Kultura

Alnag
11.5.2014 13:58
RPGfórum (výpadek)
Úvod původní diskuse (o dlouhém výpadku 2014):

Vlákno pro diskuzi výpadku RPGfóra, protože to chcete někde diskutovat a protože je lepší na to mít vlastní vlákno. Pokračování odtud.

Faskal píše:
Výpadek se sešel s dost nešťastnými okolnostmi - jeden člověk schopný nahodit server je v zahraničí a druhý podle všeho na smrtelné posteli. Dost dlouho trvalo i než se nahodila aspoň dočasná stránka; v tuhle chvíli na řešení problému dělá Alef a s napětím čekáme na jeho oficiální vyjádření.
14.5.2014 13:34 - Sadako
Wild West píše:
Naopak jindy svět zahyne a zmizí, protože se firma rozhodla ho nepodporovat, a nikdo jiný ho podporovat nemůže, neb na něj nemá práva.

To mi připomíná, že jestli něco Wizardům fakt neodpustím, tak je to Spellplague.
14.5.2014 13:57 - ShadoWWW
No ale teď se Spellplague v rámci Sundering resetuje.
14.5.2014 14:18 - Karotka
Wild West píše:
Naopak jindy svět zahyne a zmizí, protože se firma rozhodla ho nepodporovat, a nikdo jiný ho podporovat nemůže, neb na něj nemá práva.


V takovém světě bych nechtěl žít.
14.5.2014 14:20 - Sadako
ShadoWWW píše:
No ale teď se Spellplague v rámci Sundering resetuje.

Dík, nevěděl jsem, najdu si to.

Karotka: Ovšem je to skvělý námět na povídku!
14.5.2014 14:25 - Merlin
Sadako píše:
Ovšem je to skvělý námět na povídku!

:) jakože Elminster a Drizzt se snaží odvrátit to, aby FR byly zrušeny? :)
14.5.2014 14:33 - sirien
Elminster a Drizzt si dělají výlet přes Sigil na Zemi, aby nějakým varietním čáryfukům z pobřežního varieté na férovku vysvětlili, že tohle teda fakt ne?
14.5.2014 14:36 - Colombo
to už tu bylo, beztak v tom hrál Švarcenegr.
14.5.2014 14:47 - Wild West
Jak tak projíždím těmi starými okreskami, padá na mne spousta dalších zmizelých jmen - Wraiths, Flamberg, Alek, Vannax, Horatio, LZJ...
14.5.2014 17:12 - Shako
Wild West píše:
Alek


Alek se jen odstěhoval na icefire, ne?
14.5.2014 18:13 - Colombo
lol, klikl sem na icefire, klikl na první diskuzi (Historie vojenství...)

a první annonym... hmm, to vypadá jako Argonantus...

druhý annonym ... heh, to vypadá jako můj post!

Ty zrušené účty udělaly zajímavou paseku.
14.5.2014 18:32 - Wild West
Aha, já jen nezaznamenal odstěhování Icefire.
Další fórum, kde lidi píšou, aniž by to tušili.
Takový je dneska svět.
14.5.2014 19:44 - Vojtěch
Wraiths tu pravidelně straší a hraje se mnou Pathfinder.
15.5.2014 19:10 - skew
Wild West píše:
Ono, mimochodem, s postupným zmizením Markuse to už ani s tím Edwardsem není, co to bejvalo
Hmmm, to už je dost dlouhou dobu, řekl bych. Tak rok dva zpět? Déle?

Colombo píše:
se nakonec zase všichni shodnou že je to o preferencích.
Uf, ještě že to není jen o lidech.

Hunter píše:
A ti zahadni Ecthelioni, uz jenom pro jmeno se musim podivat! Jsem nadsene zaujat a chci si rozsirit obzory.
(A to ještě neví to nejlepší...)
Come one, come all! Meet the wondertwins, speaking in regal plural as they use a single user account!
15.5.2014 20:07 - Wild West
Skew:

Takovejch divnejch lidí je...
30.5.2014 11:25 - York
Ať je tu aspoň něco k tématu ;-)

Jonáš Ferenc píše:
Dámy a pánové, po dlouhé době nejistoty konečně dobrá zpráva!
Podařilo se dostat fyzicky k serveru a zdá se, že data jsou nepoškozena a podaří se nám Fórum brzy znovu nahodit! Asi to ještě chvíli potrvá (doufáme, že ne více než týden nebo dva... s trochou štěstí snad dříve), ale zase to rozjedeme, kde jsme přestali. ;)

Velmi se vám všem omlouváme za technické nepříjemnosti a takto dlouhou odstávku Fóra (ve své délce je v historii bezprecedentní)... stejně jako děkujeme za vaši trpělivost. Počkejte s námi ještě krátkou chvilku a věříme, že brzy budeme opět on-line.
30.5.2014 11:35 - Sadako
Četlo jsem brzy budeme trpět on-line.
30.5.2014 16:14 - OnGe
Tak 3 týdny uběhly od "nikdo nic neví" k "dostali jsme se k serveru a dokonce ani není ohořelý" a za týden nebo dva to třeba i pojede - a říká se tomu "ještě krátkou chvilku".

Nepřipadá vám to trochu jako trolling?
30.5.2014 16:47 - sirien
Nechat týden spadlè fórum bez slova vysvětlení je myslím ten moment, od kterého tohle nemá vůbec smysl komentovat. Zajímalo by mě, co jim to udělá s návštěvností.
30.5.2014 17:06 - pipux
Já vím, že v předešlé diskuzi už padlo, že spravovat vlastní server je známkou kyberpunku ... nicméně teď, teď bychom mohli zpytovat svědomí, a přejít na profesionální řešení.

Můj IT skill zdaleka není over 9000, nicméně se podívám, a vidím např. toto: Endora Mega, vycházející na nějakých sedm stovek za rok. Pokud by se event. našlo několik statečných*, kteří by se symbolickým penízem složili, tak máme o hosting postaráno. Sešel by se nějaký ten Komenský, Karel IV., a bylo by. Možná by přišla i Božena Němcová.

Poté pořešit správce, který by se o fungování webu staral. Např. si takto nastavit Cron, a dělat SQL dump třeba každý den o 4. hodině ranní, aby byla zachována data, pro případ nějaké aféry, která každého stejně jen otravuje (jako tentokráte).

*) jakože na slovo vzatý: pokud se objeví patřičná iniciativa, pak bych i já nějaký ten symbolický peníz přihrál.
30.5.2014 17:16 - OnGe
Nevím jak Endora, ale každý normální hosting ti bude dělat zálohy sám, tj. nějaké vlastní dumpování je celkem kontraproduktivní.

Spíš tu vidím nepřekonatelnou bariéru v tom, že takhle je to zadarmo a protože "nás to baví, tak na utopíme 50 hodin na řešení blbostí, které by vyřešilo 500Kč, ale kdyby se v tom měly točit nějaký prachy, už by to byla práce a to by nás nebavilo". To už prošlo v několika diskusích a reakce připomínaly fóbii.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.085086107254028 secREMOTE_IP: 3.238.79.169