Kultura

Alnag
11.5.2014 13:58
RPGfórum (výpadek)
Úvod původní diskuse (o dlouhém výpadku 2014):

Vlákno pro diskuzi výpadku RPGfóra, protože to chcete někde diskutovat a protože je lepší na to mít vlastní vlákno. Pokračování odtud.

Faskal píše:
Výpadek se sešel s dost nešťastnými okolnostmi - jeden člověk schopný nahodit server je v zahraničí a druhý podle všeho na smrtelné posteli. Dost dlouho trvalo i než se nahodila aspoň dočasná stránka; v tuhle chvíli na řešení problému dělá Alef a s napětím čekáme na jeho oficiální vyjádření.
31.5.2014 22:49 - ShadoWWW
Faskal píše:
Je mi líto, že ShadoWWW omluvu nepřijal, je to ale jeho věc, se kterou nic neuděláme.

Ale jo, už jsem se přes to přenesl. V první chvíli to bylo hlavně divný, ale co, chápu to a beru to. Teď tady v tom vlákně spíš šlo, přiznávám, o rýpnutí si, když přišla taková nahrávka na smeč.

Faskal píše:
Po incidentu byla aktualizována pravidla

Lépe pozdě, než později. Aspoň že tak.

Faskal píše:
Zatím se interně dojednává komerční hosting, jak to ale doopravdy dopadne, se ještě uvidí.

Ha, to je zajímavé. Nějaké podrobnosti, co můžete pustit ven? Třeba jaké zvažujete alternativy?
31.5.2014 23:03 - Faskal
Hm, neprofesionalitu řešení není možné zatloukat a ani se o to pokoušet nebudu.

Při návrhu tohoto způsobu hostingu ale upřímně nikoho nenapadlo, že pokud někdy v budoucnu (za deset let a tak) bude jeden člověk schopný se dostat do serverovny dlouhodobě mimo republiku a druhý bude dlouhou dobu nemocný, tak se nikdo k datům nedostane.

A v době, než se někdo fyzicky dostal do serverovny, jsme maximálně mohli udělat shadowrunovou akci, ukrást server a sestrojit kvantový superpočítač, kterým bychom se mohli prolámat přes šifrování, jak jsem byl dnes poučen jedním computer scientist. /nadsázka

Hej, ShadoWWWe, ono to není žádné tajemství, ale já jsem "admin na fóru" a problémům, co řeší "admini na hostingu, infrastrukture, či externi infrastrukture" nerozumím. Takže ti nic neřeknu :-)
31.5.2014 23:05 - Iglix
Meh Faskale, já myslel že už máš zkušenosti s shadowrunem a infiltrací , či spíše exfiltrací z hlídaných a zabezpečených lokací jako jsou jedny jisté laboratoře :-)

Už jen tedy najít někoho kdo zvládne ten kvantový počítač a šlo by se
31.5.2014 23:34 - York
Jdete na to úplně špatně, základ jsou kontakty. Znám týpka, co byl na obědě s týpkem, co má k tomu serveru přístup. Chyběla už jen flaška něčeho, co bych sice sám nepil, ale jako bribery to obvykle funguje celkem dobře ;-)
31.5.2014 23:37 - Iglix
Možná je to špatný základ ale já se vždy řídil tím že když jde něco udělat jednoduše tak to je většinou pak nuda.

Soo who can construct quantum computer?
31.5.2014 23:40 - sirien
Faskal: zcenzuroval mu to crowen a už se to tu řešilo a vyřešilo a bylo kolem toho tolik kraválu že si to tu myslím pořád pamatují skoro všichni, naprosto zbytečné to tady vytahovat a přebírat znovu.

Faskal píše:
Je v tom jistá schizofrenie,

Pokrytectví, Faskale, to slovo je pokrytectví. V tomto případě takřka slovníkový příklad. Schizofrenie by byla něco trochu jiného.

Každopádně jak jsem psal, to je vaše věc, řešte si jí dle libosti - ideálně tam, kde si jí prosazujete, nevidím moc důvod aby se vaše pravidla řešila u nás, tady se jimi nikdo neřídí a řídit nemusí.
31.5.2014 23:42 - Faskal
Siriene,
*pokrčení rameny*
1.6.2014 00:11 - Sosáček
Faskal píše:
Je v tom jistá schizofrenie

Ani ne. Většina lidí rozlišuje nějakou míru, úmysl a tak.

Tak, jako rozlišujeme mezi zabitím v sebeobraně, zabitím z nedbalostí, a tím, že si naplánuješ, jak někoho zavraždit, rozlišujeme i neoficiální překlad a odkaz na celá pravidla na uložto. Není na tom nic divného.
1.6.2014 00:31 - sirien
jo, jasně, překlad z nedbalosti. Za dobu co mi trvá přeložit jeden rulebook bych těch vražd stihl naplánovat deset.

Anyway, znovu, jsou to pravidla RPG Fóra, řešte si je na RPG Fóru. Kdybyste za tu věčnost zapoměli, kde ho najít, tak bývávalo a možná jednoho dne zase bude tady: http://rpgforum.cz/
1.6.2014 07:48 - Jerson
Osobně bych čekal, že se při tak dlouhém výpadku RPG fóra rozběhne debata jinde, ale možná že se lidé rozředili mezi Kostku, Nyx (i když tam jsem větší aktivitu nezaznamenal) a Hofyland (tam vůbec nejsem) a tím intenzita debaty celkově poklesla. A nebo debata na RPG F nebyla tak důležitá a lidem moc nechybí, spíše tam trávili čas ze zvyku.
Fakt nevím.
1.6.2014 11:19 - Sosáček
Pokud jsou duvodem proc tam chodit ostatni lidi co tam chodi, tak to muzes jen tezko nahradit hofylandem nebo nyxem, kde jich vetsinu nepotkas, a d20 sice vetsina lidi z rpgfora zna, ale uz jsem od dost z nich slysel "nez psat na d20 tak radsi nepsat nikam".

Navic, bylo od zacatku jasny, ze rpgforum se znovu rozbehne, jenom se cekalo, jestli budou obnovena data nebo se znovu zacne, to je vsechno.
1.6.2014 11:28 - Gurney
Hofyland ma nejake rpg-related diskuze i mimo sekci "urceno k likvidaci"? :)
1.6.2014 12:38 - Alnag
Sosáček píše:
nez psat na d20 tak radsi nepsat nikam


Tyhle hlášky mne baví. A to nemyslím na tebe, ale na jejich autory. Jakou to má logiku? Jalovou. :)
1.6.2014 12:52 - Sparkle
Další věc je, že za týden je slezina rpgf, tak lidi vědí, že si dostatečně pokecají tam.
1.6.2014 12:58 - sirien
Alnag píše:
Jakou to má logiku?

Ve skutečnosti má, hned dvojí (z toho co jsem viděl při krátkých návštěvách RPG F a z občasných setkání s některými lidmi z RPG F IRL)
- zaprvé to je naše milovaná stará garda, nebudu jmenovat, víme o které jedince jde, která je i po šesti letech stále uražená a touží svou uraženost ventilovat
- zadruhé to je pár lidí, kteří na RPG F přišli až po Schizmatu a průběžná masáž první skupiny jim vtiskla přesvědčení o tom jak tu jsme zlí a strašní.

Ta první skupina je pochopitelná, i když poněkud patetická. Ta druhá je zajímavější. Svého času jsem myslel, že to jsou lidé co na RPG F přišli později, ale jsou nějakým způsbem IRL spojeni s tou první ("noví" spoluhráči, kamarádi...), pak jsem na pár z nich narazil na conech a nestačil jsem se divit - jedince z té první skupiny mimo RPG F vůbec neznají, ale převzali jejich postoj, přitom tady na Kostce sami nikdy nebyli. A převzali nejen postoj ke Kostce, ale i k místním aktérům Schizmatu (mě, Tobě...), aniž by nás kdy střetli, ať už off nebo online. Pár jich dokonce na FF svého času zavítalo na mé přednášky jen aby využili příležitosti toho děsivého démonického siriena vidět na vlastní oči.


Co mě osobně baví víc je, že RPG F dlouhodobě crashlo a někteří lidé co sem nechodí nebo se tu maximálně sem tam mihnout sem přijdou nějakou dobu fungují normálně a bez problému a využijí místní zázemí, aby ve chvíli, kdy je po týdnech další existence RPG F potvrzena (tj. nejen že nějak bude, ale i že není zcela ztracena celá databáze předchozího obsahu) tu najednou začnou různě rejpat a rozhazovat hořící sirky - ať už rýpáním do Tebe nebo rozséváním různých poznámek jako byla tahle.

Svým způsobem mi ten postoj té první skupiny ("radši nepsat nikam než na Kostku kam odešli všichni ti hnusáci co mě před 6 lety rvali nervy") přijde tak nějak čestnější než postoj té třetí ("Kostka sucks... ou, hups, RPG F nejede - a hele Kostka, nazdar lidi, kamarádi, dlouho sme se neviděli... aha, Fórum pojede... hele víte že jsou lidi co sem radši nikdy psát nebudou, že jo?")
1.6.2014 13:19 - York
Sirien: Poměrně nedávno jsi na RPG fórum psal pár příspěvků svým extrémně konfrontačním stylem. Myslím, že hlubší konspiraci v tom není třeba hledat, zdaleka ne každý to dokáže (a chce) brát s potřebným nadhledem.
1.6.2014 13:43 - sirien
York: poměrně nedávno je VELMI klíčová část Tvého příspěvku. To o čem mluvím já není poměrně nedávno, je to roky zpátky, v době, kdy se po mě na RPG F naprosto slehla zem.

Tys přišel až pozdějc, takže jsi asi úplně nezaregistroval, že jsem na RPG F nenapsal jediný příspěvek(*) asi... čtyři nebo pět let. Pět, myslím, ale krk teď na přesné číslo nedám. Celou tu dobu jsem tam prostě nebyl přítomný - když jsem odcházel, tak jsem řekl, že dokud bude Markus adminem, tak mě tam nikdo neuvidí(**) a první post který jsem tam znovu napsal jsem tam napsal asi tak rok potom, co Markus zcela opustil RPG scénu včetně RPG F samotného.

Zároveň se mi hrozně líbí Tvoje nestranná prezentace celé věci. Mluvíš o specifické a konkrétní diskusi (překladový klíč Fate Core / FAE), kde jsem strávil několik stránek věcnou diskusí se Sparkle a pár dalšími nad jednotlivými termíny... aby se tam najednou z ničeho nic vynořili dva jedinci co tam začali trotlit s tím jak je celá ta práce bullshit a to co dělám naprosto nanic a to nebo ono je lepší, přičemž se ani jeden nenamáhal napsat cokoliv konstruktivního k řešenému tématu - ale sure, já jsem ten co je extrémně konfrontační.
Až RPG F znovu naběhne, di se tam znovu podívat jak to tam probíhalo.

________________

* technicky to není úplně pravda abych byů úplně fér - když jsem zrovna dělal nějaký projekt který bylo potřeba propagovat a nikdo jiný nebyl na RPG F, tak jsem tam poslal post s informacemi o konání, obsahu, účasti a podobně (co se pamatuju tak šlo o Festivaly Fantazie, ConventiCony a jednou snad i GameCon), s velmi pečlivou formulací tak aby šlo o 100% věcný post bez jakéhokoliv dalšího vyznění.

** taky není úplně pravda, řekl jsem, že dokud tam bude Markus adminem, tak na RPG F nenapíšu jeden jediný konstruktivní příspěvek s věcným obsahem (vůči RPG). Nicméně efektivně jsem tam skutečně přestal psát úplně, takže whatever.
1.6.2014 13:55 - York
Katalyzátor exothermických reakcí je ten správný pojem ;-)
1.6.2014 15:10 - OnGe
Faskal píše:
Zatím se interně dojednává komerční hosting, jak to ale doopravdy dopadne, se ještě uvidí.

To je celkem milé překvapení. Zbývá jen držet palce, aby to i dopadlo dobře.
5.6.2014 09:03 - Wild West
Píše:
Osobně bych čekal, že se při tak dlouhém výpadku RPG fóra rozběhne debata jinde, ale možná že se lidé rozředili


Ona ta komunita nikdy nebyla moc veliká, a pokud ztratila jednotící témata (například boj za GNS), tak se začala rozvolňovat.
Navíc taky lidi průběžně stárnou a odpadají k jiným tématům.

Takže jo, lidi se rozředili, a po tomto výpadku nejspíš budou ještě rozředěnější. Takový je světa běh.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.078045845031738 secREMOTE_IP: 3.234.177.119