Kultura

Alnag
11.5.2014 13:58
RPGfórum (výpadek)
Úvod původní diskuse (o dlouhém výpadku 2014):

Vlákno pro diskuzi výpadku RPGfóra, protože to chcete někde diskutovat a protože je lepší na to mít vlastní vlákno. Pokračování odtud.

Faskal píše:
Výpadek se sešel s dost nešťastnými okolnostmi - jeden člověk schopný nahodit server je v zahraničí a druhý podle všeho na smrtelné posteli. Dost dlouho trvalo i než se nahodila aspoň dočasná stránka; v tuhle chvíli na řešení problému dělá Alef a s napětím čekáme na jeho oficiální vyjádření.
17.9.2014 13:17 - OnGe
Websupport zálohuje denně a začalo se to projevovat včera večer. Že by byla nějaká neviditelná vada dřív bych si nesázel, protože phpBB se umělo vždycky hezky rozpadnout, když dostalo v databázi něco trochu jinak, než mělo.

Sice by se tím spláchly včerejší příspěvky, ale co s tím taky dělat jinýho?
17.9.2014 16:27 - crowen
Momentalne prebieha zaloha zo vcera 4pm, my sme to zistili vcera @5pm, takze k nejakej velkej strate dat nedoslo, o chvilu by to malo byt funkcne
17.9.2014 16:33 - sirien
:(

K velké ztrátě dat nedošlo, ale očividně se ztratila moje PMka a já ani nevím od koho byla, na tož o čem nebo jestli byla důležitá :(
17.9.2014 16:43 - alef0
Fórum beží, z čoho sa teším.

Ako píše crowen, je možné, že sa stratili dáta zaslané medzi 16-17 hod, ale ako si pamätám, nemalo by ich byť až tak veľa.

Sirienova PMka je možno v jeho inboxe. Ak sa stratila, je z politických, privátnych a technických dôvodov najlepšie poprosiť v téme o páde príslušného človeka, nech ju pošle znovu.

Tešíme sa na návštevy a pardón za nepríjemnosti.
17.9.2014 16:46 - sirien
jenže já ani nevím kdo jí poslal, takže netuším komu o to říct :-(
17.9.2014 16:53 - alef0
Takto si to spravil dobre, niekto sa určite ozve.
17.9.2014 17:09 - Sparkle
Já jsem ti jednu PM posílala, tak možná to byla ona. Bylo v ní akorát to, že tu tabulku na překladový klíč lze udělat v html kódu a pak mi ji poslat a já to tam copy-pastnu.
17.9.2014 17:15 - sirien
ah-HA! Tu sem vůbec nepotkal, takže to bude ona

Tak tím se to řeší, díky moc, hned se cítim o hodně klidněji :)
22.9.2014 10:30 - Ebon Hand
Merlin píše:
šamšíííííír

Ano, to bylo legendární.

Stejně jako "drow-drój" a "zda muže být zákonně zlý paladin" :D

To byly dávky emocí. :D
22.9.2014 16:01 - Argonantus
A zda lze šermovat greatswordem ze hřbětu koně.
23.9.2014 18:48 - ShadoWWW
Protože tu aktuálně neprobíhá žádná živá diskuze, dovoluji si doporučit docela výživnou diskuzi na téma téma RPG projekty v ČR ná RPG F.
23.9.2014 19:18 - Alnag
Přečetl jsem si jen premisu diskuze, ale ihned mi naskočilo... jo, jo. Tohle téma už tu bylo. Mnohokrát.
23.9.2014 19:19 - York
Alnag: Ano. Je věčné, rekurentní a stále nikam nevede ;-)
23.9.2014 20:23 - Alnag
No... některé ty argumenty jsou bohužel vysloveně mylné, zareaguji na ten, týkající se zdejšího serveru.

Ecthelion píše:
S tímhle musím se říct úplně nesouhlasím - stačí se podívat na situaci s diskuzními servery u nás. Většina těch zaměřených na jediný systém buď postupně utlumuje aktivitu, nebo diverzifikuje protfolio. Kupříkladu na d20 se dneska řeší kromě DnD hromada Fate i trochu dalších systémů. RPG Fórum je od začátku zaměřené jako obecný prostor pro hráče všech možných systémů a ten koncept podle mě funguje dobře... a hráčská obec se kolem něj stejně vytvořila (i bez zaměření na konkrétní systém).


Na D20 se jiné systémy řešily vždy. A lze to i poměrně empiricky dokázat. D20 vzniklo sloučením oka baziliška (kde byly kromě obecných herních věcí i věci pro systém The Window a jiné) a už od počátku se zde kupříkladu recenzovaly jiné hry. Například.

O RPGfóru to taky není pravda. To od začátku fungovalo jako prostor pro hráče DnD (jmenovalo se to CzechDnD) a diverzifikace portfolia vedla k tomu, že hráčů ubylo a přibylo lidí, kteří chodí hlavně povídat.

Navíc jako typové jsou uváděné jen dvě existující stránky o těch, které skončily se nemluví (annun.sk, hrynahrdiny.cz).

EDIT: Dočetl jsem a vidím, že diskuze se tradičně zvrhla v očerňování D20. Klasika.
23.9.2014 23:43 - Gurney
ShadoWWW píše:
...dovoluji si doporučit docela výživnou diskuzi...

Sailors fighting in the dance hall
Oh man !
Look at those cavemen go
It's the freakiest show
Take a look at the lawman
Beating up the wrong guy
Oh man !
Wonder if he'll ever know
He's in the best selling show
24.9.2014 08:33 - Quentin
:D

(I'm one of the cavemen ... or should I say dungeonmen?)
24.9.2014 09:55 - Pepa
York píše:
Alnag: Ano. Je věčné, rekurentní a stále nikam nevede ;-)


Až na to, že když se podobná debata vedla minule, tak to vedlo ke vzniku Fate: Rozcestí...

Alnag píše:
EDIT: Dočetl jsem a vidím, že diskuze se tradičně zvrhla v očerňování D20. Klasika.


Vážně se tam bavíme o očerňování D20ky? Nebo se ta diskuze spíš zvrtla v dohady se mnou, co je dračák, jak správně ho hrát a co v něm nesmí chybět...?
24.9.2014 11:06 - York
Pepa píše:
Až na to, že když se podobná debata vedla minule, tak to vedlo ke vzniku Fate: Rozcestí...


No je fakt, že podobné diskuse mají teoretický motivační potenciál. Ale zatím mi není jasné, k čemu by mě zrovna tahle měla motivovat. Její hlavní poselství pro mě je, že mám všeho nechat a jít se někam ožrat...

Pokud toužíš po překladu Dungeon Worldu, tak máš podle mě dvě možnosti:
1) Udělej ho sám, alespoň v hrubé verzi. Pár lidí tu AW hry hraje, určitě si to pak alespoň přečtou a nahlásí chyby.
2) Udělej aspoň kus s tím, že hledáš další nadšence, kteří si vezmou alespoň kousek. Zaruč se za organizaci, sjednocení překladového klíče a tak. Sirien si tu třeba stěžuje, že už se tu takové projekty nedělají, třeba se přidá a strhne i další lidi.

Chápu, že by bylo příjemnější prostě do toho nějakého šílence nahecovat, ale nejsem si jistý, že to má reálnou naději na úspěch.

Ještě jedna možnost mě napadá: Buď realistický a pusť se do té max. šedesátistránkové zkrácené verze. Všechno půjde mnohem lépe.
24.9.2014 11:40 - Sparkle
Pepa píše:
Vážně se tam bavíme o očerňování D20ky?


Mně přijde, že tam byl nějaký Sosáčkův provokační post, ale pak ho po sobě smazal.
24.9.2014 12:29 - Pepa
Tak Sosáček je entita sama o sobě a nemám pocit, že by se jeho postu chytli další a celá diskuze se tak "tradičně zvrhla v očerňování D20".

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.07770299911499 secREMOTE_IP: 3.84.7.255