Kultura

Alnag
11.5.2014 13:58
RPGfórum (výpadek)
Úvod původní diskuse (o dlouhém výpadku 2014):

Vlákno pro diskuzi výpadku RPGfóra, protože to chcete někde diskutovat a protože je lepší na to mít vlastní vlákno. Pokračování odtud.

Faskal píše:
Výpadek se sešel s dost nešťastnými okolnostmi - jeden člověk schopný nahodit server je v zahraničí a druhý podle všeho na smrtelné posteli. Dost dlouho trvalo i než se nahodila aspoň dočasná stránka; v tuhle chvíli na řešení problému dělá Alef a s napětím čekáme na jeho oficiální vyjádření.
29.8.2014 14:03 - ShadoWWW
York: Tak jinak: No, ne že by nešlo publikovat nové články, ale není to tak komfortní, jak jinde (třeba tady).

crowen: DrD+ považuješ za nový projekt (btw poslední příspěvek duben 2014)? DrD2 je jasné. Rozcestí - OK. Tauril fakt neznám. :D (check) Aha, něco hodně komorního, to už Kostky osudu jsou slavnější. No, proti Taurilu já nasadím Asterion, Končinu, Hůlkový řád a Vukogvazd, což jsou všechno momentálně aktivní české RPG projekty, asi tak 100x známější věci s asi tak 1000x větší fanouškovskou základnou než Tauril, a přesto stojí zcela mimo RPG F.
29.8.2014 14:28 - PetrH
Mimochodem kostka neumi behat bez www.
29.8.2014 14:30 - pipux
ShadoWWW píše:
Při hledání na Kostce používám radši Google. Z hlediska rozhraní si nejsem jistý, co je ideální model. Na RPG F je v podstatě jen fórum + anotace. Publikovat články je opruz. Na Kostce je zase lehké publikovat články nebo vytvářet herní skupiny, ale diskuze nejsou moc přehledně organizované. Ani web Wizardů nepovažuji za skvělý, dohledávat něco zpětně je hrůza. Nejvíc se mi líbí asi rozhraní EnWorldu, který je fakt propracovaný.


Tyhlety UX (user experience) fajnšmekroviny mám rád. Takže, kdyby ses chtěl povíce rozepsat o tom, které navigace, obsahy, tematiky a odkazovníky považuješ za zdařilé či nezdařilé, či uzpůsobené danému tématu, rád si to přečtu. Zatím jsme pouze a jen poškrábali povrch věci.

Zajímavé je pozorovat tvůj a Yorkův jakýsi, jakbychtojenřekl, paragigmální rozdíl ve vnímání přehledného rozhraní.

ShadoWWW píše:
... jako admin fóra, které chce být obecnou platformou RPG, bych se snažil oslovovat autory ostatních velkých českých RPG projektů ...

Pffffffff. Jakých velkých českých projektů se to týká? Já občas googluji, jestli se nějaký projekt náhodou někde, skrytě, neobjeví ... ale ono ne (projekty typu velký hype a mizerný delivery (a la Kočina) tím rozhodně nemyslím).

Tihleti autoři RPG projektů, kteří se tu a tam objeví, bývají dosti typicky známé, RPGf-zainteresované tváře.

ShadoWWW píše:
crowen: DrD+ považuješ za nový projekt (btw poslední příspěvek duben 2014)?

DrD+ je shit. Tady to je, řekl jsem to.
29.8.2014 14:40 - crowen
ShadoWWW:
- drd+ nie je novy projekt, ale ma svoju sekciu, a co viem, tak jedna z diskusii, ktora nie je verejne viditelna, je pomerne ziva :-)
- Asterion mal sam o sebe obrovsky web, a nechcem si predstavit to peklo integrovat dva diskusne systemy. My sme si tym peklom raz uz presli pri spajani RPG.sk a RPGforum.cz, a to sa integravalo phpbb s phpbb na diskusie plus sa k tomu prirobil Drupal na clankovu cast. Okrem toho je to projekt ktory je startsi ako RPGF
- Hulkovy Rad vobec netusim preco sem pleties, to je uplne ina forma obsahu a vazne si nedokazem predstavit ako by sa to integrovalo so sucasnym RPGF z technickej stranky, ani kto by taku komplexnu integraciu robil.
- Koncina - zneuzijem citat niekoho ineho Píše:
s Koncinou to bylo tak, ze jsme o ni zakopli, zalozili debatu, dotahli autory, aby debatovali a nabidli jim moznost udelat promo v Drakkaru... ze autori jsou jaci jsou a z fora zase odesli, to neni nase vina

- Vukogvazd - dalsi rozsiahly projekt o niekolko rokov starsi ako RPGF, ktory naozaj netusim, aku by mal motivaciu zlucenia s RPGF ked maju taky paradny tematicky a atmosfericky web, ako maju, dokonca v piatich jazykovych verziach.

Mam pocit, ze nevies, co chces, a trepes do vetra, len aby si si mohol kopnut do RPGF
29.8.2014 14:46 - ShadoWWW
crowen: Máš ten pocit, protože jsem nepsal o integraci, ale aktivitě. To jsou dvě rozdílné věci. Tady na Kostce třeba frčí diskuze o D&D 5E a o integrování D&D webu do Kostky se (zatím) taky neuvažuje. :-D Aktivita a integrace zkrátka není to stejné.
29.8.2014 15:03 - crowen
Dobre, idem lakat ludi z Kostky, aby boli viac aktivni na RPGF....

SKus mi prosim vysvetlit motivaciu niekoho, kto ma velky zabehany web so slusnou komunitou okolo, aby zacal prispievat na iny web? Asterion, Vukogvazd menovite. Koncina sem nepatri, ani Hulkovy rad.
29.8.2014 15:20 - ShadoWWW
Proč sem nepatří Hůlkový řád?
29.8.2014 15:57 - crowen
Lebo to je preklad jedneho velkeho projektu s uplne inou filozofiou publikovania a interakcie s citatelmi plus inou periodicitou a dizajnom, co je niekolko veci, ktore by zintegrovat nesli, a nevidim, dovod, aby pod komixami boli linky na RPGF alebo iny web kvoli diskusii. A ked sa na ten ich web pozries, tak tam ziadna diskusia ani nie je (teda aspon som ziadnu nenasiel)
29.8.2014 16:16 - ShadoWWW
Jak jsem už napsal, nepsal jsem o integraci.
29.8.2014 16:20 - alef0
Čo sa týka výpadku, išlo o výpadok celého webhostingu -- upgradujú svoju infraštruktúru.

Vďaka patrí anonymovi (Vojtěch?) za technickú hlášku, ktorá pomohla pri zisťovaní potenciálnych príčin.
29.8.2014 16:26 - York
crowen píše:
SKus mi prosim vysvetlit motivaciu niekoho, kto ma velky zabehany web so slusnou komunitou okolo, aby zacal prispievat na iny web? Asterion, Vukogvazd menovite.


V první řadě je potřeba se ptát, proč ti lidé vůbec ten web či projekt vytvořili. Pokud z čiré radosti z tvorby a je jim jedno, jestli to někdo bude číst, tak pak samozřejmě nemají důvod lákat potenciální čtenáře. V opačném případně nevidím důvod, proč by neměli chtít dávat minimálně stučný newsfeed na dva největší weby sdružující potenciální čtenáře.
29.8.2014 16:39 - PetrH
Alef: ty dva posty jsou me, nedokazal jsem si vzpomenout na heslo ke kostce:) jsem rad, ze to pomohlo
29.8.2014 16:42 - Vojtěch
Já určitě ne!
29.8.2014 16:58 - York
Vojtěch píše:
Já určitě ne!


Jen jestli. Takhle rezolutní zapírání je podezdřelé :)
29.8.2014 17:55 - crowen
ShadoWWW píše:
Jak jsem už napsal, nepsal jsem o integraci.


Uz ani ja. Stale si neodpovedal na moju otazku z #388
29.8.2014 18:25 - ShadoWWW
PetrH píše:
jsem rad, ze to pomohlo

Vojtěch píše:
Já určitě ne!

:-D (Vím, že to spolu nesouvisí, ale pěkný!)
29.8.2014 18:27 - ShadoWWW
crowen: Nestačil by třeba mail nebo dotaz v diskuzi na příslušném webu, jestli nechtějí napsat do Drakkaru, případně něco víc o svém projektu na RPG F, případně jestli nechtějí navázat širší spolupráci?
29.8.2014 20:09 - sirien
ShadoWWW: jen tak mezi námi děvčaty, ne že by to něco znamenalo, ale aktuálně jsou fanoušci DnD mezi aktivními adminy Kostky napůl až v menšině. Přinejmenším je zcela vyrovnáváme my co jsme fanoušci Fate. Nemluvě o tom že já sám mám pořád blízký vztah minimálně k WoD a až do doby 5e byl můj vztah k DnD spíš negativní, zejména když dojde na 4e.

Poslední rok tu má DnD kvantitou víc obsahu, ale z velké části to jsou aktuální news reports - co do dlouhodobé hodnoty (překlady, články, dodatečné zdroje...) tu je DnD a Fate cca na rovinu.

Většina obsahu Kostky je ve skutečnosti bez vztahu k jakémukoliv systému.

Jinými slovy bych to tu s nějakou orientací a vyhraněním moc žhavé neviděl. Ze tu jsou nějaká témata dlouhodobě živá je sice pravda, ale v tomhle kontextu mi to nepřijde moc významné - prostě je místní aktivní uživatelé mají rádi.


crowen: po Velkém Výpadku po němž bylo slíbeno jak už je všechno ošetřené a zazálohované a nevím co všechno si tu trochu ironie za další výpadek po tak krátké době, byť krátký... no, i kdyby ne přímo zasloužíte, tak minimálně si nemáte moc co stěžovat.
29.8.2014 20:39 - ShadoWWW
sirien: A to je dobře, ne? Čím větší rozmanitost, tím větší šance, že z totální geekoviny se stane aspoň rozmanitá geekovina. :)

Osobně si myslím, že třeba takový Hůlkový řád dělá pro RPGčka strašně moc, protože na něj mohou narazit fanoušci komixů a zjistí, že je něco jako RPG. Nebo Vukugvazd, jehož knihy najdeš v každém větším knihkupectví, taky upozorňují na RPG.

Když přijdeš na RPG F a mrkneš na první stranu aktuálních diskuzí, tak zjistíš, že většina se hraní RPG moc netýká. Klasikami se staly diskuze jako Hlášky nejen z fóra, Depresárium, Každodenní podivnosti, Filmy - recenze, doporučení, varování apod. Ne, že by to na fórum nepatřilo. Ale když odečtu obecné diskuze nesouvisející s RPG a diskuze vyloženě teoretické (hlavně o tvorbě RPG), tak těch praktických s radami o hraní RPG (něco ve stylu série Dějmistrování) je tam sakra málo.

To tady na kostce je mnohem víc praktických článků. Např. série Dějmistrování s jasně praktickými radami, spousta článků o historii, pak praktické články z 2d6 Goblinů a něco o D&D 5e, protože teď vyšlo. Ale ta různorodost je větší.

Když se třeba podívám, jak se v Americe vyvíjelo D&D a jak se vyvíjela česká RPG scéna, tak ten největší rozdíl vidím v napojení na historii. Už od dob DrD 1.0 se autoři i hráči a PJové, ale i autoři v Dechu draka či Šavlozubé veverce klonili k navození atmosféry evropského středověku. U map hradů se řešilo, aby byly co nejvěrnější architektuře skutečných hradů, řešila se česká šlechta, výzbroj husitů, reálné ceny ve středověku apod. Toto se v D&D nikdy moc neřešilo. D&D se mnohem víc inspirovalo světovou mytologií (řeckou, Předního východu, japonskou, čínskou aj) než skutečnou historií. A dodnes si vážím toho, že hraní RPG mi dalo (a stále dává) zájem o historii evropského středověku.

Ale to jsem se už ve svých úvahách dostal jinam. Ale líbí se mi, že jedna z nejnavštěvovanějších diskuzí RPG F zůstala takovým Alnagovým fragmentem. :)

Alnag píše:
Dostal jsem geniální nápad. Teda geniální jsou všechny... :>;o) Ale tenhle obzvlášť. Sem můžete posílat nejlepší výtlemy fóra. Pokud možno bez komentáře... jen tak. Něco co vás přinutilo FOC & ROFL (spadnout ze židle a válet se po podlaze smíchy). Začnu..
Sosacek píše:
A PROKAZ MI ZE PERIODICKA TABULKA PLATI!!!



Haha. :-)
29.8.2014 20:40 - ShadoWWW
BTW Berte mě v tyto dny trochu s rezervou. Mám nějakou hodně teoretickou náladu.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.092178106307983 secREMOTE_IP: 54.160.243.44