Kultura

Alnag
11.5.2014 13:58
RPGfórum (výpadek)
Úvod původní diskuse (o dlouhém výpadku 2014):

Vlákno pro diskuzi výpadku RPGfóra, protože to chcete někde diskutovat a protože je lepší na to mít vlastní vlákno. Pokračování odtud.

Faskal píše:
Výpadek se sešel s dost nešťastnými okolnostmi - jeden člověk schopný nahodit server je v zahraničí a druhý podle všeho na smrtelné posteli. Dost dlouho trvalo i než se nahodila aspoň dočasná stránka; v tuhle chvíli na řešení problému dělá Alef a s napětím čekáme na jeho oficiální vyjádření.
30.5.2014 17:50 - pipux
OnGe píše:
Nevím jak Endora, ale každý normální hosting ti bude dělat zálohy sám

Hosting si zálohy bude dělat sám - otázkou je jak. Možná ti na hostingu ošéfují zálohy (a případné jiné fíčury) vyhovujícím způsobem, možná ne - je fajn se na to podívat, a pojistit si to, pro všechny nejhorší případy (tak jsem to ve vší obecnosti myslel).
Když se mi např. na free hostingu generují zálohy pouze za poslední 4 dny, tak by to pro projekt většího rozměru fakt nebylo ideální. Aspoň o tom ale vím (a pak s tím mohu i něco dělat) - což je lepší případ než architektura současného RPGfóra, fungujícího tak trošku jako blackbox.

OnGe píše:
takhle je to zadarmo a protože "nás to baví, tak na utopíme 50 hodin na řešení blbostí, které by vyřešilo 500Kč, ale kdyby se v tom měly točit nějaký prachy, už by to byla práce a to by nás nebavilo"

Tak na to se ale nedá nic říct, že ... *rozhazuje rukama okolo*
30.5.2014 19:16 - Sosáček
A co kdybys zustal tady, onge, a nechodil na rpgforum az naskoci?
30.5.2014 19:31 - ShadoWWW
Ono jistou indícií, že se stane něco špatného, bylo už množství spamu, které tam téměř každou noc vybujelo.
30.5.2014 20:34 - OnGe
A co kdybys ty, Sosáčku, zůstal v nějakém temném koutě? Ani bys nemusel čekat, až naskočí RPG fórum.
30.5.2014 21:00 - Sosáček
Ja jenom, ze kdyz to ti typci z rpgfora delaji tak blbe a ty bys to udelal lip, tak asi nema smysl tam chodit, ne? Konec koncu, uz vsechno vis (a nejlip ze vsech), co ti takove rpgforum muze prinest?
30.5.2014 21:01 - ShadoWWW
Mě by hlavně zajímalo, proč se tak dlouho čekalo a ještě čekat bude? Proč se už dávno nebo nejpozději teď nepřejde na profi hosting? Tam, odkud pocházím (profi IT svět), se po takovémto incidentu vyplňuje RCA s pěti "proč". Docela by mě zajímalo, co by autor napsal. (Ne, nedělám si iluze, že by admin jejich hostingu něco takového dělal. Vlastně si ani nedělám iluze, že by ho to vůbec napadlo.)

Sosáček: Tak asi nemá smysl diskutovat o tom, že tuto kauzu řešili blbě. To je evidentní, ne?
30.5.2014 21:02 - Sparkle
Spousta keců "po bitvě je každý generál"... my máme Mephit na komerčním hostingu firmy se solidníma referencema za těch cca 500 kč a stejně to občas padá. Sice ne takhle souvisle několik týdnů, ale dvoudenní výpadky jsme měli a když bych je všecky sečetla dohromady co jsme měli za poslední léta, možná by z toho vyšel výpadek rpgf líp.

A ano, už jsme hosting i měnili, tohle není první, všude to bylo stejný.
30.5.2014 21:07 - ShadoWWW
Sparkle: Tak co si budeme nalhávat, i ty nejlepší české hostingy jsou ubohé ve srovnání se zahraničím. 500 kč ročně je podle mě dobrá cena za max. dvoudenní výpadky. Ono v IT ani nejde o to, kdo má těch výpadků míň a kdo víc (pokud to nezajde do meze, kde to začne už otravovat). Každý dříve nebo později musí řešit výpadek. A tam se právě ukazuje, nakolik jde o profesionální hosting.

V profi IT světě se řeší tzv. dostupnost, tedy kolik času byl server během měsíce dole. Každý sever by se měl během měsíce rebootovat (kvůli patchům apod.), takže dostupnost 100% je spíš podezřelá a predikuje průšvih. Ale v profi podpoře by dostupnost v průběhu měsíce neměla klesnout pod 98%. Což RPG F v tuto chvíli už krutě nedává.
30.5.2014 21:16 - Sosáček
Sparkle píše:
pousta keců "po bitvě je každý generál".

Jo.

Smutny je, ze clovek co se v tom pohybuje jasne vidi z tech kecu, ze typci o tom vi kulovy.
30.5.2014 21:20 - Sosáček
ShadoWWW píše:

Sosáček: Tak asi nemá smysl diskutovat o tom, že tuto kauzu řešili blbě. To je evidentní, ne?

To urcite. Meli postavit stroj casu, vratit se par let dozadu, a vybrat hosting jineho typu. Takovy amaterismus.
30.5.2014 21:24 - Quentin
Já jsem jim vděčnej, že se to vůbec snažej nahodit. Dyť fórum ani adminy nemá, ne? Má jen pár moderátorů, co zůstali potom, co se po adminovi slehla zem.

Bych si klidně mohl nadávat sobě, že jsem nezařídil profi hosting :D
30.5.2014 21:26 - Alnag
Quentin: Není Crowen admin?

Quentin píše:
Má jen pár moderátorů, co zůstali potom, co se po adminovi slehla zem.


Been there. (2004-2006)
30.5.2014 21:32 - Sosáček
QuentinW píše:

Bych si klidně mohl nadávat sobě, že jsem nezařídil profi hosting :D

On neprofi hosting (as in, "u nejakeho typka" misto u firmy) ma znacne vyhody v tom, co te nechaji hostovat. Treba prelozena rpgcka, ktera jsou solidne ilegalni. I kdyz jsou jich desitky GB. A ta mira toho, jak moc muze nekdo takovy upravit to prostredi jak potrebujes, zatimco hosting te posle do haje. Nevyhodou ovsem je, ze se ti muze stat tohle.

Vyber vhodne infrastruktury neni jednoducha vec, a odmavnout to neni moc moudre.

...

Ono roztocit nahradu je otazka relativne chvile (max dnu, kdyz musis sehnat novou infrastrukturu a prehodit DNSka), ale tim se dostanes do problemu s puvodnimi daty -- nikdy nedokazes spojit "nove" forum se "starym" a budes se muset rozhodnout ktere z nich zahodis, coz muze byt horsi nez downtime.
30.5.2014 21:34 - Sosáček
Alnag píše:
Quentin: Není Crowen admin?

Admin na foru, admin na hostingu, admin na infrastrukture a admin na externi infrastrukture (co muze treba presmerovat domenu jinam) jsou ruzny veci. Ty jsi bezpochyby admin d20, ale pochybuju, ze muzes instalovat software na tu infrastrukturu, na ktere bezi.
30.5.2014 21:35 - sirien
Sparkle píše:
Spousta keců "po bitvě je každý generál"... my máme Mephit na komerčním hostingu

Jaký po bitvě? Všechny věci které jsem dělal a měly weby jsme zásadně za těch pár stovek hostovali u profi firem. Vybíral je vždycky týmový ITák a nikdy jsme neměli problém. Přičemž sme za hosting každé té jedné věci platili míň jak 500.

Kostka pár výpadků a problémů pokud se pamatuju zažila, ale jejich četnost je tak malá že bych řekl že si je tu valná většina lidí ani nepamatuje a co se pamatuju já tak žádný netrval víc jak 12 hodin.


Quentin, Alnag: crowen a Alef0, pokud se pamatuju dobře. (z těch živých, kdo všechno z těch co jsou mimo tam kdy měl admin práva si asi nepamatuju, z hlavy dám Vlasáka, Pjotra a Markuse. A Bamala, kterého jsem teda sám už nezažil)
30.5.2014 22:14 - OnGe
Sosáčku, ty si moc nevidíš do huby viď? Jestli ti přijde úplně normální nechat vyhnít server na víc jak měsíc, nekomunikovat zakončit to "už jen malinkou chviličku - asi dva tejdny" a že by se to těžko dalo dělat nějak výrazně líp, měl by ses poradit se svým lékařem.
30.5.2014 22:20 - ShadoWWW
Sosáček píše:
ma znacne vyhody v tom, co te nechaji hostovat. Treba prelozena rpgcka, ktera jsou solidne ilegalni.

A já myslel, že RPG F striktně trestá ilegální materiály, včetně překladů?! Been there, experienced that.
30.5.2014 22:37 - sirien
ShadoWWW: explicitně jsem se na to po oné příhodě zeptal a dostalo se mi vysvětlení, že (parafráze, k originálu teď z očividných důvodů nemám přístup): "překlady a vlastní (/navazující) tvorba je tolerována".

Osobně to považuju za učebnicové alibistické pokrytectví, ale tak co mi je po tom - svého práva RPG F ovlivňovat jsem se dobrovolně zřekl spolu se svou pozicí moderátora už mnoho let zpátky (různí šťouralové: ano, dobrovolně, a dokonce bez vyzvání) a nadobro jsem ho opustil o necelý rok pozdějc.
Radši bych to tady ani neřešil, sou to jejich pravidla, která si vymáhají u sebe na svém písečku - kdyby se nás ten píseček týkal, tak jsme odtamtud nemuseli odcházet, tak ať si tam dělaj co chtěj a jak chtěj.
30.5.2014 22:38 - Sosáček
ShadoWWW píše:

A já myslel, že RPG F striktně trestá ilegální materiály, včetně překladů?!

To pochybuju, vzhledem k tomu, ze se tam valely prelozeny kusy dndcka a tak.

Píše:
Been there, experienced that.

Ale melo to happyend, ne? Urazil ses, a prestal tam psat ;)
30.5.2014 22:56 - Sosáček
sirien píše:
Sosáček: pokud to, že Alnag někam přestal psát, považuješ za happy end, tak Ti to určitě neberu, ale nějak nechápu, proč pak tak tak ochotně píšeš a přispíváš na server, který založil a spravuje.

Ja mluvil o ShadoWWW, co urazene odesel, kdyz mi byl smaznut odkaz na ulozto s plnymi pravidly janevim ceho v diskusi "doporucte system".

Pri tom jak vypadaly ShadoWWWovy prispevky na rpgforu jsem rad ze tam nepise, protoze se tim zvedla kvalita. Nedelal tam nic moc jineho nez:
1) posilal lidi na d20
2) sral se do uplne vsech diskusi a jak silenej jehovista vsude tlacil dnd
3) utocil na lidi, kterym se z nejakeho duvodu nelibi dnd uplne vsude

Jiste uznas, ze takove veci jsou trochu zbytecne.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.07895302772522 secREMOTE_IP: 44.200.101.170