i když z nich mohou být potenciální "konkurenti Altaru") na RPGforu místo hledat můžou a nikdo je nevyhání. Co se týče zamykání a udělování banů v diskuzi o DrD2, tak o tom popravdě nevím. Vím jenom, že nejnosnější téma (i co se kritiky týče) bylo Otázky k pravidlům a toto téma se (bez zamčení a banů) "dožilo" přibližně dvou set stránek.

Sirien píše:
DrD tu má své recenze i diskuse, jen nejsou zrovna aktivní.
Příběhy Impéria totéž. Recenze na ně je dokonce dost pozitivní.
Fate i FAE tu mají své diskuse, ta první je dokonce aktuálně aktivní.
Fate i FAE tu mají své PŘEKLADY! A další budou následovat.
Dungeon world tu nikdy moc probírán nebyl pokud vím, na druhou stranu na RPG F se zase neřeší Esoterrorist, Pantheon a další, které jsou nebo byly tady.
WoD je na obou stranách.
Možná se nejdřív rozhledni okolo co tu je než začneš naznačovat co tu není



Jako ano, ta témata tady někde jsou, ale jak už jsem poznamenal, kolik lidí v nich skutečně diskutuje? Když budu chtít něco řešit ohledně DrD 2, či Příběhů Impéria, asi se opravdu raději připojím na RPGF, protože tam můžu (s trochou štěstí) potkat samotné autory a podiskutovat s nimi... Překlad FAE máme díky Sparkle taky (i když uznávám, že překlad Fate Core ne, takže tohle je věc záslužná), různé hry jsou tedy možná porůznu a třeba taková Končina tu tedy opravdu není.

Takže když se rozhlédnu okolo, tak tu je neskutečně moc věcí ohledně DnD a dále spousta překladů.

Alnag píše:
Mimochodem, přijde mi fakt zajímavé, jak defenzivním se ta diskuze stává? Úplně vlastně nerozumím tomu, proč přesně.



Mám tu diskuzi snad vést ofenzívně?

Já jsem prostě uvedl věcné důvody, proč jsem si vybral RPGforum místo Kostky. Důvodů jsem uvedl poměrně dost (je tam více živějších diskuzí o více hrách + další zajímavé aktivity) a je ještě hodně dalších, které jsem neuvedl (Yorkova Dakara, Sparklin Tauril, Ecthelioní Hrstka, Feniksovy zápisy, občas i do toho Gedimanova Voidu se podívám... Co se týče non-RPG diskuzí, tak názory na nové seriály/filmy/knihy od lidí, kteří mají přibližně podobné záliby jako já, si rád přečtu. Proto tohle také vnímám jako plus a ne jako mínus...), takže tohle všechno shrnuji do "na RPGforu toho je víc", případně tedy "na RPGforu toho je pro mě zajímavého víc".

Takže mě by prostě zajímalo, kdybyste lákali nějakého nováčka na Kostku, čím byste ho nalákali a pročže by si měl vybrat Kostku a ne RPGF.
Autorská citace #78
13.5.2014 11:09 - Me-dea
Pepa píše:
Takže mě by prostě zajímalo, kdybyste lákali nějakého nováčka na Kostku, čím byste ho nalákali a pročže by si měl vybrat Kostku a ne RPGF.


A proč by si nemohl vybrat obojí?

Pepa píše:
Proto tohle také vnímám jako plus a ne jako mínus...), takže tohle všechno shrnuji do "na RPGforu toho je víc", případně tedy "na RPGforu toho je pro mě zajímavého víc".


A že tam toho v současnou dobu je opravdu hodně, že? :-) Omlouvám se, ale musela jsem si rýpnout do člověka co tak moc touží hájit svou domovskou půdu, která je v současné době kvůli neschopnosti jejich adminů mrtvá.
Autorská citace #79
13.5.2014 11:17 - Alnag
Pepa píše:
Mám tu diskuzi snad vést ofenzívně?


Nerozumíme si. Já se podivuji nad potřebou řady lidí obhajovat to, že chodí raději na RPGfórum než na D20.cz. Proč? Vyčítá vám to snad někdo? Žijeme ve svobodné zemi, dělejte si, co chcete. Psycholog ve mně se jen ptá, proč se tady teď obhajujete? Je to nějaká apriorní reakce na "doteď jsem tady na to kašlal, ale když můj oblíbený server nejede, tak si musím před sebou a světem obhájit, proč jsem tady"? Tak chci říct jen jedno - nemusíte. Nikdo vás tady nesoudí. Prostě choďte, nechoďte. Diskutujte, nediskutujte.

Jen prosím - argumentace kruhem - nejsou tu diskuze o X, proto sem nechodím - v důsledku toho tu nejsou diskuze o X, to už snad nemáme zapotřebí. Diskuze jsou tu takové, jaké si je návštěvníci udělají. Tak prosím, máte možnost ukázat, co ve vás je.

Pepa píše:
Takže mě by prostě zajímalo, kdybyste lákali nějakého nováčka na Kostku, čím byste ho nalákali a pročže by si měl vybrat Kostku a ne RPGF.


A opět bych se chtěl vymanit z tohoto způsobu uvažování. Nejsme tu placení od návštěvnosti. Děláme věci, které nás baví. Nabízíme ostatním dělat věci, které baví je (v rámci nějakých pravidel). Když se to sejde, tak super. Když se to nesejde, tak se to nesejde. Obsese "lákáním" kohokoliv mne nikdy příliš nepálila (byť to byl jeden z historických milníků a rozdělovníků).

Takže ještě jednou shrnuji. Tady máte pískoviště. Bábovičky si doneste svoje. Neházejte písek na jiné děti.
Autorská citace #80
13.5.2014 11:21 - York
Me-dea píše:
A proč by si nemohl vybrat obojí?


To je otázka s implicitní odpovědí. S výjimkou technických potíží (typu "rpg fórum mi zaměstnavatelův filtr označuje za závadný obsah") si každý může vybrat obojí.

Spíš bych se ptal: "Proč by Pepa měl navštěvovat obojí?" (Tedy proč by měl chtít navštěvovat kostku?)

Imho je dobrá příležitost se nad tím zamyslet, když už ho tu máte a je ochotný se o tom bavit.

edit: Rozepsal jsem to před tím, než Alnag odeslal svůj příspěvek, takže to teď působí trochu nepatřičně. Prohoďte si pořadí ;-)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.069715976715088 secREMOTE_IP: 18.212.102.174