Kultura

Alnag
11.5.2014 13:58
RPGfórum (výpadek)
Úvod původní diskuse (o dlouhém výpadku 2014):

Vlákno pro diskuzi výpadku RPGfóra, protože to chcete někde diskutovat a protože je lepší na to mít vlastní vlákno. Pokračování odtud.

Faskal píše:
Výpadek se sešel s dost nešťastnými okolnostmi - jeden člověk schopný nahodit server je v zahraničí a druhý podle všeho na smrtelné posteli. Dost dlouho trvalo i než se nahodila aspoň dočasná stránka; v tuhle chvíli na řešení problému dělá Alef a s napětím čekáme na jeho oficiální vyjádření.
13.6.2014 10:05 - OnGe
Ono kdyby dal tu zálohu, mohl by to řešit někdo jiný. To totiž někdy pomáhá, když někdo nemá čas, tak to převzít, často to dokonce funguje líp, než fyzické násilí.

Ale protože to nikdo líp nedokáže, tak tahle možnost nepřipadá v úvahu a prostě to nejde, žejo.
13.6.2014 10:07 - OnGe
Sosáček píše:
Hlavne typek se o to pet let spolehlive staral a nic za to nechtel, a ted ho jako nekdo bude zkouset mlatit? Wut? Chapu, ze s nevim takovym prijde nejaky onge, ale WW?

Máš to trochu pomotaný. S kopáním do koulí přišel crowen, brachu.
13.6.2014 11:46 - Wild West
Asi nezbude, než stran násilí odkázat zcela na Sadako.

Jinak z mé poslední poznámky se všichni soustředili na něco jiného, než na to, o co mi šlo. Poznámka byla krátká a důležitá část zvýrazněna. Je tam také výslovná odpověď na otázku, kterou klade Shako.
Dokonce si dál Shako sám odpověděl, pročež moc nechápu, na co se mne ptal:
Píše:
má k daným datům nulový vztah - jinak není možné, že by si ten čas na to nenašel.


Poučení pro příště; nechávat už jen zvýrazněnou část; jediné písmenko navíc umožňuje dezinterpretaci.
Předpokládám, že se nyní nedorozumění zopakuje.
13.6.2014 12:02 - skew
Wild West píše:
Poučení pro příště; nechávat už jen zvýrazněnou část; jediné písmenko navíc umožňuje dezinterpretaci.

Hyperbole – Not even once.
13.6.2014 12:05 - Sosáček
Spatna prirovnani jsou jako Hitler.
13.6.2014 12:31 - sirien
Faskal: děkuji za pokus

OnGe: nereaguj na něj, jakákoliv reakce je přesně to po čem touží.

Já skutečně nechápu co tu je k nepochopení. Tohle je prostor na Kostce věnovaný RPG Fóru, který tu vznikl protože věříme že i když jsme roztržení na dva weby, tak tvoříme propojenou komunitu a když má RPG Fórum problém který má tak Alnagovi nejspíš přišlo že je fér být vstřícný a porušit nepsané ujednání o tom, že se pokud možno nekomentujeme křížem.

Stále to tu nicméně je prostor Kostky a platí tu pravidla Kostky, která žádají uživatele o dodržování netikety a rozumný přístup k mezilidské komunikaci. Průběžné osobní útoky ani "nenápadné" provokace do toho nezapadají.
Nevím jaká pravidla se teď v tomhle směru prosazují na RPG F, ale skoro bych se vsadil že takové chování není vítané ani tam.

Takže pokud, SOSÁČKU, okamžitě nepřestaneš prudit, nejen OnGeho, ale obecně kohokoliv, tak pravděpodobně opravdu dosáhneš svého a skutečně někoho vyprovokuješ. Pravděpodobně mě k tomu, abych se opravdu přestal snažit jako normální uživatel a skutečně začal moderovat jako admin, a v ten moment tě upozorňuju tady po velmi dlouhé době začnou zase lítat bany.
Připomínám, že se naše politika v tomhle od Fóra liší, my nezkoušíme nikoho vychovávat, my prostě vyhazujeme, takže se laskavě začni chovat slušně, tohle je tvoje poslední civilní varování.

Připomínám, že pokud se ti u nás z jakéhokoliv důvodu nelíbí, nic ti nebrání v tom abys vypadl dobrovolně.
13.6.2014 12:42 - Sosáček
Ja furt nerozumim tomu, cim se jako chovam hur nez ty. Teda krom toho, ze ty jsi domaci, takze muzes prudit. A zprincipu se k lidem hrozne nerad chovam lip, nez se oni chovaji ke mne, coz dela nektere veci trochu obtiznejsi.

Ale pro jistotu jsem smazl ten zapis a tu diskusi co jsem otevrel, abych se nedostal do situace, kdy ji nebudu moct smazat pres ban.
13.6.2014 13:05 - Wild West
Píše:
A zprincipu se k lidem hrozne nerad chovam lip, nez se oni chovaji ke mne


Tohle je nesmírně užitečné duchovní cvičení, které tě může učinit lepším.
Fakt. Vím o čem mluvím; taky my to často moc nejde, ale makám na tom.
13.6.2014 13:23 - Pepa
Lidi klid, nehádejte se. Prostě až to forum půjde, tak půjde...

@OnGe: Věřím, že tě štve, že to forum nejede. Mě to štve taky (a možná ještě víc), ale jelikož s tím nic neuděláme, tak nemá smysl nic hrotit. Nějaké životně důležité věci jsi tam snad neměl, tak prostě dočkej času jako husa klasu...
13.6.2014 13:28 - Wild West
Pepa:
My tady v ryze přátelské atmosféře konstruktivně rozvíjíme otázku fyzického násilí. Tedy já a Sadako.

Ostatní ještě váhají.
Ale čas ukáže.
Z dolů jde plamen a dým.
Pak zúčtujeme spolu.*

*(a pak, že jsou odstavce zbytečné)
13.6.2014 13:46 - OnGe
Pepa: To si nemyslím. Dokážu si celkem konkrétně představit, co by se s tím dalo udělat. Jediná technická překážka tu je dostat zálohu rpg fóra. Pokud víme, že jsou data v pořádku (Ecthelion řikal...), tak by to neměl být takový problém a rozhodně to vyžaduje menší časovou investici, než to "dát dokupy".

Takže já nevidím problém v tom, že se s tím nedá nic dělat, ale že tu někdo nechce slyšet o jakémkoliv jiném řešení, než je to stávající.
13.6.2014 13:49 - crowen
OnGe píše:
Jediná technická překážka tu je dostat zálohu rpg fóra.

To je presne to, o com cely cas hovorim
13.6.2014 13:57 - Wild West
Crowen píše:
To je presne to, o com cely cas hovorim


To je přesně to, o čem celý čas hovořím.
Člověk, který se vrátil z té bájné ciziny nejméně před týdnem, ale možná i před čtrnácti dny, by už možná mohl...*

* (teď jak to říci slušně, konstruktivně, korektně a přátelsky, aby to zároveň splnilo efekt a ten člověk to skutečně udělal...)
13.6.2014 14:00 - Sadako
Kostka má prima návod na to, jak si k tomu říci slušně, konstruktivně, korektně a přátelsky pořídit vhodné nástroje.
http://www.d20.cz/clanky/tipy-a-triky/nakupujte-v-obi.html
13.6.2014 14:00 - Wild West
Ještě se mi vybavuje jedna šílená Havlova hra, kde v bytě kape voda, a postavy o tom vydrží celou dobu mluvit, aniž by s tím cokoli udělaly.

Nyní jsme na 14. straně. To už skoro na scénář taky vydá.
13.6.2014 14:03 - Faskal
No, abych uklidnil zvěsti, tak data už jsou podle všeho od rána na hostingu, ale ještě se musí dořešit <vložte několik IT termínů>, než se to doopravdy rozjede.
13.6.2014 14:04 - OnGe
crowen píše:
To je presne to, o com cely cas hovorim

Dostat zálohu? Tak proč si po mě chtěl, abych chudáka drapnul za koule a s nožem na krku ho přiměl, ať to rozchodí, když o rozchození nejde?

Takže se teda nerozchází server, ale somrujou zálohy. Se jenom divim, že takový obrat v celé situaci nebyl nějak komunikován - by to vypadalo jako že se něco děje.
13.6.2014 14:11 - Sosáček
Byste mohli rozchodit to https, zejo.

...

Jinak bych navrhl, aby si z toho vsichni vzali ponauceni v tom, jak zachazet se svym obsahem. Kdokoli muze kdykoli zmenit svoji sluzbu, a nenavratne smazat vase data.

Ja z toho mam pocit, ze nejlepsi je si vsechno hostovat sam, jako to treba dela Quentin s blogem. Cizi prostor muze zmizet, muzou vam to smazat nebo to zacit vydavat za vlastni praci, atd, a casto bez varovani jen tak z niceho nic.
13.6.2014 14:12 - Colombo
Píše:
<vložte několik IT termínů>

Zkompilovat jádro!
13.6.2014 14:13 - Faskal
Dík, ale napsal jsem "několik", ještě musíš pár přidat.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.089741945266724 secREMOTE_IP: 44.211.117.101